متفرقه

ویزای 187 استرالیا و شرایط دریافت آن

ویزای ۱۸۷ استرالیا و شرایط دریافت آن

استرالیا یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در دنیا است و برنامه های مهاجرتی متنوعی دارد‌. متقاضیان بسته به سطح تحصیلات، مهارت و زبان خود می توانند یکی از این برنامه ها را انتخاب کنند. ویزای 187 یکی از برنامه های مهاجرتی استرالیا است. اگر متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا هستید؛ توصیه می کنیم که شرایط دریافت ویزای 187 استرالیا را نیز بررسی کنید؛ بدین منظور می توانید با ما همراه شوید.

درباره استرالیا

استرالیا کشوری زیبا واقع در نیم کره جنوبی زمین است؛ کشوری مملو از جاذبه های طبیعی که دورتادور آن را آب فرا گرفته است. زبان رسمی مردم استرالیا، انگلیسی است. انگلیسی زبان بودن استرالیایی ها یکی از عوامل جذب مهاجران به این کشور می باشد. همان طور که گفتیم؛ راه های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. اما ما قصد داریم که در این مطلب، ویزای 187 استرالیا را بررسی کنیم. در ادامه ابتدا خواهیم دید که ویزای 187 چه نوع ویزایی است؛ سپس شرایط دریافت این ویزا را توضیح می دهیم.

ویزای 187 استرالیا چیست؟

ویزای 187 نوعی ویزای اقامت دائم برای افراد ماهری است که می خواهند در یک منطقه کم جمعیت و مشخص در استرالیا کار کنند. متقاضی باید توسط یک کارفرمای استرالیایی در منطقه مورد نظر اسپانسر شود. بعضی از شهرهای استرالیا ماننو گلد کوئست، بریزبن، سیدنی، ملبورن، نیوکاسل و ولونگونگ مشمول برنامه 187 نیستند. به موجب اخذ ویزای 187 می توانید به طور دائم در استرالیا کار و زندگی کنید. البته اگر 5 سال بعد از دریافت ویزا از استرالیا خارج شوید؛ برگشت شما منوط به اخذ مجوز بازگشت است. در هر حال، دریافت این ویزا مزایای مختلفی دارد که در بخش بعدی به آنها اشاره می کنیم.

مزایای ویزای 187 استرالیا

در بین مزایای متعدد برنامه مهاجرتی 187 استرالیا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. کار و زندگی در استرالیا
 2. امکان تحصیل در استرالیا
 3. برخورداری از بیمه پزشکی و سلامت استرالیا
 4. امکان دریافت شهروندی استرالیا
 5. امکان اسپانسر کردن همسر و فرزندان زیر 18 سال برای اخذ اقامت استرالیا
 6. امکان ورود و خروج از مرزهای استرالیا به دفعات (بعد از 5 سال ملزم به اخذ مجوز برگشت به استرالیا هستید)
 7. برخورداری از رفاه و امنیت اجتماعی بالا در استرالیا
 8. حقوق و درآمد بالای مشاغل مختلف در استرالیا
 9. بهره بردن از طبیعت بسیار زیبای استرالیا

اگر مایلید از مزایای مهاجرت کاری به استرالیا برخوردار شوید؛ پس باید اطلاعاتی در مورد نحوه دریافت ویزای کار استرالیا کسب کنید. سه جریان مختلف برای اخذ ویزای 187 استرالیا وجود دارد که در ادامه شرح داده می شوند.

روش های دریافت ویزای 187 استرالیا

همان طور که گفتیم؛ سه جریان مختلف برای دریافت ویزای 187 استرالیا وجود دارد که در ذیل شرح داده شده است.

روش تبدیل اقامت موقت (TRT)

این روش به آن دست از افرادی تعلق می گیرد که دارای ویزای موقت 457 استرالیا هستند و کارفرمایی که قبلا آنها را اسپانسر کرده، مایل است که باز هم آنها را اسپانسر کند. البته فرد باید حداقل 2 سال تحت ویزای 457 برای کارفرمای موردنظر کار کرده باشد. کارفرما باید مورد تایید دولت استرالیا باشد.

روش مستقیم (DE)

این روش مختص افرادی است که هرگز در استرالیا کار نکرده اند یا فقط مدت کوتاهی در این کشور کار کرده اند. همچنین دارندگان ویزای 457 که شرایط تبدیل اقامت موقت را ندارند نیز می توانند از این روش اقدام کنند. برای دریافت ویزای 187 به روش مستقیم باید خارج از استرالیا درخواست داد.

روش توافقی

این روش متعلق به افرادی است که دارای ویزای 457 هستند و کارفرما مایل است که آنها را تحت یک قرارداد کارگری اسپانسر کند. شرایط سنی، مهارت کافی و سطح زبان در روش توافقی بسیار حائز اهمیت است.

در هر حال از هر مسیری که بخواهید برای دریافت ویزا اقدام کنید باید شرایط اخذ ویزا را داشته باشید. در بخش بعدی شرایط دریافت ویزای 187 استرالیا را بررسی می کنیم.

شرایط دریافت ویزای 187 استرالیا

شرایط اخذ ویزای 187 استرالیا عبارتند از:

 • اسپانسر شدن توسط یک کارفرمای استرالیایی مورد تایید برای کار کردن در یک منطقه کم جمعیت و مشخص در استرالیا
 • مدرک زبان انگلیسی (حداقل نمره 6 آیلتس یا معادل آن)
 • شرایط سنی زیر 45 سال برای اقدام به روش مستقیم و زیر 50 سال برای اقدام به روش تبدیل اقامت موقت
 • مهارت کافی در زمینه شغلی مورد نظر
 • گواهی سلامت پزشکی (مربوط به 12 ماه اخیر)
 • گواهی عدم سوء پیشینه

اگر شرایط دریافت ویزا را دارید؛ می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. در بخش بعدی پروسه دریافت ویزای 187 استرالیا را بررسی می کنیم.

روند دریافت ویزای 187 استرالیا

مراحل اخذ ویزای 187 عبارتند از:

 • بررسی شرایط دریافت ویزا و تحقق شرایط مورد نظر
 • ثبت شما در اداره مسکن استرالیا توسط کارفرما
 • ارائه درخواست آنلاین برای اخذ ویزای 187 استرالیا و تحویل مدارک لازم
 • اسپانسر شدن توسط یک کارفرمای مقیم استرالیا

کارفرما باید دارای یک بیزنس قانونی در منطقه موردنظر باشد که به دولت استرالیا ثابت کند برای موقعیت شغلی مورد نظر به یک کارگر ماهر نیاز دارد و حداقل حقوق پرداختی در استرالیا را نیز بپردازد. همچنین شغل مورد نظر تمام وقت باشد و طول مدت آن کمتر از 2 سال نباشد

سفارت استرالیا بعد از بررسی پرونده و تایید صحت آن، اقدام به صدور ویزا می کند. بعد از دریافت ویزا می توانید وارد استرالیا شده و کار و زندگی کنید. البته تعهداتی نیز خواهید داشت که در صورت عدم رعایت آنها ممکن است ویزا باطل شود. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

در چه صورتی ویزای 187 استرالیا باطل می شود؟

بعد از ورود به استرالیا 6 ماه وقت دارید که در شغل موردنظر مشغول به کار شوید؛ در غیر این صورت احتمال باطل شدن ویزا وجود دارد. اگر داخل استرالیا هستید؛ این فرصت 6 ماهه از زمان صدور ویزا شروع می شود. همچنین شما و همراهان شما باید تابع قوانین دولت استرالیا باشید. سرپیچی از قوانین منجر به لغو ویزا می شود. علاوه بر این ها، اگر کمتر از 2 سال در شغل و منطقه مدنظر کار کنید؛ ممکن هست که ویزا کنسل شود. حال که صحبت از منطقه شد؛ اجازه دهید ببینیم که کار کردن در کدام مناطق مشمول ویزای 187 می شود.

مناطق مشخص شده برای ویزای 187 استرالیا

مناطق مشخص شده و کم جمعیت برای ویزای 187 استرالیا با حمایت کارفرما عبارتند از:

 • تمام مناطق غربی استرالیا مانند شهر پرث
 • تمام مناطق جنوبی استرالیا
 • کل ایالت تاسمانیا
 • کل ایالت ACT
 • تمام مناطق شمالی استرالیا
 • ایالت ویکتوریا به جز ملبورن
 • ایالت کوئیزلند به غیر از بریزبن و گلد کوئست

پس در صورتی که تحت حمایت یک کارفرما در این مناطق قرار بگیرید؛ می توانید برای دریافت ویزای کار 187 استرالیا اقدام کنید. تحت چنین شرایطی می توانید برای خانواده خود نیز ویزا دریافت کنید.

دریافت ویزای همراه استرالیا

اگر موفق به اخذ ویزای 187 شوید؛ می توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزا دریافت کنید. البته باید هزینه اخذ ویزا را به صورت مجزا بپردازید. در بخش بعدی بیشتر در مورد هزینه دریافت ویزای 187 صحبت خواهیم کرد.

هزینه دریافت ویزای 187 استرالیا

هزینه دریافت ویزای 187 استرالیا 4046 دلار است‌. هزینه دریافت ویزا به ازای هر همراه بالای 18 سال 2020 دلار و هر همراه زیر 18 سال 1015 دلار است. پس علاوه بر فراهم کردن شرایط و مدارک لازم باید هزینه های مذکور را نیز تامین کنید. اگر می خواهید در مورد مدت زمان لازم برای اخذ ویزا نیز بدانید؛ بخش بعدی مقاله را هم بخوانید.

پروسه دریافت ویزا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای 187 در پرونده های مختلف متفاوت است. تجربه نشان می دهد که پروسه اخذ ویزای 187 از 12 تا 32 ماه متغیر است. در هر حال بعد از دریافت ویزا می توانید وارد این کشور شده و کار و زندگی کنید. بنابراین میزان درآمد افراد در استرالیا نیز اهمیت بالایی دارد. در ادامه به این موضوع می پردازیم.

میانگین درآمد در استرالیا

میانگین درآمد افراد در استرالیا 99956 دلار در سال است. در واقع متوسط حقوق استرالیایی ها در سال 2021 حدود 33/20 دلار در هر ساعت یا 60/77 دلار در هفته بوده است. علاوه بر میانگین درآمد در استرالیا، هزینه زندگی در این کشور نیز اهمیت دارد. در بخش بعدی در مورد هزینه زندگی در استرالیا صحبت می کنیم.

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا نسبتاً بالا است. هزینه زندگی در استرالیا بیشتر از 86 درصد کشورهای دنیا است. به طور متوسط، هزینه زندگی مجردی در استرالیا 2796 دلار در ماه است و مخارج یک خانواده چهار نفری 6773 دلار در ماه می باشد. در مورد جزئیات مخارج زندگی در استرالیا می توانیم به مبالغ زیر اشاره کنیم:

 1. قیمت یک وعده غذا: 18 دلار
 2. قیمت 500 گرم مرغ: 6 دلار
 3. قیمت یک لیتر شیر: 1/47 دلار
 4. هزینه مصرف نان به ازای دو نفر در یک روز: 2/65 دلار
 5. اجاره آپارتمان 85 مترمربعی در مناطق گران: 3200 دلار در ماه
 6. اجاره آپارتمان 85 مترمربعی در مناطق معمولی: 2248 دلار
 7. هزینه مصرف آب، برق، گاز و سیستم تهویه: 216 دلار در ماه
 8. هزینه استفاده از اینترنت پرسرعت: 58 دلار در ماه
 9. هزینه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی: 165 دلار در ماه

برای آگاهی بیشتر: شرایط و هزینه های زندگی در استرالیا

اما اگر هدف شما از مهاجرت به استرالیا، گرفتن شهروندی این کشور است؛ بخش پایانی مقاله را نیز بخوانید.

امکان دریافت شهروندی استرالیا از طریق ویزای 187

خوشبختانه، امکان دریافت شهروندی استرالیا از طریق ویزای 187 وجود دارد. شرایط گرفتن شهروندی استرالیا عبارت است از:

 • داشتن اقامت دائم استرالیا به مدت حداقل یک سال
 • حداقل 9 ماه اقامت در استرالیا در سال اخیر
 • 4 سال اقامت قانونی در استرالیا
 • عدم ترک استرالیا به مدت 12 ماه در 4 سال اخیر
 • نداشتن مشکلات حقوقی و قانونی

در پایان

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد ویزای 187 استرالیا ارائه کرده باشیم. در صورتی که شرایط برنامه مهاجرتی 187 استرالیا را دارید؛ قبل از هر اقدامی با وکلای توانمند این حوزه مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *