ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

مهاجرت به کانادا و راه اندازی استارت آپ در این کشور، می تواند موفقیت ها و تغییرات بسیار مثبتی در زندگی افراد ایجاد کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با آسان ترین راه مهاجرت به کانادا، یعنی مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ آشنا کنیم و اطلاعات مهم و کارآمدی در خصوص ویزای استارتاپ کانادا، شرایط اخذ آن و…، به شما ارائه دهیم. اگر می خواهید از مطمئن ترین راه ممکن اقامت کانادا را به دست آورید، در این مقاله همراه ما باشید.

درباره ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا، برنامه مهاجرتی است که برای کارآفرینان یا افرادی که دارای مهارت بالا هستند و همچنین توانایی ایجاد کسب و کاری در کانادا را دارند، ایجاد شده است.

در واقع تمام افرادی که دارای قدرت ابتکار هستند و می توانند برای کانادایی ها شغل ایجاد کنند. البته علاوه بر این ها توانایی رقابت در مقیاس جهانی را دارند، می توانند از این ویزا برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، استفاده نمایند.

البته لازم است توجه شما را به این نکته جلب کنیم که اگر قصد دارید در کبک کانادا مشغول به کار شوید، این استان دارای قوانین مهاجرتی مخصوص به خود است و از این رو شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا برای مهاجرت به کبک، کمی متفاوت می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به کبک کانادا، با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چه کسانی می توانند نسبت به اخذ ویزای استارت آپ کانادا اقدام کنند؟

هر فردی که دارای شرایط زیر باشد، می تواند به سادگی برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، اقدام کند:

 1. دارا بودن یک ایده تجاری که با شرایط تعیین شده از سوی دولت کانادا، تطابق داشته باشد.
 2. دریافت نامه ای از یک سازمان مشخص کانادایی که نماینگر پشتیبانی آن سازمان از آن ایده تجاری است.
 3. دارا بودن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی به میزان قابل توجهی که بتوانید نیازهای خود را برآورده کنید.
 4. دارا بودن بودجه کافی برای راه اندازی استارت آپ و زندگی در کانادا

ما در ادامه اطلاعاتی جامع در خصوص هر یک از این 4 شرط لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، خواهیم پرداخت.

1. منظور از ایده تجاری یا استارت آپ واجد شرایط چیست؟

طبق شرایط تعیین شده، کسب و کارهای واجد شرایط برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا، کسب و کارهایی هستند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • هر فرد متقاضی، دارای 10 درصد یا بیشتر از حق رای متصل به کلیه سهام شرکت باشد. (حد اکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک آن کسب و کار، درخواست کنند.)
 • متقاضیان و سازمانی که از آن ها حمایت می کند، بیش از 50 درصد از کل حق رای متصل به کلیه سهام شرکت را به طور مشترک در اختیار داشته باشند.

توجه داشته باشید، زمانی می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید که علاوه بر این شرایط، شرایط زیر نیز مهیا باشد:

 • مدیریت فعال و مداوم کسب و کارتان در داخل کانادا صورت گیرد.
 • قسمت اساسی فعالیت های کسب و کارتان در کانادا انجام شود.
 • استارت آپ یا کسب و کار شما در کشور کانادا ثبت شده باشد.

2. شرایط دریافت پشتیبانی از یک سازمان مشخص کانادایی

برای اینکه بتوانید ویزای استارت آپ کانادا را دریافت نمایید، لازم است از یک سازمان مشخص، نامه پشتیبانی دریافت کنید و بدین منظور، لازم است که حمایت یکی از سازمان های کانادایی را به دست آورید.

قدم اول برای آنکه بتوانید از چگونگی جلب حمایت سازمان های مربوطه مطلع شوید، لازم است که با آن ها تماس بگیرید و بعد از کسب اطلاعات کافی، آن سازمان را متقاعد کنید که ایده تجاری شما ارزش حمایت و پشتیبانی آن ها را دارد.

اگر موفق به این کار شوید، می توانید نامه پشتیبانی از آن سازمان را دریافت نمایید.

لازم بدانید که فرآیند طرح ایده شما برای هر سازمان متفاوت است، چرا که هر سازمان شرایط و الزامات مربوط به خود را دارد.

3. سطح زبان مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

بدون شک، برای اینکه بتوانید کسب و کار موفقی را در کانادا راه اندازی کنید، لازم به برقراری ارتباط و کار با دیگران هستید، از این رو لازم است که به یادگیری زبان انگلیسی، فرانسوی و یا حتی هر دو زبان، بپردازید.

شما برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، باید در 4 زمینه مکالمه، خواندن، شنیدن و نوشتن، دارای حداقل سطح 5 (CLB) باشید.

4. میزان بودجه لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ

دولت کانادا، به مهاجرینی که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده اند، کمک مالی نمی کند و برای همین لازم است بعد از ورود به کانادا، مدارکی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی خود و افراد تحت تکلفتان را، بدون اینکه از شخص دیگری پول قرض بگیرید، دارید. حداقل بودجه لازم برای تامین هزینه های زندگی در کانادا، هر ساله تغییر می کند و البته مقدار آن به شما و خانواده تان بستگی دارد.

طبق آخرین ابلاغیه از طرف دولت کانادا، حداقل بودجه لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ به شرح زیر می باشد:

تعداد اعضای خانواده حداقل بودجه مورد نیاز (دلار کانادا)
1 12960 دلار
2 16135 دلار
3 19836 دلار
4 24083 دلار
5 27315 دلار
6 30806 دلار
7 34299 دلار
بیش از 7 نفر 3492 دلار (برای هر فرد اضافه بر 7 نفر)

 

چگونگی درخواست ویزای استارت آپ کانادا

بعد از فراهم کردن شرایط لازم، برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت نمایید، کافیست 3 گام مهم را پشت سر بگذارید.

1-  راهنمای دریافت ویزا و چک لیست مدارک مورد نیاز را دریافت کنید.

راهنمای دریافت این ویزا و چک لیست مدارک مورد نیاز، در یک فایل PDF به شما ارائه می شود که در آن فایل، به شما موارد زیر گفته می شود:

تکمیل فرم درخواست:

شما باید با استفاده از کامپیوتر یا رایانه خود، فرم درخواست عمومی مهاجرت به کانادا (IMM 0008) تکمیل کنید. توجه داشته باشید حتما بعد از تکمیل فرم بر روی دکمه تایید اعتبار کلیک کنید تا اگر فیلدی را جا گذاشته اید، با رنگ قرمز مشخص شود و بتوانید آن را تکمیل نمایید.

چاپ فرم درخواست:

باید تمام صفحات فرم و حتی صفحه بارکد که بعد از تایید فرم ظاهر می شود را چاپ کنید.

تاریخ و امضا فرم درخواست:

بعد از چاپ باید فرم درخواست را امضا فرمایید و تاریخی که فرم را تکمیل کرده اید را درج نمایید.

تهیه مدارک:

تمامی مدارک ذکر شده که شامل فرم ها، مدارک شناسایی، نتایج آزمون زبان و… هستند را باید جمع آوری کنید و آن ها را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دهید.

امضا چک لیست اسناد:

بعد از تهیه کلیه مدارک، باید چک لیست اسناد را چاپ کنید و سپس آن را امضا نمایید و آن را به همراه سایر مدارک ارسال فرمایید.

2-  هزینه های مربوط به درخواست خود را پرداخت نمایید.

هزینه در خواست شما شامل هزینه های مربوط به پردازش درخواستتان، حق اقامت دائم (RPRF)، بیومتریک و البته هزینه های شخص ثالث است که باید به صورت آنلاین، آن را پرداخت نمایید.

درباره هزینه بیومتریک

هزینه های مربوط به بیومتریک، منظور هزینه هایی است که باید بابت عکس دیجیتالی و اثر انگشت پرداخت نمایید. توجه کنید که این هزینه باید هنگام ارائه درخواستتان پرداخت شود، و عدم پرداخت آن می تواند تاخیر بسیاری را در پردازش درخواست شما به وجود آورد.

زمانی که هزینه بیومتریک را پرداخت کردید، نامه ای برای شما ارسال می شود که آن نامه را به مکانی که  برای ارائه بیومتریک حاضر شده اید، باید ارائه دهید.

درباره هزینه های شخص ثالث

منظور از هزینه های شخص ثالث، هزینه هایی است که باید بابت امتحانات پزشکی، آزمون زبان، گواهینامه ها و… پرداخت کنید. مقدار این هزینه ها کاملا بستگی به شرایط شما دارد.

3-  درخواست خود را ارسال فرمایید.

در نهایت باید درخواست خود را به آدرسی که در راهنمای دریافت این ویزا درج شده است، ارسال فرمایید تا مورد بررسی قرار بگیرد.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک را تنها به آن ادرس ارسال کنید.

فرآیند بعد از ثبت درخواست ویزای استارت آپ کانادا تا تایید اقامت کانادا

1-  دریافت نامه بیومتریک

به محض اینکه این نامه را دریافت کردید، تنها 30 روز فرصت دارید عکس و اثر انگشت خود را ارائه دهید.

توجه داشته باشید که وجود بیماری کرونا، باعث تغییراتی در الزامات و روش های جمع آوری بیومتریک شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است که در این زمینه بررسی هایی را انجام دهید یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

2-  ارزیابی درخواست اولیه

در این ارزیابی تمامی فرم های درخواست و مدارک شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که فرم ها را به صورت درست و کامل پر کرده باشید، هزینه های مربوطه را به طور کامل پرداخت کرده باشید و همچنین تمامی مدارک تعیین شده را به درستی ارائه داده باشید، درخواست شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورت رعایت تمامی شرایط فوق، با درخواست شما موافقت خواهد شد و در غیر این صورت تمامی مدارک و فرم ها و… ای که ارسال کرده اید، برای شما بازگردانده می شود.

3-  پردازش

پردازش درخواست شما حدودا بین 12 تا 16 ماه طول می کشد. اما مواردی وجود دارد که باعث طولانی تر شدن این زمان می شوند که عبارتند از:

 • تغییر در اطلاعاتی چون آدرس، شماره تلفن، ایمیل، تولد کودک و…
 • تماس با دفتر ویزا بیش از یک بار در مورد درخواستتان
 • وجود مشکلات کیفری یا امنیتی
 • عدم شفاف بودن برخی مسائل مانند وضعیت خانوادگی

4-  امتحانات پزشکی

قبل از ورود به کانادا، شما و اعضای خانوادتان (حتی اگر قرار نباشد با شما به کانادا مهاجرت کنند) باید یک معاینه پزشکی داشته باشید.

در صورت وجود موارد زیر در معاینات پزشکی تان درخواست شما رد خواهد شد:

 • وجود بیماری که سلامت عمومی یا ایمنی کانادا را در خطر قرار بدهد.
 • بیماری که موجب تقاضای بیش از حد در خصوص استفاده از خدمات بهداشتی و اجتماعی کانادا شود.

5-  گواهینامه های پلیس

به منظور اینکه مشخص شود شما سابقه کیفری ندارید و وجود شما امنیت کانادا را به خطر نمی اندازد، شما و اعضای خانوادتان (افراد بالای 18 سال) باید نسبت به دریافت گواهی پلیس اقدام کنید.

6-  تصمیم در خصوص درخواست شما

بعد از اینکه مشخص شد، شما شرایط تعیین شده را دارید، از پس هزینه های زندگی خود و خانوادتان در کانادا بر می آیید و همچنین شرکت در امتحانات پزشکی و دریافت گواهی پلیس را قبول کرده اید، برای رفتن به مصاحبه یا ارسال مدارک بیشتر با شما تماس گرفته می شود و در نهایت اگر درخواست شما تائید شود، از شما خواسته می شود تا پاسپورت خود را برای اخذ اقامت کانادا به دفتر تعیین شده، ارسال نمایید.

7-  تایید اقامت کانادا

بعد از تایید درخواستتان، اقامت کانادا (COPR) و ویزای شما صادر می شود.

توجه داشته باشید که مدت COPR، قابل تمدید نیست و شما تا قبل از تاریخ انقضاء آن باید از آن استفاده کنید.

نکاتی در مورد ویزای استارت آپ کانادا که دانستن آن ها به شما کمک شایانی می کند

 • شما می توانید در زمانی که در خواست شما برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، در حال پردازش است، با استفاده از اجازه کار موقت، به کانادا مهاجرت کنید و مقدمات راه اندازی کسب و کار خود را آماده کنید. اجازه کار برای متقاضیان دریافت ویزای استارت آپ کانادا، شرایط خود را دارد که برای کسب اطلاعات در مورد آن، می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.
 • اگر اطلاعات خود را به غلط اعلام کنید یا مدارک خود را به صورت ناقص ارائه دهید، درخواست شما ممکن است غیر قابل قبول شناخته شود و در نهایت رد شود. حتی ممکن است به هر دلیلی از 5 سال ورود به کانادا منع شوید، پس در تهیه مدارک و پر کردن فرم ها، دقت بسیاری باید به خرج دهید.
 • اگر دارای چندین شریک در کسب و کار خود هستید، هیچ یک از درخواست های شما پردازش نمی شود تا زمانی که تمامی شرکا درخواست خود را به صورت فردی ارسال نمایند.
 • متقاضیان بین 14 تا 79 سال، برای هر بار درخواست خود باید به طور جداگانه اقدامات مربوط به بیومتریک (ارائه عکس و اثر انگشت) را انجام دهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *