مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
کار در اسلوونی

کار در اسلوونی

کار در اسلوونی
5 (100%) 9 votes

کار در اسلوونی

اسلوونی یکی از کشور های حوزه شینگن و اتحادیه اروپا می باشد. قوانین کار در اسلوونی دقیقاً مطابق با کار در سایر کشور های اتحادیه اروپا است. بنابراین اگر قصد دارید که با ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنید، باید دارای مهارتی خاص و یا توانمندی بالقوه ای باشید که نظیر آن در هیچ کجای اسلوونی و حتی اروپا نیز یافت نشود.

 

شرایط کار در اسلوونی

اسلوونی کشور چندان بزرگی نیست. اما برخلاف وسعت کم آن دارای صنعتی قوی و بازاری رو به رشد است. اکثر کسانی که نمی توانند اقامت سایر کشور های اروپایی نظیر آلمان، سوئد و یا … را کسب نمایند، از طریق کار در اسلوونی می توانند اقامت دائم گرفته و یک شهروند اروپایی محسوب شوند. لذا اسلوونی برای رفتن به اروپا همانند دروازه ای می باشد، که گذشتن از آن آسانتر از هر جایی دیگر است.

 

برای کار در اسلوونی به اولین چیزی که نیاز دارید یک دعوت‌نامه کاری از سوی یک کارفرما است. این کار می تواند به دو طریق صورت گیرد:

 1. یا از طریق پیشنهاد کاری که خود به کارفرما می دهید
 2. یا از طریق کار هایی که در سایت کاریابی اسلوونی گذاشته می شوند.

 

حالت اول

در حالت اول شما یک طرح و یا یک مشکل از شرکتی و یا کارخانه و.. حل می نمایید و سپس نموِنه طرح را برای کارفرمای خود در اسلوونی ارسال می نمایید. پس از بررسی طرح اگر کارفرما قصد داشت با شما ادامه همکاری دهد، به اداره مهاجرت اسلوونی رفته و درخواست خود را مطرح می کنید. پس از طی کردن مراحل اداری، نامه دعوت به کار را برای شما ارسال خواهد کرد. در این صورت شما باید ادامه کار های خود را در ایران و از طریق سفارت انجام دهید.

 

مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای کاری نیز به شرح زیر است:

 1. داشتن پاسپورتی که از تاریخ اتمام آن بیش از 6 ماه مانده باشد.
 2. نامه تمکن مالی از بانک
 3. داشتن وثیقه معتبر در صورت لزوم
 4. پر کردن فرم های موجود در سفارت
 5. به همراه داشتن مدارم شخصی مانند شناسنامه، کارت ملی
 6. ارائه دعوتنامه کاری

 

حالت دوم

در حالت دوم برای کار در اسلوونی، شما باید به لیست مشاغل آنلاین که موجود در سایت کاریابی این کشور است مراجعه کرده و یا دیدن شغل مورد نظر خود درخواست کار دهید. در این حالت شما یا پذیرفته می شوید و برای دادن تست کار به اسلوونی می روید، و یا رد می گردید. در صورتی که پذیرفته شوید، باید با مدارک بالا به سفارت مراجعه کرده و برای ویزای کاری درخواست دهید. در این صورت سفارت به شما یک ویزای 3 ماهه برای کار می دهد. اگر کارفرما از کار شما راضی باشد، باید نامه رضایت خود را نوشته و شما را استخدام نماید. برای گرفتن اقامت یک ساله، شما باید برگه استخدام و را به اداره کار برده و بعد از دریافت تاییدیه به اداره مهاجرت مراجعه نمایید.

باید مد نظر بگیرید که کار در اسلوونی باید فقط برای شما تعریف شده باشد. زیرا که طبق قانون کار در اسلوونی، حق انجام هر کاری در درجه اول برای شهروندان اسلوونیایی و بعد از آن برای شهروندان اروپایی است. لذا هر آگهی کار ابتدا در سطح کشور توزیع می گردد و بعد در سطح اروپا. از این رو باید بسیار ماهر باشید که نتوانند‌ کسی در اروپا را نظیر شما بیابند. در میان دو راهی که گفته شد، هر دو می توانند منجر به اخذ ویزای کاری شوند در صورتی که به ریز جزئیات پذیرش دقت نمایید. در حالت اول، استخدام برای متخصصین و کسانی است که بسیار در کار خود مهارت دارند، و در حالت دوم برای کسانی که تخصص دارند اما نمی دانند که تا چه اندازه کارفرمای اسلوونیایی مد نظر دارد.

 

مزایایی کار در اسلوونی

پس از پذیرش کار در اسلوونی شخص باید می تواند به مدت 1 سال در این کشور اقامت داشته باشد. پس از این مدت اگر کارفرما بخواهد دوباره با شخص قرار داد ببندد، این فرد می تواند ویزای خود را برای 1 سال دیگر تمدید کند. بعد از 5 سال تمدید ویزا، به شخص اقامت دائم اهدا می شود. این در حالی است که در همان بار اول که پذیرش صورت می گیرد، شخص می تواند خانواده خود را به اسلوونی برده و در آنجا اقامت موقت دریافت نمایید.

در میان مزایای زیادی که کار در اسلوونی در اختیار شخص قرار می دهد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پس از 5 سال اقامت دائم در اسلوونی می توانید اقامت دائم اسلوونی و پس از آن در خواست کارت شهروندی در اسلوونی را دریافت نمایید.
 2. با کار در اسلوونی می توانید به عنوان یکی از ساکنین اروپایی د در هر کجای اروپا اقامت موقت داشته باشید.
 3. کشور اسلوونی عضو پیمان نامه شینگن می باشد. بنابراین با دریافت کارت شهروندی، می توانید به هر کجای اروپا بدون داشتن ویزا سفر نمایید.
 4. برای ساکنان اسلوونی هزینه تحصیل در برخی مقاطع رایگان است. و در صورتی که شما موفق به دریافت اقامت دائم و شهروندی در این کشور شوید می توانید از این مزایا استفاده کنید.

 

شغل های مورد نیاز اسلوونی

در این کشور شغل های بسیار مورد نیاز برای سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت وجود دارد. کار هایی که یا می توان به عنوان یک مدیر انجام داد و یا به عنوان یک کارمند. این دو، دارای دو راه حل متفاوت می باشند. اولی با دریافت ویزای سرمایه گذاری و ویزای ثبت شرکت به افراد داده می شود، و دیگر با ویزای کاری. هر کدام از این نوع ویزا ها روش اخذ خاص خود را دارد که در اینجا مجال توضیح دادن نیست. اما برای اگر قصد دارید از طریق ویزای کاری برای اقامت اسلوونی اقدام نمایید، شغل های زیر می توانند شما را در رسیدن به این خواسته بیشتر کمک کنند.

انواع کارگر ماهر، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، فناوری اطلاعات و سایر گرایش های مهندسی جز لیست شغل های پر متقاضی در اسلوونی هستند. با دیدن سایت کاریابی اسلوونی می توانید هر روز لیست مشاغل جدیدی که به آن اضافه می شود را مشاهده نمایید. باید ذکر شود که در مرحله اول امکان دارد افراد بسیاری برای شغل مورد نظر شما درخواست دهند. پس در میان داشتن سابقه کاری مرتبط می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

 • جولای 8, 2018
 • بازدید : 256
 • اسلوونی,کاری