مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا
Rate this post

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا * اخذ ویزای توریستی ایتالیا * مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا * مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا همه و همه سوالات متقاضیان مهاجرت و اقامت ایتالیا میباشد که در این مقاله سعی بر این داشتیم که اطلاعاتی در خصوص ویزای توریستی برای متقاضیان عزیز ارائه دهیم

ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا از کشورهای بسیار زیبای اروپایی است که در جنوب اروپا واقع شده و جزو مقاصد پر طرفدار توریستی در جهان  محسوب می­شود. کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی و سرآمد معماری در اروپا. این کشور به لحاظ  گنجینه تاریخی و فرهنگی، غنی­ترین میراث­های فرهنگی جهان را در اختیار دارد و در فهرست مقاصد مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است. سفر به ایتالیا و بازدید از جذابیت­های تاریخی و فرهنگی آن منوط به دریافت ویزای توریستی ایتالیا برای شهروندان ایرانی است.

 

ویزای توریستی ایتالیا برای افرادی صادر می­شود که قصد دارند از دیدنی­های این کشور بازدید کنند. مدت زمان این بازدید می­تواند از چند روز تا  حداکثر 90 روز باشد. انواع دیگر ویزا که برای سفر به این کشور صادر می­گردد به نسبت نوع و انگیزه سفر به ایتالیا شامل: ویزای تجاری، ویزای پزشکی و درمانی، ویزای ورزشی و فرهنگی، ویزای دیپلمات­ها و مقامات رسمی، ویزای تحصیلی، ویزای ترانزیت فرودگاهی و ویزای برای افرادی است که قصد ازدواج با تبعه ایتالیا را دارند.

اولین اقدام برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا تکمیل فرم تقاضا است. برای دریافت این فرم می توانید به وب سایت سفارت ایتالیا در ایران به آدرس: www.ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran مراجعه کنید و فرم ویزا را دانلود کنید و یا با مراجعه به بخش ویزای سفارت ایتالیا، فرم درخواست ویزا را به صورت حضوری دریافت کنید. آدرس سفارت ایتالیا در تهران به این شرح است: خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، شماره 15 و برای دریافت فرم می­توانید در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 الی 14 به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا باید به صورت اینترنتی اقدام کنید و با مراجعه به وب سایت سفارت از تمام وقت­های آزادی که  فهرست شده است مطلع گشته و از میان وقت­های موجود، تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید. دریافت ویزای توریستی ایتالیا منوط به شرکت در مصاحبه است. بنابراین باید در زمان مقرر تمام مدارک خود را ارائه کرده و در مصاحبه سفارت حضور داشته باشید.  کامل بودن مدارک و نحوه پاسخگویی شما در مصاحبه تاثیر بسیار زیادی در موافقت با صدور ویزا برای شما دارد.

 

 

چه مدارکی برای صدور ویزای توریستی ایتالیا باید ارائه کنیم؟

در زمان مقرر برای حضور در سفارت ایتالیا و مصاحبه باید فرم درخواست ویزا را همراه با کپی آن  ارائه دهید. علاوه بر آن مدارک دیگری باید ارائه شود که به این شرح است:

ارائه اصل شناسنامه؛ ارائه اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار از زمان اتمام  سفر و ارائه کپی از صفحات اول و دوم گذرنامه و صفحاتی که مهر ویزا خورده­اند؛ دو قطعه عکس رنگی و جدید 4*3 با زمینه روشن، عکس شما طبق قوانین شینگن بر روی برچسب ویزا درج می­شود بنابراین باید جدید باشد و با چهره فعلی شما کاملا همخوانی داشته باشد؛ ارائه اسناد و مدارک شغلی، در صورتی­که در بخش دولتی مشغول به کار باشید باید  ترجمه آخرین حکم کارگزینی را ارائه دهید و در صورتی که در بخش خصوصی شاغل هستید باید گواهی اشتغال، سمت و میزان درآمد خود و مدت زمان مرخصی را در سربرگ شرکت و با مهر و امضاء مدیر عامل به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ارائه دهید؛ سوابق بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی؛ برای مشاغل آزاد ارائه ترجمه از جواز کسب و یا کارت بازرگانی الزامی است؛ ارائه کارت دانشجویی و ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان؛ رضایتنامه پدر و مادر برای افراد زیر 18 سال؛  برای اعضاء هیئت علمی دانشگاه­ها ارائه کارت هیئت علمی به همراه اصل و کپی حکم استخدامی و فیش حقوقی الزامی است؛ برای پزشکان و مهندسین ارائه اصل و کپی مجوز نظام پزشکی و پروانه نظام مهندسی ضروری است؛ برای صاحبان کسب و کار نیز ارائه ترجمه و کپی اساسنامه و کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات ضروری است؛ ارائه گردش حساب بانکی مربوط به سه ماه گذشته به زبان انگلیسی و در سربرگ انگلیسی با مهر و امضا بانک؛ ارائه ترجمه سند مالکیت به همراه دو سری کپی از اصل مدرک؛ رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما؛  واچر هتل در یک یا چند شهر ایتالیا برای مدت زمان اقامت؛ بیمه مسافرتی به صورت فردی یا گروهی که باید شامل تمام هزینه­های احتمالی بازگشت به کشور تحت مراقبت­های پزشکی و هزینه­های احتمالی درمان و هزینه­های اضطراری بیمارستان باشد و در تمام مدت سفر در تمام کشورهای شینگن اعتبار داشته باشد، حداقل پوشش بیمه­ای برای هر نفر تا مبلغ سی هزار یورو را شامل گردد و شرکت بیمه­گذار نیز، نماینده­ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد؛ در صورت داشتن دعوتنامه ارائه اصل آن همراه با مدارک شناسایی و تمکن مالی میزبان نیز الزامی است.

زمان صدور ویزای توریستی ایتالیا

از زمان تحویل مدارک برای صدور ویزای توریستی ایتالیا، پروسه بررسی مدارک در حدود دو هفته طول خواهد کشید. بهتر است در هنگام تحویل مدارک از کامل بودن آن مطمئن شوید تا  وقت شما صرف تکمیل مدارک نگردد. در زمان بررسی مدارک اصل گذرنامه شما نزد بخش ویزای سفارت به صورت امانت خواهد ماند که البته در قبال آن رسیدی به شما تحویل داده می­شود و در زمان صدور ویزا اصل گذرنامه به شما تحویل داده خواهد شد. بعد از صدور ویزا،  برچسب ویزا در گذرنامه شما درج می­شود که این برچسب شامل تمامی اطلاعات اصلی ویزا مثل تاریخ اعتبار و تعداد دفعاتی است که می­توانید به این کشور سفر کنید.

هزینه صدور ویزای توریستی ایتالیا

هزینه ویزای توریستی ایتالیا برای هر نفر معادل 60 یورو است که در زمان ارائه مدارک به صورت نقد پرداخت می­کنید. این مبلغ برای بررسی  مدارک و درخواست شما است و در صورت عدم موافقت با صدور ویزا به هر دلیل، وجهی به شما مسترد نخواهد شد.

نکات مهم در خصوص درخواست ویزای توریستی ایتالیا

توجه داشته باشید که تکمیل فرم درخواست ویزا برای هر نفر به صورت مجزا انجام می­شود؛ مرحله انگشت نگاری در سفارت نیز برای تمام افراد بالای 12 سال صورت می­گیرد؛ ارائه یک نسخه کپی از همه مدارک الزامی است؛ ترجمه همه مدارک الزامی است؛  ویزای توریستی ایتالیا برای سفرهای تفریحی و تفرج و گشت و گذار در این کشور و یا دیدار با بستگان و اعضاء خانواده صادر می­گردد. این ویزا مناسب افرادی که قصد اقامت و ادامه تحصیل یا اشتغال در این کشور  را  دارند، نیست و برای این منظور باید ویزای تحصیلی یا کاری دریافت کرد.

در پایان امیدواریم اطلاعات این مقاله در خصوص ویزای توریستی ایتالیا مثمر ثمر برای شما عزیزان واقع شده باشد. سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) آماده ارائه خدمات ویژه در خصوص ویزای توریستی ایتالیا برای شما عزیزان خواهد بود

شما میتوانید سوالات خود را در خصوص ویزای توریستی ایتالیا در زیر همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان آوات باشید.

 

  • آگوست 13, 2018
  • بازدید : 155
  • ایتالیا,ویزای توریستی