ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ فنلاند

ویزای استارتاپ فنلاند

ما در این مقاله از سایت لتس مایگریت شما را با صفر تا صد شرایط راه اندازی و اخذ ویزای استارت آپ فنلاند آشنا خواهیم کرد. پس اگر می خواهید همه چیز درباره مهاجرت به فنلاند از طریق این ویزا را بدانید، با ما همراه باشید.

در این مقاله موارد زیر را توضیح خواهیم داد:

 1. چرا کشور فنلاند؟
 2. چه کسانی می توانند ویزای استارت آپ دریافت کنند؟
 3. درباره معیارهای ارزیابی شغلی فنلاند برای مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ
 4. شرایط عمومی دریافت ویزای استارتاپ فنلاند:
 5. چه مدارکی برای اخذ ویزای استارت آپ فنلاند لازم است؟
 6. چگونه ویزای استارت آپ فنلاند را دریافت کنیم؟
 7. مرحله اول: دریافت تاییدیه صلاحیت
 8. مرحله دوم: ارسال درخواست به اداره مهاجرت فنلاند
 9. مرحله سوم: راه اندازی استارت آپ در فنلاند
 10. سوالات متداول

 

چرا کشور فنلاند؟

مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای استارت آپ فنلاند، یک فرصت بی نظیر برای کارآفرینانی است که دوست دارند استارت آپی در سطح بین المللی ایجاد کنند. هم اکنون شما نیز می توانید استارت آپی در کشور فنلاند راه اندازی کنید. با استفاده از مزایای اکوسیستم استارت آپ های فنلاند، به رویاها و اهداف خود برسید. کافی است بخواهید استارت آپی نوآورانه را در کشور فنلاند تاسیس کنید.

از آنجا که تنها افراد واجد شرایط می توانند با استفاده از ویزای استارتاپ فنلاند به این کشور مهاجرت کنند، بهتر است قبل از هر چیز بدانید چه کسانی می توانند نسبت به دریافت ویزای استارت آپ فلاند اقدام کنند؟

افرادی می توانند ویزای استارت آپ فنلاند را دریافت کنند که….

 • یک طرح تجارتی نوآورانه داشته باشند.
 • تیمی برای راه اندازی استارت آپ در فنلاند دارند. (این تیم باید حداقل 2 موسس داشته باشد که با مهارت های ویژه کارآفرینی در فنلاند آشنایی لازم را داشته باشند.)
 • دارای پشتیبانی مالی مطمئنی هستند.
 • برای توسعه اولیه استارت آپشان، بودجه کافی را دارند.
 • در ارزیابی شغلی، مشخص شود که صلاحیت لازم را دارند.

حتی اگر هم اکنون با توجه به نداشتن برخی شرایط جز افرادی که می توانند ویزای استارت آپ فنلاند را دریافت کنند، نیستید، نگران نباشید چرا که با کمی تلاش هر یک از آن ها به دست خواهید آورد. مهم ترین موضوع برای اینکه بتوانید در فنلاند استارت آپی راه اندازی کنید، کسب صلاحیت لازم در ارزیابی شغلی است. اهمیت این موضوع به اندازه ای است که با وجود داشتن هر یک از دیگر شرایط ذکر شده، در صورتی که صلاحیت لازم را نداشته باشید نمی توانید این ویزا را دریافت کنید.

درباره معیارهای ارزیابی شغلی فنلاند برای مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ

برای اینکه کارشناسان متوجه صلاحیت یا عدم صلاحیت شما شوند، برنامه تجاری، تیم، منابع و… را بررسی می کنند. این ارزیابی با توجه به معیارهای زیر انجام می شود:

 • نیازهایی که محصولات یا خدمات شما برآورده می کنند.
 • میزان رشدی که ممکن است استارت آپ شما در بازار جهانی داشته باشد.
 • مشتریان بالقوه و مدل درآمدی استارت آپ شما.
 • قابلیت توسعه استارت آپ شما در سطح بین المللی
 • پتانسیل تجاری بازار هدف استارت آپ شما با توجه به تخمین های احتمالی
 • میزان تخصص تیم شما
 • ارزش یا تغییرات اقتصادی که استارت آپ شما در اقتصاد فنلاند به وجود می آورد.
 • توانایی مالی

شرایط عمومی دریافت ویزای استارتاپ فنلاند:

این شرایط برای همه متقاضیان یکسان است. شما به طور معمول برای ثبت درخواستتان در خصوص اخذ ویزای استارت آپ فنلاند، باید دارای این شرایط باشید:

 • دارا بودن پاسپورت یا گذرنامه معتبر (اعتبار پاسپورت شما باید مطابق با مدت اعتبار محوز اقامتتان در کشور فنلاند باشد.)
 • نبود مانعی برای خروج شما از کشور و ورود شما به کشور فنلاند
 • اثبات اینکه حضور شما در فنلاند برای نظم و امنیت عمومی این کشور، همچنین سلامتی عمومی مردم فنلاند تهدید آمیز و خطرناک نیست.
 • اثبات اینکه حضور شما خطری برای روابط بین المللی فنلاند ایجاد نمی کند.
 • دارا بودن منابع مالی کافی برای هزینه های زندگی در این کشور (حداقل 1000 یورو در ماه)

چه مدارکی برای اخذ ویزای استارت آپ فنلاند لازم است؟

به طور کلی شما باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت فنلاند ارائه دهید تا درخواست شما در خصوص اخذ ویزای استارت آپ فنلاند، مورد پردازش قرار بگیرد:

 • پاسپورت معتبر
 • سندس که اثبات کند شما به طور قانونی در کشوری که هم اکنون زندگی می کنید، اقامت دارید.
 • پرینت رنگی از صفحه های پاسپورتتان که دارای داده های شخصی هستند.
 • فرم MP_1 که به طور دقیق و کامل تکمیل شده است.
 • پرینت موجودی حساب های بانکی تان و اسناد مربوط به سایر دارایی هایتان

چگونه ویزای استارت آپ فنلاند را دریافت کنیم؟

برای اینکه ویزای استارتاپ فنلاند را دریافت کنید، مراحلی وجود دارد که اگر آن ها با موفقیت پشت سر بگذارید، سرانجام می توانید این ویزا را دریافت نمایید. البته قبل از انجام این مراحل بهتر است مطمئن شوید که شرایط لازم برای دریافت اجازه اقامت در فنلاند را دارید و بعد از آن تمامی مدارک لازم را جمع آوری کنید و ترجمه شده آن ها را نیز فراهم کنید.

مرحله اول: دریافت تاییدیه صلاحیت

اولین کاری که قبل از ارسال درخواستتان به اداره مهاجرت فنلاند باید انجام بدهید این است که از تجارت فنلاند (Business Finland) تاییدیه صلاحیت دریافت کنید. برای این کار کافی است که برنامه کاری خودتان را مطابق با دستورالعمل های تعیین شده، به همراه درخواست دریافت تاییدیه صلاحیت و مدارک تعیین شده، برای تجارت فنلاند ارسال کنید.

اگر از جمله کارآفرینان تازه کار هستید، دریافت این تاییدیه برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد.

شرایط لازم برای دریافت تاییدیه صلاحیت در خصوص دریافت ویزای استارت آپ فنلاند و راه اندازی استارت آپ در این کشور:

 • دارا بودن تیمی که حداقل از 2 نفر تشکیل شده باشد. (این دو نفر باید دارای تجربه های مختلفی در زمینه های متفاوت باشند)
 • پتانسیل رشد سریع در استارت آپ شما وجود داشته باشد.
 • طرح استارت آپ شما نوآورنه و خلاقانه باشد.
 • اعضای تیم به اجزای منظم فعالیت های استارت آپ و رسیدن به اهداف تعیین شده، تعهد لازم را داشته باشند.
 • بیش از 60 درصد سهام استارت آپی که قرار است تاسیس شود، به موسسان آن تعلق داشته باشد.
 • بودجه اولیه و منابع مالی مناسب و امن برای توسعه اولیه شرکت در دسترس موسسان آن باشد.

مرحله دوم: ارسال درخواست به اداره مهاجرت فنلاند

بعد از اینکه تاییدیه صلاحیت را دریافت کردید، زمان آن رسیده که قدم بعد را بردارید. یعنی درخواست دریافت ویزای استارت آپ را به همراه تاییدیه صلاحیتی که دریافت کرده اید، برای اداره مهاجرت فنلاند ارسال کنید.

توجه داشته باشید که مدت اعتبار تاییدیه صلاحیت تنها 2 ماه است و از آنجا که این تاییدیه لازمه اخذ اقامت فنلاند می باشد، لازم است که به محض دریافت آن، درخواست خود را برای اداره مهاجرت فنلاند ارسال فرمایید.

مرحله سوم: راه اندازی استارت آپ در فنلاند

با پشت سر گذاشتن مرحله دوم، باید استارت آپ خود را در کشور فنلاند به ثبت برسانید. با این کار شما از مزایایی که به واسطه حضور در اکوسیستم استارت آپ های فنلاند، به شما تعلق می گیرد، بهره مند می شوید.

شما به عنوان کارآفرین تازه ای که وارد اکوسیستم استارت آپ های فنلاند می شود، می توانید برای تعمین بودجه برای استارت آپتان از شرکت های سرمایه گذاری مانند شرکت Tempo، کمک بگیرید.

سوالاتی که ممکن است درباره ویزای استارتاپ فنلاند داشته باشید

آیا وجود ویروس کرونا بر روند اخذ ویزای استارت آپ فنلاند و فرآیند ثبت استارت آپ در فنلاند تاثیر گذاشته است؟

دولت و سازمان های مربوط به امور مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای استارت آپ در تلاش اند که مانند گذشته روند اخذ این ویزا و فرآیند ثبت استارت آپ در این کشور را سازماندهی کنند و از این می توان گفت آن ها در تلاشند این کارها مانند گذشته صورت بگیرد اما به هر حال،  ممکن است محدودیت هایی مانند منع ورود خروج از مرزها کمی بر روی این فرآیند تاثیر بگذارد.

دریافت تاییدیه صلاحیت چقدر زمان می برد؟

به طور متوسط، در صورتی که تمامی مدارک و درخواست های خود را مطابق با الگو تعیین شده ارسال کرده باشید، حدود دو هفته طول می کشد تا تاییدیه صلاحیت را دریافت نمایید.

در صورت مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای استارت آپ، همسر و فرزاندانم می توانند با من به فنلاند مهاجرت کنند؟

بله همسر و فرزندان زیر 18 سال شما، در صورتی که توانایی مالی لازم را داشته باشید، می توانند با شما به فنلاند مهاجرت کنند.

برای دریافت اجازه اقامت در فنلاند، لازم است که اعتبار پاسپورت چقدر باشد؟

از آنجا که اداره مهاجرت فنلاند با توجه به مدت اعتبار پاسپورت شما، اجازه اقامت در فنلاند را برای شما صادر می کند، لازم است که حتما قبل از درخواست دریافت احازه اقامت، نسبت به میزان اعتبار پاسپورتتان اطمینان لازم را پیدا کنید و به طور مثال اگر تنها 6 ماه تا منقضی شدن اعتبار پاسپورتتان مانده بهتر است که اعتبار پاسپورت خود را تمدید کنید تا مشکلی در خصوص اقامت شما در فنلاند، پیش نیاید.

حداقل اعتبار پاسپورت شما باید 2 سال باشد.

چقدر طول می کشد تا درخواست ما در خصوص ویزای استارتاپ فنلاند، پردازش شود؟

اگر اولین بار است که نسبت به دریافت ویزای استارت آپ فنلاند اقدام می کنید، اصولا حدود 3 تا 5 ماه طول می کشد تا در خواست شما پردازش شود اما اگر خواهان تمدید ویزای خود هستید، به طور متوسط پردازش درخواست شما 2 تا 4 ماه طول می کشد. البته همه این ها در صورتی است که درخواست خود را به صورت الکترونیک ثبت کنید. در صورتی که درخواست های خود را به اصطلاح به شکل کاغذی ثبت کنید، پردازش درخواست شما بیشتر طول می کشد.

هزینه درخواست اخذ ویزای استارت آپ فنلاند چقدر است؟

در مورد هزینه ها نیز اگر درخواست خود را به صورت الکترونیکی ثبت کنید، هزینه کمتری را باید بپردازید و در صورتی که درخواست خود را به صورت کاغذی ارسال کنید، هزینه بیشتری را باید پرداخت نمایید.

به طور معمول هزینه درخواست الکترونیکی برای بار اول 350 یورو و هزینه درخواست کاغذی برای بار اول 480 یورو است. هزینه تمدید نیز در صورت ثبت درخواست به صورت الکترونیکی یا کاغذی، 260 یورو می باشد.

چطور می توانید توانایی مالی خود در خصوص هزینه های زندگی در فنلاند را اثبات کنیم؟

شما با پرینت بانکی حساب خود، می توانید اثبات کنید که از طریق پول شخصی که در حساب بانکیتان دارید می توانید از پس هزینه های زندگی در فنلاند، بر بیایید، یا اگر قرارداد کاری داشته باشید که دستمزد شما به طور ماهانه پاسخگو هزینه های زندگی شما در فنلاند باشد، از طریق آن می توانید ثابت کنید که می توانید از پس هزینه های زندگی در این کشور، بر بیایید.

نکته مهم در رابطه با این موضوع این است که شما باید ثابت کنید حداقل به مدت یک سال، توانایی مالی لازم را دارید و می توانید با استفاده از پولی که در حساب بانکی خود دارید یا دستمزدی که دریافت می کنید، در فنلاند زندگی کنید.

مدت اعتبار ویزای استارت آپ فنلاند چقدر است؟

زمانی که درخواست شما برای دریافت ویزای استارت آپ فنلاند مورد تایید قرار می گیرد، ویزایی که برای شما صادر می شود، دو سال اعتبار دارد. شما می توانید بعد از اینکه اعتبار این ویزا پایان یافت، ویزای خود را تمدید کنید.

شما چه سوال دیگری درباره ویزای استارتاپ فنلاند هم اکنون در ذهن خود دارید؟ آن را با ما و سایر همراهانمان به اشتراک بگذارید. کارشناسان لتس مایگریت در اولین فرصت پاسخ شما را خواهند داد. همچنین اگر مایلید کارشناسان ما شرایط و موقعیت شما برای مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای استارت آپ را بررسی کنند، می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی لتس مایگریت را تکمیل نمایید و آن را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما بعد از بررسی های لازم با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *