ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ استونی

ویزای استارت آپ استونی

دریافت ویزای استارت آپ استونی، یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های مهاجرت به استونی است که امکان اخذ آن برای کارآفرینان خارج از اتحادیه اروپا از سال 2017 مهیا شده است. در این مقاله از وبسایت لتس مایگریت همه آنچه باید در مورد شرایط راه اندازی و دریافت ویزای استارت آپ استونی در سال 2021 بدانید را به شما خواهیم گفت.  گفت پس اگر می خواهید بخشی از سرزنده ترین اکوسیستم های استارت آپی اروپا باشید، این مقاله را از دست ندهید.

در این مقاله موارد زیر را توضیح خواهیم داد:

 1. چرا کشور استونی؟
 2. درباره اکوسیستم استارت آپ ها در استونی
 3. آیا می توانم ویزای استارت آپ استونی را دریافت کنم؟
 4. شرایط اخذ ویزای استارت آپ
 5. مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ
 6. مدت اعتبار ویزای استارتاپ چقدر است؟
 7. هزینه دریافت ویزای استارت آپ چقدر است؟
 8. چگونه برای اخذ ویزای استارت آپ باید اقدام کنیم؟
 9. ثبت استارت آپ در استونی
 10. دریافت مجوز کار در استونی از طریق اخذ ویزای استارت آپ
 11. مهاجرت با اعضای خانواده به استونی
 12. دریافت پاسپورت و تابعیت استونی از طریق ویزای استارت آپ
 13. اخذ ویزای استارتاپ چقدر طول می کشد؟

چرا کشور استونی؟

استونی از جمله کشورهای پیشرفته عضو اتحادیه اروپا است که در منطقه بالتیک (شمال اروپا) قرار دارد. طبق آمارهای به دست آمده، در طی چند سال اخیر، این کشور مقصد مورد علاقه بسیاری از مهاجران بوده است. زندگی در استونی مزایای بسیاری به همراه دارد که مهم ترین آنها هزینه مناسب تحصیل و بهره مندی از کیفیت بالای زندگی می باشد. برای کارآفرینان، مهاجرت به استونی یک انتخاب فوق العاده محسوب می شود چرا که در این کشور اکوسیستم سرزنده و پویایی برای استارت آپ ها به وجود آمده است.

این اکوسیستم در چند سال گذشته شاهد توسعه و پیشرفت بسیاری بوده که دلیل اصلی آن ورود بیش از 3800 استارت آپ مبتنی بر فناوری و همچنین فعالیت کارآفرینان نخبه در آن می باشد.

درباره اکوسیستم استارت آپ ها در استونی

اکوسیستم استارت آپ ها در طی دو سال اخیر حدود 2 برابر رشد کرده است و این موضوع باعث شده در حال حاضر استونی دارای بالاترین رتبه جهانی در خصوص نسبت جمعیت به تعداد آستارت ها، باشد. یکی از دلایلی که راه اندازی استارت آپ در استونی شامل مزایای بسیاری برای کارآفرینان می باشد این است که در این اکوسیستم تمامی برنامه ریزی های مربوط به اقتصاد و سیاست بر اساس برنامه صورت می گیرد و در بازار استارت آپ های استونی هیچ وقت کارآفرینان با سورپرایزی بزرگ رو به رو نمی شود و واقعا احتمال رخ دادن تغییرات شگفت انگیز در این اکوسیستم بسیار کم است.

راه اندازی استارت آپ در استونی هزینه کمی دارد و شما به سادگی با ثبت استارت آپ در این کشور می توانید به بازار استارت آپ های اروپا راه پیدا کنید و به فعالیت در سطح جهان بپردازید.

