ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ مالزی

ویزای استارت آپ مالزی

ما در این مقاله شرایط دریافت ویزای استارت آپ مالزی در سال 2021 را به طور کامل توضیح خواهیم داد. اگر شما هم بفکر راه اندازی یک کسب و کار نو در کشور دیگری هستید این مقاله را از دست ندهید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در این زمینه در انتهای مقاله عنوان کنید.

در این مقاله به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت:

 1. مزایای راه اندازی استارت آپ در مالزی
 2. معرفی ویزای استارت آپ مالزی
 3. چه افرادی می توانند با استفاده از ویزای استارت آپ به مالزی مهاجرت کنند؟
 4. مزایای دریافت ویزای استارت آپ مالزی
 5. شرایط دریافت ویزای استارت آپ مالزی چیست؟
 6. شرایط دریافت اقامت مالزی از طریق ویزای استارت آپ
 7. شرایط دریافت پاسپورت مالزی با ویزای استارت
 8. اخذ ویزای استارت آپ مالزی چقدر زمان می برد؟
 9. نحوه راه اندازی استارت آپ در مالزی

  1. کسب مجوز کار در مالزی

  2. ثبت استارت آپ در مالزی

  3.اجاره یا خرید دفتر در مالزی

 

نگاهی کوتاه به شرایط کسب و کار در مالزی

شاید شما هم مالزی را به خاطر داشتن طیف گسترده ای از غذاهای خوشمزه و لذیذ یا سواحل بکر ماسه های سفید و… بشناسید اما آیا می دانستید در پایتخت مالزی یعنی کوالالامپور، طی چند سال اخیر رشد سریعی در اکوسیستم استارت آپ های این کشور رخ داده و شما هم اکنون، با استفاده از ویزای استارت آپ مالزی می توانید به این کشور مهاجرت کنید و در نهایت تابعیت و اقامت مالزی را به دست آورید؟

اگر نگاهی به اکوسیستم استارت آپ های مالزی بیاندازید، خواهید دید که کشور مالزی زادگاه تعداد قابل توجهی از استارت آپ های معروف چون iflix، carsome، myteksi و… بوده است. همچنین به دلیل اجرا سیاست هایی که از سال 2015 در رابطه با راه اندازی استارت آپ های جدید، ایجاد کرده، رشد بسیاری در صنعت استارت آپ های این کشور رخ داده است.

به طور کلی، کشور مالزی یک مکان ایده آل برای زندگی و راه اندازی یک کسب و کار موفق می باشد چرا که کیفیت زندگی، تحصیل و کار در این کشور بسیار بالا است. شما با هزینه های بسیار کمی می توانید به زندگی در کشور مالزی بپردازید. البته علاوه بر این با توجه به امکان دریافت سریع ویزا برای مهاجرت به مالزی وجود دارد، می توان گفت کشور مالزی یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان است.

مزایای راه اندازی استارت آپ در مالزی

با توجه به سیاست هایی که دولت مالزی در رابطه با راه اندازی استارت آپ ها در پیش گرفته است، می توان گفت با راه اندازی استارت آپ در مالزی، شما از حمایت مالی مستقیم و پشتیبانی دولت این کشور بهره مند می شوید. علاوه بر این شرکت های بسیاری هستند که می توانند در زمینه حفظ بقا و رشد کسب و کارتان به شما کمک کنند که یکی از آن ها شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی (MDEC) می باشد. از سال 2015، تا کنون، این شرکت به بیش از 130 استارت آپ کمک کرده است. از دیگر شرکت هایی که می توانید روی کمک آن ها حساب کنید، می توان به شرکت QADKAM اشاره کرد. این شرکت می تواند به شما کمک کند تا در بازه زمانی کوتاهی، کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

از آنجا که این کشور، به عنوان یکی از پیشگامان اقتصادی در جنوب شرقی آسیا شناخته می شود و اولین کشور این منطقه است که برای مشاغل نوین منطقه اقتصادی ویژه ای محسوب می شود، می توان گفت مالزی قدرت تصاحب این منطقه را در حوزه استارت آپ ها دارد و این یعنی در آینده ای نه چندان دور، در کشور مالزی شاهد پیشرفت ها و دست آوردهای بسیاری در صنعت استارت آپ خواهیم بود.

اگر تسلط کافی به نحوه راه اندازی استارت آپ در مالزی داشته باشید و با قوانین مهاجرت به این کشور با استفاده از ویزای استارت آپ آشنا باشید، هرگز مهاجرت به مالزی برای شما دشوار نخواهد بود. از این رو ما در ادامه به هر آنچه که لازم است در مورد ویزای استارت آپ مالزی و نحوه راه اندازی استارت آپ در این کشور بدانید، می پردازیم.

معرفی ویزای استارت آپ مالزی

ویزای استارت آپ مالزی، برنامه ای برای مهاجرت به این کشور است که دولت مالزی برای جذب افراد با استعداد و ایده پرداز آن را به وجود آورده است.

با توجه به اینکه کشور مالزی در زمینه تکنولوژی و مشاغل نوآورانه، رقابت تنگاتنگی با کشورهای آسیایی دیگر از جمله ژاپن، کره جنوبی و به ویژه سنگاپور دارد، این برنامه مهاجرتی را با قوانینی ساده ایجاد کرده تا افراد بااستعداد که مهارت ویژه ای دارند و می توانند استارت آپی نوین در این کشور ایجاد کنند، به راحتی به این کشور مهاجرت کنند.

از سال 2019 تا کنون، بیش از 3000 متقاضی با استفاده از اخذ ویزای استارت آپ مالزی، به این کشور مهاجرت کردند که خود موضوع بیانگر سادگی اخذ این ویزا می باشد.

چه افرادی می توانند با استفاده از ویزای استارت آپ به مالزی مهاجرت کنند؟

افرادی که….

 • سوءپیشینه ای ندارند.
 • در طی سه ماه حداقل 50000 رینگیت مالزی (RM) در حساب بانکی خود دارند.
 • می توانند استارت آپی در مالزی راه اندازی کنند که از لحاظ اقتصادی به نفع کشور مالزی باشد.

مزایای دریافت ویزای استارت آپ مالزی

اخذ این ویزا و مهاجرت به مالزی از طریق ویزای استارت آپ، مزایای بسیاری به همراه دارد که تنها مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • شما می توانید از طریق ویزای همراه، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با خود به مالزی ببرید.
 • فرزندان شما می توانند از حق تحصیل رایگان در مالزی بهره مند شوند.
 • با دریافت این ویزا، همسر شما نیز می تواند مجوز کار در مالزی را دریافت کند.
 • می توانید از خدمات سلامت بسیار خوب این کشور بهره مند شوید.
 • می توانید به بازار کار عالی و متخصصان بسیار دسترسی داشته باشید.
 • در اکوسیستم استارت آپی که قدرت بسیاری دارد فعالیت کنید.
 • از مزایای دسترسی به بازار جنوب شرقی آسیا که بازار بسیار گسترده ای است، بهره مند شوید.
 • و…

شرایط دریافت ویزای استارت آپ مالزی چیست؟

دریافت این ویزا مانند دریافت هر ویزای دیگری دارای شرایط به خصوصی است. مهم ترین شرایط دریافت ویزای استارت آپ مالزی که توسط اداره مهاجرت این کشور اعلام شده، به شرح زیر است:

 • تسلط به زبان انگلیسی یا مالزیایی (مالاییایی) و یا حتی چینی
 • داشتن سرمایه کافی
 • ارائه بیزینس پلن با توجه به بازار این کشور
 • دریافت تائیدیه ای از Malaysia Digital Hub Space در رابطه با کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید.
 • ثبت استارت آپ در مالزی و راه اندازی آن

شرایط دریافت اقامت مالزی از طریق ویزای استارت آپ

با دریافت ویزای استارت آپ مالزی، شما اقامتی یک ساله در مالزی را به دست می آورید. در طی این یک سال اگر توانسته باشید بستری مناسب برای کسب و کارتان فراهم کنید و عملا استارت آپ خود را در مسیر موفقیت قرار داده باشید و یک سرمایه گذار برای کسب و کار خود پیدا کرده باشید، ویزا و مدت اقامت شما تمدید می شود و شما می توانید 5 سال دیگر در این کشور اقامت داشته باشید. بعد از 5 سال با دارا بودن شرایطی مجددا می توانید اقامت خود را تمدید کنید تا اقامت دائم مالزی را دریافت نمایید.

شرایط دریافت پاسپورت مالزی با ویزای استارت آپ

در صورتی که کسب و کار شما در شرایط سودآوری باشد و موفق شده باشید به خوبی از عهده زندگی و کار خود بدون زیر پا گذاشتن قوانین، بر آمده باشید، بعد از 8 سال اقامت در مالزی، شما می توانید پاسپورت و تابعیت مالزی را به دست آورید.

اخذ ویزا چقدر زمان می برد؟

برای اینکه موفق به اخذ این ویزا شوید، لازم است که تمامی شرایط تعیین شده از سوی اداره مهاجرت مالزی را داشته باشید. طبق تجربه های به دست آمده، اصولا  3 ماه طول می کشد تا افراد بتوانند شرایط تعیین شده را برآورده کنند. علاوه بر این زمان، فرآیند ارسال بیزینس پلن و مدارک تا اخذ تائیدیه، 3 تا 4 هفته زمان می برد.

در نتیجه می توان گفت دریافت ویزای استارت آپ مالزی حدود 4 تا 5 ماه زمان خواهد برد.

نحوه راه اندازی استارت آپ در مالزی

بعد از کسب ویزای استارت آپ مالزی، شما باید 3 گام مهم را پشت سر بگذارید تا استارت آپ شما بتواند فعالیت خود را آغاز کند.

1. کسب مجوز کار در مالزی

اگر خواستار راه اندازی استارت آپی در کشور مالزی هستید، باید بدانید کشور مالزی مانند سایر کشورهای موجود در خاورمیانه از جمله دبی، عربستان سعودی و… نیست. برای اینکه بتوانید موفق به کسب اجازه کار در مالزی شوید، لازم است که موانع بسیاری را پشت سر بگذارید. دریافت اجازه کار مالزی، مانند انجام یک معامله بزرگ با فرد یا شرکتی ریزبین و دقیق با حساسیت های خاص خودش است.

برای راه اندازی استارت آپ در کشور مالزی، شما باید مجوز DP10 را دریافت کنید که دریافت این مجوز کار نیازمند اثبات اصالت استارت آپ شما و البته داشتن تمامی معیارهای تعیین شده از سوی اداره مهاجرت مالزی است.

نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا بسیار ساده و آسان موفق به دریافت اجازه کار در مالزی شوید. وجود یک مشاور یا تیمی از مشاوران و کارشناسان مجرب در کنار شما، می تواند سختی این مسیر را برای شما در چشم بر هم زدنی، آسان کند.

شاید تصور کنید اداره مهاجرت مالزی قوانین خاصی را در رابطه با مهاجرت به مالزی از طریق راه اندازی استارت آپ در این کشور تعیین کرده است، اما اینطور نیست. اداره مهاجرت مالزی تنها قوانین و شرایطی را در نظر گرفته است که دارا بودن آن ها نشانه اصالت تجارت شما است.

2. ثبت استارت آپ در مالزی

بعد از کسب اجازه کار در مالزی، اولین قدمی که باید بردارید این است که استارت آپ خود را با حداقل 1 میلیون رینگیت مالزی (RM) سرمایه، در کشور مالزی به ثبت برسانید.

همانطور که کمی پیش گفتیم، یکی از شرکت هایی که می تواند به شما کمک کند تا طی 3 تا 5 روز کاری کسب و کار خود را در کشور مالزی به ثبت برسانید، شرکت QADKAM است. این شرکت می تواند به شما کمک کند تا در هرجای مالزی که خواستید مانند کوالالامپور، استارت آپ خود را با هزینه ای بسیار کم ثبت کنید.

“شما می توانید روی کمک ما نیز برای ثبت استارت آپ در مالزی، حساب کنید.”

3. اجاره یا خرید دفتر در مالزی

شما می توانید در بسیاری از شهر های مالزی با هزینه ای کم، به راحتی ملکی برای کسب و کارتان بخرید یا اجاره کنید. به طور کلی هزینه اجاره یا خرید دفتر در مالزی بسیار مناسب است اما برای افرادی که به مالزی مهاجرت می کنند، اجاره یا خرید دفتر در کوالالامپور، نسبت به سایر شهر های مالزی، بیشتر است.

طبق آمارهای به دست آمده از املاک های مستقر در این کشور، حداقل سرمایه لازم برای اجازه یا خرید دفتر در مالزی، 20000 رینگیت مالزی (RM) می باشد.

بعد از انجام این کارها، استارت آپ شما به سادگی می تواند فعالیت خود را آغاز کند.

در پایان لازم است به شما بگوییم، برای دریافت اقامت مالزی، باید صبور باشید و بیهوده سرمایه خود را به موضوعات غیر ضروری اختصاص ندهید. شما با اجازه یک دفتر ساده حتی در فضاهای کار اشتراکی، استخدام حداقل یک کارمند که اهل کشور مالزی است و انجام برخی کارهای ساده که به نفع استارت آپتان می باشد، می توانید صاحب کسب و کاری موفق در کشور مالزی شوید.

گروه مهاجرتی لتس مایگریت می تواند از ابتدا تا انتهای مسیر مهاجرت به مالزی از طریق ویزای استارت آپ همراه شما باشد، کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و شرایط خود را با کارشناسان مربوط به ویزای استارت آپ مالزی، در میان بگذارید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را نیز تکمیل بفرمایید تا مشاوران ما بعد از بررسی شرایط شما، با شما ارتباط برقرار کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *