ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ هلند

ویزای استارتاپ هلند

در این مقاله شرایط تاسیس و اخذ ویزای استارت آپ هلند در سال 2021 را بصورت کامل با همراه جزئیات توضیح داده ایم. شما می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در این زمینه را دریافت کنید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در انتهای مقاله مطرح کرده یا فرم ارزیابی و مشاوره را تکمیل نماید. مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ سوالات شما را خواهند داد.

در این مقاله موارد زیر توضیح داده شده است:

 1. درباره ویزای استارتاپ هلند
 2. شرایط اخذ ویزای استارت آپ هلند چیست؟
 3. فرآیند اخذ ویزای استارت آپ هلند
 4. پردازش درخواست دریافت ویزای استارتاپ هلند، چقدر زمان می برد؟
 5. هزینه دریافت ویزای استارت آپ هلند چقدر است؟
 6. سوالات متداول در مورد اخذ ویزای استارتاپ هلند

هلند، کشوری واقع در منطقه شینگن و اتحادیه اروپا است و از این رو داشتن اجازه اقامت یا پاسپورت هلند، به معنای آزادی حرکت در کل قاره اروپا است که این تنها یکی از مزیت های زندگی و کار در هلند است. با توجه به اینکه کشور هلند دارای اقتصادی پایدار می باشد، فرصت های استثنایی تجاری بسیاری در این کشور وجود دارد که هر فردی با استفاده از آن ها می تواند زندگی با شرایط بسیار عالی را تجربه کند.

اگر رویای مهاجرت به هلند را دارید و می خواهید در آینده، ادامه زندگی، کار، تحصیل و… خود را در کشور هلند به عنوان یک کارآفرین بگذرانید، هم اکنون با دریافت ویزای استارت آپ هلند می توانید، رویای خود را تبدیل به واقعیت کنید.

ما در این مقاله قرار است شما را با چگونگی مهاجرت به هلند از طریق ویزای استارتاپ، آشنا می کنیم.

درباره ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارت آپ هلند، یک مجوز اقامت حداکثر یک ساله برای زندگی و کار در کشور هلند است که به واسطه آن می توانید بعد از 67 ماه و در نهایت بعد از 72 ماه، تابعیت کشور هلند را کسب کنید. در واقع این برنامه مهاجرتی از ابتدای ژانویه سال 2015، توسط دولت هلند برای کارآفرینان تازه کاری که در غیر اتحادیه اروپا زندگی می کنند، ایجاد شده است.

با دریافت این ویزا از شما انتظار می رود که در طی مدت اعتبار کارت اقامتتان، در هلند به تولید محصولات یا ارائه خدمات جدید و ابتکاری بپردازید، چرا که اصلی ترین هدف از ایجاد این برنامه مهاجرتی به وجود آوردن ارزش افزوده برای اقتصاده هلند، می باشد.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ هلند چیست؟

برای اینکه بتوانید ویزای استارت آپ کشور هلند را دریافت کنید، لازم است که شرایط زیر را داشته باشید:

 • بتوانید با یک سازمان تسهیل گر معتمد و با تجربه که در کشور هلند مستقر است، همکاری کنید و حمایت آن را به دست آورید. (مهم ترین شرط دریافت ویزای استارتاپ هلند)
 • محصولات یا خدمات جدید و نوآورانه داشته باشید.
 • بتوانید بیزینس پلنی دقیقی ارائه دهید که در آن تمامی مراحل توسعه ایده تان و تبدیل آن به یک استارت آپ موفق در هلند، را گام به گام شرح داده باشید.
 • استارت آپ خود را در کشور هلند به ثبت برسانید.
 • منابع مالی کافی برای زندگی و اقامت در هلند (حداقل به مدت یک سال) داشته باشید.

فرآیند اخذ ویزای استارت آپ هلند

اخذ ویزای استارتاپ هلند، دارای فرآیند سخت و پیچیده ای نیست و شما با طی کردن مراحل زیر می توانید به سادگی موفق به دریافت ویزای استارت آپ هلند شوید.

 • ارسال درخواست و پرداخت هزینه مربوطه
 • دریافت رسید و بررسی درخواست و مدارک شما
 • تصمیم گیری
 • دریافت اجازه اقامت موقت هلند
 • سفر به هلند

با توجه به مراحل فوق، در اولین مرحله، لازم است که فرم درخواست خود را به صورت آنلاین دریافت کنید و آن را به طور کامل و دقیق تکمیل نمایید. سپس با ارسال فرم درخواست و مدارکتان به همراه پرداخت هزینه مربوطه، باید در خواست خود را ثبت کنید. بعد از اینکه درخواست خود در خصوص مهاجرت به هلند از طریق ویزای استارت آپ را ثبت نمودید، سازمان IND و آژانس RVO، وارد این فرآیند می شود و در طی چند مرحله مدارک و شرایط شما را ارزیابی می کنند. در طی این ارزیابی ها، دارا بودن شرایط تعیین شده و ماهیت محصول یا خدماتی که قصد ارائه آن را دارید، در مرکز توجه قرار دارد. در نهایت بعد از ارزیابی در خصوص درخواست شما تصمیم گیری می شود و در صورت تایید شدن درخواستتان، شما می توانید وارد مراحل بعدی این فرآیند شوید.

پردازش درخواست دریافت ویزای استارتاپ هلند چقدر زمان می برد؟

اگر تمامی مدارک را به طور کامل ارائه داده باشید، عموما ظرف 90 روز تصمیم رسمی که در خصوص دریافت یا عدم ویزا برای شما در نظر گرفته شده است، به شما ابلاغ می شود. تا کنون کوتاه ترین مدتی که یک درخواست در خصوص اخذ ویزای استارت آپ هلند، پردازش شده، 7 هفته می باشد.

هزینه دریافت ویزای استارت آپ هلند چقدر است؟

در حال حاضر، کلیه هزینه صدور ویزای استارتاپ هلند، 362 یورو تعیین شده است. اما برای دریافت این ویزا، شما نیاز به سرمایه شخصی نیز دارید. در رابطه با میزان این سرمایه، از آنجا که مقدار خاصی تعیین نشده، شرایط شما و برنامه تجاری تان است که تعیین می کند، چه میزان سرمایه برای شما کافی است.

ما ادامه این مقاله را، به سوالاتی که مخاطبانمان بیشتر از ما در خصوص اخذ ویزای استارت آپ هلند، می پرسند، اختصاص داده ایم.

11 سوال متداول در مورد اخذ ویزای استارتاپ هلند

1. اگر در حال حاضر، یکی از اقوام درجه یکم به عنوان یک مهاجر بسیار ماهر در هلند زندگی و کار کند، می توانم درخواست دریافت ویزا استارت آپ هلند کنم؟

بله، در صورت وجود چنین شرایطی، و البته دارا بودن سایر شرایط لازم، شما به سادگی می توانید درخواست خود را ارسال کنید و در نهایت به راحتی به کشور هلند مهاجرت کنید.

2. چه سازمان هایی درخواست ما را بررسی می کنند؟

برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای استارت آپ، شرایط و مدارک شما توسط سازمان IND (سازمان ارائه خدمات مهاجرت و تابعیت هلند)، مورد بررسی قرار می گیرد، با این تفاوت که در این شیوه مهاجرتی، این سازمان از RVO (آژانس تصدی هلند)، در خصوص کیفیت پیشنهاد تجاری شما و اینکه آیا شما با توجه به شرایط و مدارکتان امکان راه اندازی استارت آپ موفق در هلند را دارید یا خیر؟، مشورت می گیرد و در نهایت در خصوص درخواست شما تصمیم گیری می کند.

3. آیا الگو یا چارچوب استاندارد تعیین شده ای در خصوص نوشتن بیزینس پلن برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای استارتاپ وجود دارد؟

متاسفانه تا کنون هیچ چارچوب تعیین شده یا الگو خاصی برای بیزینس پلن یا طرح تجاری که مورد تایید قرار بگیرد وجود ندارد اما آنچه که تجربه به ما نشان داده این است که بیزینس پلن شما تا آن جا که ممکن است باید کاملا دقیق نوشته شود و حتما کارهایی که قصد دارید در سال اول برای استارت آپ خود انجام دهید یا به عبارتی مراحلی که در سال اول برای تبدیل ایده تان به یک تجارت قصد دارید پشت سر بگذارید، در آن ذکر شود.

4. چگونه می توانم یک استارت آپ یا شرکت را از خارج در کشور هلند ثبت کنم؟

باید به شما بگوییم متاسفانه همچین امکانی در حال حاضر وجود ندارد شما تنها با مراجعه حضوری به دفتر مربوطه که در کشور هلند قرار دارد می توانید استارت آپ یا شرکت خود را در کشور هلند به ثبت برسانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ثبت استارت آپ در هلند می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت، با مشاوران ما تماس بگیرید.

5. در صورت رد درخواست، می توانیم درخواست تجدید نظر بدهیم؟

بله، همیشه در برابر هر تصمیمی که توسط IND اعلام شود، امکان تجدید نظر وجود دارد.

6. منظور از راه اندازی استارت آپ نوآور چیست؟

برای اینکه بتوانید به واسطه ویرا استارت آپ هلند، به این کشور مهاجرت کنید لازم است که یک استارتاپ نوآورانه در این کشور راه اندازی فرمایید. استارت آپی نوآورانه محسوب می شود که یکی از ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • محصول یا خدمات جدیدی در هلند ایجاد کند.
 • از تکنولوژی و فناوری جدید در بخش های مختلف استارت آپ استفاده شود:
 • مطابق با روش های ابتکارانه در هر حوزه ای عمل کند.

7. ما قبلا شرکتی را در کشور هلند ثبت کرده ایم، اما استارتاپی که به تازگی می خواهیم در کشور هلند راه اندازی کنیم، تنها با یکی از محصولات آن شرکت مرتبط است، آیا لازم است که برای راه اندازی استارت آپ خود یک شرکت جدید در کشور هلند ثبت کنیم؟

شما نیازی به ثبت شرکت جدید در هلند ندارید، به شرطی که همانطور که گفتید، محصول یا خدماتی که خواهان راه اندازی آن هستید، بخشی از مشاغل اصلی شرکت موجود شما باشد.

8. با توجه به اینکه داشتن یک تسهیل گر از جمله شرایط اخذ ویزای استارت آپ هلند می باشد، از چه سازمانی یا چه افرادی به عنوان تسهیل گر طرح تجاریمان می توانیم کمک بگیریم؟

منظور از تسهیل گر در واقع یک مشاور تجاری است که باید حداقل 2 سال تجربه موفق هدایت استارت آپ های که فعالیتی جدید و نوآورانه دارند را، داشته باشد، همچنین با ارائه کمک در حوزه های مختلف، از جمله مدیریت عملاتی، بازاریابی، سرمایه گذاری و…، بتوانید از استارت آپ شما حمایت کند.

در این زمینه سازمان ها و موسسات بسیاری هستند که می توانید از آن ها کمک بگیرید که برخی از آن ها عبارتند از: Impact Hub، Rockstart، Startup Bootcamp و….

9. آیا می توانید روش هایی برای پیدا کردن یک تسهیل کننده بالقوه متناسب با شرایط را توصیه کنید؟

روش های بسیاری وجود دارد که شما تسهیل کننده مورد نظر خود را پیدا کنید، اما توصیه ما به شما این است که ابتدا به وب سایت RVO، مراجعه فرمایید چرا که در آن سایت اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه برای شما وجود دارد. البته نباید توقع داشته باشید تنها با مراجعه به این سایت، تسهیل کننده مناسب خود را بیابید. با مراجعه به این سایت باعث می شود ویژگی های یک تسعیل کننده بالاقوه متناسب با شرایط را بشناسید.

10. آیا مبلغی که اثبات کننده توانایی مالی ما برای زندگی و کار در هلند است، باید هر ماه در طی مدت اقامت ما در هلند، در حساب بانکی ما وجود داشته باشد؟

خیر، کل مبلغ، یعنی مبلغی که برای یک سال اقامت در هلند کافی است، تنها در ابتدا لازم است که در حساب بانکی شما وجود داشته باشد.

11. در صورت پایان اعتبار اجازه اقامت هلند، امکانی برای تمدید وجود دارد؟

بعد از یک سال، در خواست شما به عنوان صاحب یک استارت آپ نوآور در هلند، به صورت خودکار تمدید می شود، البته به شرطی که شرایط لازم را داشته باشید.

در صورتی که با مطالعه این مقاله، سوالاتی در خصوص مهاجرت به هلند از طریق ویزا استارت آپ هلند یا سایر برنامه های مهاجرتی موجود، ذهن شما را مشغول کرده است، می توانید همین الان آن را با ما و سایر همراهانمان به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن پاسخگو شما باشند یا فرم ارزیابی مهاجرتی وب سایت ما را تکمیل نمایید تا بعد از بررسی شرایط شما، کارشناسان و مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *