مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ایتالیا
5 (100%) 6 votes

ویزای کاری ایتالیا

ایتالیا. کشوری توسعه‌یافته باقدرت اقتصادی و صنعت بالا که بستری مناسب را برای جذب و رشد مهندسین و صاحبان تخصص فراهم آورده است. باوجود صنایع بزرگ تولیدی در ایتالیا بیشتر متخصصین علاقه‌مند به اخذ اقامت ایتالیا از طریق گرفتن ویزای کاری ایتالیا مبادرت به انجام این امر می‌نمایند.

 

شرایط ویزای کاری ایتالیا

دلایل زیادی برای مهاجرت افراد به کشورهای بزرگ و صنعتی وجود دارد.

که اصلی‌ترین آن‌ها یافتن شغل و کسب درآمد است که این امر باعث افزایش متقاضیان برای گرفتن ویزای کشور ایتالیا می‌شود؛ اما می‌بایست واقع‌بینانه به شرایط کار در ایتالیا و ویزای کاری ایتالیا بنگریم. به دلایل متعددی این کشور پررونق دارای محدودیت‌های زیادی در جذب نیروی کار خارجی است.

به‌صورت کلی در اتحادیه اروپا شرایطی وجود دارد که مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی برای برخی از رشته‌ها عملاً غیرممکن و یا بسیار سخت است، کشور ایتالیا نیز از این قضیه مستثنا نیست.

تنها موارد محدودی در اتحادیه وجود دارند که به‌صورت آزادانه درخواست نیروی کاری خارجی را مدنظر قرار می‌دهند. مثلاً ویزای کاری کشورهای آلمان، جستجوی کار و{ بلو کارت} و ویزای کار دانمارک یا اتریش که متخصصین فنی و یا مهندسین را شامل می‌شود.

به خاطر رکود اقتصادی در جنوب اروپا و وجود واسطه‌های غیردولتی، محدودیت‌های شغلی زیادی در این منطقه وجود دارد که کشور ایتالیا نیز در زمره‌ی این محدودیت قرارگرفته است.

نرخ بیکاری نسبتاً بالا در مقایسه با کشورهایی نظیر آلمان و بلژیک و سختی و مشکلات زیاد پیش رو برای پیدا کردن مشاغل باعث می‌شود که افراد به کشورهای هم‌جوار و همسایه ایتالیا برای پیدا کردن کار بروند.

اقامت بلندمدت از طریق ویزای کاری ایتالیا با پرداخت مالیات و حق بیمه بعد از 3 الی 5 سال و با قوانین موجود اداره کار و اشتغال ایتالیا منجر به اقامت دائم می‌گردد.

کشور ایتالیا به‌جز عضویت در اتحادیه و محدوده اقتصادی اروپا جزو کشورهای شنگن نیز هست.

 

اندکی اطلاعات درباره‌ی کشور ایتالیا

جمهوری ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا که نسبت به شکل ظاهرش بر روی نقشه جغرافیایی لقب این کشور را چکمه گذاشتند.

پایتخت کشور ایتالیا شهر باستانی و تاریخی رم هست که در سده‌های اخیر اقامتگاه پاپ. از مراکز سیاسی و مذهبی به شمار می‌رفته است.

واحد پول یورو و زبان رسمی ایتالیایی.

دین نزدیک به 92% مردم این کشور مسیحی است.

جمعیت این کشور حدود 61 میلیون نفر و مساحت تقریباً

در درون ایتالیا دو کشور مستقل به نام‌های واتیکان و سان مارینو نیز وجود دارد که از جاذبه‌های توریستی محسوب می‌شود.

آب‌وهوای معتدل فصلی که در کنار جاذبه‌های توریستی و گردشگری فراوان این کشور لذت زیادی را برای گردشگران فراهم می‌کند.

 

اخذ ویزای کاری ایتالیا

اگر شخصی می‌خواهد ویزای کاری ایتالیا را بگیرد بهترین اقدامی که می‌تواند انجام دهد بدین صورت است که در قدم اول ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کند و بعد از ورود به کشور ایتالیا برای ویزای کاری ایتالیا اقدام کند.

فرآیند اخذ ویزای کاری ایتالیا بیرون از اتحادیه اروپا و برای یک نیروی متخصص خارجی بدین ترتیب است که شخصی در کشور ایتالیا تحت عنوان کارفرما (با داشتن شرکت و یا کسب و کار معتبر) برای شما درخواست و یا پیشنهاد کاری بفرستد. انجام این روش‌ها قوانین خاص خود را دارند که در اتحادیه اروپا تقریباً یکسان است.

کارفرما برای استخدام اشخاص به مدت 3 ماه در اینترنت و روزنامه‌ی کشور مقصد آگهی می‌دهد و اگر آن کشور کارجویی را پیدا نکرد این بار در کل اتحادیه اروپا و باز به مدت 3 ماه آگهی می‌دهد و اگر دوباره با درخواست موفقی روبرو نشد یعنی در اتحادیه اروپا و بین 28 کشور عضو این پیمان متقاضی مورد نظر پیدا نشد، کارفرما می‌تواند برای فرد پیشنهاد کاری ارسال کند. در این روش کارفرما بایستی اثبات کند که از لحاظ مالی فرد مورد نظر و همراهانش را مورد حمایت قرار می‌دهد. در واقع گذراندن مراحل دریافت ویزای کاری کمی سخت و زمان‌بر است.

 

نکته

اگر فردی مشغول تحصیل در کشور ایتالیا باشد می‌تواند هنگامی که آگهی استخدامی ثبت می‌شود اقدام برای دریافت کار کند. البته افرادی که دارای مدرک تحصیلی یکی از کشورهای اروپایی هستند شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل و گرفتن اقامت کاری کشور ایتالیا را دارند.

قانونی نیز وجود دارد که افراد می‌توانند از تحصیل کناره‌گیری کنند یعنی بی‌میلی به ادامه تحصیل و این‌گونه وارد بازار کار شوند.

این بدین معناست که شما در کشور ایتالیا کارفرما یا کار خاصی را پیدا کرده‌اید و بعد از آن اقدام به اخذ ویزای کاری کنید.

بعد از طی کردن مراحل بالا و سپری کردن حدود 5 سال کاری در کشور ایتالیا و پرداخت حق بیمه و مالیات به دولت می‌توانید برای اقامت دائم ایتالیا اقدام کنید.

با ما تماس بگیرید و راه‌های دقیق و قانونی را جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا از ما جویا شوید.

  • ژوئن 19, 2018
  • بازدید : 204
  • ایتالیا,کاری