مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
کار در آمریکا

کار در آمریکا

کار در آمریکا
5 (100%) 4 votes

کار در آمریکا

آمریکا به عنوان کشوری توسعه یافته و پیشرفته کشور آمال و آرزوی هر جوان و نوجوانی به حساب می‌آید و به خاطر شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی بالا خیلی از افراد به دنبال راهی برای مهاجرت به آمریکا هستند. برخی از طریق ویزای تحصیلی وارد آمریکا می‌شوند و برخی از طریق ویزای کاری، سرمایه گذاری و… تلاششان را می‌کنند تا بتوانند تابعیت کشور آمریکا را به دست بیاورند در این بین راهی ساده برای اخذ تابعیت کلیه اعضای خانواده وجود دارد که اگر خانم بارداری فرزندش را در آمریکا به دنیا بیاورد نه تنها فرزند تابعیت آمریکایی می‌گیرد بلکه تمام خانواده هم می‌توانند تابعیت آمریکا را به دست بیاورند. همانطور که گفته شد راه‌های زیادی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد ولی باید بدانید که اگر فردی بتوانید در خود آمریکا تحصیل نماید قاعدتا شرایط راحت‌تری برای کار در آمریکا دارد.

برای دریافت ویزای کاری در آمریکا باید کمی پرس و جو نمایید که چه رشته‌هایی بیشترین بازار کار را داشته تا بتوانید با مهارت کافی و لازم بهترین کار را پیدا نمایید. برای این که بتوانید از شرایط کار در آمریکا با خبر شوید با مشاورین ما تماس بگیرید.

برای این که بتوانید ویزای کاری آمریکا را دریافت نمایید باید Job offer از طرف کارفرما لازم و حیاتی است. قبل از این که بخواهید به دنبال کار بگردید باید راه‌های وارد شدن به آمریکا را پیدا کرده و از یکی از این راه‌ها به آمریکا بروید.

 

بهترین راه رفتن به آمریکا چیست؟

از بهترین راه‌های رفتن به آمریکا از طریق ویزای کاری داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما به اصطلاحی job offer  است. اگر چنین پیشنهادی وجود داشته باشد کارفرما باید ابتدا باید به مدت 3 ماه در آگهی های آمریکا چاپ شود اگر فرد مورد نظر پیدا نشد باید شغل به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا چاپ شود و باز هم اگر فرد مورد نظر پیدا نشد فرد مورد نظر می‌تواند برای شغل درخواست دهد که در این شرایط شانس این کار بسیار کم است.

در صورت در خواست مورد تایید باید به مدت زمان 1 سال قرار دادی با کارفرما تنظیم شود. برای این که شانستان بیشتر شود بهتر است رای برای رفتن به آمریکا پیدا کرده و همانجا به دنبال کار باشید همین شرایط احتمال پیدا کردن کار را بیشتر می کند همچنین برای بیشتر شدن احتمال کار بهتر است از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور شده تا مدرک تحصیلی آمریکا را داشته باشید.

از مهمترین بخش‌های پیدا کردن کار مصاحبه است که زمانی که شما در آمریکا حضور داشته باشید مصاحبه کاری راحتتر می‌شود.

کار پیدا کردن در امریکا پروژه‌ای سخت و دشوار بوده که احتمال آن وجود دارد تا مدت‌ها طول بکشد. شاید فکر کنید که نداشتن مدرک از دانشگاه‌های آمریکا یکی از دلایل اصلی رد شدن رزومه است ولی این درست نبوده و باید بدانید بعد از گذشت چندین سال زبان و تجربه کاری حرف اول را می‌زند و در اولویت‌های بعدی مدرک تحصیلی دانشگاه مهم می‌شود.

 

شرایط و مدارک لازم کار در آمریکا

دریافت ویزای H1B

این ویزا برای افرادیست که از طریق کارفرما پیشنهاد کاری صادر می‌شود این فرد می‌تواند به همراه فرم دعوتنامه و مدارک برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.

دریافت ویزای H1B1

این نوع ویزای کاری بصورت موقتی بوده و برای کارگران شیلی و سنگاپور که دارای مدرک تحصیلی لیسانس به بالاتر هستند صادر می‌شود. این نوع کار هم باید از طرف کارفرما صادر شود.

 

دریافت ویزای H1B3

این نوع ویزا برای افرادی که در عرصه مد و فشن کار می‌کنند صادر می‌شود برای این نوع ویزا نیاز به Job offer دارد.

دریافت ویزای H1C

این نوع ویزا برای پرستاران حرفه‌ای که نیاز به ویزای موقت غیر مهاجرتی دارند صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید علاوه بر گواهی نامه مخصوص دولت آمریکا باید مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر آمریکایی داشته باشید.

 

ویزای EB1

برای دریافت این ویزا نیازی به پیشنهاد از طرف کارفرما نیست فقط کافیست که شروط لازم را داشته باشید.

 

روشهای پیدا کردن کار در آمریکا

موسسات کاریابی اینترنتی

استفاده از شرکت های کاریابی

از طریق دوستان و آشنایان

حضور در گردهمایی های ایرانیان

بازارچه کار

روش‌های کاریابی در آمریکا متفاوت بوده و می توان از طریق دوستان و آشنایان اقدام نمود تا بتوانند به عنوان معرف شما را به کارفرما یا شرکت خاصی معرفی نمایند. روش دیگر با مراجعه به موسسات یا شرکت‌های کاریابی است که باید رزومه کاری خود را ارسال کرده تا بتوانند برایتان کار پیدا کنند در واقع این موسسات با شرکت‍های بزرگ در ارتباط هستند و خیلی راحت می‌توانند برایتان کار پیدا کنند همچنین شما باید به این موسسات دستمزد پرداخت نمایید. روش بعدی از طریق وب سایت‌های کاریابیست که باید رزومه خود را به زبان انگلیسی در سایت آپلود کرده و هر روز آپدیت کنید تا شانس موفقیتتان بالا برود.

در زمان پیدا کردن کار در آمریکا حتما برایتان پیش می‌آید که با آگهی بازارچه های کار روبرو شوید. این بازارچه‌های کاری که توسط کانتی برگزار می‌شوند و در آن می‌توان چندین شرکت که نیاز به نیروی کار دارند را پیدا نمود و از نزدیک با آنها صحبت کرده و درباره توانایی و مهارتهایتان به آنها بگویید. برای شرکت در این بازارچه‌ها حتما چند کپی از رزومه خود همراه داشته باشید تا بتوانید خود با به بهترین شکل و صورت نشان دهید تا در صورت تمایل از طریق شماره تلفن روی رزومه با شما تماس بگیرند.

 

مصاحبه قبل از کار در آمریکا

بعد از ورود به آمریکا و پیدا کردن کار به مهمترین و آخرین بخش، مصاحبه می‌رسیم. در زمان مصاحبه باید حتما روزمه خود را همراهتان داشته باشید و به همه چیز احاطه کامل داشته باشید تا بدانید چه چیزی در روزمه تان نوشته و چرا نوشته‌اید. باید در زمان مصاحبه چندین مثال و نمونه از کارهایتان به همراه داشته باشید تا خود را به بهترین نحو و شکل نشان دهید. در پایان زمان مصاحبه خود را مشتاق و علاقه مند به کار نشان دهید و تقاضای دریافت شغل نمایید این کار در افکار کارفرما تاثیر بسیاری دارد. در پایان مصاحبه با تشکر و قدردانی از فرد مصاحبه کننده تشکر و قدرمانی کرده و این کار روی فرد تاثیر بسیاری دارد.

  • ژوئن 17, 2018
  • بازدید : 246
  • آمریکا,کاری