مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
کار در کشور پرتغال

کار در کشور پرتغال

کار در کشور پرتغال

کار در کشور پرتغال-مهاجرت به کشور پرتغال از طریق کار، شرایط کاری در کشور پرتغال، ویزای کاری پرتغال، اخذ اقامت از طریق کار در کشور پرتغال، پیدا کردن یک شغل در پرتغال، مهاجرت به کشور پرتغال از طریق کار اینها همواره سوالات متقاضیان مهاجرت به پرتغال است.با ما هراه باشید تا به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم.

آیا شما می خواهید از طریق کار به کشور پرتغال مهاجرت کنید؟

اگر شما متقاضی کار در کشور پرتغال هستید در اینجا می خواهیم مطالبی را پیرامون کار در کشور پرتغال و  چگونگی انجام این پروسه کار در کشور پرتغال و الزاماتی که برای کار در کشور پرتغال دریافت مجوز کار در کشور پرتغال لازم می باشد، بیان کنیم.

با توجه به آنکه وجود بحران در وضعیت اقتصادی موجود در کشور پرتغال بر کسی پوشیده نمی باشد و در پی آن به طور کلی بحران اقتصادی که در جهان وجود دارد تأثیر منفی در بازار اقتصادی و کار و وضعیت زندگی شهروندان کشور پرتغال گذاشته است متأسفانه کشور پرتغال بالاترین نرخ بیکاری را در بین فارغ التحصیلان و زنان به دنبال داشته است.

پیدا کردن شغل در کشور پرتغال

موانعی برای پیدا کردن شغل در کشور پرتغال وجود دارد با وجود تعداد رو به افزایش تعداد فارغ التحصیلان و در پی آن رقابتی که در بازار کار افزایش یافته است اگر شما متقاضی کار در کشور پرتغال هستید باید با تحقیق در مورد بازار کار کشور پرتغال قبل از ورود به کشور پرتغال و بررسی انتظارات واقع بینانه برای خود، خودتان را برای کار در کشور پرتغال آماده کنید.

بازار کار در کشور پرتغال

نرخ بیکاری در کشور پرتغال بسیار بالا است در سال 2016 در سه ماهه اول در حدود 4/12 درصد بوده است اگر چه بیکاری افراد زیر 25 سال در حدود 30 درصد و در حدود 4 درصد مربوط به افراد خارجی است اما با این وجود کشور پرتغال به نیروی کارگر ماهر نیازمند است برخی از این صنایع در کشور پرتغال عبارتند از: بخش فن آوری اطلاعات، بخش بهداشت و درمان، بخش گردشگری (که به صورت فصلی است)، بخش کشاورزی و ارتباطات.

حداقل دستمزد سالیانه که در سال 2016 تعیین شده است در حدود 530 یورو در هر ماه می باشد. علاوه بر این کارگران تمام وقت در کشور پرتغال در کریسمس عیدی سالانه برابر یک ماه حقوق خود را دریافت می کنند.

کارگران در کشور پرتغال باید مالیات و حق بیمه تأمین اجتماعی را از دستمزد خود پرداخت کنند و اگر در یک شرکت پرتغالی کار می کنید کارفرما از حقوق شما این سهم را کم خواهد کرد.

مشاغل موجود در کشور پرتغال

صنعت گردشگری برای اقتصاد کشور پرتغال یک امر حیاتی است که مشاغل فصلی و پاره وقت به ویژه در هتلداری و پذیرایی را در کشور پرتغال رونق می دهد در سال های اخیر صنعت مرکز تلفن نیز رونق گرفته است، فرصت های کاری خوبی برای کارگران چند زبانه در کشور پرتغال ایجاد شده است، رشد کاری در کشور پرتغال در زمینه تجارت و تعمیر بخش خودروسازی و ساخت و ساز نشان داده شده است.

برای فارغ التحصیلانی که به دنبال کار در کشور پرتغال برای شرکت های بزرگ می باشند پایتخت کشور پرتغال لیسبون مکانی ایده آل است که در آن شرکت های چند ملیتی مانند نوکیا، سامسونگ، نستله و همچنین Energais de Portugal  و  Portugal Telecom در این شهر از کشور پرتغال می باشند. دولت پرتغال نیز در حال حاضر کارآفرینان را به راه اندازی کسب و کار تشویق می کند.

قوانین استخدام در کشور پرتغال

کارمندان در کشور پرتغال در هفته 40 ساعت (8 ساعت در روز) کار می کنند اگر چه در مواردی خاص تا 60 ساعت در هفته (12 ساعت در روز) نیز قابل تغییر است. کارمند تمام وقت دارای مرخصی سالانه 22 روز که نه روز آن تعطیلات رسمی می باشد. قرارداد در کشور پرتغال مانند بسیاری از کشورهای اروپایی است که به صورت دائم، پاره وقت، مدت ثابت و قرارداد کار متناوب که نوع آخر از همه رایج تر است.

ویزای کاری کشور پرتغال و مجوز اقامت

اگر شما فردی هستید که در اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEU) و یا سوئیس زندگی می کنید می توانید بدون دریافت مجوز کار در کشور پرتغال به کشور پرتغال وارد شوید اما باید کارت اقامت کشور پرتغال را داشته باشید تا بتوانید در مدت زمان شش ماه در کشور پرتغال به جستجوی کار در کشور پرتغال بپردازید در صورتی که کار در کشور پرتغال شما درآمدی به طور منظم نداشته باشد ممکن است درخواست اقامت کشور پرتغال شما رد شود اما هنگامیکه کار در کشور پرتغال مناسب را پیدا کردید و یا شروع به کسب و کار در کشور پرتغال برای خود کردید شما می توانید درخواست کارت اقامت اجباری در کشور پرتغال را ارائه بدهید.

 

در صورتی که شما در منطقه ای خارج از این محدوده زندگی می کنید برای کار در کشور پرتغال نیاز به اخذ ویزا برای کار در کشور پرتغال خواهید داشت اگر برای یک کار کوتاه مدت در کشور پرتغال اقدام کرده اید در این صورت شما خواهید توانست یک ویزای اقامت موقت در کشور پرتغال که دارای سه ماه اعتبار است دریافت کنید.

برای اشتغال بلند مدت در کشور پرتغال برای اولین بار نیاز به یک مجوز اقامت پرتغالی از طریق دبیرخانه کل وزارت آموزش و پرورش و علوم (SGMEC) خواهید داشت که به مدت 4 ماه اعتبار دارد اگر شما برای مجوز اقامت موقت در کشور پرتغال درخواست داده باشید، به مدت یک سال اعتبار دارد و شما می توانید آنرا تمدید کنید.

اگر شما به تخصص هایی که در کشور پرتغال نیاز دارند مهارت های لازم را داشته باشید شانس بیشتری برای یافتن شغل در کشور پرتغال را خواهید داشت.

شرکت های بزرگ (کارفرما) ابتدا نیروی کار مورد نیاز خود را در بین کسانی که در کشور پرتغال یا در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا زندگی می کنند ارائه می دهد و در صورت نبودن نیروی متخصص مورد نیاز کار فرما به کسانی که خارج از این حوزه می باشند و تخصص لازم را دارند اجازه پیشنهاد کاری در کشور پرتغال را خواهد داشت یکی از شرایط لازم کار در کشور پرتغال داشتن مهارت کافی در زبان رسمی کشور پرتغال می باشد.

ساده ترین راه برای اخذ مجوز کار در کشور پرتغال کار کردن برای یک شرکت چند ملیتی است که در کشور پرتغال فعالیت می کند و مزیت آن این است که این شرکت درکشور پرتغال معمولاً به دور از کاغذ بازی و کارهای اداری در کشور پرتغال خواهد بود.

زبان

صحبت کردن به زبان پرتغالی یک مزیت است البته در کشور پرتغال شغل هایی برای کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند وجود دارد.

مثلا اگر شما به این نتیجه می رسید که زبان کشور پرتغال مانعی برای کار در کشور پرتغال می باشد می توانید از دوره هایی که برای آموزش زبان پرتغالی مناسب است استفاده کنید.

شما می توانید برای یادگیری زبان پرتغالی در چندین دوره برای چند ساعت در هفته زمان خود را در سازمان هایی مانند زبان CESA و یا مؤسسه Eurolingua سپری کنید.

مدارک

اکثر کشورهای اروپایی که رویه بولونیا را در نظر دارند و به همین خاطر مدارک این کشورها در کشور پرتغال به رسمیت شناخته شده است و اگر کشور شما از این قانون تبعیت نمی کند باید با مرکز (NARIC) تماس برقرار کنید تا اعتبار مدارک خود را در کشور پرتغال بسنجید.

جستجوی شغل در کشور پرتغال

 

اگر شما در اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیسی زندگی می کنید می توانید برای جستجوی کار در کشور پرتغال از طریق EURES پرتال شغلی اروپا که توسط کمیسیون اروپا تشکیل شده است به جستجو بپردازید. شما می توانید رزومه خود را آپلود و همچنین مشاوره دریافت کنید.

سایت های جستجوی کار

از طریق مؤسسه خدمات اشتغال عمومی (Emprego) اطلاعات مربوط به آگهی های استخدامی در کشور پرتغال را بیابید. در اینجا نیز می توانید رزومه خود را آپلود و به لیست کارها در کشور پرتغال دستیابی پیدا کنید

 

نکاتی برای درخواست کار در کشور پرتغال

فرم های درخواست برای کار در کشور پرتغال مرسوم است و در آن اطلاعات استاندارد مورد نیاز برای کار در کشور پرتغال از متقاضی سؤال می شود بعضی از شرکت ها در کشور پرتغال اطلاعات را به صورت اینترنتی دریافت می کنند شما باید به طور دقیق رزومه (CV) خود را برای کارفرمای خود در کشور پرتغال بفرستید به طور معمول حداکثر یک تا دو صفحه توصیه می شود در حالیکه شاید رزومه شما تا چهار صفحه هم باشد.

نسخه ای از مدارک آموزشی خود را نیز می توانید ارسال کنید. ممکن است در روند مصاحبه در کشور پرتغال از شما آزمون های روان شناختی یا فنی نیز بگیرند زمان پاسخ به مصاحبه در کشور پرتغال نیز دقیقاَ مشخص نیست.

حقایق کار در کشور پرتغال

آیا در فکر مهاجرت به کشور پرتغال از طریق کار در پرتغال هستید؟

 

در این قسمت مروری بر بازار کار کشور پرتغال می کنیم تا شما بتوانید انتخاب شایسته ای انجام دهید.

بر اساس آمار جمعیت کشور پرتغال در سال ۲۰۱۱ در حدود ۱۰،۷۶۰،۳۰۵ نفر عنوان شده است جمعیت کار کشور پرتغال در حدود ۵،۵۷ میلیون نفر می باشد (سال ۲۰۱۰) با توجه به این آمار نرخ بیکاری در کشور پرتغال در حدود ۷/۱۰ درصد است.

با توجه به بررسی نیروی کار در اروپا، نرخ فعالیت ۷۴ درصد و اشتغال به کار ۶۷ درصد می باشد و در کشور پرتغال (۷۱ درصد و ۶۵ درصد) می باشد.

کل کار پاره وقت در کشور پرتغال ۱۲ درصد از کل کارهای موجود در کشور پرتغال می باشد و زنان سهم کمتری در بازار کار کشور پرتغال را دارا می باشند.

تعداد مؤسسات کاریابی فعال در کشور پرتغال ۲۴۰ مؤسسه می باشد.

از ۵۰۰ هزار نفر متقاضی کار در کشور پرتغال که در این مراکز ثبت نام کرده اند در حدود ۶ درصد اتباع خارجی بیکار در کشور پرتغال هستند.

شغل های کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری در حدود ۱۱ درصد، صنعت ساختمان، برق، آب در حدود ۵/۲۸ درصد و شغل های خدماتی در حدود ۶۱ درصد در کشور پرتغال استخدام می شوند.
در کشور پرتغال ایجاد شغل های جدید کاهش یافته است در ماه های پایانی سال ۲۰۰۹ نسبت به ماه های آغازین این سال در کشور پرتغال تعداد افرادی که از کار بیکار می شدند بیشتر بوده است و این موضوع در کشور پرتغال به خصوص برای کار خانم ها در صنایع الکتریکی یک تهدید به شمار می آید.

 

بنابراین برای موضوع کار در کشور پرتغال نیاز به تأمل بیشتری وجود دارد شما باید در زمینه کار در کشور پرتغال تمام شرایط و گزینه های موجود را بررسی کنید با توجه به آنچه که بیان شد کار در کشور پرتغال و مهاجرت از طریق کار در کشور پرتغال در مقایسه ای که می توان انجام داد بیانگر این مطلب است که کشور پرتغال نمی تواند مکانی برای یک زندگی همراه با آرامش برای شما و خانواده تان باشد.

در این راستا مؤسسه آوات می تواند با پشتوانه مشاورین زبده شما را در این مسیر سرنوشت ساز همراهی کند  شما می توانید با مهارت های کاری که در اختیار دارید کشورهایی را برای مسیر پیش روی خود انتخاب کنید که بتوانید به آنچه که به عنوان یک هدف آرمانی برای خود در نظر دارید جامه عمل بپوشانید و با این کار آینده روشنی برای خود متصور شوید شما می توانید با همکاران ما در مؤسسه آوات تماس بگیرید و به این سردرگمی موجود پایان دهید.

  • اکتبر 6, 2018
  • بازدید : 112
  • پرتغال,کاری