ویزای گلوبال تلنت

ویزای گلوبال تلنت انگلستان

ویزای گلوبال تلنت انگلستان

در این مقاله به بررسی شرایط دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان در سال 2021 می پردازیم. اگر می خواهید بدانید که آیا شرایط این نوع ویزا را دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله موارد زیر توضیح داده شده است. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر فرم ارزیابی و مشاوره را تکمیل نماید یا اینکه با ما تماس بگیرید.

 1. ویزای گلوبال تلنت انگلستان در چه رشته هایی صادر می شود؟
 2. ویزای گلوبال تلنت انگلستان به چه افرادی تعلق می گیرد؟
 3. شرایط دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان
 4. مدارک لازم برای دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان
 5. هزینه اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان
 6. مزایا و معایب ویزای گلوبال تلنت انگلستان
 7. شرایط لازم برای تمدید ویزای گلوبال تلنت
 8. دریافت ویزای همراه برای خانواده دارندگان ویزای گلوبال تلنت انگلستان
 9. اقامت دائم انگلستان با استفاده از ویزای گلوبال تلنت

 

ویزای گلوبال تلنت انگلستان چیست؟

انگلیس یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در دنیا است. سالانه هزاران نفر با رویای زندگی در دل اقتصاد قدرتمند انگلیس به این کشور مهاجرت می کنند. در بیستم فوریه ۲۰۲۰، دولت انگلیس برای بهبود کیفیت مهاجران و جذب افراد نخبه اقدام به صدور ویزای گلوبال تلنت کرد. در واقع ویزای گلوبال تلنت انگلستان جایگزین ویزای Tire1 شد. گلوبال تلنت انگلیس نوعی ویزای مهاجرتی است که فقط برای افراد با استعداد صادر می شود. متقاضی دریافت ویزا باید در یکی از حوزه های مورد نظر دولت انگلیس مستعد باشد. در ادامه خواهیم گفت که ویزای استعداد جهانی انگلیس در چه رشته هایی اعطا می شود.

ویزای گلوبال تلنت انگلستان در چه رشته هایی صادر می شود؟

گلوبال تلنت انگلیس در رشته های زیر اعطا می شود:

 • مهندسی
 • هنر
 • مد
 • معماری
 • علوم پایه
 • علوم انسانی
 • تکنولوژی
 • دارو
 • فیلم سازی

البته افراد فعال در حوزه های مذکور برای دریافت گلوبال تلنت انگلیس باید شرایط خاصی داشته باشند که در بخش های بعدی به این مباحث پرداخته می شود.

ویزای گلوبال تلنت به چه افرادی تعلق می گیرد؟

گلوبال تلنت انگلیس به افرادی اعطا می شود که:

 • در یکی از رشته های مذکور به عنوان یک فرد مستعد شناخته شده باشند.
 • دارای پتانسیل بالایی در یکی از رشته های مذکور باشند.

بنابراین‌ اگر شما هم در یکی از حوزه های نامبرده شناخته شده یا در مسیر رشد هستید؛ می توانید برای دریافت ویزای افراد بااستعداد انگلیس اقدام کنید. اما همانطور که گفتیم باید استعداد خود را به دولت انگلیس ثابت کنید. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

شرایط دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان

برای دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلیس باید از یک نهاد مربوطه در این کشور تاییدیه بگیرید. برای اخذ ویزای گلوبال تلنت در رشته های علوم پایه، علوم انسانی، مهندسی و سایر حوزه های تحقیقاتی و آکادمیک به تاییدیه جامعه سلطنتی، موسسه تحقیقات و اختراعات انگلیس (UKRI)، آکادمی سلطنتی مهندسی یا آکادمی انگلیس نیاز دارید. اما اگر متقاضی اخذ گلوبال تلنت انگلیس در حوزه های غیرآکادمیک مانند هنر، فرهنگ و تکنولوژی دیجیتال هستید به تاییدیه انجمن هنر یا تکنولوژی انگلیس نیاز دارید.

اگر موفق به دریافت تاییدیه از نهاد مربوطه شوید؛ با ارائه مدارک لازم می توانید برای اخذ ویزای گلوبال تلنت اقدام کنید. در ادامه به تعدادی از مدارک لازم جهت دریافت ویزا اشاره می کنیم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان

برای دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلیس به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت معتبر با حداقل یک صفحه سفید
 • گواهی تایید استعداد شما از طرف نهاد مربوطه در انگلیس
 • گواهی سلامت پزشکی

علاوه بر اینها، سن شما نیز حداقل باید ۱۸ سال باشد. تحت چنین شرایطی با پرداخت هزینه ویزای گلوبال تلنت انگلیس می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. در بخش بعدی در مورد هزینه دریافت ویزا صحبت می کنیم.

هزینه اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان

همانطور که گفتیم برای دریافت ویزای استعداد جهانی انگلیس ابتدا باید از نهاد مربوطه در انگلیس تاییدیه بگیرید. هزینه دریافت تاییدیه ۴۵۶ پوند است. بعد از اخذ تاییدیه می توانید برای دریافت ویزا درخواست دهید. هزینه اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلیس نیز ۱۵۲ پوند است. اگر هزینه دریافت ویزا را پرداخت کنید و سایر مدارک شما نیز کامل باشد؛ موفق به اخذ ویزا خواهید شد. اعتبار ویزای گلوبال تلنت انگلیس ۱ تا ۵ سال است. ویزای گلوبال تلنت، مزایای مختلفی برای شما دارد که در بخش بعدی به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

مزایا و معایب ویزای گلوبال تلنت انگلستان

 – مزایا

ویزای افراد بااستعداد انگلستان مزایای متعددی دارد؛ از قبیل:

 • به موجب دریافت ویزای گلوبال تلنت می توانید به عنوان کارمند، مدیر شرکت یا به صورت خود اشتغالی در حوزه موردنظر کار کنید.
 • شرکت های انگلیسی جهت استخدام شما به UK Sponsor License نیاز ندارند.
 • بدون کسب اجازه از دولت انگلیس می توانید شغل خود را تغییر دهید.
 • بعد از ۳ تا ۵ سال می توانید برای گرفتن اقامت دائم انگلیس اقدام کنید.

همانطور که گفتیم؛ ویزای استعداد جهانی انگلیس مزایای مختلفی دارد. اما ممکن است بخواهید در مورد معایب خاص این ویزا نیز بدانید. در بخش بعدی مقاله در مورد معایب گلوبال تلنت انگلیس صحبت می کنیم.

– معایب

پروسه دریافت ویزای گلوبال تلنت نسبت به سایر ویزاهای انگلیس راحت تر و سریع تر است. به موجب دریافت ویزای گلوبال تلنت می توانید بین ۱ تا ۵ سال در انگلیس اقامت داشته باشید. در این مدت اجازه دارید در حوزه مورد نظر آزادانه کار کنید. به طور کلی باید بگوییم که گلوبال تلنت انگلیس، عیب خاصی ندارد. شاید تنها ایراد وارد به ویزای گلوبال تلنت این است که فقط به افراد شناخته شده یا مستعد در رشته های مذکور تعلق می گیرد.

تا اینجا اطلاعاتی در مورد شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای استعداد جهانی انگلیس کسب کردیم؛ همچنین با مزایا و معایب این ویزا نیز آشنا شدیم و دیدیم که این ویزا می تواند منجر به اقامت ۱ تا ۵ ساله ما در انگلیس شود. اما نکته ای که همچنان مطرح است؛ شرایط لازم جهت تمدید ویزای گلوبال تلنت انگلیس هست. در بخش بعدی با شرایط تمدید گلوبال تلنت آشنا می شویم.

شرایط لازم برای تمدید ویزا

ویزای گلوبال تلنت انگلیس قابل تمدید است. البته در صورتی ویزا تمدید می شود که:

 • نهاد مربوطه، تاییدیه خود را پس نگرفته باشد.
 • طی آخرین دوره اقامت خود در انگلیس، درآمد کسب کرده باشید.

تحت احراز شرایط فوق می توانید برای تمدید ویزای استعداد جهانی انگلیس درخواست دهید. اما یکی دیگر از دغدغه های افراد، دریافت ویزای همراه است. خوشبختانه دارندگان ویزای گلوبال تلنت می توانند برای خانواده خود ویزا بگیرند که در ادامه در این مورد بیشتر صحبت می کنیم.

دریافت ویزای همراه برای خانواده دارندگان ویزای گلوبال تلنت انگلستان

خوشبختانه دولت انگلیس به همسر و فرزندان افرادی که موفق به دریافت ویزای گلوبال تلنت می شوند؛ ویزای همراه می دهد. بنابراین بعد از اخذ گلوبال تلنت انگلیس می توانید برای گرفتن ویزای همراه اقدام کنید. مدت اعتبار ویزای همراه برابر با اعتبار ویزای استعداد جهانی است. ضمناً هزینه دریافت ویزای همراه ۶۰۸ پوند است.

اما نکته دیگری که در مورد ویزای گلوبال تلنت اهمیت دارد؛ امکان گرفتن اقامت دائم انگلیس با استفاده از این ویزا است. در بخش پایانی مقاله به این مهم می پردازیم.

اقامت دائم انگلستان با استفاده از ویزای گلوبال تلنت

ویزای گلوبال تلنت انگلیس راهی برای گرفتن اقامت دائم این کشور است. اگر شما به عنوان یک فرد شناخته شده در یکی از رشته های مذکور موفق به اخذ ویزای گلوبال تلنت شوید؛ بعد از ۳ سال اجازه دارید که برای گرفتن اقامت دائم انگلیس درخواست دهید. اما اگر به عنوان یک فرد مستعد و در حال رشد در یکی از رشته های مدنظر موفق به دریافت ویزای گلوبال تلنت شوید؛ بعد از ۵ سال می توانید اقامت دائم انگلیس را بگیرید. همچنین بعد از گرفتن اقامت دائم می توانید برای دریافت پاسپورت انگلیسی نیز اقدام کنید. بنابراین اگر قصد مهاجرت به انگلیس را دارید؛ حتماً در مورد شرایط دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلیس با متخصصان حوزه مهاجرت مشورت کنید. در صورت احراز شرایط دریافت ویزای گلوبال تلنت به راحتی می توانید ویزا و در نهایت اقامت انگلیس را بگیرید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *