مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای کار در ترکیه

ویزای کار در ترکیه

 

ویزای کار در ترکیه

کار در ترکیه شرایط کار در ترکیه ویزای کار در ترکیه اقامت ترکیه مهاجرت به ترکیه از طریق کار ویزای جستجوی کار ترکیه JOB OFFER ترکیه

راه های زیادی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد که در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  کار در ترکیه  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث کار در ترکیه

کار در ترکیه

ترکیه با وجود قوانین سخت کار و جمعیتی که کمتر از 20% آنها به زبان انگلیسی مسلط هستند، راه سختی را پیش روی متقاضیان خاجی کار در ترکیه می گذارد. با این وجود هنوز هم شانس هایی برای بدست آوردن مشاغل آزاد در زمینه هایی مثل گردشگری یا تولید کننده های بزرگ صنعتی خواهید داشت.

ترکیه کشوری با تنوع فرهنگی زیاد است که در تقاطع بین آسیا و اروپا واقع شده است. این کشور خانه معماری های خیره کننده، پارک های ملی بی نظیر و طیف وسیعی از مناظر دیدنی است. صنعت گردشگری یکی از صنایع مهم این کشور محسوب شده و نقش مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می کند. مهم ترین مراکز تجاری این کشور پایتختش آنکارا و مرکز تجارت های بین المللی مهم این کشور یعنی استانبول است.

مشاغل موجود در ترکیه

ترکیه با وجود شرایط اقتصادی متلاطم و افزایش نرخ بیکاری و تلاش های شدید برای جلوگیری از گسترش آن، باز هم یکی از بزرگترین اقتصاد های جهان است. بانک جهانی در پایان سال 2017 ترکیه را هفدهمین کشور پررونق اقتصادی دنیا معرفی کرد. بزرگترین صادرات ترکیه وسایل نقلیه و ماشین آلات صنعتی است که به تنهایی در سال 2016 بیش از 26 میلیون یورو به اقتصاد این کشور تزریق کرد.

به عنوان یک فرد خارجی بسیاری از مشاغل به دلیل محدودیت های اجرایی دولت ترکیه برای شما در دسترس نبوده و نمی توانید در آن ها استخدام شوید. حقوق، پزشکی و صنایع معدنی از جمله مشاغلی است که ورود خارجی ها به آن بسیار سختگیرانه و ممنوع است.

اگر قصد فعالیت در زمینه تدریس یا گردشگری داشته باشید شانس هایی پیش روی شما وجود دارد. زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی بین المللی به شدن مورد نیاز مردم ترکیه است و مدرس رسمی انگلیسی شانس بسیار زیادی برای استخدام شدن دارد. برای کار در ترکیه نیاز به داشتن زبان ترکی قوی نخواهید داشت و می توانید ارتباط برقرار کنید.

درآمد مشاغل در ترکیه به مراتب پایین تر از کشورهای مهاجر پذیری مثل کانادا است. البته هزینه های زندگی نیز به مراتب کم تر از آن کشور هاست و حقوق خیلی از مشاغل در دسترس شما در ترکیه برای هزینه های زندگی شما در ترکیه کافی است.

از ترکیه می توان به عنوان پلی میان آسیا و اروپا یاد کرد. کمپانی های بین المللی بسیار زیادی در ترکیه فعالیت می کنند و ارتباط برقرار کردن با آن ها و آغاز یک همکاری می تواند شروع بسیار خوبی برای یک نیروی کار خارجی در ترکیه باشد.

راه های جست و جوی کار در ترکیه

مرحله اول جست و جوی کار در ترکیه استفاده از سایت های شغل یابی رسمی این کشور است. روند طی شده برای ترکیه مانند بسیاری از کشورهای اروپایی و کشور خودمان است. وبسایت های زیادی در این زمینه ایجاد شده اند که چندین مورد را در زیر بیان می کنیم:

ISKUR : http://www.iskur.gov.tr/

SecretCV : https://www.secretcv.com/

Yenebiris : https://www.yenibiris.com/

این آژانس ها به شما کمک می کنند شغل مورد نظرتان را با توجه به علایق و مهارت های خود بیابید و به کارفرمای مربوطه متصل شوید.

مشاغل فصلی ترکیه

فرصت های شغلی بسیار خوبی در ترکیه برای افرادی که به دنبال مشاغل فصلی هستند وجود دارد. اگر علاقه مند به فعالیت در زمینه های فرهنگی و گردشگری در ترکیه هستید می توانید تابستان به این کشور رفته و از فرصت های شغلی کوتاه مدت استفاده کرده و درآمد خوبی بدست آورید.

با استفاده از آژانس های مهاجرتی معتبر می توانید زمینه فعالیت در یکی از مشاغل فصلی این کشور را برای خود تهیه کنید.

ارتباط مستقیم با شرکت ها برای کار در ترکیه

همانطور که گفتیم با توجه به محدودیت های دولت ترکیه برای استخدام خارجی ها توسط کارفرمایان این کشور کمی سخت است کاری را در کمپانی های بزرگ این کشور پیدا کنید. اما می توانید به کمپانی های بین المللی متعددی که در ترکیه فعالیت می کنند متصل شده و در یکی از آن ها استخدام شوید. سپس تقاضای انتقال به دفتر یا نمایندگی کشور ترکیه را بدهید. البته ایجاد مشاغل آزاد و سرمایه گذاری شرایط جداگانه ای خواهد داشت.

کار در ترکیه در حوزه آموزش

یکی از شانس های خوب برای کار در ترکیه بدست آوردن شغلی در زمینه آموزش و تدریس است. دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور می تواند مقصد خوبی برای شما باشد اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته و مدرک آن را داشته باشید. چون کشور ترکیه برای پیشرفت بیشتر کشورش نیاز به تقویت و گسترش زبان انگلیسی میان جوانان و مردمش دارد تدریس زبان انگلیسی یکی از شانس های مهم برای افرادی است که قصد کار در ترکیه را دارند.

کاراموزی و تجربه کار در ترکیه

تکمیل یک دوره کاراموزی در خارج از کشور راهی عالی برای آشنایی با یک کشور جدید و همچنین تقویت رزومه خودتان است. در این زمینه نیز شانس زیادی برای فعالیت در ترکیه خواهید داشت. شهر استانبول که مرکز اقتصادی کشور ترکیه محسوب می شود مملو از کمپانی های بزرگ بین المللی مثل گوگل، رِد بول و … است. شما می توانید از فرصت های کاراموزی که این کمپانی ها در اختیارتان می گذارند استفاده کنید.

برای گذراندن دوره کاراموزی در ترکیه باید اجازه کار بگیرید که می توانید از سفارت ترکیه اقدام کنید. اکثر کاراموزی های این کشور بدون دستمزد هستند اما برخی شرکت ها دستمزد محدودی برای کاراموزشان در نظر می گیرند.

شرایط کاری در ترکیه

کل ترکیه تقریبا مسلمان هستند و تعطیلات مذهبی در این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تعطیلات سه روزه عید فطر و تعطیلات چهار روزه عید قربان 7 روز از تعطیلات رسمی مهم این کشور را تشکیل می دهند.

میزان کار در هفته نباید بیش از 45 ساعت در هفته باشد. میزان مرخصی در شروع هر کار 14 روز در سال است که با افزایش سابقه خدمت بیشتر می شود. پس از 15 سال به 26 روز در سال می رسد. حداقل حقوق ماهیانه در ترکیه حدود 440 یورو است که در مقایسه با کشور های اروپایی به مراتب پایین تر است. اما متناسب با آن هزینه های زندگی و اجاره خانه نیز پایین تر از اروپا است.

 

 

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   کار در ترکیه   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  کار در ترکیه  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 24, 2018
  • بازدید : 161
  • ترکیه,کاری