مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
کار در کشور فنلاند

کار در کشور فنلاند

کار در کشور فنلاند

برای افرادی که متقاضی کار در کشور فنلاند هستند فنلاند یکی از بهترین مکان ها در جهان برای زندگی کردن و کار می باشد مراحل مختلفی که عنوان خواهد شد:قبل از حرکت به کشور فنلاند برای کارمهارت توانایی به زبان فنلاندیقبل از جستجوی کار درخواست کار، ارائه رزومهرزومه برای شهروندان اروپاییجستجو در زمینه های شغلی که می توانید کار انجام دهید.تحصیل در فنلاند  تحصیل در رشته پزشکی فنلاند جستجو برای شغل مورد نظر خود کارآفرینی را در نظر داشته باشید.مدارک مربوط به اجازه اقامت، در هنگام ورود به خاک کشور فنلاندهنگامی که در کشور فنلاند مشغول به کار هستید.

زندگی کردن در کشور فنلاند

قبل از رفتن به کشور فنلاند

اقدام به کار در خارج از کشور نیازمند زمان و آماده سازی های لازم و مربوط به آن برای شروع می باشد.

قبل از مهاجرت به کشور فنلاند باید به دقت زندگی در کشور فنلاند را بررسی کنید (آداب و رسوم، فرهنگ و … ) و خود را با شرایط کار در کشور فنلاند هماهنگ کنید.

کار در کشور فنلاند

مهارت توانایی به زبان فنلاندی

مهمترین مرحله ای که برای ورود به بازار کار در کشور فنلاند مورد توجه است تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی می باشد پس شما پیش از شروع یک پروسه کاری باید گواهی ملی مهارت زبان فنلاندی را دریافت کنید گواهی ملی مهارت زبان (YKI) یک سیستم آزمون برنامه ریزی شده برای بزرگسالان است و وظیفه اندازه گیری مهارت های زبان در موقعیت های عملی را دارد.

شرکت ها و بخش هایی از مؤسسات می باشند که در آن زبان انگلیسی به عنوان یک زبان کاری مورد استفاده قرار می گیرد اما این مورد جزء استثناءها می باشد.

عدم آگاهی به زبان فنلاندی حتی در هنگامی که در جستجوی کار هستید ممکن است مشکل ایجاد کند پس دانستن حداقلی از زبان فنلاندی درهای بسیاری را به روی شما باز می کند برای آموزش این زبان دوره های آنلاین و رایگان در کشور فنلاند وجود دارد.

 

قبل از جستجوی کار در کشور فنلاند

باید مدارک تحصیلی که در خارج از کشور فنلاند دریافت کرده اید را ارزیابی کنید باید تمام مدارک خود را به زبان فنلاندی ترجمه کرده و در برخی موارد ترجمه به زبان انگلیسی نیز مورد قبول می باشد اما ترجمه به زبان فنلاندی بهتر است.

درخواست کار، ارائه رزومه  (CV: Curriculum Vitae) ارزیابی توانایی های شخصی

 

برنامه ارائه توانایی های شما باید کوتاه و مختصر باشد (ترجیحاً یک صفحه)

بیانگر توانایی ها و مهارت های شما در زمینه مورد نیاز آگهی باشد

استفاده از یک زبان ساده و روان ارائه اطلاعات شخصی و شماره تماسمهارت های رایانه ای، برنامه نویسی، زبان و مهارت های ویژه

 

رزومه تحت عنوان  Europass CV   برای شهروندان اروپایی

 

این رزومه شامل پنج مدرک مختلف که ارائه ای از تصاویر جامع از مهارت ها می باشد مدارکی است که برای اثبات توانایی های شخص متقاضی کار یا دانشجو می باشد.

این مدارک در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مناطق تجاری و اقتصادی اروپا مورد استفاده می باشد و برای افرادی که از یک کشور اروپایی به کشور دیگر درخواست کار می نمایند، بسیار مفید است.جستجو در زمینه های شغلی که می توانید کار کنید.

کشور فنلاند در دوره زمانی قرار دارد که در آن رونق بازنشستگی است و وجود نسل جدید کودکان و در پی آن کارهای جدیدی در قسمت مراقبت و بهداشت ایجاد شده است.

هر دو این موارد زمینه های لازم برای خود اشتغالی را فراهم می کند. قبل از اینکه به کشور فنلاند مراجعه کنید شما می توانید در این زمینه بررسی های لازم را انجام دهید و همچنین برنامه ریزی های لازم برای ایجاد خود اشتغالی را به مرحله اجرا در آورید.

جستجو برای شغل مورد نظر خود

شما می توانید قبل از اینکه به کشور فنلاند مهاجرت کنید با استفاده از خدمات آنلاین استخدام و دفاتر توسعه اقتصادی لیست تمام موقعیت های شغلی را مشاهده کنید. پورتال پویای شغلی اروپا  EURES که توسط کمیسیون اروپا اطلاعات متمرکزی در مورد وضعیت بازار کار در کشور فنلاند ارائه می دهد.

بسیاری از شغل ها به صورت علنی قابل مشاهده نیستند و بستگی به نوع فعالیت آنها می توانید به طور مستقیم با این شرکت ها تماس برقرار کنید. با استفاده از موتورهای جستجو در اینترنت می توانید به جستجو برای یک شغل مناسب بپردازید.

اگر که شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید برای مهاجرت کاری به کشور فنلاند باید قبل از ورود به این کشور یک شغل را درخواست دهید.

و اگر شما یک شهروندی که در اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا زندگی می کنید می توانید پس از مهاجرت به کشور فنلاند به جستجو برای کار در طی یک دوره زمانی سه ماهه باشید.کار آفرینی را نیز در نظر داشته باشید.

یکی از گزینه هایی که برای استخدام و کار در کشور فنلاند می توان در نظر گرفت شروع به یک کسب و کار جدید است. زمینه های مختلفی نیز برای کار آفرینی وجود دارد به عنوان مثال ارائه خدمات به جمعیت افراد سالخورده و این موضوع فرصت مناسبی است برای استفاده حرفه ای شما که توانایی زبان و مهارت های اجتماعی خود را نشان دهید.

شما قبل از شروع به یک کسب و کار باید یک ایده برای کسب و کار خود در نظر بگیرید همچنین شما باید با قوانین کاری موجود در کشور فنلاند آشنا باشید به طور کلی بزرگترین چالش در شروع یک کسب و کار تأمین منابع مالی مورد نیاز می باشد.

راه های گوناگونی برای مشاوره به کار آفرینان وجود دارد شما می توانید از طریق تماس با مراکز توسعه اقتصادی، در حمل و نقل، محیط زیست و آژانس های سرمایه گذاری مشاوره بگیرید و اطلاعات در زمینه آموزش و کمک مالی را دریافت کنید.

همچنین دفاتر توسعه اقتصادی و آموزشی (The Employment and Economic Development Offices :TE Offices) برای کار آفرینان جدید امکان مشاوره و آینده نگری در مورد کسب و کار و آموزش های لازم را انجام می دهد.

مدارک مربوط به اجازه اقامت

مدارک مورد نیاز برای صدور مجوز اقامت که بستگی به ملیت شما دارد یعنی اطمینان حاصل کنید که گذرنامه و یا کارت هویت رسمی اتحادیه اروپا که در کشور فنلاند معتبر می باشد را دارید.

اگر شما در اتحادیه اروپا، لیختن اشتاین، سوئیس و یا کشورهای اسکاندیناوی زندگی می کنید برای تحصیل، شروع یک کسب و کار یا استخدام نیاز به مجوز اقامت در کشور فنلاند را ندارید.
اما اگر شما در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، لیختن اشتاین، سوئیس و یا کشورهای اسکاندیناوی زندگی نمی کنید شما باید مجوز اقامت برای کار، تحصیل و یا کسب و کار را قبل از ورود به کشور فنلاند در کشور خودتان اقدام کنید.
با توجه به نیازی که دفتر اشتغال فنلاندی  TE برای نیازمندی های لازم برای شغل ارائه می دهد اعطای مجوز اقامت بررسی می شود و حتی تصمیمات جزئی مثبت و منفی به اداره مهاجرت فنلاند ارائه می شود.

اجازه اقامت برای یک فرد جویای کار در یک یا چند بخش شغلی معتبر است. مجوز هم موقت یا دائم خواهد بود.

اگر مجوز اقامت به طور موقت صادر شده است مدت اعتبارش منقضی گردد باید برای تمدید مجوز اقامت قبل از تاریخ انقضای مجوز قبلی اقدام کنید.

به عنوان یک قاعده کلی داشتن ویزا به شما حق انجام کار در کشور فنلاند را می دهد.

قانون کشور فنلاند برای کسانی که با مجوز اقامت عادی در کشور فنلاند مشغول به کار هستند قوانین خاصی را در نظر می گیرد.قتی در این کشور به کار مشغول هستید

وقتی شما در کشور فنلاند به کار مشغول هستید و می توانید زندگی روزانه خود را تأمین کنید شما باید دانش خود را در زمینه زندگی کاری در این کشور افزایش دهید و با این کار زندگی اجتماعی خود را بهبود بخشید.

 

اطلاع از حقوق و تعهدات خودتان

بیمه حادثه

در صورت قرار گرفتن در وضعیت بیماری

آشنایی با فرهنگ و رسوم کشور فنلاند

پیشرفت در زندگی حرفه ای و شغلی

حفظ توانایی های مهارت در زبان

درخواست برای تابعیت کشور فنلاند

 

اطلاعاتی راجع به زندگی کاری در کشور فنلاند:

اتحادیه های کارگری

عدم تبعیض

وجود برابری

شما باید بتوانید در شرایط مختلف با موضوعات پیش آمده به طور صحیح عمل کنید به عنوان مثال بیماری، تغییر شغل، از دست دادن شغل و فسخ قرارداد کاری.

باید مهارت لازم برای زبان فنلاندی را پیدا کنید

در کشور فنلاند هر صنفی اتحادیه صنفی خود را دارا می باشد و کسانی که در فنلاند مشغول به کار می باشند عضو این اتحادیه های صنفی می شوند شما هم می توانید در این اتحادیه ها عضو شوید.

در اتحادیه های کارگری اعضای اتحادیه مجاز به دریافت مشاوره و پششتیبانی در تمام امور مربوط به اشتغال می باشند.

عضو شدن در این اتحادیه ها مزایای دیگری نیز دارد:

امنیت در هنگام بیکاری

تحصیلات

فعالیت ها و برنامه های مختلف

 

شما می توانید با ثبت نام در یک صندوق بیکاری و پرداخت هزینه ماهیانه به این صندوق از خدمات این صندوق در هنگام بیکاری و از کمک هزینه آن استفاده کنید.

 

بیمه حادثه

کارفرما شما در حوادث ناشی از کار شما را بیمه می کند و در شرایط ناشی از حادثه به وجود آمده هزینه ها پرداخت خواهد شد.

در هنگام بیماری

اگر شما در کشور فنلاند دچار بیماری شوید می توانید از خدمات ارائه شده توسط شهرداری، بیمارستان ها، پزشکان خصوصی، دندانپزشکان و … استفاده کنید و اگر شما از حقوق اجتماعی کشور فنلاند استفاده نمی کنید باید از یک بیمه جامع استفاده کنید.

اگر شما عضو اتحادیه اروپا هستید شما داری یک کارت بیمه درمانی اروپا در کشور خود هستید.

هدف از مراقبت های بهداشتی مراقبت از بهداشت حرفه ای افراد برای جلوگیری از بیماری هایی است که با کار در ارتباط هستند و ترویج سلامتی در بین افراد جامعه می باشد کارفرمای شما با درخواستی از شما یک گواهی دکتر برای عدم بیماری شما ارائه می دهد.

تغییر شغل

تغییر شغل در واقع به این معنا است که یک فرآیند کاری دوباره انجام می شود شما می توانید شغل خود را تعییر دهید اگر کار جدیدی را یافتید در این صورت شما باید اجازه اقامت جدید برای کار جدید ارائه دهید.

  • اکتبر 7, 2018
  • بازدید : 105
  • فنلاند,کاری