متفرقه

ویزای هنرمندان فرانسه

ویزای هنرمندان فرانسه

در این مقاله به بررسی شرایط دریافت ویزای هنرمندان فرانسه و مدارک لازم و شرایط اخذ اقامت فرانسه از این طریق در سال 2021 می پردازیم.

مهاجرت به یکی از مباحث داغ در دنیای امروز تبدیل شده است. در همین راستا، کشورها به دنبال جذب افراد مستعد در حوزه های مختلف هستند. بعضی از کشورها برای جذب بیشتر افراد مستعد، امتیازات خاصی را در نظر گرفته اند. به عنوان مثال، دولت فرانسه با صدور ویزای هنرمندان فرانسه، زمینه مهاجرت افراد با استعداد را فراهم کرده است. ویزای هنرمندان فرانسه فقط به گروه مشخصی از افراد تعلق می گیرد. جهت بررسی شرایط دریافت ویزای هنرمندان فرانسه با ما همراه شوید. در ادامه ابتدا خواهیم دید که ویزای هنرمندان فرانسه چیست.

ویزای هنرمندان فرانسه چیست؟

پاسپورت تلنت، یک ویزا یا مجوز اقامت بلندمدت است که برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا صادر می شود. البته الجزایری ها نیز از اخذ ویزای هنرمندان فرانسه معاف هستند. پاسپورت تلنت فرانسه تا ۴ سال قابل تمدید است. به موجب دریافت ویزای هنرمندان، فرد و خانواده وی می توانند در فرانسه کار و زندگی کنند. البته ویزای هنرمندان فقط به نخبگان حوزه های هنر، پژوهش، کسب و کار، علوم و ادبیات و ورزش تعلق می گیرد. اگر می خواهید ببینید که در این گروه ها جای دارید یا خیر، ادامه مطلب را بخوانید.

شرایط دریافت ویزای هنرمندان فرانسه

همانطور که گفتیم؛ پاسپورت تلنت فرانسه مختص گروه خاصی از افراد است. افراد واجدشرایط پاسپورت تلنت به ۱۰ گروه مختلف تقسیم می شوند. در ادامه خواهیم دید که چه افرادی موفق به دریافت ویزای هنرمندان فرانسه می شوند.

1. نیروهای یک شرکت مبتکر تازه کار در فرانسه

کارمند یک شرکت تحقیقاتی تازه کار می تواند برای دریافت ویزای هنرمندان فرانسه اقدام کند. البته مدت قرارداد متقاضی با شرکت فرانسوی باید بیش از سه ماه باشد. همچنین حقوق فرد باید حداقل دو برابر حقوق پایه در فرانسه یعنی بیش از ۳۶۵۰۶ یورو در سال باشد. ضمناً قرارداد فرد با شرکت باید مستقیماً مرتبط به امور پژوهشی شرکت باشد. تحت چنین شرایطی، شخص با ارائه مدارک شرکت و قرارداد خود می تواند برای اخذ ویزای افراد بااستعداد فرانسه درخواست دهد.

2. نیروی کاری متخصص با قرارداد کار در فرانسه

منظور از نیروی کاری متخصص، فردی است که حداقل ۳ سال تحصیلات عالی مرتبط، ۵ سال سابقه کار مرتبط و یک سال قرارداد با یک شرکت فرانسوی داشته باشد. همچنین حقوق فرد نباید کمتر از ۵۳.۸۳۶ یورو در سال باشد.

3. نیروی بین شرکتی دارای صلاحیت

اگر فرد در استخدام یک شرکت بین المللی باشد و برای انجام ماموریت به شعبه ای از همان شرکت واقع در فرانسه اعزام شود؛ می تواند برای اخذ ویزای هنرمندان فرانسه اقدام کند. البته مدت قرارداد شخص با شعبه فرانسوی باید حداقل ۳ ماه و حقوق سالانه وی بیشتر از ۳۲۹۰۰ یورو باشد.

4. فارغ التحصیلین فرانسه

فارغ التحصیل مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در فرانسه با قرارداد کاری بیش از ۳ ماه و حقوق سالانه بیش از ۳۶۵۰۹ یورو نیز دارای صلاحیت دریافت پاسپورت تلنت است‌.

5. محققان

اگر فرد با یک سازمان  تحقیقاتی فرانسوی اعم از دانشگاه ها همکاری داشته باشد. البته مدت زمان حضور فرد در فرانسه باید کمتر از ۴ سال باشد.

6. افراد کارآفرین

اگر فرد مالک یک شرکت تجاری، صنعتی یا هنری واقعی و جدی در فرانسه باشد. البته فرد باید حداقل ۳۰۰۰۰ یورو در فرانسه سرمایه گذاری کند؛ همچنین باید دارای تحصیلات آکادمیک حداقل فوق لیسانس یا معادل با فوق لیسانس و ۵ ساله سابقه کار مرتبط باشد.

7. صاحبین پروژه های اقتصادی شناخته شده برای عموم

اگر فرد صاحب یک پروژه اقتصادی شناخته شده برای عموم مردم فرانسه باشد. میزان درآمد فرد نباید کمتر از حداقل درآمد فرانسوی ها یعنی ۱۵۰۰ یورو در ماه باشد‌‌.

8. سرمایه گذاران

اگر فرد ۳۰ درصد در یک شرکت فرانسوی یا ۳۰۰۰۰۰ یورو در فرانسه سرمایه گذاری کند؛ صلاحیت دریافت ویزای هنرمندان فرانسه را دارد.

9. نماینده حقوقی

فردی که به عنوان نماینده حقوقی یک شرکت قرار هست در یک شرکت مشابه فرانسوی فعالیت کند. درآمد نماینده حقوقی باید بالا و حدود ۵۴۷۶۳ یورو باشد.

10. هنرمندان، بازیگران و نویسنده ها

هنرمندان، بازیگران و نویسنده ها می توانند به صورت قراردادی یا خود اشتغالی در فرانسه کار کنند. البته حقوق این افراد باید بیشتر از ۸۵/۱۰۶۴ یورو در ماه باشد.

11. افراد سرشناس در حوزه های علمی، هنری، ورزشی، ادبی و دانشگاهی

افراد مشهوری که لازم هست بیش از سه ماه در فرانسه اقامت داشته باشند. فرد باید ثابت کند که در حوزه کاری خود در سطح ملی یا بین المللی معروف است. همچنین باید درآمدی حداقل برابر با پایه حقوق در فرانسه ارائه دهد.

ویزای هنرمندان فرانسه، مزایای مختلفی برای افراد دارد. در بخش بعدی با مزایای پاسپورت تلنت فرانسه آشنا می شویم.

مزایای ویزای هنرمندان فرانسه

اگر موفق به دریافت ویزای هنرمندان شوید؛ امتیازات خاصی به شما تعلق خواهد گرفت. در بین مزایای ویزای هنرمندان فرانسه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امکان کار کردن تحت قرارداد یا خود اشتغالی
 • امکان استخدام در شرکت های فرانسوی
 • امکان تمدید ویزا به مدت ۴ سال
 • امکان گرفتن اقامت دائمی فرانسه
 • امکان سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن بدون اخذ ویزای مجدد

علاوه بر اینها، دارندگان پاسپورت تلنت فرانسه می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به این کشور ببرند. در ادامه اطلاعاتی در مورد ویزای همراه پاسپورت تلنت ارائه می شود.

ویزای همراه پاسپورت تلنت فرانسه

دارندگان ویزای هنرمندان فرانسه می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه بگیرند. به موجب دریافت ویزای همراه پاسپورت تلنت، همسر متقاضی فرد مستعد می تواند در فرانسه کار کند. فرزندان نیز می توانند به صورت رایگان در فرانسه تحصیل کنند.

