مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای طلایی ایتالیا

ویزای طلایی ایتالیا

ویزای طلایی ایتالیا

از ویزای طلایی ایتالیا چه میزان اطلاع دارید ؟ شرایط اقدام برای ویزای طلایی ایتالیا چیست؟ ویزای کاری ایتالیا چیست؟ و اصلاً ماهیت ویزای طلایی ایتالیا چه چیزی می باشد ؟ویزای طلایی ایتالیا چه مزیت هایی برای شما و خانواده تان به همراه دارد ؟ با موسسه مهاجرتی آوات در ادامه این مطلب همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود را در باب ویزای طلایی ایتالیا و تفاوت های آن با سایر کشورهای اروپایی ، دریافت کنید.

ویزای طلایی ایتالیا

کشور ايتاليا علي رغم کمي مساحت، داراي مرز آبي بسيار طولاني است ( تجارت آزاد و وبنادر بسیار از مزایای شرایط محیطی کشور ایتالیا است).

ايتاليا کشوري توسعه يافته و عضو گروه هشت است.

ايتاليا به خاطر داشتن مناظر زيبا و ديدني، شهرهايي مانند رم، ونيز و ميلان شهرت دارد و به عنوان يکي از بزرگترين مراکز اقتصادي در اتحاديه اروپا است

اما این کشور نیز مانند برخی دیگر از از کشورهاي جنوب غرب اتحاديه اروپا از نرخ بيکاري بالا رنج مي برد .

کشور اسپانيا در حال عبور از اين بحران است در حالي که ايتاليا هنوز با فراز و نشیب های متعدد اقتصادي روبرو مي باشد.

قانون ویزای طلایی ایتالیا در سال ۲۰۱۴ برای جذب سرمایه گذاران خارجی در ازای دریافت ۵ سال ویزای شینگن به تصویب رسید.

اطلاعات اولیه در مورد ویزای طلایی ایتالیا:

مانند سایر کشورها که طرح­های مختلفی برای سرمایه­ گذارها، کارآفرینان، دانشجویان، کارگران واجد شرایط برقرار می­باشد.

ویزای درخواستی برای یک سال ارائه می­شود و در صورت طولانی شدن به مدت ۵ سال (ویزای شینگن) با توجه به شرایط داده می­شود که مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری ویزا تحویل داده خواهد شد.

شما به اقامت حداقلی در این دوره در ایتالیانیازی ندارید. (با این حال توصیه می­شود)

شما باید از لحاظ کیفری هیچ گونه سابقه ­ای نداشته باشید.

امکان سرمایه­ گذاری:

سرمایه­ گذاری ۳۰۰,۰۰۰ یورو در حال حاضر برای خرید خانه / آپارتمان

ویزای طلایی ایتالیا به عنوان یک فرصت جالب برای سرمایه ­گذاری به دلیل پتانسیل­های اقتصادی، تاریخ و زندگی با کیفیت در ایتالیا است.

در کشور ایتالیا می‌توانید از طریق سرمایه­ گذاری یا خرید ملک مجوز اقامت را دریافت کنید.

 

با توجه به قوانین مهاجرت در کشور ایتالیا کسانی که متقاضی خود اشتغالی هستند مانند کارآفرینان می‌توانند اجازه اقامت دائم را کسب کنند در صورتی که هزینه لازم برای فعالیت برنامه‌ریزی شده را دارا باشند البته دسته‌ای از متقاضیان نیز هستند که مایل به کار در کشور ایتالیا نیستند و فقط می‌خواهند در ایتالیای زیبا زندگی کنند و از این کشور زیبای اروپایی لذت ببرند.

ویزای طلایی ایتالیا

دو نوع ویزا برای سرمایه ­گذاران در نظر گرفته شده است، ویزای اقامت انتخابی و ویزای خود اشتغالی.

ویزای اقامت انتخابی برای کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند و منابع مالی کافی برای ماندن و زندگی در کشور ایتالیا بدون نیاز به کار را دارند در نظر گرفته‌اند.

در این مورد داشتن منابع مالی کافی از جمله حقوق بازنشستگی، مقرری، مالکیت املاک و مستغلات، مالکیت کسب و کار و غیره لازم است.

این نوع از ویزا در ابتدا به مدت دو سال و پس از آن باز هم قابل تمدید است و پس از پنج سال شما می­توانید مجوز اقامت دائم را دریافت کنید دارنده این نوع ویزا نمی‌تواند کسب و کار و فعالیتی در ایتالیا انجام بدهد.

اگر ویزای خود اشتغالی را دریافت کردید یکی از مهم‌ترین شرایط آن دریافت یک گواهی نامه از دفتر بازرگانی محلی است که با توجه به امکانات مالی شخص در اختیارش قرار می‌دهند

و منابع مالی برای سرمایه­گذاری نیز به طور دقیق مشخص نشده است و در این دفتر تصمیم‌گیری‌های لازم گرفته می‌شود.

ولی در مورد خرید املاک و مستغلات برای به دست آوردن اجازه اقامت مقدار مورد نیاز برای سرمایه­ گذاری در حدود 300،000 یورو است.

که کمی ارزان‌تر از کشورهای پرتغال و همچنین ویزای طلایی برای گرفتن ویزا از کشور اسپانیا می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اقامت ایتالیا عبارتند از:

– فرم تکمیل شده

– گذرنامه معتبر

– 2 فتوگپی از گذرنامه (حداکثر 6 ماه از زمان صدور آن گذشته باشد. )

– بیمه نامه معتبر پزشکی

– هدف خود را از اقامت در کشور ایتالیا بیان کنید و جزئیات محل اقامت خود را بنویسید.

-از لحاظ مالی برای هزینه­های زندگی در این کشور تأمین هستید که برای اثبات آن باید مدرکی از بانک  ارائه دهید.

ویزای طلایی ایتالیا

روند مهاجرت در حدود ۶ ماه از تاریخی که سرمایه ­گذاری (اعتبار سنجی، ارزیابی و هماهنگ سازی شرایط بین طرفین) صورت می­گیرد، به طول می ­انجامد.

پس از اینکه متقاضی تقاضای اجازه اقامت را ارائه کرد می­تواند برای اجازه اقامت اعضای خانواده خود نیز بلافاصله اقدام کند و پس از گذشت پنج سال با توجه به اینکه متقاضی شرایط لازم را دارا باشد اجازه اقامت دائم در ایتالیا داده خواهد شد.

چرا سرمایه گذاری در کشور ایتالیا؟

به طور کلی روند سپرده ­گذاری یا سرمایه­ گذاری بدین صورت است که یک مقدار خاصی از سرمایه را برای یک پروژه از پیش تأیید شده در کشوری که می­خواهید در آن اقامت کنید در نظر می­گیرید و این سرمایه گذاری متقاضی باید باعث رشد اقتصادی در کشور مورد تقاضا باشد با این وجود برای تحقق این امر شرایطی برای اخذ اقامت دائم لازم است.

   کشور ایتالیا یک مکان بسیار مناسب برای سرمایه­ گذاران خارجی است که قصد اقامت دائم در کشور ایتالیا را دارند که یکی از دلایل آن عضو اتحادیه اروپا بودن ایتالیا است

اگر چه هزینه ­های زندگی در کشور ایتالیا بالا است اما کشور ایتالیا از زیر ساخت سیاسی و حقوقی بسیار مناسبی برخوردار است و به همین دلیل دارای امتیاز بالایی برای سرمایه ­گذاری و کار می­باشد.

همچنین کشور ایتالیا از لحاظ زندگی، آموزش و پرورش و مراقبت­های بهداشتی در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار عالی است و این کشور استراتژی قوی را برای فعال کردن کسب و کار در اروپا و همچنین روابط بین المللی دارا می­باشد.

کشور ایتالیا از نظر اقتصادی در بین بازارهای جهانی از رتبه­ بندی بالایی برخوردار است.

ایتالیا جزء سه اقتصاد برتر در اتحادیه اروپا و هشتمین رتبه در بازار جهانی است.

قطب استراتژیک منطقی، کشور ایتالیا راهی استراتژیک به ۵۰۰ میلیون مصرف کننده در سراسر اتحادیه اروپا و به ۲۷۰ میلیون نفر مصرف کننده در شمال آفریقا و شرق میانه و شاهراه ارتباطی اصلی به مرکز و شرق اروپایی است.

کلید اصلی تولید و تجارت بین المللی، کشور ایتالیا دارای بازار رقابت جهانی در زمینه ساخت و تولید ماشین آلات و ایجاد فرصت­های شغلی است.

سرمایه ­گذاری در این کشور یعنی دسترسی سریع به صادرات در بخش­هایی مانند ماشین آلات و اتوماسیون اداری، مد، طراحی و مواد غذایی.

ایتالیا کشوری است که در میان چهار قدرت اقتصادی برتر اروپا؛ و یکی از اعضای موسس گروه جی هشت است.

قدرت اقتصادی هفتم از نظر تولید ناخالص داخلی است.

شرایط شینگن و عضو اتحادیه اروپا، مجوز اقامت در ایتالیا در مقایسه با ایالات متحده و کانادا تضمینی برای رفت آمد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگناقامت این کشور را جذاب­تر می­کند.

 

دارا بودن کیفیت استاندارد زندگی بالا، با توجه به آمار بالاترین استاندارد زندگی در سراسر جهان در این کشور است. دارای ۲۲ روز تعطیلات در سال است ایتالیا در میان کشورهای جهان بیشترین تعداد توریسم را دارد و دارای آب و هوای مدیترانه ­ای است.

یک سرمایه­ گذاری امن، بازار املاک و مستغلات در ایتالیا دارای بیشترین سود در جهان است همچنین در سال 2003، با بهبود اقتصادی در اروپا افزایش قیمت در بازار مسکن ایتالیایی مشاهده شده است که پتانسیل برای رشد مثبت در این بازار توجه سرمایه­ گذاران جهانی را به خود جلب کرده است.

دو مورد اصلی برای درخواست مهاجرت به عنوان سرمایه­ گذار در ایتالیا وجود دارد:

1) متقاضی باید یک ملک مسکونی در ایتالیا با توجه به قانون خریداری کند.

2) درآمد سالانه متقاضی نباید کمتر از 31،000 یورو در سال باشد.

در صورت اجازه اقامت متقاضی، متقاضی می تواند درخواست اجازه اقامت همسر و فرزندان را ارائه دهد.

اجازه اقامت

در صورت گذشت پنج سال پس از اولین درخواست اجازه اقامت، شما می توانید برای اجازه اقامت مدت زمان نامحدود درخواست کنید و با گذشت بیشتر از ده سال پس از اولین درخواست خود، شما می­توانید برای تابعیت ایتالیایی مجوز لازم را اخذ کنید.

طبق قانون ایتالیایی، شهروندان خارجی دارندگان اجازه اقامت با ویزای اقامت انتخابی حق دسترسی به تمام خدمات تحت سیستم رفاه اجتماعی را دارا هستند.

خدمات بهداشتی رایگان

در ایتالیا خدمات بهداشتی به صورت رایگان است اتباع خارجی که اجازه اقامت دائم اخذ نموده ­اند می­توانند، در این سیستم ثبت نام کرده و یک کارت دریافت کنند.

پس از آن شما می­توانید برای نیازهای پزشکی خود، پزشک مراقبت­های اولیه را به صورت رایگان را انتخاب کنید.

حتی پذیرش در همه بیمارستان­ها آزاد است و خدماتی مانند آمبولانس، پشتیبانی، غذا و غیره نیز برخوردار می­باشند

آموزش رایگان

سیستم آموزش و پرورش یکی دیگر از عناصر مهم در تصمیم­ گیری برای متقاضی مهاجرت است و دسترسی به مدارس دولتی برای همه از مدرسه ابتدایی تا سطح دانشگاه آزاد می باشد.

حقوق بازنشستگی، طبق قانون ایتالیایی، دارندگان اجازه اقامت  به مدت طولانی دارند (در حدود ده سال) برای افرادی که بیش از 65 سال سن برای مردان و 60 سال برای زنان، برایشان یک حقوق بازنشستگی ماهانه برابر 500 یورو بدون در نظر گرفتن وضعیت پرداخت حق بیمه ­ای که قبلاً داشتند در نظر می­گیرد.

بر اساس قانون، دارندگان اجازه اقامت انتخابی نیز همان حقوق برابر شهروندان ایتالیایی را دارا می­باشند.

وضعیت تولیدات کشاورزی ایتالیا

وضعیت تولیدات کشاورزی ایتالیا، از ابتدای سال 1997 بسیار نامناسب بوده به ‌طوری‌که تولیدات آن قادر به بازگرداندن اصل محصول نیز نیستند البته این موضوع بیشتر به دلیل بحران خشک‌سالی و یخبندان در فصول مختلف این سال بوده است.

در مورد بخش مالی و بخش صنعت، سیاست توسعه‌ای ایتالیا بر این اصل استوار است که خصوصی‌سازی را با جدیت دنبال نماید و در سال‌های گذشته با تلاش دولت ایتالیا در زمینه واگذاری، مؤسسات مالی و بانک‌ها و نیز شرکت‌های بیمه بزرگ و صنایع بزرگ مختلف، از جمله صنایع الکتریسیته و … به بخش خصوصی واگذار گردیده است

با توجه به نکات ذکر شده کشور ایتالیا می­تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت از طریق سرمایه­ گذاری باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

  • اکتبر 10, 2018
  • بازدید : 108
  • ایتالیا,سرمایه گذاری