متفرقه

ویزای ۴۰۰ استرالیا و شرایط دریافت آن

ویزای ۴۰۰ استرالیا و شرایط دریافت آن

در این مطلب قصد داریم ویزای ۴۰۰ استرالیا را بررسی کنیم. پس اگر متقاضی مهاجرت به استرالیا هستید؛ بد نیست که با ویزای ۴۰۰ نیز آشنا شوید. بدین منظور می توانید با ما همراه باشید.

استرالیا کشوری زیبا و ثروتمند در نیم کره جنوبی زمین است. استانداردهای بالای زندگی، کیفیت بالای آموزش و طبیعت بی نظیر استرالیا، سالانه هزاران نفر را راهی این کشور می کند. راه های مختلفی برای ورود به خاک استرالیا وجود دارد. یکی از این راه ها، مهاجرت کاری به استرالیا است. دولت استرالیا، ویزاهای مختلفی برای متقاضیان کار در این کشور صادر می کند که هریک مزایای خاص خود را دارند. ما قصد داریم در مورد ویزای ۴۰۰ استرالیا صحبت کنیم. در ادامه ابتدا خواهیم دید ویزای ۴۰۰ استرالیا چه نوع ویزایی است؛ سپس با شرایط دریافت این ویزا آشنا می شویم.

ویزای ۴۰۰ استرالیا چیست؟

ویزای ۴۰۰ یکی از ساب کلاس های ویزای کار استرالیا است. این ویزا، نوعی ویزای موقت است و به افرادی تعلق می گیرد که می خواهند برای انجام یک کار خیلی تخصصی کوتاه مدت و غیرمداوم یا برای شرکت در یک فعالیت یا برنامه مورد علاقه دولت استرالیا وارد این کشور شوند. برای دریافت ویزای موقت ۴۰۰ باید از طرف سازمان، نهاد یا یک شرکت در استرالیا که به نیروی با تخصص خاص نیاز دارد؛ دعوتنامه داشته باشید. نیروی متخصص موردنظر نباید در استرالیا یافت شود. برای دریافت این ویزا به حمایت ایالتی و… نیاز ندارید. ویزای ۴۰۰ معمولاً به صورت ۳ ماهه صادر می شود و فقط در بعضی از شرایط خاص به صورت ۶ ماهه ارائه می گردد. اگر می خواهید با شرایط دریافت ویزای کار ۴۰۰ استرالیا بیشتر آشنا شوید؛ بخش بعدی مقاله را بخوانید.

شرایط دریافت ویزای ۴۰۰ استرالیا

شرایط دریافت ویزای کار موقت ۴۰۰ استرالیا عبارت است از:

 • دریافت دعوتنامه از طرف شرکت یا سازمان موردنظر در استرالیا برای انجام یک فعالیت خیلی تخصصی کوتاه مدت
 • کار یا فعالیت موردنظر حداکثر ۳ ماه به طول بینجامد (اعتبار ۶ ماهه مختص پرونده های تجاری بسیار قوی است.)
 • مدارک مربوط به مهارت و تجربه شما در حوزه کاری موردنظر
 • گواهی عدم سوپیشینه (گواهی عدم سوپیشینه باید در کشوری تهیه شود که بعد از ۱۶ سالگی و در ۱۰ سال اخیر حداقل ۱ سال در آن کشور زندگی کرده باشید.)
 • گواهی تمکن مالی برای زندگی در مدت زمان موردنظر در استرالیا (شامل گواهی از طرف بانک، گواهی دریافت حمایت مالی از سازمان دعوت کننده استرالیایی و قرارداد کاری شما)
 • گواهی سلامت پزشکی (مربوط به ۱۲ ماه اخیر)
 • بیمه درمانی (ارائه بیمه درمانی الزامی است. بیمه درمانی باید تمام هزینه های درمانی شما را پوشش دهد.)
 • هنگام ارائه درخواست برای دریافت ویزای ۴۰۰ باید خارج از استرالیا باشید.

اما همانطور که گفتیم؛ حوزه فعالیت باید خاص و موردعلاقه دولت استرالیا باشد. در بخش بعدی، حوزه هایی که مشمول ویزای ۴۰۰ می شوند را معرفی می کنیم.

فعالیت های موقت تحت عنوان ویزای ۴۰۰ استرالیا

فعالیت های کوتاه مدت و غیرمداومی که مشمول دریافت ویزای ۴۰۰ هستند؛ عبارتند از:

 • فعالیت های سرگرمی (این ویزا به شما اجازه می دهد که برای کار در صنعت فیلم سازی و تلویزیون یا تولید مستقیم به عنوان مجری، تهیه کننده یا نیروی پشتیبان وارد استرالیا شوید.)
 • فعالیت های ورزشی (این ویزا به شما به عنوان یک ورزشکار معروف اجازه می دهد که برای بازی کردن یا مربیگری در یک تیم استرالیایی یا برای داوری و یا برای آموزش در یک سازمان ورزشی بین المللی وارد استرالیا شوید.)
 • برنامه های ویژه (این ویزا به شما اجازه می دهد که برای شرکت در برنامه های ویژه مرتبط با جوانان، فرهنگ و جامعه و به منظور تبادل فرهنگ، دانش و تجارب اجتماعی وارد استرالیا شوید.)
 • فعالیت های تحقیقاتی (این ویزا به شما اجازه می دهد که به عنوان یک استاد دانشگاه یا دانشجو برای شرکت در یک فعالیت تحقیقاتی در یک موسسه استرالیایی وارد این کشور شوید.)
 • سایر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی (این ویزا به شما اجازه می دهد که بعد از دریافت دعوتنامه از طرف یک سازمان استرالیایی به منظور شرکت در یک فعالیت فرهنگی یا اجتماعی مانند رویدادهای ورزشی وارد این کشور شوید.)
 • فعالیت های مذهبی (این ویزا به شما به عنوان فرد دارای تحصیلات و تجربه کار در حوزه های مذهبی اجازه می دهد که برای انجام فعالیت های مذهبی در یک موسسه مذهبی در استرالیا وارد این کشور شوید.)
 • خدمه کشتی سوپر یاچ (این ویزا به شما اجازه می دهد که بعد از دریافت دعوتنامه از طرف مالک کشتی سوپر یاچ ۲۴ متری یا بزرگتر به عنوان خدمه کشتی وارد این کشور شوید. کشتی سوپر یاچ برای فعالیت های ورزشی و تفریحی مورداستفاده قرار می گیرد.)
 • تبادل نیروی کار (اگر شرکتی که هم اکنون در آن فعالیت می کنید؛ طی قراردادی با یک شرکت استرالیایی دست به تبادل نیرو بزند؛ شما به عنوان نیروی تبادل شده برای کار در یک موقعیت شغلی خیلی تخصصی می توانید وارد استرالیا شوید.)
 • سفر کاری مدیران (این ویزا به شما اجازه می دهد که به عنوان یک مدیر باتجربه و به موجب دریافت دعوتنامه از مدیر ارشد یک شرکت استرالیایی برای انجام یک پروژه تمام وقت وارد استرالیا شوید.)

بعد از بررسی دقیق شرایط دریافت ویزای ۴۰۰ استرالیا اجازه دهید ببینیم که دریافت این ویزا چه مزایایی دارد.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به استرالیا

مزایای دریافت ویزای ۴۰۰ استرالیا

در بین مزایای دریافت ویزای کار ۴۰۰ استرالیا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امکان کار کردن در فعالیت های تخصصی کوتاه مدت و غیرمداوم (حداکثر تا ۶ ماه)
 • امکان اقامت در استرالیا در طول مدت اعتبار ویزا
 • عدم نیاز به اسپانسر ایالتی یا فامیلی
 • امکان دریافت ویزا برای افراد خانواده

در ادامه در مورد دریافت ویزای همراه استرالیا بیشتر صحبت می کنیم.

دریافت ویزای همراه از طریق این ویزا

اگر شرایط دریافت ویزا ۴۰۰ را دارید می توانید برای همسر و فرزندان وابسته خود نیز ویزا دریافت کنید. البته باید دارای تمکن مالی لازم برای حمایت از افراد خانواده باشید. ارائه گواهی عدم سوپیشینه و سلامت پزشکی برای افراد همراه نیز الزامی است. افراد همراه حق کار در استرالیا را ندارند؛ در صورتی که این افراد قصد دارند در استرالیا کار کنند باید به صورت جداگانه برای اخذ ویزا درخواست دهند. همچنین هنگام ارائه درخواست برای دریافت ویزای ۴۰۰ باید همزمان اسامی افراد همراه را نیز عنوان کنید. اما ویزای موقت ۴۰۰ استرالیا علاوه بر مزایایی که دارد؛ دارای محدودیت هایی نیز هست که در بخش بعدی به آنها اشاره می کنیم.

محدودیت های ویزای ۴۰۰ استرالیا

محدودیت های ویزای ۴۰۰ استرالیا عبارتند از:

 • بعد از اتمام اعتبار ویزا باید بلافاصله خاک استرالیا را ترک کنید و تمایلی برای ماندن در این کشور نشان ندهید.
 • اجازه ندارید در دوره های آموزشی یا تحصیلی استرالیا در مدت اعتبار ویزا شرکت کنید.
 • نباید به کاری غیر از آنچه که بخاطر آن ویزا دریافت کرده اید؛ بپردازید.
 • خانواده شما حق کار و تحصیل در استرالیا را ندارند.
 • تحت پوشش بیمه پزشکی استرالیا قرار نمی گیرد و باید به صورت آزاد بیمه دریافت کنید.

بعد از بررسی شرایط، مزایا و معایب ویزای ۴۰۰ اجازه دهید ببینیم که پروسه دریافت این ویزا چقدر طول می کشد.

مدت زمان لازم برای دریافت ویزا

اگر متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا از طریق ویزای ۴۰۰ هستید؛ لازم است بدانید که پروسه اخذ این ویزا معمولاً ۲ تا ۴ هفته به طول می انجامد. اما اگر مدارک یا دعوتنامه شما ناقص باشند؛ این پروسه ممکن است که طولانی تر شود. اما اگر می خواهید در مورد هزینه دریافت ویزای کاری ۴۰۰ نیز بدانید؛ بخش پایانی مقاله را هم بخوانید.

هزینه دریافت ویزای ۴۰۰ استرالیا

هزینه دریافت ویزای کار موقت ۴۰۰ استرالیا ۲۸۵ دلار استرالیا است. در صورتی که همراه دارید؛ هزینه ویزای این افراد را باید جداگانه بپردازید. هزینه ویزای همراه برای افراد بالای ۱۸ سال ۲۸۵ و برای افراد زیر ۱۸ سال ۷۵ دلار استرالیا است.

در پایان

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد ویزای ۴۰۰ استرالیا ارائه کرده باشیم. در صورتی که متقاضی دریافت ویزای ۴۰۰ هستید؛ می توانید از کارشناسان توانمند حوزه مهاجرت کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *