ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ پرتغال

ویزای استارت آپ پرتغال

آیا می خواهید بدانید شرایط راه اندازی و دریافت ویزای استارت آپ پرتغال در سال 2021 و مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای استارت آپ چگونه است؟ با این مقاله از لتس مایگریت همراه ما باشید.

اگر کارآفرینی هستید که به راه اندازی استارت آپ در پرتغال فکر می کنید اما نمی دانید چطور از طریق ویزای استارت آپ می توانید به این کشور مهاجرت کنید، ما اینجا هستیم تا همه چیز را در این باره به شما بگوییم.

در این مقاله به بررسی موارد زیر می پردازیم:

 1. ویزای استارتاپ پرتغال چیست؟
 2. چه کسانی می توانند وایزای استارت آپ پرتغال را دریافت کنند؟
 3. مزایای اخذ ویزای استارت آپ و مهاجرت به پرتغال از این طریق چیست؟
 4. شرایط عمومی دریافت ویزای استارت آپ پرتغال چیست؟
 5. روند ارزیابی درخواست مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای استارت آپ
 6. آیا برای مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای استارت آپ، تسلط به زبان پرتغالی ضروری است؟
 7. فرآیند دریافت ویزای استارت آپ پرتغال به چه صورت است؟
 8. مدت اجازه اقامت و شرایط تمدید در خصوص ویزای استارت آپ پرتغال چقدر است؟
 9. چگونه با مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ می توان اقامت دائم و تابعیت پرتغال را به دست آورد؟
 10. تحت چه شرایطی خانوده مان می توانند همراه ما به پرتغال مهاجرت کنند؟
 11. توصیه های لتس مایگریت
 12. پیشنهادی درباره زمینه فعالیت استارت آپ شما برای مهاجرت راحت تر به پرتغال

 

ویزای استارتاپ پرتغال چیست؟

ویزای استارت آپ پرتغال، یک برنامه مهاجرتی است که امکان مهاجرت کارآفرینان به پرتغال و دریافت اقامت دائم پرتغال و اروپا را برای آن ها فراهم کرده است. هدف از ایجاد این ویزا، جذب سرمایه و افراد با استعداد و خلاق به کشور پرتغال و همچنین بالا بردن پتانسیل نوآوری در این کشور می باشد.

با توجه به اهدافی که باعث به وجود آمدن این برنامه مهاجرتی شده است، کارآفرینانی که واجد شرایط باشند، به سادگی می توانند به پرتغال مهاجرت کنند و در این کشور، استارت آپی راه اندازی کنند.

چه کسانی می توانند وایزای استارت آپ پرتغال را دریافت کنند؟

شما به عنوان یک کارآفرین، در هر جای دنیا که باشید می توانید با راه اندازی استارت آپ در پرتغال، سریعا ویزای استارت آپ این کشور را دریافت نمایید. کافی است برای دریافت ویزای استارتاپ پرتغال، شرایط و مدارک لازم را داشته باشید.

مزایای اخذ ویزای استارت آپ و مهاجرت به پرتغال از این طریق چیست؟

ورود به اکوسیستم استارت آپ های پرتغال و مهاجرت به این کشور از طریق این برنامه مهاجرتی مزایای بسیاری برای شما به همراه دارد که ما در این بخش به مهم ترین و محبوب ترین آن ها به انتخاب مهاجران، می پردازیم.

 • در مدت زمانی کوتاه می توانید اجازه اقامت و مجوز کار در کشور پرتغال را به دست آورید.
 • می توانید آزادانه و بدون هیچ محدودیتی در منطقه شینگن سفر کنید و به گشت و گذار بپردازید.
 • پس از 5 سال با دارا بودن شرایط تعیین شده می توانید تابعیت پرتغال را دریافت کنید.
 • می توانید همسر، فرزاندان زیر 18 سال و والدینتان که به شما وابسته هستند را با خود به پرتغال ببرید بدون اینکه لازم باشد آن ها به زبان پرتغالی تسلط داشته باشند.
 • دانستن زبان پرتغالی برای مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای استارتاپ، ضروریت چندانی ندارد و حتی با توجه به شرایط به خصوصی، به طور کلی قابل چشم پوشی است.

شرایط عمومی دریافت ویزای استارت آپ پرتغال چیست؟

برای دریافت ویزای استارت آپ، اصولا اکثر شرایط لازم مربوط به کسب و کاری است که می خواهید راه اندازی کنید. اگر خواهان اخذ ویزای استارت آپ پرتغال هستید، باید بدانید استارت آپ شما باید دارای شرایط زیر باشد تا شما بتوانید این ویزا را دریافت کنید و سپس با استفاده از آن به پرتغال مهاجرت کنید.

 • ارائه کالاها و یا خدمات نوآورانه و خلاقانه
 • ارائه انگیزنامه که بیانگر علاقه ما به توسعه استارت آپتان و گسترش فعالیت های آن است.
 • راه اندازی استارت آپی متمرکز بر فناوری و دانش به همراه وجود چشم اندازی در خصوص توسعه کسب و کارتان
 • دارا بودن پتانسیل رشد و ایجاد اشتغال بیشتر در کشور پرتغال
 • و …

البته علاوه بر تمامی این ها، مورد مهمی در خصوص توانایی مالی شما نیز وجود دارد. یعنی اگر می خواهید موفق به اخذ ویزای استارت آپ و مهاجرت به پرتغال شوید، لازم است که گردش مالی سالانه استارت آپ شما بیش از 325000 یورو باشد و یا ارزش دارایی هایی که دارید بیش از 325000 یورو باشد. توجه داشته باشید که این بودجه در رابطه با راه اندازی استارت آپ در پرتغال صدق می کند و میزان توانایی مالی شما برای دریافت ویزای استارت آپ پرتغال که مربوط به اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی در این کشور می باشد، متفاوت است. برای اثبات توانایی مالی تان در خصوص برآمدن از پس هزینه های زندگی در پرتغال، لازم است که برای 12 ماه مبلغی معادل حدودا 5146 یورو در حساب بانکی تان وجود داشته باشد.

جدای از این ها، پرتغال به نداشتن سابقه کیفری شما به عنوان کارآفرینی که می خواهد وارد اکوسیستم استارت آپ های پرتغال شود، اهمیت ویژه ای می دهد.

روند ارزیابی درخواست مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای استارت آپ چگونه است؟

از آنجا که شما در این برنامه مهاجرتی موظف به راه اندازی استارت آپی در این کشور هستید و تاسیس استارت آپ شما در کشور پرتغال ممکن است تغییراتی را به وجود بیاورد، درخواست شما و ایده تجاریتان از خیلی جهات بررسی می شود اما مهم ترین مواردی که مورد ارزیابی قرار می گیرند و سپس با توجه به آن ها در خصوص درخواستتان تصمیم گیری می شود، پتانسیل اقتصادی، درجه نوآوری، مقیاس پذیری، پتانسیل بازار، ظرفیت تیم مدیریت و پتانسیل ایجاد اشتغال، می باشند.

کارشناسان لتس مایگریت، با داشتن تجربه های بسیار که در طی چندی سال کار در زمینه مهاجرت به پرتغال انجام دادند، می توانند به خوبی شما را در رابطه با اخذ ویزای استارت آپ پرتغال، نحوه ثبت استارت آپ در پرتغال و… راهنمایی کنند و حتی از ابتدا تا انتهای راه همراه شما باشند.

آیا برای مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای استارت آپ، تسلط به زبان پرتغالی ضروری است؟

به طور کلی اداره مهاجرت پرتغال اعلام کرده است کارفرمایان یا افرادی که قصد دارید با استفاده از ویزای استارتاپ پرتغال به این کشور مهاجرت کنند، باید به زبان پرتغالی در سطح CEFR A2 تسلط داشته باشند. البته داشتن تسلط به زبان پرتغالی در صورت دارا بودن شرایط به خصوصی، چندان اهمیت ندارد.

برای اطلاع از این شرایط به خصوص، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

البته اگر نظر ما را می خواهید، باید بگوییم طی این چند سال فعالیت و مواجه شدن با موارد مختلف، پیشنهاد ما به شما این است که نه تنها قبل از مهاجرت به پرتغال، بلکه قبل از مهاجرت به هر کشور دیگری، تسلط نسبی به زبان رسمی آن کشور پیدا کنید.

فرآیند دریافت ویزای استارت آپ پرتغال به چه صورت است؟

در ابتدا شما باید مدارک اولیه تان که شامل رزومه کاری و تحصیلیتان، مدارک شناساییتان مانند کپی گذرنامه و بیزینس پلن اولیه استارت آپتان می شود را جمع آوری کنید و بعد سعی کنید شرکت سرمایه گذار پرتغالی که حمایت از شما و استارت آپتان را بپذیرد، بیابید.

بعد از آنکه آن شرکت را یافتید باید از آن نامه ای دریافت کنید و آن را در کنار سایر مدارکتان برای سفارت یا کنسولگری پرتغال، ارسال فرمایید. اصولا حدود 15 روز کاری طول می کشد تا درخواست شما مورد پردازش قرار بگیرد و زمانی برای مصاحبه شما در سفارت پرتغال یا کنسولگری تعیین شود.

از زمانی که مصاحبه خود را در سفارت یا کنسولگری پرتغال پشت سر گذاشتید، حدود 90 روز طول می کشد تا نتیجه درخواست شما اعلام شود. این زمان بهترین فرصت است که اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه راه اندازی استارت آپ در پرتغال و چگونگی جذب حمایت دولت این کشور و بسیاری از موارد این چنینی که شما را در داشتن استارت آپی موفق یاری می کند، پیدا کنید.

در صورتی که ویزای استارتاپ پرتغال برای شما صادر شود، شما می توانید وارد مرحله بعدی شوید و عملا به پرتغال مهاجرت کنید. این ویزا برای شما اقامت موقت پرتغال را فراهم می کند اما با تمدید آن می توانید اقامت دائم پرتغال و حتی تابعیت پرتغال را به دست آورید.

مدت اجازه اقامت و شرایط تمدید در خصوص ویزای استارت آپ پرتغال چقدر است؟

زمانی که ویزای استارتاپ پرتغال برای شما صادر می شود، مدت اجازه اقامت شما در پرتغال، ابتدا 2 سال است. با گذشت دو سال، شما باید نسبت به تمدید اجازه اقامت خود اقدام کنید. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، اجازه اقامت شما با اعتبار 3 ساله صادر می شود.

چگونه با مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ می توان اقامت دائم و تابعیت پرتغال را به دست آورد؟

در صورتی که شرایط زیر در رابطه با شما صدق کند، شما به سادگی می توانید اقامت دائم پرتغال و تابعیت این کشور را به دست آورید.

شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت پرتغال از طریق ویزای استارت آپ:

 • داشتن حداقل 5 سال اقامت قانونی متوالی در کشور پرتغال مطابق با برنامه SUV
 • دارا بودن نامه پشتیبانی یا قراردادی از طرف یکی از نهاد های عمومی پرتغال در خصوص استارت آپتان
 • پرداخت مالیات تعیین شده برای شما به صورت منظم.
 • دارا لودن شماره تامین اجتماعی
 • نبود سابقه کیفری در طی اقامتتان در پرتغال
 • رسیدن به سطح CEFR A2 در زبان پرتغالی (که باز هم تحت شرایطی قابل چشم پوشی است.)

تحت چه شرایطی خانوده مان می توانند همراه ما به پرتغال مهاجرت کنند؟

زمانی که تصمیم می گیرید با استفاده از ویرای استارت آپ به پرتغال مهاجرت خانواده شما طبق شرایط و ضوابطی می توانند همراه شما به پرتغال مهاجرت کنند. شما می توانید از طریق این ویزا اعضای خانواده تان که شرایط زیر در رابطه با آن ها صدق می کند، همراه خود به پرتغال ببرید:

 • همسر یا شریک زندگیتان که به طور رسمی با یک دیگر زندگی می کنید.
 • فرزندانتان که زیر 18 سال هستند.
 • فرزندان بالا 18 سالتان در صورتی که از نظر ذهنی دارای ناتوانایی هایی هستند.
 • فرزندان بالا 18 سالتان که مجرد هستند و از نظر مالی وابسته شما می باشند. (در صورتی که به عنوان دانشجوی تمام وقت در پرتغال ثبت نام کنند می توانند همراه شما به پرتغال مهاجرت کنند.)
 • والدین خودتان یا والدین همسرتان که به هر دلیلی از لجاظ مالی به شما وابسته هستند.

توصیه های لتس مایگریت

ما سال ها است که در زمینه مهاجرت به پرتغال فعالیت می کنیم و انجام چندین ساله فعالیت هایی در این خصوص باعث شده تجربه های بسیاری در رابطه با این حوزه به دست آوریم و متوجه شویم راحت ترین راه برای مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای استارت آپ چیست؟

پیشنهادی درباره زمینه فعالیت استارت آپ شما برای مهاجرت راحت تر به پرتغال

همانطور که تا الان متوجه شدید، ایده تجاری شما مهم ترین عاملی است که باعث دریافت ویزای استارت آپ پرتغال یا عدم دریافت آن می شود. طبق فعالیت های صورت گرفته در این زمینه و بررسی های انجام شده از سال 2018 تا کنون، متوجه شده ایم متقاضیانی که قصد راه اندازی استارت آپی در زمینه های فعالیتی زیر دارند، راحت تر می توانند ویزای استارتاپ پرتغال را دریافت نمایند.

زمینه های فعالیت:

 • داروسازی
 • بیوتکنولوژی
 • محصولات مصرفی
 • الکترونیک
 • انرژی
 • فناوری اطلاعات (IT)
 • پزشکی
 • بهداشتی
 • ارتباطات و رسانه ها

اگر به نتهای مقاله رسیده اید و همچنان سوالی در این خصوص در ذهن شما باقی مانده است حتما از ما بپرسید. شما می توانید در انتهای این مقاله سوالات خود را مطرح کنید. همچنین می توانید با تکمیل فرم مشاوره و ارزیابی مهاجرتی منتظر تماس مشاوران ما باشید. ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *