مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
وقت سفارت

وقت سفارت

وقت سفارت

وقت سفارت برای ورود به هر کشوری و اخذ ویزا نیاز است. برای اخذ ویزای یک کشور نمی توانیم خودمان مستقیم به سفارت آن کشور مراجعه کنیم بلکه باید به رزرو کردن وقت سفارت، که امری ساده است اقدام کنیم. مرجع اخذ وقت سفارت هر کشور سفارت خود آن کشور در ایران است. وقت سفارت اولین اقدامی است که برای دریافت ویزای یک کشور انجام می شود. برای دریافت ویزای یک کشور باید ابتدا درخواست وقت سفارت کشور مورد نظر را بدهیم.

وقت سفارت برای مصاحبه حضوری با متقاضی سفر به آن کشور داده می شود. در مصاحبه وقت سفارت در مورد علت سفر شخص به کشور مورد نظر سوال می شود. هدف شما می تواند تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه گذاری و … باشد که باید برای سفارت مورد نظر محرز شود. در غیر این صورت با ویزای شما مخالفت خواهد شد که در اصطلاح ریجکت می شوید. ریجکت شدن همان عدم موافقت با ویزا شدن شخص در سفارت یک کشور است.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت

برای گرفتن وقت سفارت باید پاسپورت داشته باشید زیرا برای گرفتن وقت سفارت اطلاعات پاسپورت شما نیاز است. زمانی که به مصاحبه دعوت شدید باید مدارک لازم را همراه خود داشته باشید و به مسئول مربوطه ارائه دهید. مدارکی که برای ارائه به سفارت لازم است بدین شرح است: 1. اسکن پاسپورت 2. رزرو هتل و دعوتنامه مسافر 3. تکمیل فرم ویزای فارسی

مدارک مورد نیاز برای سفارت هر کشور دیگر ممکن است با کشور دیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال در سفارت آمریکا برای دریافت ویزای آن از افراد مصاحبه گرفته می شود. در مقابل در کشور انگلستان برای دریافت ویزای این کشور نیازی به مصاحبه نخواهد بود. به هر حال ممکن است در سفارت یک کشور از افراد اثر انگشت گرفته شود و در کشور دیگر نیازی به گرفتن اثر انگشت نباشد. در هر صورت بهتر است شما قبل از مراجعه به سفارت کشور مورد نظرتان، مدارک خود را کامل کرده و آمادگی لازم را برای ارائه هر نوع مدارکی داشته باشید تا برای اخذ ویزا دچار مشکل نشوید.

 

نحوه گرفتن وقت سفارت

نحوه گرفتن وقت سفارت کشورهای مختلف متفاوت است. اما به طور کلی چند روش برای گرفتن وقت سفارت وجود دارد که گرفتن وقت سفارت‌هر کشوری به آن صورت انجام می شود. روش های گرفتن وقت سفارت به این روش ها صورت می گیرد: 1. از طریق ارسال ایمیل 2. از طریق تماس تلفنی 3. از طریق مراجعه به سایت سفارت مورد نظر 4. از طریق مراجعه حضوری به سفارت مورد نظر

روش های معمول برای گرفتن وقت به صورت بالا است. روش مراجعه حضوری تقریبا در حال بر چیده شدن است. در مقابل روش های الکترونیکی در حال پیشرفت روز افزون است و در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان از روش الکترونیکی به متقاضیان وقت سفارت می دهند. گرفتن وقت سفارت از طریق تلفن هم در معدود سفارت کشورهای موجود در ایران انجام می پذیرد. به طور کلی گرفتن وقت از طریق ارسال ایمیل و مراجعه به سایت سفارت در ایران جزء پر استفاده ترین راه ها برای گرفتن وقت هستند.

یک نکته که در مورد وقت سفارت وجود دارد این است که زمانی که وقت سفارت گرفتید نمی توانید آن را تغییر دهید و به زمان دیگر موکول کنید. علاوه بر اینکه نمی توانید وقت سفارت را تغییر دهید در صورتی که در زمان مشخص شده در سفارت کشور مورد نظر حاضر نشوید وقت شما خود بخود حذف می شود و برای گرفتن وقت سفارت باید دوباره اقدام کنید.

 

گرفتن وقت سفارت کشورهایی که در ایران سفارت ندارند

برخی از کشورهای جهان در کشور ما سفارت ندارند. همین امر سبب شده که هم وطنان ما برای دریافت ویزای آنها دچار مشکلاتی شوند. علت این امر می تواند تیرگی روابط سیاسی دو کشور باشد. البته همیشه تیرگی روابط سیاسی باعث نداشتن سفارت در کشور دیگر نمی شود. برخی کشورهای کوچک که در کشورهای دیگر متقاضی زیادی برای دریافت ویزای آن کشور وجود ندارد نیز ممکن است سفارت نداشته باشند. البته کم بودن تعداد اتباع یک کشور نیز ممکن است دلیلی برای نداشتن سفارت باشد.

به طور کلی کشورهایی که در ایران سفارت ندارند در برخی از سفارت های کشورهای دیگر دارای حافظ منافع می باشند. داشتن حافظ منافع در کشوری کمکی به دریافت ویزای آن کشور نمی کند. برای دریافت ویزا حتما باید به سفارت مراجعه کرده و وقت سفارت بگیرید. برای دریافت ویزای کشورهایی که در ایران سفارت ندارند باید به سفارت آن کشور در کشورهای همسایه مراجعه کرده و از طریق آن سفارت اقدام به اخذ ویزا کنید.

در این بخش که مربوط به وقت سفارت کشورهایی که در ایران سفارت ندارند توضیحات لازم را ارائه کردیم. در ادامه کشورهایی که در ایران سفارت ندارند را نام برده و نحوه گرفتن وقت سفارت و ویزای آنها را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

 

کشورهایی که در ایران سفارت ندارند

کشورهایی که در ایران سفارت ندارند

کشورهای زیادی وجود دارند که در ایران سفارت ندارند. بیشتر این کشورها بسیار کوچک و گمنام هستند. در مقابل کشورهای بزرگی مانند آمریکا و کانادا هم به این جمع پیوسته اند و در ایران سفارت ندارند. کشورهای آمریکا و کانادا به علت مسائل سیاسی اقدام به قطع ارتباط با ایران کرده و سفارت خود را در کشور ما تعطیل کرده اند. بجزء آمریکا و کانادا، کشورهای دیگر نظیر کشور اروپایی مالت نیز در ایران سفارت ندارد. کشورهای دیگری هم وجود دارد که در ایران سفارت ندارند که ذکر نام تک تک آنها در حوصله این مقاله نیست و هدف این مقاله یک توضیح در مورد وقت سفارت است.

برای گرفتن وقت سفارت کشورهایی که در ایران سفارت ندارند باید بصورت آنلاین اقدام کنید. آنلاین هم شامل ارسال ایمیل و هم شامل مراجعه به سایت سفارت کشور مورد نظر می شود. بعد از اینکه موفق به گرفتن وقت شدید در زمان مشخص شده باید در سفارت کشور مورد نظر حاضر شوید.

نکات لازم در مورد کشورهایی که در ایران سفارت ندارند

برای گفتن وقت سفارت کشور مورد نظرتان در یک کشور ثالث باید دقت کنید که به سایت سفارت کشور مورد نظرتان در آن کشوری که می خواهید به عنوان واسطه از طریق آن اقدام کنید مراجعه فرمایید. به عنوان مثال اگر برای وقت سفارت آمریکا می خواهید از طریق کشور ترکیه اقدام کنید باید به سایت سفارت آمریکا در کشور ترکیه مراجعه کنید.

در کنار کشورهایی که در ایران سفارت ندارند کشورهای دیگر وجود دارند که با اینکه در ایران سفارت ندارند اما اشخاصی به عنوان کاردار در سفارت کشورهای دیگر در ایران دارند. برخی از این کشورها برای خدمات ویزا از طریق سفارت این کشورهای ثالث اقدام می کنند. برای این وضعیت هم ذکر چند نمونه برای درک بهتر موضوع را ارائه می کنیم.

کشور مالتا یکی از کشورهایی است که در ایران سفارت ندارد اما از طریق سفارت کشور اتریش خدمات ویزای خود را به شهروندان و متقاضیان ارائه می کنند. کشور اتریش خدمات ویزای کشورهای دیگر را هم بر عهده گرفته اما مهم ترین آنها کشور مالتا است. علت اینکه کشور مالتا در ایران سفارت ندارد مسائل سیاسی نیست. کشور مذکور کشوری کوچک است که از لحاظ مالی توان باز کردن سفارت در تمام کشورها را ندارد.

کشور استونی هم یکی از کشورهایی است که در ایران سفارت ندارد. این کشور نیز همانند مالتا خدمات ویزای خود را از طریق کشور ثالث انجام می دهد. برای گرفتن وقت سفارت استونی باید از طریق سفارت فنلاند در تهران اقدام کنید. کاردار استونی در سفارت فنلاند قرار دارد و برای مصاحبه هم باید به سفارت فنلاند مراجعه کنید.

 

وقت سفارت فوری

وقت سفارت فوری همان طور که از همانگونه اسم آن پیدا است زمانی ارائه می شود که فوریت داشته باشد. اما این موضوع را به اطلاع شما عزیزانی که این مقاله را می خوانید می رسانیم که چیزی به نام وقت سفارت فوری وجود ندارد و فقط یک نوع وقت بسفارت عادی برای اخذ ویزا وجود دارد. مواردی هم که در سایت های مختلف در مورد وقت سفارت فوری ارائه می شود تبلیغاتی بیش نیست و فقط با هدف جذب مشتری انجام می شود.

علت به وجود آمدن این نوع از وقت، سایت سفارت برخی از کشورها است که باعث شده ای عده ای از آن سوء استفاده کنند. به عنوان مثال بعضی از کشورهایی که اینترنتی سفارت می دهند معمولا در زمان های مشخصی اجازه گرفتن وقت را می دهند که برخی افراد از آن آگاهی داشته و از ناآگاهی مردم سوء استفاده کرده و وقت سفارت می گیرند. در واقع چون ظرفیت تعداد وقت ها محدود است این افراد با عنوان این که وقت سفارت فوری گرفته اند مبلغی بسیار بالا از افراد ناآگاه دریافت می کنند. این موضوع در حالی است که اگر اشخاص از زمان باز شدن سایت سفارت ها آگاهی داشته باشند می توانند خودشان اقدام به اخذ وقت سفارت کرده و گول تبلیغات وقت سفارت فوری را نخورند.

در ادامه این مقاله نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان را شرح خواهیم داد. همچنین روزهای کاری و ساعات کار و همچنین آدرس سایت و شماره تلفن های تماس سفارت را در ادامه مقاله خواهیم آورد. امیدواریم این مقاله سوالات شما را به خوبی پاسخ دهد.

گرفتن وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

دریافت وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین امکان پذیر است. برای گرفتن وقت سفارت آلمان حتما توجه فرمایید که در موعد مقرر می توانید حضور داشته باشید. برای گرفتن وقت سفارت آلمان حتما باید دقت کنید که در نوشتن مشخصات خود هیچ گونه اشتباهی نداشته باشید. سفارت آلمان در صورتی که در مشخصات افراد اشتباهی مشاهده کند وقت را کنسل خواهد کرد. لغو شدن وقت سفارت آلمان در صورتی که اطلاعات پاسپورت یا نام و نام خانوادگی شما دارای مشکل باشد بخاطر جلوگیری از اشتباهات احتمالی است و سفارت آلمان هیچ تعهدی به شخصی نخواهد داشت.

یک نکته که باید در مورد گرفتن وقت سفارت آلمان به آن توجه کنید، هرگز با ارائه تاییدیه های جعلی اقدام به گرفتن چند وقت برای خود نکنید. این اقدام به منزله سوء استفاده از سیستم تعیین وقت محسوب می شود و در صورت کشف چنین امری، برای مدت طولانی از گرفتن وقت سفارت آلمان محروم خواهید شد.

 

گرفتن وقت سفارت آلمان توسط اشخاص ثالث

در صورتی که گرفتن وقت سفارت آلمان توسط اشخاص ثالث برای شما انجام می شود، دقت فرمایید که سفارت آلمان هیچ ارتباطی در مورد گرفتن وقت سفارت آلمان با شرکت ها یا اشخاص ندارد. خودتان باید مراقب باشید که در دام افراد سودجو گرفتار نشوید. همچنین از صحت اعتبار مدارک موسساتی که اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان می کنند مطمئن شوید. در هر صورت از این لحاظ سفارت آلمان هیچ مسئولیتی متقبل نخواهد شد.

 

سفارت آلمان در تهران

سفارت آلمان در تهران

نشانی سفارت جمهوری فدرال آلمان: ایران – تهران – خیابان فردوسی، شماره 320- 324

در صورتی که با خودروی شخصی به سفارت آلمان می روید، از میدان امام خمینی به طرف خیابان فردوسی – شمال بروید.

در صورتی که با تاکسی به سفارت آلمان می روید به راننده تاکسی بگویید به خیابان فردوسی و سفارت آلمان می روید.

در صورتی که با مترو به سفارت آلمان می روید می توانید در ایستگاه امام خمینی یا فردوسی پیاده شوید.

 

ساعات کار سفارت آلمان

روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 7:00 تا 15:30 و روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت 7:00 تا 16:00

ساعات کاری در ماههای جولای و آگوست، یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:00 تا 14:30 می باشد.

در روزهای جمعه و شنبه سفارت تعطیل است.

ساعات کاری بخش تایید مدارک، یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:30 تا 10:30 می باشد (با تعیین وقت قبلی خواهد بود).

 

تلفن سفارت آلمان در تهران

تلفن سفارت آلمان در تهران

شماره تلفن های اطلاعات بخش ویزا: 982139991499+

می توانید از روز یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:30 تا 14:30 با این شماره تلفن تماس بگیرید.

می توانید از طریق این شماره تلفن گویا که به زبان فارسی می باشد، جهت آگاهی از مدارک لازم برای ویزا تماس بگیرید: 982139991213+

ایمیل سفارت جهت ارتباط : visa-info@tehran. Diplo.de

شماره فاکس سفارت آلمان: +982139991860+

سوالاتی را که جوابشان در داخل سایت قرار دارد جواب داده نخواهد شد. همچنین دریافت وقت سفارت از طریق تلفن امکان پذیر نخواهد بود و باید از طریق آنلاین اقدام فرمایید.

وقت سفارت
5 (100%) 1 vote