بنابر آنچه گفته شد؛ ویزای افراد بااستعداد فرانسه، امتیازات خاص و قابل توجهی دارد. پس اگر شرایط دریافت ویزا را دارید؛ مدارک موردنیاز را فراهم کرده و به سفارت فرانسه واقع در تهران ارائه دهید. در ادامه با مدارک لازم جهت اخذ ویزای هنرمندان فرانسه آشنا می شویم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای هنرمندان فرانسه

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت تلنت فرانسه عبارتند از:

 • مدارک شناسایی
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی از سازمان مربوطه که نشان دهد شما در یکی از ده گروه مذکور قرار می گیرید
 • قرارداد کاری (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پاسپورت معتبر

لازم به ذکر است که پروسه اخذ ویزای هنرمندان فرانسه بین ۳ تا ۴ ماه به طول می انجامد. بنابراین سعی کنید در نزدیکترین زمان ممکن وقت سفارت فرانسه را گرفته و برای ارائه مدارک به سفارت مراجعه کنید. اگر پرونده شما کامل و بدون نقص باشد؛ سفارت اقدام به صدور ویزا می کند. بعد از دریافت ویزا می توانید در فرانسه کار و زندگی کنید. ضمناً در صورت نیاز، ویزای افراد با استعداد فرانسه قابل تمدید است. در بخش بعدی، توضیحاتی در مورد تمدید پاسپورت تلنت ارائه شده است‌.

تمدید ویزای هنرمندان فرانسه

ویزای هنرمندان فرانسه یک سال اعتبار دارد. البته شخص پس از ورود به فرانسه سه ماه وقت دارد که پاسپورت خود را ممهور به مهر اداره مهاجرت و ادغام فرانسه کند‌. بعد از یک سال، در صورت نیاز ویزا به مدت ۴ سال تمدید می شود. در چنین شرایطی فرد می تواند آزادانه در حوزه شینگن سفر کند. اگر طی این ۴ سال، فرد بدون هیچ مشکل حقوقی در حوزه کاری مربوطه فعالیت کند؛ ویزای وی یک سال دیگر نیز تمدید خواهد شد. جالب است بدانید که بعد از ۵ سال، دریافت اقامت دائم فرانسه نیز امکان پذیر هست که در ادامه بیشتر به این موضوع پرداخته می شود.

گرفتن اقامت دائم فرانسه با استفاده از ویزای هنرمندان

فرد به موجب دریافت ویزای افراد بااستعداد به مدت ۵ سال می تواند در فرانسه کار و زندگی کند. بعد از ۵ سال، شخص می تواند برای گرفتن اقامت دائم فرانسه درخواست دهد. البته به شرط اینکه در ۵ سال گذشته در زمینه کاری موردنظر فعال بوده و مشکل حقوقی یا مالیاتی نداشته باشد. تحت چنین شرایطی می تواند اقامت دائم فرانسه را دریافت کند.

علاوه بر مباحث مطرح شده، هزینه زندگی در فرانسه نیز از دغدغه متقاضیان مهاجرت به این کشور است که در بخش پایانی مقاله به آن پرداخته می شود.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه به سبک زندگی و شهر محل اقامت شما بستگی دارد. اما به طور متوسط، هزینه خوراک، آب، اینترنت و رفت و آمد در فرانسه حدود ۶۰۰ یورو در ماه است. اما هزینه اجاره آپارتمان بیشتر از بقیه هزینه ها شما را به زحمت خواهد انداخت! اجاره آپارتمان در فرانسه، به مبلغی حدود ۵هزار تا ۷هزار یورو در هر ماه نیاز دارد. بنابراین در کنار بررسی شرایط اخذ ویزای هنرمندی فرانسه حتماً به هزینه زندگی در این کشور نیز توجه کنید.

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت به فرانسه و پاسپورت تلنت این کشور در اختیار شما گذاشته باشیم. در صورت نیاز می توانید با مشاورین متخصص این حوزه تماس گرفته و اطلاعات خود را تکمیل نمایید. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی منتظر تماس مشاوران ما باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *