مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131 | 02122039460

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 1 vote
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 1 vote
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 1 vote
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا جزء آن دسته از کشورهایی می باشد که همه ساله علاقمندان بسیاری را از طریق ویزای توریستی کانادا در خود راه داده است. اما باید علاقمندان به این کشور بدانند که ویزای توریستی کانادا روش مناسبی برای دریافت اقامت این کشور نخواهد بود. اگر میخواهید اقامت کانادا را دریافت نمایید می توانید از روش های دیگر مانند ویزای تحصیلی کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا و خرید ملک در کانادا وارد این کشور شده و برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. ویزای توریستی کانادا تنها مناسب برای سفرهای کوتاه مدت می باشد که افراد اکثرا برای دید و بازدید از خانواده های خود برای ویزای توریستی کانادا اقدام می نمایند . مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا در این مقاله برایتان شرح داده می شود تا شما با شرایط ویزای توریستی کانادا و مدارک لازم جهت  اخذ ویزای توریستی کانادا آشنا شوید.

موسسه ما با سالها تجربه در زمینه های بین المللی و اخذ ویزای توریستی برترین کشورهای دنیا و همچنین ویزای توریستی کانادا آماده خدمات رسانی به شما عزیزان علاقمند به دریافت ویزای توریستی کانادا می باشد.

 

موارد صدور ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا برای افرادی صادر می گردد که می خواهند به صورت قانونی از کشور کانادا دیدن فرمایند و یا می خواهند به دیدار خانواده و قوم و خویش خود که در کانادا مقیم می باشند بروند، در برخی موارد هم افرادی که قصد سرمایه گذاری و یا خرید ملک در کانادا را دارند با اخذ ویزای توریستی قبل از هر اقدامی سفری کوتاه به این کشور دارند تا با شرایط کار و زندگی در این کشور از نزدیک آشنا شوند و برای رسیدن به اهداف خود در این کشور برنامه ریزی های لازم را  انجام دهند.

جالب است بدانید که به طور میانگین سالانه بالغ بر سی و پنج میلیون نفر از طریق ویزای توریستی کانادا وارد خاک این کشور می شوند که حجم زیاد توریست ها باعث شده است  بازار کار خوبی را برای شهروندان کانادایی فراهم آید.

از این رو دولت کانادا با توجه به حجم زیاد علاقمندان به کشور کانادا شرایط مناسبی را برای ورود به خاک کشور از طریق ویزای توریستی کانادا فراهم کرده است و افراد می توانند از روش های مختلف جهت اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند که رایج ترین آنها از طریق دعوتنامه و ارائه مدارک لازمه جهت اخذ ویزای توریستی می باشد.

انواع ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

 • تک ورود و یا همان single entry visa : از طریق این نوع ویزای توریستی کانادا متقاضی تنها می تواند تنها یک بار به کشور کانادا سفر نماید.
 • به صورت مالتیپل و یا همان multiple entry visa : از طریق این نوع ویزای توریستی کانادا متقاضی می تواند در مدتی که برای ویزا مشخص شده است به کشور کانادا رفت و آمد نماید. اصولا مدت این نوع ویزا برای افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارند 5 ساله می باشد و افراد می توانند در این پنج سال به دفعات به کشور کانادا رفت و آمد کند.

مدت ویزای توریستی کانادا اصولا 6 ماهه می باشد و متقاضیان با دریافت این ویزا می توانند به مدت 6 ماه در کانادا حضور داشته باشند. ولی اگر متقاضی ویزای توریستی به صورت مالتیپل را داشته باشد می تواند در مدتی که مشخص شده در هر بار ورود به کشور کانادا 6 ماه در این کشور اقامت نماید. در صورتی که فرد بخواهد بیشتر از 6 ماه در خاک کانادا بماند باید دلیل قانع کننده ای ارائه دهد. اما اگر نتواند دلیل قانع کننده ای ارائه دهد موظف به ترک خاک کانادا در پایان 6ماه می باشد. یعنی فرد می تواند از مرز کانادا خارج شده و مجدد برای مدت 6ماه دیگر به خاک کانادا برگردد .

 

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

یک نکته که حائز اهمیت می باشد در خصوص افرادی که ویزای توریستی کانادا را دریافت می کنند، طبق قوانین جدید دولت کانادا  اگر این افراد از طریق ویزای توریستی کانادا به این کشور بروند و در مدت حضورشان در کشور کانادا در یکی از موسسات و دانشگاه های این کشور که از نظر اداره مهاجرت کانادا مورد قبول می باشد، ثبت نام نمایند، می توانند ویزای توریستی کانادا را که دریافت کرده اند به ویزای دانشجویی کانادا تغییر دهند. و وضعیت وی از حالت توریست به دانشجو تغییر خواهد کرد.

نکاتی مهم در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا

برای درخواست ویزای توریستی کانادا شما موظف به ارائه مدارکی خاص می باشید که یکی از این مدارک که مهم میباشد ارائه گواهی عدم سوء پیشینه می باشد که اگر مشکلی در آن مشخص شود متاسفانه با درخواست ویزای توریستی کانادا مخالفت شده و رد می شود.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، ایرانیان نیازی به ارائه گواهی پزشکی ندارند اما اگر در سال قبل به یک سری از کشورهای خاص سفر کرده باشید باید گواهی سلامت پزشکی خود را به همراه دیگر مدارک برای درخواست ویزا ارائه دهید.

یک نکته دیگر که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که متقاضی باید اثبات کند توانایی مالی خوبی دارد و نشان دهد در مدتی که قرار است از طریق ویزای توریستی کانادا به خاک این کشور برود، به مشکلات مالی برخورد نخواهد کرد.

متاسفانه هم اکنون سفارت کانادا در کشور عزیزمان ایران فعال نیست. افرادی که علاقمند به اخذ ویزای توریستی این کشور می باشند باید انگشت نگاری یا همان بیومتریک را انجام دهند و برای این امر باید به کشورهای همسایه نظیر ترکیه، ارمنستان، گرجستان و … که سفارت کانادا در آنها فعال می باشد بروند و عملیات انگشت نگاری را انجام دهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا

 • گذرنامه معتبر متقاضی و همراهان او و داشتن حداقل دو صفحه خالی در گذرنامه آنها
 • باید افسر ویزا را متقاعد سازید که بعد از اتمام مدت ویزا به کشور خود باز خواهید گشت، اصولا ارائه اسناد و حساب بانکی کافی می باشد.
 • تمکن مالی برای سفر
 • گواهی سلامتی پزشکی( در صورت لزوم)
 • دعوتنامه از فردی که در کشور کانادا اقامت دارد (در صورت لزوم )
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پرداخت مبلغ 180دلار برای انگشت نگاری
 • پرداخت هزینه عکس به مبلغ85دلار
 • تکمیل فرم ویزای درخواستی
 • پرداخت تمام هزینه های لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا
 • ارائه کلیه اسناد مربوط به دارایی شما
 • ارائه سابقه شغلی و گواهی اشتغال به کار

نکته ای که مهم می باشد این است که طبق قوانین جدید که در 11دسامبر وضع شده است تمامی ایرانی ها باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا برای گرفتن عکس و انگشت نگاری به صورت حضوری در سفارت کانادا حضور داشت باشند.

 

ریجکت شدن ویزا

ریجکت شدن ویزا

در برخی مواقع زمانی که افراد خود برای دریافت ویزای توریستی اقدام می نمایند و با کارشناسان حرفه ای در این زمینه مشورت نمی کنند، با توجه به نقصی که در پرونده های آنان وجود دارد افسر ویزا قانع نخواهد شد که قصد متقاضی تنها بازدید از کانادا می باشد و با درخواست ویزای توریستی کانادا متقاضی مخالفت می کند و ویزا رد می شود و یا به اصلاح معروف ریجکت می شوند.

در این میان باید به این نکته توجه داشته باشید که مشورت گرفتن از کارشناسان حرفه ای و متخصص در زمینه اخذ ویزای توریستی کاناد، یک امر مهم تلقی می شود چرا که امور بین المللی دارای پیچیدگی ها و مشکلاتی می باشد که تنها افرادی از آنها اطلاع دارند که سالها در این زمینه فعالیت می کردند، پس ما به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی ابتدا با یک موسسه حقوقی قرارداد بسته و با خیالی آسوده بار سفر را ببندید.

 

موارد ریجکت شدن

حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه مواردی وجود دارد که باعث ریجکت شدن می شود ؟ در پاسخ باید بگوییم که مواردی مانند :درست ارسال نکردن مدارک و اسناد، عدم برنامه ریزی دقیق و مشخص برای سفر خود، سابقه سفرهایی که شما در قبل داشتید، در مواقعی امکان دارد فردی که برای شما دعوتنامه ارسال می کند ضعف مالی داشته باشد و افسر ویزا متقاعد نشود و یا امکان دارد خود متقاضی توانایی مالی مناسبی نداشته باشد و در برخی موارد هم دیده شده است که متتقاضی نتوانسته است افسر ویزا را متقاعد سازد که بعد از مدت ویزا به کشور خود باز خواهد گشت و افسر احساس کند  که او میخواهد اقامت بلند مدت در کانادا داشته باشد و… که می توانند سبب شوند درخواست ویزای توریستی کانادا رد شود.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که سفر به کشورهای شینگن و ویزاهای این کشورها برای دریافت ویزای توریستی کانادا الزامی می باشد یا خیر , در جواب باید خدمتتان عرض کنیم که داشتن ویزاهای کشورهای عضو شینگن الزامی نمیباشد اما می تواند افسر ویزا را متقاعد سازد که متقاضی ویزای توریستی کانادا بعد از اتمام دوره به کشور خود باز خواهد گشت و کمک بسیاری برای دریافت ویزا خواهد شد.

شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص ویزاهای توریستی ,مهاجرت تحصیلی , کاری , خرید ملک و ثبت شرکت در برترین کشورهای دنیا می توانید با شماره هایی که در سایت قرار دارد با موسسه تماس حاصل فرمایید.

ویزای توریستی کانادا
5 (100%) 2 votes