ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ دانمارک

ویزای استارت آپ دانمارک

در این مقاله اطلاعات جامعی را که باید درباره شرایط راه اندازی و دریافت ویزای استارت آپ دانمارک در سال 2021 بدانید در اختیار شما می گذاریم. حتی اگر تازه این تصمیم را گرفته اید، جالب است بدانید که شما تنها چند قدم با دریافت ویزای استارتاپ دانمارک فاصله دارید. در صورتی که پاسخ سوال خود را در این مقاله پیدا نکردید حتما در انتهای مقاله از ما بپرسید. مشاوران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

در این مقاله موارد زیر را توضیح خواهیم داد:

 1. ویزای استارت آپ دانمارک چیست؟
 2. مزایای راه اندازی استارت آپ در دانمارک
 3. چگونگی دریافت ویزای استارت آپ دانمارک
 4. قدم اول: دریافت تاییدیه برای راه اندازی استارت آپ در دانمارک
 5. قدم دوم: دریافت اجازه اقامت و اجازه کار در دانمارک از طریق ویزای استارت آپ
 6. قدم سوم: ثبت و راه اندازی استارت آپ در دانمارک

چرا ویزای استارت آپ دانمارک؟

اگر از جمله کارآفرینان با استعداد هستید که دوست دارید در کشوری کسب و کار خود را راه اندازی کنید که به شما اهمیت ویژه ای بدهند، دانمارک همان کشوری است که باید استارت آپ خود را در آن راه اندازی کنید، چرا که دانمارک کشوری است که به کارآفرینان اهمیت ویژه ای می دهد. اگر بتوانید استارت آپی با تاثیرات مثبت در اکوسیستم استارت آپ های دانمارک راه اندازی کنید، به موفقیت های بسیاری دست پیدا خواهید کرد. پس اگر یک ایده تجاری خلاقانه و نوآورانه دارید، بهترین کار برای شما مهاجرت به دانمارک با دریافت ویزای استارت آپ دانمارک می باشد.

ویزای استارتاپ دانمارک، برنامه ای منحصر به کارآفرینانی است که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند. در واقع کارآفرینانی که قصد راه اندازی استارت آپی در دانمارک را دارند می توانند با استفاده از این برنامه مهاجرتی، اقامت دائم دانمارک و تابعیت این کشور را به دست آورند.

برای دریافت ویزای استارت آپ دانمارک لازم است که به صورت فردی یا به صورت تیمی حداکثر 3 نفره یک طرح تجاری نوآورانه و خلاقانه ارائه دهید.

مزایای راه اندازی استارت آپ در دانمارک

راه اندازی استارت آپ در دانمارک، در واقع انجام یک جور سرمایه گذاری در کشور دانمارک است. انجام این کار مزایای بسیاری برای شما دارد که مهم ترین آن ها عبارت است از:

 • امکان استفاده از نیروی کار ماهر و چند زبانه
 • وجود ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور دانمارک
 • بهره وری از زیر ساخت های توسعه یافته با کیفیت خوب
 • نرخ مالیات نسبتا کم (حدود 25 درصد)
 • بهره مندی از مزایای خاص مالیاتی
 • و…

چگونگی دریافت ویزای استارت آپ دانمارک

به طور کلی می توان گفت طرح تجاری شما، کلید موفقیت شما برای دریافت ویزای استارتاپ دانمارک است بنابراین قبل از هر کاری برای اخذ ویزای استارت آپ دانمارک باید بیزینس پلن خود را تهیه کنید. اولین قدم در روند دریافت این ویزا نیز ارسال بیزینس پلن استارت آپتان به هیات متخصصان استارت آپ دانمارک است. در صورتی که بیزینس پلن شما مورد تایید قرار بگیرد، باید به دنبال دریافت اجازه اقامت و اجازه کار در دانمارک باشید و به محض دریافت آن ها باید مقدمات لازم برای راه اندازی استارت آپتان در دانمارک را فراهم کنید. با فراهم شدن بستری برای شروع فعالیت استارت آپتان می توانید به دانمارک مهاجرت کنید.

قدم اول: دریافت تاییدیه برای راه اندازی استارت آپ

دریافت این تاییدیه برای راه اندازی استارت آپ در دانمارک اهمیت ویژه ای دارد بنابراین تا آنجا که می توانید باید بزینس پلن عالی برای ایده تجاری خود تهیه کنید.

طبق تجربه های به دست آمده، در صورتی که بیزینس پلن شما واضح و شفاف نوشته شود، به گونه ای که کارشناسانی که آن را بررسی می کنند بتوانند به خوبی طرح تجاریتان و نحوه فعالیت استارت آپ شما را درک کنند، ارزیابی بهتری در خصوص ایده تجاریتان صورت می گیرد.

البته قبل از تهیه بزینس پلتان و ثبت درخواست دریافت تاییدیه در رابطه با آن بهتر بدانید که استارت آپ شما باید دارای شرایطی باشد.

شرایط بیزنس پلن

 • نوآورانه و خلاقانه باشد.
 • ایده ای مقیاس پذیر باشد.
 • دارای پتانسیل رشد و ایجاد استغال در دانمارک باشد.

علاوه بر بزینس پلن برای ثبت درخواستتان به صورت آنلاین باید فرمی را نیز به صورت آنلان تکمیل کنید. در این فرم مشاغلی که با راه اندازی استارت آپتان ایجاد می کنید، خدمات یا محصولاتتان و موسسان استارت آپتان باید توضیحاتی ارائه دهید.

توجه داشته باشید که در بیزینس پلنتان حتما مسائلی چون استارت آپ شما چه مشغلی را در دانمارک به وجود می آورد، چرا استارت آپ شما در دانمارک موفق خواهد بود، مراحل تولید محصولاتتان یا مراحل ارائه خدماتتان، مهارت ها و تخصص ها و تجربیات موسسان، سازمان هایی که از شما حمایت و پشتیبانی می کنند و… را ذکر کنید.

علاوه بر فرم مربوطه و بزینس پلن، شما باید پرونده ای را ضمیمه درخواستتان کنید. در این پرونده باید برنامه کاری شما، مدارک مربوط به دفتری که قصد راه اندازی استارت آپ در آنجا را دارید، نمونه ای از محصولی که می خواهید تولید کنید و… وجود داشته باشد.

فراموش نکنید که تمامی این اسناد و مدارک باید به زبان انگلیسی نوشته شوند.

از زمانی که بیزینس پلن و مدارک خود را برای هیات متخصصات استارت آپ دانمارک ارسال کنید، حدود 6 هفته طول می کشد تا طرح شما ارزیابی شود و نتیجه نهایی در رابطه با آن به شما اعلام گردد.

شاید بهتر بدانید که دریافت تاییدیه طرح تجاری برای اخذ ویزای استارتاپ دانمارک با توجه به موارد زیر ارزیابی می شود.

معیارهای ارزیابی ایده تجاری برای دریافت ویزای استارت آپ دانمارک:

 • میزان نوآوری موجود در مدل کسب و کارتان (هیات متخصصان استارت آپ دانمارک به دنبال مدل های کاملا هوشمند هستند که وجود آن ها باعث توسعه و رشد بازار دانمارک یا حتی ایجادی صنعتی جدید در آن شود.)
 • جذابیت بازار (با توجه به ارزیابی بازار، پتانسیل تجاری و موانع ورود)
 • قابلیت مقیاس پذیری مدل کسب و کارتان (این ارزیابی با توجه به ایجاد اشتغال و رشد در دانمارک انجام می شود.)
 • توانایی موسسان و اعضای تیم استارت آپ (مهارت ها، میزان صلاحیت و تجربیات لازم برای راه اندازی استارت آپ مورد نظر مورد بررسی قرار می گیرد.

قدم دوم: دریافت اجازه اقامت و اجازه کار در دانمارک

تاییدیه که برای استارت آپتان دریافت می کنید، مهر اصلی اجازه اقامت و اجازه کار شما در دانمارک است. اما علاوه بر تاییدیه لازم است که شما مدارکی مبنی بر داشتن بودجه کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در دانمارک طی یک سال اول هستید.

هزینه پردازش درخواست شما در خصوص دریافت اجازه کار و اجازه اقامت این کشور از طریق ویزای استارت آپ دانمارک در حال حاضر 1900 کرون دانمارک (DKK) اعلام شده است.

در حالت معمول پروسه دریافت اجازه کار و اجازه اقامت دانمارک حدود یک ماه زمان می برد.

شرایط دریافت اجازه کار و اجازه اقامت دانمارک از طریق ویزای استارت آپ دانمارک

 • دارا بودن مالکیت فعال (شما باید حضور فعالی در راه اندازی استارت آپ خود داشته باشید و عملا در طرح تجاری خود سهم فعالی داشته باشید.)
 • دارا بودن توانایی مالی کافی برای گذراندن یک سال زندگی در دانمارک (برای اثبات توانایی مالی خود باید اسناد مدارکی در خصوص دارایی های مالیتان مانند صورت حساب بانکی تان ارائه دهید. میزان توانایی مالی شما اگر تنها به دانمارک مهاجرت کنید یا همراه با خانواده تان، متفاوت است. طبق گزارش های اعلام شده در سال 2020، افرادی که به تنهایی از طریق ویزای استارت آپ دانمارک مهاجرت می کنند باید 138648 کرون دانمارک (DKK) بودجه برای زندگی خود داشته باشند. حداقل سرمایه لازم برای افرادی که همراه با خانواده خود به دانمارک مهاجرت می کنند، به شرح زیر است:

فرد متقاضی به همراه همسرش= 277296 کرون دانمارک (DKK)

فرد متقاضی به همراه همسر و یک یا چند فرزندش= 322908 کرون دانمارک (DKK)

فرد متقاضی به همراه یک یا چند فرزندش (بدون همسر)= 184260 کرون دانمارک (DKK))

قدم سوم: ثبت و راه اندازی استارت آپ در دانمارک

با اخذ اجازه اقامت و اجازه کار در دانمارک می توانید استارت آپ خود را در دانمارک به ثبت برسانید و بخشی از اکوسیستم پر رونق استارت آپ های دانمارک شوید.

از آنجا که با توجه به دریافت ویزای استارت آپ دانمارک نسبت به دریافت اجازه کار و اجازه اقامت دانمارک، اقدام کرده اید، یک شماره ثبت شخصی (CRP) برای شما در آن ها ثبت شده است که شما برای ثبت استارت آپ خود در دانمارک به آن شماره نیاز دارید.

همچنین قبل از ثبت استارت آپ خود، باید نسبت به دریافت NemID اقدام کنید و سپس به طور واضح مشخص کنید که چه نوع شغلی را می خواهید راه اندازی کنید.

برای ثبت استارت آپ در دانمارک، باید به Start virksomhed در سایت virk.dk مراجعه کنید و درخواستی مبنی بر شمارهcvr که شماره ثبت رسمی شغل شما است، ثبت کنید.

برای اینکه بتوانید استارت آپی موفق در دانمارک راه اندازی کنید بدون شک نیازمند حمایت مراکز توسعه تجارت هستید. کمک گرفتن از این مراکز که تجربیات و دانش کارآمدی در خصوص راه اندازی استارت آپ در دانمارک دارند، می تواند شما را از شکست و افتادن در دام سرمایه های خطر پذیر نجات دهد.

توجه داشته باشید که بعد از ثبت استارت آپتان در دانمارک، استارت آپ شما تابع قوانین مالیاتی دانمارک قرار می گیرد و شما موظف به پرداخت مالیات در خصوص استارت آپ خود هستید.

و در پایان

امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات کارآمد و مفیدی درباره مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای استارت آپ، به دست آورده باشید.

اگر قصد اخذ ویزای استارت آپ دانمارک را دارید می توانید روی کمک ما حساب کنید.

در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره در رابطه با مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای استارت آپ را دارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تمای بگیرید و تا مشاوران لتس مایگریت شما را راهنمایی کنند. البته برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما، می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی را نیز تکمیل نمایید تا کارشناسان و مشاوران ما بعد از بررسی شرایط و مدارک شما با شما تماس بگیرند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *