مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
کار در اسپانیا

کار در اسپانیا

کار در اسپانیا

شرایط و قوانین کار در اسپانیا به چه صورت است؟ آیا با ویزای کاری میتوان اقامت اسپانیا را بدست آورد؟ شوانین دریافت ویزای کار اسپانیا به چه صورت است؟ در سال 2018 میلادی چگونه میتوان از طریق ویزای کاری اسپانیا اقدام نمود؟

سوالات ذهنی متقاضیان امر مهاجرت به اسپانیا از طریق کار را سعی نمودیم با انتشار و اشتراک این مقاله پاسخگو باشیم . پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چگونگی مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کاری؟

اگر شما می خواهید از طریق ویزای کاری به اسپانیا بروید روش هایی برای  در خواست مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کاری وجود دارد. برای  افرادی که می خواهند در اسپانیا کار کنند در ابتدا باید ویزای کاری دریافت کنند تا بتوانند در این کشور به کار بپردازند و زندگی کنند.

آیا شما جزء افرادی هستید که به کار در اسپانیا نیاز دارید؟

اگر شما در اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس زندگی می کنید می توانید بدون محدودیت در اسپانیا به کار مشغول شوید. (به جزء کشور کرواسی که تا 30 ژوئن 2020 به اجازه کار نیاز دارند).

اگر شما جزء شهروندهای غیر اروپایی هستید برای کار در اسپانیا نیاز به اجازه کار و زندگی در اسپانیا را دارید در این بین استثناء هایی هم وجود دارد به عنوان مثال دانشمندان و دانشگاهیانی که بر روی پروژه های خاصی تحقیق می کنند و یا کسانی که بستگان نزدیک آنها در اسپانیا کار می کنند و برای ادامه زندگی می خواهند به نزد آنها برای یک سال یا بیشتر بروند.

کار در اسپانیا به عنوان یک کارمند

اغلب برای اینکه به این مهم دست پیدا کنید باید ابتدا برای ویزای کاری اقدام کنید، شما قبل از دریافت ویزای کار در اسپانیا باید به دنبال شغل مناسبی با توانی های خود باشید.

بعد از اینکه شما یک کار پیدا کردید کارفرمای شما می بایستی یک مجوز برای کار در اسپانیا را به طور رسمی برای شما درخواست بدهد. این کار در صورتی به شما تعلق می گیرد که کسی در اتحادیه اروپا و کشور اسپانیا برای این شغل کاندید نباشد و در این صورت مجوز کار برای شما صادر می گردد و بنابراین شما با مجوز دریافت شده می توانید برای درخواست ویزای کاری در کشور اسپانیا اقدام کنید.

پس کارفرمای شما یک درخواست اجازه کار به دفتر استانی وزارت کار (Delegación Provincial del Ministerio de Trabajo e Inmigración) از طرف شما ارسال می کند. در حالی که این درخواست در حال بررسی می باشد شما می توانید یک نسخه از آن را به سفارت اسپانیا و کنسولگری به عنوان بخشی از برنامه های خود برای ویزای کار و اقامت ببرید. این پروسه کاری 8 ماه  به طول می انجامد بنابراین وقتی که دفتر اداره کار موضوع اجازه کار را تأیید کرد سفارت یا کنسولگری ویزای کار و اقامت را صادر می کنند.

این مجوز کاری برای مدت یکسال اعتبار دارد و تا زمانی که شما شرایط کاری را داشته باشید قابل تمدید می باشد.

این مجوزها تنها به بخش های خاصی اعطاء می شود و تا زمانی که شما بتوانید در این زمینه کاری موفق باشید قابل تمدید است و پس از پنج سال شما می توانید از اقامت دائم اسپانیا استفاده کنید.

معاف از دریافت ویزای کاری

بعضی از افراد معاف از دریافت ویزای کاری می باشند این افراد توسط کشور اسپانیا دعوت می شوند مانند دانشمندان و دانشگاهیانی برای برنامه های علمی و فرهنگی، روزنامه نگاران خارجی، هنرمندان برای اجرای برنامه های خاص، روحانیون و اشخاص مذهبی و شناخته شده بین المللی و مقامات اتحادیه کارگری.

به عنوان یک کارگر فصلی در اسپانیا

اگر به عنوان یک کارگر فصلی مشغول به کار می شوید باید نشان دهید که مسکن مناسب و هزینه های سفر خود را دارید و پس از قرارداد فصلی به کشور خود برمی گردید.

 کار به عنوان یک au در اسپانیا (کار توسط یک خانواده اسپانیایی )

اگر لازم است که این نوع ویزا را درخواست دهید برای مدت زمانی که شما می خواهید در کنار خانواده اسپانیایی اجازه اقامت ویژه ای داشته باشید باید قبل از آمدن به کشور اسپانیا در کشور خودتان اقدام کنید.
شما همچنین باید شرایط خاصی را داشته باشید سن شما باید بین 17 تا 30 سال باشد، باید خانواده میزبان بتوانند برای تنظیم جزئیات کار، پاداش مالی و اثبات اینکه می توانند شما را به خوبی از نظر پوشش پزشکی حمایت کنند، را ارائه دهند و مجوز آن به صورت سالانه ممکن است تمدید شود.

کارت آبی اروپا: اجازه کار برای کارگران مجرب در اسپانیا

اگر شما برای دریافت یک مدرک تحصیلی آموزش عالی به سه سال زمان نیاز دارید (به عنوان مثال مدرک لیسانس) این موضوع به شما این امکان را می دهد که کار را در سطح بالا حرفه ای فرا گرفته و یا حداقل در مدت پنج سال حرفه ای در همان سطح بالا تجربه کنید. با وجود این شرایط شما می توانید برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنید. همچنین شما می بایستی یک قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری که از نظر قانونی معتبر می باشد، بیابید و این کار باید حقوق و دستمزدی حداقل ۱.۵ برابر (یا ۱.۲ برابر) دستمزد متوسط در کشور اسپانیا را داشته باشد.

در اینجا هم کارفرما ملزم است که مستنداتی مبنی بر اینکه هیچ شهروند اسپانیایی و یا در اتحادیه اروپا برای این موقعیت شغلی نبوده است را ارائه کند.

هنگامی که اجازه کار/ اقامت کارت آبی اتحادیه اروپا برای شما رسما صادر شد، شما باید به کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود برای درخواست ویزا مراجعه کنید. مدارک مورد نیاز: گذرنامه، گواهی پزشکی، عدم سابقه کیفری و یک کپی از قرارداد کار می باشند. و حدودا سه ماه طول میکشد.

مدت اعتبار کارت آبی یکسال است و تا زمانی که شما هنوز واجد شرایط باشید قابل تمدید است.

کارگران مستقل و آزاد در اسپانیا

اگر شما برای مهاجرت به اسپانیا می خواهید به طور مستقل اقدام کنید، باید برای اجازه کار از کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود اقدام کنید. شما باید مدارک ذیل را ارائه دهید:

طرح کسب و کار (در صورت لزوم)؛

مدارکی که نشان می دهد شما از نظر مالی برای سرمایه گذاری مشکلی ندارید؛

اثبات مهارت و یا تجربه کاری در مورد کار مورد نظر؛

قراردادها و کمیسون های شرکت؛

نداشتن مجوز و یا ثبت نام برای انجام کار در کشور اسپانیا؛

اطلاعات لازم برای وجود پتانسیل کاری لازم در کشور اسپانیا.

این اجازه کار به فعالیت های خاص و مکان های خاص محدود می باشد و برای یکسال معتبر است و اگر شما هنوز شرایط تان مناسب باشد، قابل تمدید است و پس از پنج سال می توانید برای اقامت بلند مدت اقدام کنید.

دانشجویان مشغول به کار در اسپانیا

اگر شما دارای یک کارت اقامت دانشجویی  هستید، شما مجاز به کار تا ۲۰ ساعت در هفته می باشید و کار فرمای شما باید یک مجوز کار از طرف شما درخواست دهد.

اعضای خانواده چطور می توانند کار می کند؟

بستگان غیر اروپایی که خانواده شان در اسپانیا کار و زندگی می کنند برای یکسال یا بیشتر می توانند به آنها ملحق شوند با استفاده ازدرخواست اجازه اقامت مجدد. پس از اینکه این موضوع الحاق به خانواده تصویب شد اعضای خانواده بدون مجوز کار می توانند کار کنند.

هنگامی که شما وارد کشور اسپانیا شدید:

کارت هویت خارجی (TIE/NIE)

هنگامی که شما به خاک اسپانیا رسیدید برای شما یک کارت هویت (Número de Identificación de Extranjero) صادر می شود که مدت ۳۰ روز طول می کشد. این شماره برای همه کارها و معاملات شما در کشور اسپانیا لازم می باشد از جمله باز کردن حساب بانکی، ثبت نام برای خدمات اجتماعی، پرداخت مالیات، خرید ملک و تقاضا برای گواهینامه رانندگی.

 امنیت اجتماعی

هر کارفرما در اسپانیا باید کارهای لازم را  با هماهنگی مسؤلان اسپانیایی تأمین اجتماعی، صندوق تأمین اجتماعی عمومی (Dirección General de la Tesorería General de la Seguridad Social – TGSS) انجام دهد.

اگر شما یک کارمند هستید کارفرمای شما باید این کار را انجام می دهد. اگر شما خودتان مسؤل هستید باید اطلاعات مورد نیاز را از طریق وب سایت در مورد نحوه ثبت نام، حق بیمه و مزایا مشاهده کنید.

 

بنابراین چنانچه مشاهده می کنید پروسه اقدام برای ویزای کاری یک امر حقوقی است و باید تمام مراحل آن به دقت انجام شود و کارفرما باید این امکان برایش فراهم باشد و در نهایت اقدام برای ویزای کاری پروسه سختی را در بردارد. در این میان افراد سودجو نیز وجود دارند که ادعا می کنند می توانند به سرعت این مراحل را سپری کنند و برایتان ویزای کاری دریافت کنند پس در این زمینه دقت لازم را در نظر داشته باشید.

  • اکتبر 1, 2018
  • بازدید : 123
  • اسپانیا,کاری