ویزای گلوبال تلنت

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

ویزای گلوبال تلنت استرالیا نوعی ویزای مهاجرتی است که به منظور جذب افراد بااستعداد از سرتاسر جهان صادر می شود. گلوبال تلنت استرالیا به افراد نخبه و سرآمد در حوزه های علمی، هنری یا ورزشی اختصاص دارد. اگر دارای دستاوردی بزرگ در زمینه های علمی، هنری یا ورزشی هستید و در عین حال قصد مهاجرت دائمی به استرالیا را دارید؛ توصیه می کنیم که شرایط این نوع ویزا را بررسی کنید. بدین منظور می توانید با ما همراه شوید. در این مطلب ابتدا خواهیم دید که منظور از ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست و سپس با شرایط دریافت این ویزا در سال 2021 آشنا می شویم.

ویزای گلوبال تلنت استرالیا چیست؟

در چهارم نوامبر ۲۰۱۹، اعطای ویزای گلوبال تلنت در دستور کار اداره مهاجرت استرالیا قرار گرفت. ویزای گلوبال تلنت تحت عنوان ویزای جهانی استعدادهای درخشان نیز شناخته می شود. گلوبال تلنت استرالیا فقط به افراد سرآمد در حوزه های علمی، هنری و ورزشی تعلق می گیرد. اقامت استرالیا از همان ابتدا به دارندگان  این نوع ویزا اعطا می شود. بنابراین ویزای گلوبال تلنت استرالیا، مسیری روشن برای دریافت اقامت این کشور است. البته در صورتی که در یکی از رشته های مدنظر دولت استرالیا حرفی برای گفتن داشته باشید. در بخش بعدی خواهیم دید که ویزای گلوبال تلنت در چه رشته هایی اعطا می شود.

ویزای گلوبال تلنت استرالیا در چه رشته هایی اعطا می شود؟

ویزای استعدادهای درخشان استرالیا در زمینه های زیر اعطا می شود:

 • فناوری کشاورزی
 • هوا فضا و تجهیزات پیشرفته
 • پزشکی
 • انرژی و معدن
 • اقتصاد
 • امنیت سایبری
 • اطلاعات کوانتومی، فناوری دیجیتالی و ICT

در واقع متقاضی دریافت گلوبال تلنت استرالیا باید دارای دستاوردی جهانی در یکی از این رشته ها باشد. همچنین دانشجویان دکتری که نهایت تا ۶ ماه آینده فارغ التحصیل می شوند نیز واجد شرایط هستند. البته در صورتی که در یکی از زمینه های مذکور دارای مقالات معتبر باشند. همچنین اگر از زمان فارغ التحصیلی فرد کمتر از ۳ سال گذشته باشد؛ می تواند برای دریافت ویزای گلوبال تلنت اقدام کند.

جالب است بدانید که شانس افراد سرآمد در حوزه های علمی، ورزشی و هنری برای دریافت گلوبال تلنت استرالیا یکسان نیست. در بخش بعدی خواهیم دید که کدام گروه در اولویت هستند.

چه کسانی شانس بیشتری برای ویزای گلوبال تلنت دارند؟

دولت استرالیا از افراد نخبه و برتر در حوزه های علمی و آکادمیک مختلف اعم از کشاورزی، پزشکی، انرژی، هوا فضا، صنعت توریسم، دیجیتال سازی، اقتصاد و آموزش استقبال بیشتری می کند. حال در بین متقاضیان واجدشرایط، افرادی که به زودی در مقطع دکتری فارغ التحصیل می شوند یا اینکه نهایتاً ۳ سال از زمان فارغ التحصیلی آنها می گذرد؛ شانس بیشتری برای دریافت گلوبال تلنت استرالیا دارند. باز هم در این بین، گروهی که دارای پیشنهاد کاری با حقوق سالانه بیش از ۱۵۳۶۰۰ دلار هستند؛ شانس بالاتری دارند. در واقع این گروه از افراد در اولویت هستند. همچنین شانس افرادی که چنین پیشنهاد کاری ندارند اما در حال حاضر درآمدی به این میزان دارند نیز بالا است.

اگر درآمد یا پیشنهاد کاری متقاضی ۱۵۳۶۰۰ دلار در سال است ولی از زمان فارغ التحصیلی وی بیش از ۳ سال می گذرد؛ در اولویت دوم قرار می گیرد.

اما متقاضیان حوزه های هنر و ورزش در الویت آخر قرار دارند. در حقیقت، شانس متقاضیان زمینه های هنری و ورزشی بسیار ناچیز است.‌ اگر می خواهید بدانید دولت استرالیا از متقاضیان کدام حوزه آکادمیک بیشتر استقبال می کند؛ بخش بعدی را بخوانید.

برنامه جهانی استعدادهای درخشان استرالیا در سال 2020-21

شیوع ویروس کرونا، صدور ویزاهای مختلف را تحت الشعاع قرار داده است. اما این قضیه در مورد ویزای گلوبال تلنت استرالیا کاملاً متفاوت هست. سال گذشته، اداره مهاجرت استرالیا دستور صدور ۵۰۰۰ ویزای گلوبال تلنت را در دستور کار قرار داده بود. اما این رقم برای سال ۲۰۲۰-۲۱ به ۱۵۰۰۰ رسیده است. سهم حوزه های آکادمیک مختلف از ۱۵۰۰۰ گرنت در نظر گرفته شده متفاوت هست. در ادامه به سهم زمینه های مختلف اشاره می کنیم:

 • ۲۸ درصد اطلاعات کوانتومی، دیجیتال سازی و ICT
 • ۲۶ درصد پزشکی و سلامت
 • ۲۰ درصد انرژی و معدن
 • ۹ درصد کشاورزی
 • ۸ درصد هوا فضا و تجهیزات پیشرفته
 • ۶ درصد اقتصاد
 • ۳ درصد امنیت سایبری

سهم در نظر گرفته شده در زمینه های مختلف احتمال موفقیت یا عدم موفقیت شما را نشان می دهد. البته در کنار ارائه دستاورد جهانی در زمینه موردنظر باید سایر شرایط لازم جهت دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا را نیز داشته باشید. در ادامه، شرایط لازم برای دریافت ویزای استعدادهای درخشان استرالیا به صورت کامل بررسی می شود.

شرایط لازم برای دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا

در بین شرایط لازم برای اخذ ویزای گلوبال تلنت به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم:

 • استعداد و کسب دستاورد جهانی در یکی از حوزه های مذکور
 • ارائه مدرک دکتری یا اثبات اخذ مدرک دکتری تا ۶ ماه آینده
 • ارائه قرارداد کاری با درآمد سالانه بیش از ۱۵۳۶۰۰ دلار یا اثبات داشتن درآمد سالانه ۱۵۳۶۰۰ دلار در حال حاضر
 • سن متقاضی بین ۱۸ تا ۵۵ سال باشد
 • گواهی کارت پایان خدمت (برای آقایان)
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۵/۴ یا pte با نمره حداقل ۳۰ یا پرداخت ۴۸۹۰ دلار به اداره مهاجرت استرالیا بابت شرکت در کلاس آموزش زبان در استرالیا

علاوه بر اینها برای دریافت گلوبال تلنت استرالیا حتماً باید معرف داشته باشید. در بخش بعدی به بررسی شرایط معرف پرداخته می شود.

شرایط لازم معرف برای دریافت ویزای گلوبال تلنت

همانطور که گفتیم برای دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا به یک معرف نیاز دارید. معرف شما می تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد. معرف حقیقی حتماً باید شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم استرالیا باشد. همچنین معرف باید در زمینه موردنظر صاحب تخصص و نظر باشد. به عنوان مثال اگر بخواهید در یک زمینه علمی فعالیت کنید؛ معرف می تواند یک استاد دانشگاه مقیم استرالیا باشد. معرف حقوقی نیز باید یک شرکت یا نهاد صاحب اعتبار در استرالیا باشد.

دقت داشته باشید که معرف، حامی شما نیست. معرف باید دلیل معرفی شما را به اداره مهاجرت استرالیا توضیح دهد. همچنین باید به تک تک دستاوردهای شما اشاره کند و آنها را به تفصیل توضیح دهد. علاوه بر این، معرف باید یک فرم تحت عنوان فرم ۱۰۰۰ را تکمیل کند. در واقع توضیحات معرف در فرم ۱۰۰۰ می تواند اداره مهاجرت را به تایید صلاحیت شما مجاب کند.

در صورتی که دارای معرف و شرایط لازم برای دریافت ویزای گلوبال تلنت هستید؛ می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. فقط دقت داشته باشید که ویزای گلوبال تلنت در دو نوع متفاوت صادر می شود. در بخش بعدی، انواع ویزای گلوبال تلنت را معرفی می کنیم.

انواع ویزای گلوبال تلنت استرالیا

ویزای گلوبال تلنت در دو نوع متفاوت صادر می شود:

ویزای ۸۵۸

اگر در حال حاضر داخل استرالیا هستید و می خواهید از همان جا برای دریافت ویزای استعدادهای درخشان درخواست دهید؛ باید نوع ۸۵۸ را انتخاب کنید.

ویزای ۱۲۴

اگر خارج از استرالیا هستید؛ جهت دریافت ویزای استعدادهای درخشان استرالیا باید ویزای ۱۲۴ را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب نوع صحیح ویزا باید برای اخذ ویزا درخواست دهید. در ادامه با روند دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا آشنا می شویم.

نحوه دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا

برای دریافت ویزای گلوبال تلنت ابتدا باید رزومه، ریز نمرات، معرفی نامه و فرم ۱۰۰۰ را در سایت اداره مهاجرت استرالیا بارگذاری کنید. همچنین باید حداکثر با  ۳۰۰ تا ۷۵۰ کاراکتر توضیح دهید که در زمینه موردنظر مستعد هستید و دستاوردهای خود را نیز شرح دهید.

اداره مهاجرت بعد از بررسی درخواست شما در صورت موافقت، یک کد تحت عنوان کد احراز استعداد جهانی برای شما ارسال می کند.

بعد از دریافت کد به مدت یک سال فرصت دارید که مدارک تکمیلی خود و معرف را برای اداره مهاجرت ارسال کنید. اگر مدارک کامل و بی نقص باشد در نهایت موفق به دریافت ویزا می شوید. البته در این مرحله باید هزینه صدور ویزا را نیز بپردازید.

هزینه دریافت ویزای گلوبال تلنت استرالیا

ثبت نام و ارسال اولیه مدارک در سایت اداره مهاجرت استرالیا رایگان است. اما بعد از تایید مدارک و ارسال کد مبین استعداد باید هزینه صدور ویزای گلوبال تلنت را بپردازید‌. هزینه دریافت ویزای استعدادهای درخشان ۴۱۱۰ دلار استرالیا است. اگر همراه داشته باشید؛ هزینه دریافت ویزای همراه را نیز باید بپردازید. در بخش بعدی در این مورد بیشتر صحبت می شود.

شرایط ویزای همراه

خوشبختانه، دولت استرالیا به اطرافیان متقاضی ویزای گلوبال تلنت، ویزای همراه می دهد. هزینه دریافت ویزای همراه برای افراد بالای ۱۸ سال ۲۰۵۵ دلار و برای افراد زیر ۱۸ سال ۱۰۳۰ دلار است.

شایان ذکر است که پروسه دریافت ویزای استعدادهای درخشان استرالیا نسبتا سریع است. روند اخذ این ویزا حدود ۲ ماه به طول می انجامد. بعد از دریافت ویزا می توانید به استرالیا رفته و از مزایای ویزای گلوبال تلنت بهره ببرید. در بخش پایانی به مزایای ویزای گلوبال تلنت استرالیا اشاره می کنیم.

مزایای ویزای گلوبال تلنت استرالیا

ویزای گلوبال تلنت استرالیا مزایای مختلفی برای شما دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

 • روند سریع اخذ ویزا
 • گرفتن اقامت دائم استرالیا از همان ابتدا
 • امکان گرفتن اقامت استرالیا برای والدین
 • امکان گرفتن کارت شهروندی استرالیا
 • اجازه تحصیل در خاک استرالیا
 • اجازه کار در خاک استرالیا

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد ویزای گلوبال تلنت استرالیا ارائه داده باشیم. در صورت نیاز جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید یا اینکه فرم مشاوره را تکمیل نمایید و منتظر تماس مشاوران لتس مایگریت باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *