مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا بدون شک برای بیشتر مردم جهان جذاب است. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل ، مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت به آمریکا از طریق کار و … از راه های مهاجرت به این کشور بزرگ محسوب می شوند. کشور آمریکا دارای اقتصادی قدرتمند و بازار و شرایط کاری بسیار خوب هر ساله میزبان تعداد زیادی مهاجر می باشد. آمریکا به سرزمین فرصت ها معروف شده است. بدین سبب کشور آمریکا شرایط زندگی و پیشرفت را برای هر کسی با هر توانایی فراهم آورده است. شما در این کشور بهترین شرایط زندگی و امکانات موجود برای زندگی و پیشرفت را در اختیار دارید.

ایالات متحده آمریکا در قاره آمریکا و در قسمت شمالی آن قرار دارد. ایالات متحده آمریکا با حدود 316 میلیون نفر جمعیت در سال 2015 ، سومین کشور پرجمعیت جهان و سومین کشور پهناور جهان محسوب می شود. 81% جمعیت کشور را سفید پوستان، 12.9% جمعیت را سیاه پوستان و بقیه را سایر نژادها تشکیل می دهند. پایتخت آن شهر واشنگتن دی سی می باشد. کشور قدرتمند ایالات متحده آمریکا 24% تولید ناخالص جهان را در سال به خود اختصاص داده است. 19% قدرت خرید در جهان نیز به این کشور اختصاص دارد.

زبان رسمی ایالات متحده آمریکا انگلیسی می باشد. زبان انگلیسی، زبان 82.1% تکلم مردم است ولی زبان های دیگر نظیر اسپانیولی 10.7% متکلم دارد. زبان های دیگری هم وجود دارد که درصد خیلی پایینی را به خود اختصاص داده اند. ایالات متحده آمریکا از لحاظ مذهبی کشوری آزاد محسوب می شود. طبق قانون این کشور زنان مسلمان برای داشتن حجاب با هیچ محدودیتی روبرو نیستند. بر اساس قانون اساسی حکومت آمریکا سکولار است و نسبت به تمام ادیان بی طرف است.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یکی از راه های مهاجرت به این کشور است که بیشتر مورد علاقه جوانان است. در آمریکا دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارد که همیشه مقصدی مطمئن برای تحصیل بوده است. اگر قصد مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل دارید بهتر است بدانید که بر اساس رتبه بندی های معتبر دانشگاه های آمریکا همواره جزء برترین دانشگاه های جهان بوده اند. بر اساس آخرین رتبه بندی سازمان های بین المللی از ده دانشگاه برتر جهان، پنج دانشگاه متعلق به کشور آمریکا می باشد. دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، موسسه فناوری ماساچوست، موسسه فناوری کالیفرنیا از برترین دانشگاه های نه تنها آمریکا بلکه برترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل باید از مواردی همچون هزینه های تحصیل در دانشگاه های آمریکا آگاهی داشته باشید. تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس به پرداخت شهریه ای بین 14 تا 20 هزار دلار نیاز است. در مقطع فوق لیسانس و دکتری شهریه شما در حدود 15 تا 22 هزار دلار خواهد بود. شهریه دانشگاه برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی مبلغی در حدود 35 هزار تا 50 هزار دلار می باشد. به این نکته توجه کنید که شهریه های گفته شده برای یک سال تحصیلی محاسبه شده است. بدین ترتیب برای هر ترم نصف مبلغ مذکور خواهد بود.

برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا باید مراحلی را طی کنید. اولین کاری که باید انجام دهید دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان می باشد. تا شما نامه پذیرش نداشته باشید نمی توانید درخواست ویزای تحصیلی خود را به سفارت آمریکا تقدیم کنید. البته از آنجا که سفارت آمریکا در ایران بسته می باشد برای مراجعه به سفارت باید از طریق کشورهای همشایه اقدام کنید.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. برای سرمایه گذاری در آمریکا دو راه وجود دارد. راه اول که مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری بیشتر با آن شناخته می شود از طریق ویزای سرمایه گذاری EB-5 است. در ویزای سرمایه گذاری EB-5 دو مبلغ برای سرمایه گذاری در آمریکا در نظر گرفته شده است. دو مبلغ سرمایه گذاری در آمریکا 500 هزار دلاری و یک میلیون دلاری هستند. در مبلغ 500 هزار دلاری باید در مناطقی سرمایه گذاری کنید که توسط دولت آمریکا تعیین شده اند. در مبلغ یک میلیون دلاری در سرمایه گذاری آزادی کامل خواهید داشت.

روش دوم برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ویزای EB-2 می باشد. در ویزای سرمایه گذاری EB-2 آمریکا باید مبلغ 200 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنید. تفاوت ویزای سرمایه گذاری EB-2 با ویزای سرمایه گذاری EB-5 در این است که در EB-5 شما همزمان با سرمایه گذاری در آمریکا اقامت این کشور را نیز بدست می آورید اما در EB-2 به شما ویزای دو ساله داده می شود. در صورتی که دو سال اتمام یافت باید موفقیت خود را در سرمایه گذاری تان ثابت کنید. اگر ثابت کردید که سرمایه گذاری شما موفقیت آمیز بوده است اقامت شما دو سال دیگر تمدید شود. همین روال تا زمانی که شما به کار خود در آمریکا ادامه دهید برای شما وجود خواهد داشت. در ادامه اگر سرمایه شما به حد ویزای سرمایه گذاری EB-5 رسید می توانید درخواست این نوع ویزا را بدهید.

در هر صورت مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری بهتر است با آگاهی کامل از بازار آمریکا و نیازهای آن صورت پذیرد. عدم شناخت و اقدام بدون آگاهی ممکن است موجب تلف شدن سرمایه شما شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

مهاجرت به آمریکا از طریق کار یکی از راه های بسیار مناسب و ارزان برای مهاجرت می باشد. مهاجرت به آمریکا از طریق کار مزایای فراوانی دارد که مهم ترین آن این است که همزمان با ورود به آمریکا به کار مشغول می شوید. مهاجرت به آمریکا از طریق کار بیشتر مناسب افرادی است که توان مالی معمولی دارند و توانایی سرمایه گذاری ندارند. در مهاجرت به آمریکا از طریق کار باید از طریق ویزای EB-3 اقدام نمایید. در ویزای کاری EB-3 بعد از یک سال موفق به اخذ اقامت آمریکا خواهید شد.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار و ویزای EB-3 شرایطی لازم است. مهم ترین این شرایط داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای آمریکایی می باشد. علاوه بر پیشنهاد کاری که نیاز دارید باید متعهد شوید تا پایان یک سال در شغل مورد درخواست کارفرمای آمریکایی اشتغال خواهید داشت. مزایای EB-3 این است که به راحتی همزمان با ویزای خودتان می توانید برای ویزای همسر و فرزندانتان نیز اقدام کنید. برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار و ویزای EB-3 نیازی به تخصص خاصی ندارید.

از دیگر مزایای ویزای EB-3 این است که نیازی به مدرک زبان هم ندارید. به هر حال این روش می تواند روش مناسبی برای مهاجرت به آمریکا باشد اما متاسفانه مهاجرت به آمریکا از طریق کار با ویزای EB-3 در حال حاضر برای ایرانیان مقدور نیست.

اگر قصد مهاجرت کاری دارید به شما توصیه می کنیم کشورهای دیگر نظیر آلمان را انتخاب کنید.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج یکی از راه های جالب مهاجرت به این کشور می باشد. البته ازدواج کردن همیشه برای افراد جذاب بوده است. التبه اگر ازدواج همراه با اخذ اقامت یک کشور دیگر باشد جذابیتش دو چندان خواهد شد. مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج برای افرادی می باشد که همسر دارای اقامت آمریکا باشد. در مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، آمریکایی بودن زن یا شوهر تفاوتی نمیکند. بر اساس قوانین آمریکا تابعیت زن یا شوهر به یک اندازه به طرف مقابل منتقل می شود.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج برای طرف خارجی ویزای نوع k صادر می شود. این نوع ویزا در راستای ایجاد نزدیکی و جلوگیری از دوری همسران در آمریکا ایجاد شده است. یکی دیگر از اهداف این نوع ویزا حفظ و استحکام خانواده های آمریکایی است. در این نوع ویزا نیز ممکن است درخواست ویزای شما رد شود. به همین خاطر به شما توصیه میکنیم حتما از طریق افراد و موسسات معتبر در این زمینه کمک بگیرید.

از مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج می توان به این مورد اشاره کرد در صورتی که شخصی دارای فرزند زیر 21 سال باشد می تواند برای آنها هم درخواست ویزا بدهد و آنها را همراه داشته باشد.

ذکر یک نکته هم لازم است اینکه اگر قصد مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را دارید و می خواهید از طریق ازدواج اقدام کنید به شما توصیه می کنیم به ازدواج صوری اقدام نکنید زیرا اگر اداره مهاجرت آمریکا به این امر پی ببرد مشکلات جدی برای شما پیش خواهد آمد. در هر صورت برای اقدام به این کار بهتر است راه های دیگر را نیز مورد توجه قرار دهید.

 

مهاجرت به امریکا از طریق لاتاری

مهاجرت به امریکا از طریق لاتاری

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری یک راه آسان البته توام با مقدار زیادی شانس می باشد. در مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری باید در قرعه کشی که توسط اداره مهاجرت آمریکا تدوین شده شرکت نمایید. قرعه کشی لاتاری هر ساله در آمریکا برگزار می شود. در این قرعه کشی در سال حدود 55 هزار نفر از سرتاسر جهان پذیرفته می شوند. انتخاب افراد از بین شرکت کنندگان توسط کامپیوتر انجام می شود.

در مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری نیازی به داشتن سرمایه نیست. همچنین علاوه بر سرمایه به دانستن زبان و همچنین مدرک دانشگاهی هم نیازی ندارید. تنها پیش نیاز آن داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری مزایای بسیاری دارد. یکی از مهم ترین مزایای لاتاری این است که اگر شما موفق به اخذ گرین کارت آمریکا شوید می توانید خانواده و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشید.

حال شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که چرا آمریکا از طریق لاتاری اقدام به اعطای گرین کارت آمریکا می کند؟! هدف اصلی آمریکا برای تاسیس لاتاری ایجاد امکان حضور تمام اقوام سرتاسر جهان در این کشور است. تمایل به حضور تمام اقوام در آمریکا به هدف ایجاد گوناونی نژادی در بین مردم آمریکا می باشد. علت آن هم جلوگیری از افزایش تعداد بعضی اقوام و سلطه طلبی آنها بر دیگر اقوام است. این امر در جهت حفظ صلح و ثبات در آمریکا اتخاذ شده است.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری باید تا سوم اکتبر هر سال که ثبت نام لاتاری شروع می شود منتظر بمانید. برای ثبت نام در قرعه کشی لاتاری آمریکا باید به سایت www.dvlottery.state.gov مراجعه کرده و نام نویسی کنید.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می باشد که طرفدارانی دارد. برای مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی باید جوانب احتیاط را رعایت کنید. پناهندگی در هیچ کشور در جهان مورد استقبال قرار نمی گیرد. مخصوصا کشورهایی که اتباع آن تمایل به پناهنده شدن دارند. کشور ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. قبل از مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی به شما توصیه می کنیم سایر راه های مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار دهید.

علت توصیه ما به بررسی سایر راه های مهاجرت این است که مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی ممکن است برای شما مسائلی به وجود آورد. از این مسائل می توان به محدودیت آمریکا برای خروج و همچنین محدودیت ایران برای ورود اشاره کرد.

برای اینکه بتوانید اقدام به مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی کنید باید واجد شرایط آن باشید. شرایط پناهندگی معمولا به این صورت است که شما باید ثابت کنید که در کشور خود دچار مشکلاتی نظیر آزار و اذیت جسمی و روحی می شوید. این آزار و اذیت باید منشاء اعتقادی، سیاسی، مذهبی، نژادی و … داشته باشد. در صورتی که نتوانید یکی از دلایل را اثبات کنید در موضوع پناهندگی خود دچار مشکل خواهید شد.

البته مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی  مزیتی نیز دارد و آن امکان دریافت اقامت برای تمام اعضای خانواده نیز می باشد.

 

درپایان مقاله ذکر چند نکته لازم به نظر می رسد. در صورتی که قصد دارید مهاجرت کنید به شما توصیه می کنیم که با مشاوره با وکلای مجرب در زمینه مهاجرت بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

مهاجرت به آمریکا
4.3 (85%) 4 votes