مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای دانشجویی اتریش

ویزای دانشجویی اتریش

ویزای دانشجویی اتریش

ویزای دانشجویی اتریش و شرایط ویزای دانشجویی اتریش چگونه است ؟یکی از روش های اخذ اقامت اتریش اخذ ویزای دانشجویی اتریش است که راحت ترین روش است.

شما به عنوان دانشجوی بین المللی و خارجی ، برای مدت زمان اقامت در کشور اتریش و ورود به این کشور به ویزا خاصی نیاز دارید . در زمان ارائه درخواست ویزا به موارد زیر توجه کنید :

  • درخواست خود سر فرصت مناسب ثبت کنید .
  • بررسی درخواست ویزا امکان دارد ماه ها طول بکشد و شما نمی توانید بدون داشتن ویزای معتبر وارد کشور انتخابی خود شوید .
  • برای ویزایی درخواست دهید که متناسب با علت مهاجرت شما به کشور دیگر باشد .
  • ویزای توریستی اتریش و ویزای شرکت در دوره های آموزش زبان اتریش را نمی توان مبدل به ویزای دانشجویی اتریش کرد .
  • در صورت درخواست ویزای نا متناسب با علت مهاجرت، مجبور به جبران جریمه و مجبور به درخواست دوباره برای ویزای مناسب در کشور خود خواهید شد .

برنامه سفر خود را به کشور اتریش ، طوری تنظیم نمایید که زمان کافی برای ثبت نام در دانشگاه و انجام کار های اداری خود داشته باشید . ثبت نام تحصیلی پیش نیازی ست برای کسب اجازه اقامت به جهت تحصیل در اتریش .

اطمینان کاقی داشته باشید که پاسپورت شما در زمان درخواست ویزا ، اعتبار کافی داشته باشد . اگر پاسپورت شما در حین ورود به کشور اتریش از اعتبار ساقد شود ، مجبور به بازگشت به کشور مبدا و تمدید اعتبار پاسپورت خود خواهید شد .

نحوه درخواست ویزای دانشجویی :

با مراجعه کردن به کنسولگری اتریش در کشور مبدا می توانید برای ثبت درخواست ویزای دانشجویی اتریش اقدام             نمایید . در ابتدا باید برای مصاحبه اجازه و وقت ملاقاتی از کارمندان کنسولگری درخواست نمایید که این امر فقط از طریق سیستم آن لاین میسر است  و در روز مصاحبه ، درخواست ویزای خود را اعلام  نمایید و البته شایان ذکر است که در این مصاحبه شما باید پاسخ گوی سوالاتی باشید در راستای هدف شما از مهاجرت به اتریش می باشد . بعد از با موفقیت سپری کردن دوره مصاحبه ، درخواست ویزای دانشجویی اتریش برای شما شروع به بررسی می شود .

دانشجویان بین المللی و خارجی که مهاجرت آن ها به اتریش از کشوری صورت می گیرد که خارج از دایره ی کشور های حوزه اتحادیه اروپا می باشد و قصد اقامت در کشور اتریش را دارند بسته به نوع اقامت خود باید ویزا درخواست نمایند و اگر ورود این افراد بدون درخواست ویزا صورت بگیرد ، این افراد از هیچ کدام یک از امکانات و مزایایی که کشور اتریش در اختیار می گذارد ، بهره نمی برند .

کشور اتریش به لحاظ امنیت ، کیفیت آموزشی و هزینه های تحصیل و زندگی و امکاناتی نظیر آموزشی ، پژوهشی و ورزشی و … در سطح بالایی قرار دارد اما لازم است که گفته شود از لحاظ کیفیت و امنیت چند درجه ای از کشور هایی همچون : آمریکا ، نیوزلند و کانادا پایین تر است .

مدت زمانی که شما برای دریافت ویزای دانشجویی اتریش باید تحمل بفرمایید به مدت 4 ماه می باشد ، چون به این صورت نیست که ویزای دانشجویی به صورت یک دفعه صادر گردد و این کار طی پروسه کاری خود انجام می گیرد به این دلیل که پاسپورت شما تا زمان بررسی درخواست ویزای دانشجویی اتریش در سفارت خانه نگه داشته می شود و پس از انجام پروسه اداری خود همراه با ویزای دانشجویی اتریش به شما تحویل خواهند داد .

هزینه ای که کنسولگری کشور اتریش بابت صدور ویزا از شخص متقاضی به مبلغ 80 یورو از طریق انتقال بانکی دریافت می نماید باید دو ماه قبل از صدور ویزای دانشجویی اتریش و حواله بانکی باید به نام کنسولگری کشور اتریش در کشور مبدا انجام بگیرد .

البته لازم به ذکر است که مبلغ استرداد شده از طرف کنسولگری کشور اتریش در صورت پذیرفته نشدن در خواست            ویزا ، به هیچ عنوان قابل برگشت نمی باشد .

دریافت ویزای دانشجویی اتریش از اهمیت به سزایی نسبت به ویزای توریستی اتریش برخور دار است و متقاضیان         می توانند از طریق ویزای دانشجویی اتریش به اقامت دائم اتریش برسند . اما ویزای توریستی اتریش حداکثر مدت زمانی که شما می توانید در کشور اتریش اقامت داشته باشید به مدت سه ماه می باشد و در صورت اتمام اعتبار ویزای توریستی مجددا برای تمدید آن باید به اداره مهاجرت اتریش مراجعه فرمایید .

گرفتن ویزای دانشجویی از سفارت اتریش ، محدودیت سنی ندارد و افراد با سی سال سن نیز می توانند برای گذراندن مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به درخواست ویزای دانشجویی اتریش را داشته باشند .

تحصیل در کشور اتریش و دریافت ویزای دانشجویی اتریش برای کسانی که در دانشگاه های سراسری چه شبانه و چه روزانه تحصیل می نمایند بسیار راحتر از کسانی است که در دانشگاه های دیگر تحصیل می کنند .

از طرفی متقاضیانی می توانند برای پذیرش ویزای دانشجویی اتریش درخواست دهند که 12 سال تحصیلی خود را به طور کامل به پایان رسانده و در کنکور سراسری رتبه قبولی در دانشگاه های سراسری را کسب نموده باشند و در واقع می توان گفت یکی از شرط های دانشگاه های کشور اتریش برای پذیرش ویزای دانشجویی اتریش ، قبولی در کنکور سراسری و رشته مورد نظر است .

طبق سیاست هایی که دولت کشور اتریش در ارتباط با تحصیل دانشجویان بین المللی در مقاطع دانشگاهی در نظر گرفته است ، این است که دانشجویان بین المللی می توانند با پرداخت شهریه ناچیز و تقریبا رایگان در دانشگاه های کشور اتریش به تحصیل بپردازند .

مدارک مورد نیاز جهت درخواست و اخذ ویزای دانشجویی اتریش

گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت بیمه ای

تاییدیه تمکن مالی از طرف بانک معتبر

گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه سراسری معتبر

نامه پذیرش دانشگاه اتریشی

پاسپورت

اجاره نامه ملک در اتریش در صورت نیاز بسته به دانشگاه مورد انتخاب اتریشی

پرداخت هزینه های ویزای دانشجویی اتریش

عکس

ارائه مقاله ها و تحقیقات پژوهشی در صورت نیاز

 

  • سپتامبر 23, 2018
  • بازدید : 115
  • اتریش,تحصیلی