مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای کاری EB3

ویزای کاری EB3

ویزای کاری EB3

ویزای کاری EB3 چیست؟ دریافت ویزای کاری EB3  چگونه است؟  ما موسسه مهاجرتی آوات در این مقاله سعی داریم در مورد  ویزای EB3 ویزای کار آمریکا، در خواست ویزای کار آمریکا، ویزای کار به آمریکا، مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار، ویزای کاری EB3، هزینه ویزای کاری EB3، ، ویزای کاری EB3 و در یافت گرین کارت،یشنهاد کاری در آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا،پیدا کردن کارفرما در آمریکا، گرفتن ویزای کار آمریکا بپردازیم.با ما همراه باشید

ویزای کاری EB3

ویزای مهاجرتی EB3 آمریکا برای دریافت گرین کارت آمریکا شامل طیف گسترده ای از متقاضیانی می باشد که با عنوان های کارگر حرفه ای، کارگر ماهر و کارگران دیگر دسته بندی می شوند.

کارگر دائمی

در سال 1990 دولت آمریکا اجازه کار به کارگران خارجی برای کار در شرکت های آمریکایی صادر کرد و برای حمایت از اتباع خارجی و اقامت دائم آنها ویزای کاری EB3 را ارائه کرد.

اگر چه قوانین کشور آمریکا در زمینه مهاجرت همیشه در حال تغییر و دست و پاگیر و پیچیده است تقاضا برای کارگران خارجی در صنایع خاص در کشور آمریکا هنوز هم ادامه دارد تعداد زیادی از متقاضیان ورود به آمریکا در پروسه دریافتویزای کاری EB3 می باشند.

در هر سال مالی در حدود نزدیک به 140،000 ویزای مهاجرت به کشور آمریکا برای افراد خارجی (همسر و فرزندان آنها) که در جستجوی کار هستند، در دسترس می باشد و اگر شما متقاضی کار در کشور آمریکا هستید و دارای مهارت های لازم، تحصیلات و  تجربه کاری باشید در اینصورت دارای شرایط لازم برای کار و در پی آن موفق به دریافت مجوز اقامت دائم برای خانواده، همسر متقاضی و همه فرزندان مجرد زیر 21 سال در کشور آمریکا خواهید شد.

 

صدور گواهینامه کار

بعضی از ویزاهای کار برای مهاجرت در ایالات متحده آمریکا نیاز به یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در آمریکا می باشد کارفرما به عنوان یک ضامن برای شخص متقاضی خواهد بود پس کارفرما باید یک درخواست مهاجرت به اداره مهاجرت USCIS ارسال کند و همچنین باید گواهینامه مورد تأیید از وزارت کار آمریکا (DOL) را دریافت نماید صدور گواهینامه DOL نشان دهنده این است که کارگران آمریکایی در دسترس، واجد شرایط و مایل به انجام این کارها با حقوق مورد نظر نمی باشند استخدام یک کارگر خارجی حقوق و شرایط کاری کارگران آمریکایی با همان شرایط را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

ویزای کاری EB3

اطلاعات مالیاتی آمریکا

کارگران بین المللی شاغل در کشور آمریکا به دولت آمریکا تعهد مالیاتی دارند. مالیات از اشخاص خارجی مقیم آمریکا.

ویزای مهاجرت بر اساس کار در آمریکا به پنج دسته تقسیم می شود.

 

دسته بندی اولویت ویزاهای کارگران

صدور گواهینامه کار مورد نیاز است؟ شرح کلی عملکرد
خیر برای کسانی که دارای توانایی فوق العاده ای در علوم، هنر، آموزش و پرورش، استادان برجسته و محققان و مدیران.  

 

EB1

 

بله، مگر اینکه متقاضی نخواهد منافع ملی آمریکا را دریافت کند. برای افرادی که توانایی گسترده ای در علوم و هنر و کسب و کار دارند.  

EB2

بله برای کارگران حرفه ای، کارگران ماهر و کارگران دیگر می باشد.  

EB3

خیر برای مهاجران ویژه شامل: کارگران مذهبی، کارگران بازنشسته سازمان های بین المللی و …  

EB4

خیر برای سرمایه گذاران کسب وکار که یک میلیون یا 500،000 دلار در یک شرکت تجاری که حداقل ده کارگر آمریکایی در آن استخدام هستند.  

EB5

 

در اینجا توضیحاتی راجع به نوع سوم ویزا یعنی ویزای کاری EB3 می پردازیم.

بررسی ویزای کاری EB3

همانطور که دیدیم این نوع ویزا کارگران ماهر، حرفه ای و دیگر کارگران را شامل می شود.

کارفرما – مورد نیاز

صدور گواهینامه کار – مورد نیاز

می توانیم برایویزای کاری EB3 دسته بندی های زیر را ارئه دهیم:

 

:EB3 (A)  برای کارگران حرفه ای که دارای مدرک کارشناسی در آمریکا یا معادل مدرک خارجی با یک پیشنهاد کاری از شرکت آمریکایی باشد.

شما باید مدارک خود را به طور معمول برای حرفه مورد نظر داشته باشید و نیازی به دریافت آموزش و تجربه در این زمینه نمی باشد. به استثناء پرستاران و فیزیوتراپ ها که نیاز به دریافت اجازه کار می باشند.

دلیل اینکه نیاز به مجوز برای کار وجود دارد که شرکت آمریکایی نمی تواند یک نیروی خارجی را به جای یک نیروی کار آمریکایی استخدام کند.

EB3 (B) : برای کارگران دارای مهارتی که برای موقعیت های شغلی خود نیاز به حداقل دو سال آموزش  یا تجربه و یا یک پیشنهاد کاری از طرف یک شرکت آمریکایی داشته باشد.

موقعیتی که کارگران ماهر دارا می باشند فصلی و یا موقت نیست و نیاز به حداقل دو سال آموزش و تجربه در زمینه کاری مورد نظر خواهید داشت. با صدور گواهینامه کار الزامات موجود در کار مشخص خواهد شد.

EB3 (C) : برای کارگران ساده ای که دارای مهارتی نمی باشند و برای دریافت موقعیت های شغلی نیاز به آموزش کمتر از دو سال و یا تجربه و یا یک پیشنهاد کاری از یک شرکت آمریکایی باشد.

کارگران دیگر مانند یک کارگر غیر ماهر کارهایی را که کارگران آمریکایی مایل به انجام آن نیستند را بر عهده می گیرند بنابراین با توجه به اینکه این ویزا درخواست های فراوانی دارد در لیست انتظار برای این ویزا قرار می گیرند و برای هر 40،00 نفر برای دریافت ویزای کاری EB3 تنها 10،00 نفر می توانند این ویزا را دریافت می کنند و سخت گیری هایی در این زمینه وجود دارد.

ویزای کاری EB3

با توجه به تبلیغات گوناگونی که در این زمینه وجود دارد و اینکه نیاز به مدارک خاصی وجود ندارد

مثلاً  عدم نیاز به مدرک زبان، بدون شرط سنی، عدم نیاز به مدرک تحصیلی، عدم نیاز به سابقه کار و داشتتن سرمایه و اینکه اقامت دائم آمریکا را در زمانی کوتاه می توان به دست آورد در صورتی که برای دریافت ویزای کاری EB3 باید در نظر داشته باشید  هزینه ای که برای دریافت ویزا باید پرداخت کنید در حدود 70،000 دلار الی 80،000 دلار است

و زمانی که برای دریافت ویزا لازم است در حدود 12 الی 18 ماه می باشد با توجه به شرایطی که برای دریافت این نوع ویزا مطرح است می توانیم به گزینه های دیگر در مورد مهاجرت به آمریکا تکیه کنید که مطمئن تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل یا گذراندن دوره های آکادمیک زبان همانطور که می دانید دانشگاه های آمریکا دارای رتبه های خوبی در سراسر جهان هستند پس اگر شرایط ادامه تحصیل برای شما فراهم است و یا می توانید در دوره های آموزش زبان شرکت کنید با این کار هم با محیطی که تصمیم گرفته اید در آن اقامت دائم داشته باشید آشنا خواهید شد هم با زبان و فرهنگ مردم کشور آمریکا به تدریج آشنایی پیدا خواهید کرد و بهتر می توانید از صرفه هزینه و زمان خود سود ببرید.

 

فرصت شغلی

شخص متقاضی باید یک پیشنهاد کار دائمی که نمی تواند به صورت موقت یا برای یک مدت معین تعریف شود را دریافت کند درجه بندی برای ویزای کاری EB3 عنوان شده است

نوع اول و دوم ویزای EB3 به راحتی برای متقاضیان کار خارجی در دسترس نمی باشد اما فقط نوع سوم آن و ویزای EB3(c) به متقاضیان کار خارجی ارائه می شود.

به طور معمول کارهای فروش، خدماتی و مشاغل مورد نیاز در صنایع مناسب برای ویزای EB3 هستند کار در کارخانه های تولید مواد غذایی، کار در شرکت های خدماتی، کار در فست فودها و … از جمله مشاغل موجود برای ویزای EB3 می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوری ما تماس بگیرید

و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید

  • اکتبر 10, 2018
  • بازدید : 116
  • آمریکا,دسته‌بندی نشده,کاری