متفرقه

ویزای 190 استرالیا و شرایط دریافت آن

ویزای ۱۹۰ استرالیا و شرایط دریافت آن

مهاجرت به کشورهای تراز اول یکی از مباحث داغ در دنیای امروز است. در این بین بعضی از کشورها مانند استرالیا طرفداران بیشتری دارند. استرالیا برنامه های مهاجرتی متنوعی برای جذب افراد ماهر و مستعد ارائه می دهد. ویزای 190 استرالیا یکی از این برنامه ها است. صدور ویزای 190 استرالیا منوط به اخذ حمایت یکی از ایالت های این کشور است.‌

وقتی صحبت از حمایت ایالتی می شود؛ دو ویزای 190 و 489 به ذهن می رسند که ما قصد داریم در این مطلب ویزای 190 را معرفی کنیم. در ادامه ابتدا خواهیم دید که منظور از ویزای 190 استرالیا چیست؛ سپس شرایط دریافت این ویزا را بررسی خواهیم کرد.

ویزای 190 استرالیا چیست؟

ویزای 190، ویزایی مبتنی بر امتیاز است و به افراد متخصصی تعلق می گیرد که یکی از ایالت های استرالیا اسپانسر آنها شده است. به موجب دریافت ویزای 190 می توان به صورت دائم در استرالیا کار و زندگی کرد. همچنین تا 5 سال بعد از دریافت ویزا می توانید به صورت نامحدود به استرالیا سفر کنید. بعد از 5 سال برای برگشت به استرالیا باید مجوز بازگشت دریافت کنید. مدت اعتبار مجوز برگشت به استرالیا 5 سال است.‌ اگر می خواهید با شرایط دریافت ویزای دائمی 190 استرالیا آشنا شوید؛ با ما همراه باشید.

شرایط دریافت ویزای 190 استرالیا

 • یکی از ایالت های استرالیا شما را اسپانسر کند
 • شغل شما در لیست مشاغل موردنیاز ایالت موردنظر باشد
 • سن شما کمتر از 45 سال باشد
 • دارای مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 باشید‌
 • حداقل 60 امتیاز از سیستم امتیازدهی ویزای استرالیا کسب کنید (5 امتیاز بابت کسب حمایت ایالتی به شما تعلق می گیرد. پس در مجموع باید 65 امتیاز داشته باشید)

شرایط دریافت ویزا در ایالت های مختلف

علاوه بر این ها، بسته به ایالت موردنظر باید شرایط دیگری را نیز محرز کنید. به عنوان مثال، ایالت ولز جنوبی و استرالیای غربی از افرادی که در حال حاضر ساکن این مناطق هستند؛ حمایت می کنند. همچنین ایالت ویکتوریا و مناطق مرکزی از افرادی حمایت می کنند که حداقل 6 ماه در این مناطق سکونت داشته اند‌. همچنین برای گرفتن حمایت مناطق مرکزی به حداقل 6 ماه سابقه کار در این مناطق نیاز دارید.

استرالیای غربی و ویکتوریا نیز سابقه کار در این ایالات را می طلبند. اما برای گرفتن حمایت ولز جنوبی به سابقه کار در این ایالت نیاز ندارید. شانس محققان و افراد شاغل در حوزه سلامت برای گرفتن حمایت ویکتوریا بیشتر است. بنابراین شرایط لازم برای دریافت ویزای 190 استرالیا به ایالت حامی بستگی دارد‌. اما در هر حال کسب حداقل امتیاز از سیستم امتیازدهی ویزای استرالیا الزامی است. از این رو اجازه دهید که نگاهی به جدول امتیازدهی این سیستم داشته باشیم.

سیستم امتیازدهی ویزای 190 استرالیا

برای گرفتن حمایت ایالتی باید حداقل 65 امتیاز از جدول زیر کسب کنید.

شرایط سنی

شرایط سنی

امتیاز

18-25 سال

25

25-35 سال

30

35-40 سال

25

40-45 سال

15

سطح زبان انگلیسی

سطح زبان

امتیاز

سطح مقدماتی

0

سطح پیشرفته

10

تسلط کامل و عالی

20

سابقه کار

 • 3 سال سابقه کار خارج از استرالیا: 0 امتیاز
 • 3 تا 5 سال سابقه کار خارج از استرالیا: 5 امتیاز
 • 5 تا 8 سال سابقه کار خارج از استرالیا: 10 امتیاز
 • بیش از 8 سال سابقه کار خارج از استرالیا: 15 امتیاز
 • 1 سال سابقه کار داخل استرالیا: 0 امتیاز
 • 3 سال سابقه کار داخل استرالیا: 5 امتیاز
 • 3 تا 5 سال سابقه کار داخل استرالیا: 10 امتیاز
 • 5 تا 8 سال سابقه کار داخل استرالیا: 15 امتیاز
 • بیش از 8 سال سابقه کار داخل استرالیا: 20 امتیاز

سطح تحصیلات

 1. دکتری: 20 امتیاز
 2. کارشناسی: 15 امتیاز
 3. فوق دیپلم: 10 امتیاز
 4. دیپلم: 10 امتیاز
 5. کسب جوایز در حوزه تخصصی : 10 امتیاز
 6. تحصیل در دانشگاه های استرالیا: 10 امتیاز

همچنین دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه ها و مدارس استرالیا یا گواهی های تخصصی از موسسات استرالیا 5 امتیاز را به خود اختصاص می دهد.

شرایط همسر

 • همسر شما زیر 45 سال و دارای دانش زبان و تخصص موردنیاز استرالیا باشد: 10 امتیاز
 • تسلط بالا به زبان انگلیسی: 5 امتیاز
 • شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم استرالیا باشد: 10 امتیاز

اگر شرایط و امتیاز لازم را دارید می توانید برای گرفتن ویزای 190 اقدام کنید. در بخش بعدی روند دریافت ویزای 190 استرالیا را توضیح می دهیم.

مراحل دریافت ویزای 190 استرالیا

مراحل دریافت ویزای کار استرالیا در ساب کلاس 190 عبارتند از:

 • انتخاب مهارت و شغل موردنظر در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا
 • محاسبه امتیاز در سیستم امتیازدهی ویزای استرالیا
 • ارزیابی مدارک در ارگان مربوطه استرالیایی
 • ثبت نام در سیستم EOI استرالیا
 • دریافت اسپانسرشیپ از یکی از ایالات استرالیا
 • دریافت دعوتنامه از EOI (مدت زمان لازم برای اخذ دعوتنامه به تعداد متقاضیان و نمره و شرایط شما بستگی دارد. هرچه شرایط و نمره شما بهتر باشد؛ شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه خواهید داشت)
 • اقدام برای اخذ ویزا

برای دریافت ویزا باید مدارک لازم را به سفارت استرالیا تحویل دهید. در بخش بعدی به مدارک لازم اشاره می کنیم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای 190 استرالیا

 • تصویر پاسپورت
 • تصویر کارت ملی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • فرم ارزیابی شخصیت سفارت استرالیا تحت عنوان فرم های 80 و 1221
 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدارک شغلی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارکی دال بر تخصص و مهارت شما
 • گواهی سلامت پزشکی

در صورتی که مدارک شما کامل باشد؛ موفق به دریافت ویزا و مهاجرت به استرالیا خواهید شد. لازم است بدانید که از این طریق می توانید برای افراد خانواده خود نیز ویزا دریافت کنید. در بخش بعدی، در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دریافت ویزای همراه استرالیا از طریق ویزای 190

اگر شرایط دریافت ویزای 190 استرالیا را دارید؛ می توانید برای همسر و افراد وابسته به خود نیز ویزا دریافت کنید. در این صورت باید سند ازدواج، مدارک شناسایی افراد همراه و مدارک دال بر دانش انگلیسی آنها را نیز به سفارت تحویل دهید. همچنین باید نوع ارتباط خود با تک تک افراد همراه را اثبات کنید. علاوه بر این ها، برای افراد وابسته بالای 18 سال باید فرم 47a و زیر 18 سال فرم 1229 سفارت را نیز تکمیل کنید.

دریافت ویزای 190 به معنای گرفتن اقامت دائم استرالیا است. اجازه دهید ببینیم که اخذ این ویزا چه مزایای دیگری نیز دارد.

مزایای دریافت ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 تمام مزایای اقامت دائم استرالیا را به شما و خانواده تان هدیه می دهد. این مزایا عبارتند از:

 1. کار و زندگی نامحدود در استرالیا
 2. امکان تحصیل در استرالیا
 3. امکان دریافت شهروندی استرالیا
 4. امکان حمایت کردن از افراد خانواده برای دریافت اقامت دائم استرالیا
 5. استانداردهای بالای زندگی در استرالیا
 6. رفاه و امنیت اجتماعی حاکم بر استرالیا
 7. آب و هوای مطبوع و طبیعت شگفت انگیز استرالیا

اگر می خواهید از این مزایا بهره مند شوید؛ باید پروسه گفته شده در بخش های پیشین را طی کنید. البته دریافت ویزای استرالیا هزینه هایی نیز در پی دارد که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

هزینه دریافت ویزای 190 استرالیا

هزینه اخذ ویزای 190 استرالیا 4115 دلار استرالیا است. برای ویزای افراد خانواده نیز باید هزینه ای مجزا پرداخت کنید:

 1. به ازای هر فرد بالای 18 سال: 2060 دلار استرالیا
 2. به ازای هر فرد زیر 18 سال: 1030 دلار استرالیا

اگر فرد بالای 18 سال دارای دانش زبان انگلیسی کاربردی نباشد، باید 4890 دلار بپردازید. اما اگر می خواهید در مورد مدت زمان لازم برای اخذ ویزای کار 190 نیز بدانید؛ بخش بعدی مقاله را هم بخوانید.

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای 190 استرالیا

پروسه دریافت ویزای اقامت دائم 190 از 4 ماه تا 1 سال زمان می برد. حتی بعضی از پرونده ها تا 14 ماه نیز به طول می انجامند. در هر حال، اگر شرایط و مدارک لازم را دارید؛ هرچه سریع تر اقدام کنید تا موفق به مهاجرت به استرالیا شوید. بعد از اخذ ویزا می توانید وارد این کشور شده و به صورت نامحدود کار و زندگی کنید. اما سوال مهمی که پیش می آید؛ این است که آیا امکان دارد ایالتی که ما را اسپانسر کرده را ترک کنیم؟ در بخش بعدی به این سوال پاسخ می دهیم.

آیا بعد از دریافت ویزای 190 می توان ایالت را تغییر داد؟

وقتی یک ایالت شما را اسپانسر می کند تا ویزای 190 را دریافت کنید؛ در واقع شما متعهد می شوید که حداقل 2 سال در این ایالت کار و زندگی کنید. اما این بدین معنا نیست که حق ترک این ایالت را ندارید. ویزای 190، ویزای اقامت دائم است. بعد از تغییر ایالت محل سکونت خود، ویزای شما کنسل نخواهد شد. اما اگر قصد دارید که شهروندی استرالیا را بگیرید؛ این جابه جایی ممکن است برای شما مشکل ساز باشد.

در واقع شما باید دلیل قانع کننده ای برای ترک و تغییر ایالت داشته باشید؛ وگرنه از دریافت شهروندی محروم می شوید. علاوه بر این، اگر بخواهید نوع دیگری از ویزای استرالیا را بگیرید؛ باز هم ممکن است که این ترک ایالت برای شما مشکل به وجود بیاورد. حال که صحبت از شهروندی شد؛ اجازه دهید تا کمی هم در مورد گرفتن شهروندی استرالیا از طریق ویزای 190 صحبت کنیم.

دریافت شهروندی استرالیا از طریق ویزای 190

بعد از دریافت ویزای 190 می توانید به مدت 5 سال به طور نامحدود به استرالیا رفت و آمد کنید. اگر 4 سال از این 5 سال را داخل استرالیا زندگی کنید؛ و در سال آخر هم نهایتا 3 ماه خارج از استرالیا باشید؛ در نهایت می توانید سیتیزن شیپ استرالیا را بگیرید. اما اگر در این فرصت 5 ساله موفق به اخذ شهروندی نشوید؛ برای رفت و آمد به استرالیا باید ویزای 5 ساله دیگری تحت عنوان ویزای برگشت به استرالیا را دریافت کنید. توجه داشته باشید که هریک از اعضای خانواده باید به صورت مجزا برای دریافت شهروندی اقدام کند.

اما نکته مهم دیگری که در مورد مهاجرت کاری به استرالیا وجود دارد؛ میانگین درآمد در این کشور است. به همین دلیل در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

میانگین حقوق در استرالیا

آمار نشان می دهد که میانگین درآمد افراد شاغل در بخش خصوصی 1700 دلار در هفته است. اگر بخواهیم میانگین این گروه از افراد را برحسب جنسیت تفکیک کنیم؛ باید بگوییم که میانگین درآمد خانم ها و آقایان شاغل در بخش خصوصی به ترتیب 1500 و 1800 دلار در هفته است. در مورد میانگین حقوق خانم ها و آقایان شاغل در بخش دولتی نیز می توانیم به مبالغ 1800 و 2000 دلار در هفته اشاره کنیم. در بخش پایانی خواهیم دید که در ازای حقوق دریافتی، هزینه زندگی در استرالیا چقدر است.

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا به شهر محل اقامت و سبک زندگی شما بستگی دارد. اما به طور میانگین هزینه زندگی یک فرد مجرد در استرالیا 2835 دلار در ماه و هزینه زندگی یک زوج حدود 4118 دلار است. همچنین زندگی یک خانواده چهار نفری 5378 دلاد می باشد.

در پایان

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد ویزای 190 استرالیا ارائه کرده باشیم. اگر متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190 هستید؛ شرایط گفته شده را فراهم و از وکلای کاربلد حوزه مهاجرت کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *