مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
کار در ژاپن

کار در ژاپن

کار در ژاپن
Rate this post

 

کار در ژاپن

کار در ژاپن شرایط کار در ژاپن شرایط دریافت ویزای کار در ژاپن بررسی عناوین فوق را در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

امروزه متقاضیان امر مهاجرت بدنبال اطلاعات در خصوص کشوری که قصد مهاجرت را دارند میباشند. در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  کار در ژاپن  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث کار در ژاپن

کار در ژاپن

نسبت با دهه های گذشته افراد بیشتری علاقه مند به کار در ژاپن می شوند اما بیشتر آن ها موفق به پیدا کردن شغل در ژاپن نمی شوند. پیدا کردن کار در ژاپن بسیار سخت تر از آنچه فکر می کنید است. شما با کشور جدیدی سرو کار دارید که در آن تمام قوانین کاری که تا بحال می شناختید را باید از ذهنتان بیرون بیاندازید. برای کار در ژاپن باید پروسه ای متفاوت را طی کنید و حتما نیازمند تجربیات افرادی که در زمینه به نتیجه مطلوب رسیدند نیاز خواهید داشت.

 1. موارد مورد نیاز برای کار در ژاپن

ژاپن مانند کشورهای دیگر یا آمریکا مهاجرین را پذیرش نمی کند. مقررات منظمی برای اخذ ویزای کار در این کشور وجود دارد. شما نیازمند یک مدرک دانشگاه معتبر هستید. مدرک دانشگاهی که چهار سال یا بیشتر برای آن درس خوانده باشید. شما نمی توانید مستقیم به ژاپن رفته و تقاضای کار کنید. اگر مدرک معتبر دانشگاهی نداشته باشید باید گزینه های دیگر را برای کار در ژاپن انتخاب کنید.

 1. رویکردهای جایگزین برای کار در ژاپن

اول شما باید شرایط زندگی در ژاپن را بررسی کنید. این کشور با سایر کشورهای دنیا تفاوت های زیادی در سبک زندگی دارد. می توانید به ژاپن سفر کرده و از نزدیک تجربه زندگی در آن جا را حس کنید. اما نمی توانید در این مدت درخواست اقامت دهید. باید به کشور خود برگشته و درس خود را به اتمام برسانید و مدرک دانشگاهی دریافت کنید! یا می توانید در یک سفر طولانی مدت در ژاپن مانده و زبان ژاپنی را بیاموزید که امتیاز قوی برای رزومه شما محسوب می شود. اما پس از آن باز هم باید برگشته و مدرک دانشگاهی خود را دریافت کنید!

در صورت نداشتن مدرک دانشگاه باید مسیر دیگری را انتخاب کنید. می توانید از برنامه موفقیت شغلی ژاپن که یک سرویس خدماتی است استفاده کنید. طبق قانون ژاپن اگر شما دانش آموز در حال تحصیل در ژاپن باشید اجازه دارید 28 ساعت در هفته را کار کنید. با استفاده از برنامه موفقیت شغلی ژاپن به عنوان یک دانشجوی زبان ژاپنی ویزای تحصیلی دریافت کرده و از کمک هزینه تحصیلی، مسکن و حتی دوچرخه بهره مند خواهید شد. در ازای این خدمات باید در کاری که این موسسه برای شما تعیین می کند مشغول به کار شوید. شاید شرایط ایده آلی نباشد اما با این روش نیز می توانید به کار در ژاپن توام با یادگیری زبان ژاپنی بپردازید.

 1. عکس رزومه

اولین مرحله پیدا کردن شغل تهیه رزومه و ارسال آن به کارفرمایان است. تفاوت اصلی رزومه مورد انتظار ژاپنی ها با انتظار اروپایی ها در عکس است. رزومه ارسالی شما برای درخواست کار در ژاپن باید حتما حاوی عکس شما باشد. این روشی است که ژاپنی ها به طور معمول انجام می دهند و نشانگر هویت شخصیتی شماست.

عکس ارسالی نیز باید رسمی و ساده باشد. ار فرستادن عکس های سلفی یا عادی که در خانه یا جاهای دیگر گرفته اید خودداری کنید. ارسال عکس همراه با رزومه شاید برای غربی ها کمی عجیب باشد اما در ژاپن اگر این کار را انجام ندهید قطعا رزومه شما به حذف شده و بررسی نخواهد شد!

 1. قبل از جست و جوی کار در ژاپن به آنجا سفر کنید

پیدا کردن کار در ژاپن آن هم زمانی که خارج از این کشور باشید بسیار دشوار خواهد بود. شرکت ها و کمپانی های ژاپنی اگر بخواهند یک خارجی را استخدام کنند از بین خارجی های کثیر ساکن در ژاپن انتخاب می کنند. انتخاب فردی از خارج ژاپن برای آن ها هزینه زیادی را خواهد داشت و بعید است چنین کاری را انجام بدهند.

اگر فردی از خارج را استخدام کرده و پس از مدتی آن شخص به کشورش باز گردد کمپانی ها باید دوباره همین زمان و هزینه را صرف نفر بعدی کنند. همچنین استخدام شخصی که مدتی ساکن ژاپن بوده و به زبان ژاپنی مسلط است برایشان یک امتیاز بهتر محسوب می شود. اگر شغلی با نیازمندی زبان انگلیسی در ژاپن بیابید از شانس بیشتری برخوردار خواهید بود.

 1. اخذ کاراموزی و تجربه کار در ژاپن

اگر قصد آموزش زبان انگلیسی را نداشته و مدرک تحصیلی معتبر دارید کارآموری نیز یکی از انتخاب های پیش روی شما برای کار در ژاپن است. در این کشور هزینه کارآموزی بر عهده فرد کارآموز بوده که حدود 4000 دلار است. کارآموزی در ژاپن بیشتر شبیه به دوره مربیگری است. شما از خدماتی مث محل اقامت و پشتیبانی 24 ساعته بهره مند خواهید شد.

در ابتدا دوره کاراموزی هشت هفته ای برای شما در یکی از کمپانی های ژاپن تنظیم می شود و مرحله به مرحله مورد آموزش قرار گرفته و برای یک شغل حرفه ای آماده می شوید.

 1. سه سوال که در مصاحبه های شغلی جهت کار در ژاپن سوال می شود

یافتن کار در ژاپن با توجه به مهارت هایتان بسیار سخت است چون برخی شغل ها در این کشور مورد نیاز نبوده یا برای خارجی ها در دسترس نیست. ممکن است هیچ یک از مهارت های سما یا فقط اندکی ار آن ها به کارتان آید اما باید در هنگام مصاحبه به خوبی نشان دهید که توانایی انجام شغل مورد نظر آن ها را دارید. سه سوال (آیا شما قادر به انجام این شغل هستید؟) ، (آیا شما این شغل را دوست خواهید داشت؟) و (آیا ما از عملکرد شما راضی خواهیم بود؟)

 1. چه سطحی از زبان ژاپنی را برای کار در ژاپن نیاز خواهید داشت؟

به غیر از بخش فناوری و اطلاعات که به طور خودکار مملو از اصطلاحات انگلیسی است در هر بخش دیگری از صنعت یا تجارت ژاپن که بخواهید مشغول شوید، چه در بخش های اداری، چه در بخش های خرید و فروش و همچنین برای برقرار ارتباط با همکارانتان حداقل به سطح دو مدرک JLPT نیاز خواهید داشت.

 1. چگونه یک مصاحبه کاری در ژاپن را به خوبی پیش ببرید؟

سی ثانیه اول مصاحبه شما حیاتی خواهد بود. عملکرد شما در این ثانیه تضمین ماندن یا رفتن شماست. ژاپنی های سخت گیر منتظر سرزدن اولین اشتباه از شما هستند تا دست رد به سینه شما بزنند. بزرگترین اشتباهاتی که در مصاحبه های کار در ژاپن می توانید داشته باشید شامل دیر رسیدن یا خیلی زود رسیدن برای مصاحبه، نپوشیدن لباس های مناسب اداری یا کاری،شکایت، تقلید از مصاحبه کننده برای جلب رضایت، ارتباط چشمی بیش از حد یا نداشتن ارتباط چشمی با مصاحبه کننده و … می باشد.

سخن پایانی

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   کار در ژاپن   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه   کار در ژاپن میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

 • آگوست 20, 2018
 • بازدید : 122
 • ژاپن,کاری