مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
کار در کشور چین

کار در کشور چین

کار در کشور چین

کار در کشور چین یکی از راه های اخذ اقامت چین است. دیگر راه های اقامت چین تحصیل در چین ثبت شرکت در چین خرید ملک در چین است.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در کشور چین با ما همراه باشید.

کسی که متقاضی ورود به خاک کشور چین است باید ویزای کشور چین را دریافت کند با توجه به نوع هدف از سفر ویزاهای مختلفی برای ورود به خاک کشور چین وجود دارد که هشت نوع ویزا برای ورود و خروج خارجی‌ها به کشور چین مشخص شده است که به ترتیب J1، J2، C، G ، L، F، X،Z  و D  می‌باشند.

ویزای نوع D نسبتاٌ نادر است و برای اقامت دائم به یک فرد خارجی داده می­‌شود. ویزای نوع Z به سختی به خارجی‌ها داده می‌شود و برای کار تمام وقت است ویزای نوع X برای دانشجویان و یا کسانی که برای یک دوره آموزشی در حدود بیشتر از شش ماه به کشور چین سفر می‌کنند. ویزای نوع F برای افرادی که برای مطالعه، پیشرفت فرهنگی، سخنرانی و مبادله اطلاعات صورت می‌گیرد و از واحد مورد نظر دعوت می‌شوند.

ویزای نوع L برای گشت و گذار و توریستی می‌باشد و ویزای نوع G برای حمل و نقل از طریق کشور چین صادر می‌شود. ویزای C برای آموزش کادر هوایی و ملوانان خدمات بین المللی است ویزای نوع J1 اقامت خارجی برای خبرنگاران در چین است و ویزای J2 به خبرنگارانی که مجبور به سفر کوتاه مدت به چین هستند.

ویزای Z و کار در چین

کشور چین پرجمعیت­ترین کشور جهان محسوب می­شود چین دارای کهن­ ترین تمدن بشری است و بیشینه فرهنگی آن به هزاران سال قبل برمی­گردد. بسیاری از مردم برای مهاجرت به کشور چین از طریق تحصیل و کار اقدامات لازم را انجام می­دهند. هر روشی را که برای مهاجرت در نظر می­گیریم باید ویزای مربوط به آن را دریافت کنیم.

برای دریافت ویزای کاری در کشور چین شرایط سختی وجود دارد زیرا کشور چین دارای جمعیت فراوانی است و مسأله کار برای مردم کشور چین امر مهمی است. برای این کار باید اقدام به دریافت ویزای کاری یا ویزای نوع Z نمایید.

 

ویزای کار در کشور چین، این نوع ویزا برای افراد متقاضی ویزای کار در کشور چین در نظر گرفته می­شود که برای مدت معینی در نزد کارفرما برای کار معرفی خواهند شد. اولاً باید سازمانی که شخص متقاضی در آن مشغول به کار می­شود معتبر باشد. شرایط شما به عنوان یک نیروی متخصص خارجی باید برای امور مورد نظر لازم باشد و کارفرمای شما باید بتواند گواهی مبنی بر شروع کار شما دریافت کند. بیشترین زمینه اشتغال در زمینه تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان اول است و داشتن یک مدرک لیسانس و دو سال سابقه تدریس لازم می­باشد.

ویزای کار در کشور چین:

سن لازم برای متقاضیان ویزای کار در کشور چین  برای مردان از ۱۸ تا ۶۰ سالگی و برای زنان از ۱۸ تا ۵۵ سال است. در این مورد شرایط خاص نیز لحاظ می­شود. پس اگر شما بتوانید یک کارفرما برای کار بیابید شانسی برای دریافت ویزای کار خواهید داشت.

ویزای کار در کشور چین :

کارفرمای شما باید درخواستی برای اجازه اشتغال و ویزای کاری همراه با فتوکپی فرم درخواست کار شما به  دولت ارسال کند. اعضای خانواده شما نیز باید برای اخذ اقامت از ویزای S1 و S2 استفاده کنند و شما باید دعوتنامه­ای همراه ویزای کار  Z ارسال کرده و بتوانید روابط خانوادگی موجود را اثبات کنید به عنوان نمونه مدارکی مانند گواهی تولد فرزند و یا گواهی ازدواج را ارائه دهید.

ویزای کاری Z  به مدت زمان ۳۰ روز پس از ورود صادر می­شود و در این صورت کارفرمای شما اجازه اقامت برای شما را که مدت زمان آن از شروع قرارداد است و حداقل ۹۰ روز و حداکثر برای ۵ سال اعتبار دارد.

ویزای کاری چین Z (که در حال حاضر ویزای اجازه اقامت نیز نامیده می­شود.) که برای یک فرد خارجی متقاضی کار، که دارای عملکرد تجاری و یا مبادلات دانشگاهی است صورت می­گیرد.

مدارک مورد نیاز:

استخدام اتباع خارجی با مجوزی که از طرف ریاست جمهوری خلق چین صادر می­شود و توسط مقامات دولت چین برای منابع انسانی و تأمین اجتماعی در نظر گرفته می­شود و همچنین دعوتنامه­ای مبنی بر کار در سازمان مورد نظر و تأیید آن توسط سازمان­های مربوط چینی لازم است.

مجوز کاری که برای متخصصان کار خارجی از طرف دفتر امور مربوط به متخصصان خارجی صادر شده و توسط سازمان­های مربوطه چینی تأیید شده است.

یادآوری ویژه

کسانی که ویزای Z را دارا می­باشند باید طی مدت زمان ۳۰ روز از تاریخ ورود خود به کشور چین به نهاد امنیتی عمومی رفته و اجازه اقامت برای اتباع خارجی را دریافت نماید.

دعوتنامه شما ممکن است به شکل فکس، فتوکپی و یا چاپ کامپیوتری باشد، اما افسر کنسولی مربوطه امکان دارد اصل دعوتنامه را از شما بخواهد و همچنین اگر لازم باشد، افسر کنسولی مدارک دیگری نیز برای اثبات مدارک ارائه شده دریافت خواهد کرد و در مورد صدور ویزا و اعتبار مورد نظر برایش و مدت اقامت شخص متقاضی تصمیمات لازم را خواهد گرفت.

شما برای دریافت ویزا نیازمند یک معاینه پزشکی هستید که در آن سلامت شما بررسی می­گردد و برای دریافت ویزا به این معاینه فیزیکی نیاز دارید.

کشور چین محیط مناسبی برای تجارت و کسب وکار آزاد است اما کشور چین با کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا، آمریکا و دیگر نقاط جهان تفاوت­های بسیاری دارد. شاید شنیده باشید که زبان چینی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری است زبان رسمی مردم کشور چین ماندارین است.

اولین و عمده ­ترین تفاوت می­توان به تفاوت زبان و گویش در کشور چین اشاره کرد اما در کل دارای یک لهجه مشترک می­باشند و آن Putonghua است. در کشور چین هنوز زبان انگلیسی جایگاه مناسب خود را پیدا نکرده است و مردم به زبان چینی صحبت می­کنند که همانطور که گفته شد خود این زبان هم در جاهای مختلف با لهجه و گویش­های مختلف می­باشد البته دولت چین کارهایی در این زمینه انجام داده است و آموزش زبان انگلیسی را از مقاطع تحصیلی پایین در برنامه تحصیلی دانش ­آموزان قرار داده است­.

اگر در کشور چین ویزای کاری داشته باشید به راحتی می­توانید از این امکان کار در کشور چین استفاده کنید اما کسانی که با ویزای دانشجویی می­خواهند به کار بپردازند با موانعی روبرو هستند و یک دانشجو به راحتی نمی­تواند در یک مؤسسه یا اداره مشغول به کار بشود بلکه کارهایی در زمینه تدریس زبان انگلیسی و مترجمی، نقش رابط بین دو شرکت در ایران و کشور چین، راهنمای تور، بازاریابی، حسابداری و … را  می­تواند برای کار در نظر بگیرد.

چین یکی از کشورهائی است که در آن کار و فرصتهای شغلی برای رشته های فنی و مهندسی نسبت به رشته های مدیریت ، بازرگانی ، حسابداری و آموزش کمتر است.

همانطور که مشاهده می­کنید کسانی که در شاخه ­های فنی تخصص دارند در کشور چین بازار مناسبی برای کار آنها وجود ندارد.

در مقابل سختی­هایی که وجود دارد کشور چین گزینه مناسبی در مقابل کشورهایی مانند آلمان و کانادا که از فرصت­های شغلی مناسبی هم برای دانشجویان جویای کار و هم برای متخصصین رشته‌های مختلف وجود دارد‌، نیست. در حالی که دانشجویان در کشور چین برای کار پاره وقت به کارهایی در کشور چین می‌پردازند که نیاز به تخصص خاصی ندارد (کار در رستوران و …) و برای کار دانشجویان  سخت­گیری­های نیز وجود دارد با توجه به شرایط سختی که این کشور هم برای نیروهای متخصص کاری و هم کار دانشجویان دارا می‌باشد می‌توان گزینه‌های دیگر را بررسی و انتخاب کرد که به ما در پیشبرد اهدافمان برای یک زندگی بهتر و آرمانی کمک کند که هم شأن و شخصیت علمی و فرهنگی به عنوان یک ایرانی در نظر گرفته شود.

  • اکتبر 6, 2018
  • بازدید : 113
  • چین,کاری