آیا می توانم ویزای استارت آپ استونی را دریافت کنم؟

اگر کارآفرینی هستید که یک ایده تجاری مبتنی بر فناوری دارید و قصد دارید آن ایده تجاری را در قالب یک استارت آپ به شیوه ای ابتکاری و خلاقانه گسترش دهید، به شرط آن که ایده تجاری شما دارای پتانسیل رشد جهانی نیز باشد، باید بگوییم بله، شما می توانید ویزای استارتاپ استونی را دریافت کنید و با استفاده از آن به استونی مهاجرت کنید. در واقع اگر شرایط زیر را دارید می توانید نسبت به دریافت این ویزا اقدام نمایید.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ:

 • نداشتن سوءپیشینه کیفری
 • داشتن یک ایده تجاری مبتنی بر فناوری، نوآورانه و مقیاس پذیر
 • وجود پتانسیل رشد جهانی برای کسب و کارتان
 • داشتن یک ایده تجاری که حداقل یکی از مشکلات موجود در استونی را حل کند یا باعث بهبود زندگی میلیون ها نفر در استونی شود.
 • مدل کسب و کارتان کاملا خلاقانه و مدرن باشد.
 • توانایی مالی کافی برای یک سال زندگی در استونی را داشته باشید. (حداقل هزینه زندگی در استونی برای یک ماه، برابر 160 یورو است و این یعنی شما باید حداقل 1920 یورو به عنوان سرمایه ای برای یک سال زندگی در استونی داشته باشید. البته ناگفته نماند که برای داشتن یک زندگی راحت در استونی به سرمایه بیشتری نیاز دارید. به طور مثال اجازه یک آپارتمان مناسب و خوب در استونی ممکن است ماهانه حدود 500 یورو برای شما هزینه ایجاد کند.)

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ:

 • پاسپورت یا گذرنامه معتبر
 • تاییدیه نامه ایده تجاریتان که کمیته استارت آپ استونی آن را صادر کرده است.
 • یک قطعه عکس رنگی با ابعاد (35*45 میلی متر)
 • فاکتور پرداخت هزینه مربوطه
 • بیمه نامه معتبر با پوشش حداقل 30000 یورو برای کل مدتی که در استونی اقامت دارید.
 • سایر مدارک چون شناسنامه، سند ازدواج و…
 • مدارکی در خصوص محل اقامتتان در استونی
 • اسنادی مربوط به اثبات توانایی مالی مانند صورتحساب بانکی و…

مدت اعتبار ویزای استارت آپ چقدر است؟

با اخذ ویزای استارت آپ استونی، در ابتدا ویزایی با اعتبار 18 ماه برای شما صادر می شود و در واقع شما در طی این 18 ماه فرصت دارید تا استارت آپ خود در استونی را راه اندازی کنید. البته این در صورتی است که قبلا استارت آپ خود را در استونی ثبت نکرده باشید. اگر قبلا استارت آپ خود را در استونی به ثبت رسانده باشید، با دریافت ویزای استارتاپ استونی اجازه اقامت موقت برای شما صادر می شود. مدت اعتبار اجازه اقامت موقت در استونی با توجه به شرایط هر متقاضی، متفاوت است اما آن حداکثر با اعتباری 5 ساله صادر می شود.

هزینه دریافت ویزای استارت آپ چقدر است؟

یکی مزایای اخذ ویزای استارتاپ استونی به نسبت اخذ ویزای استارت آپ سایر کشورهایی اروپایی این است که شما با پرداخت هزینه بسیار کمتری می توانید این ویزا را دریافت کنید. کافی است ایده تجاری خود در خصوص راه اندازی استارت آپتان در استونی را به صورت آنلاین به کمیته استارت آپ استونی ارائه دهید. در صورتی که طرح شما مورد تایید قرار بگیرد، شما به سادگی می توانید ویزای استارتاپ استونی را دریافت کنید.

چگونه برای اخذ ویزای استارت آپ استونی باید اقدام کنیم؟

برای دریافت این ویزا لازم است که موسس یا موسسانی که قصد راه اندازی استارت آپ در استونی را دارند، درخواست خود برای دریافت تاییدیه در خصوص ایده تجاریشان ثبت کنند. در صورتی که ایده تجاری شما مورد تایید قرار بگیرد می توانید روند اخذ ویزای استارت آپ استونی را شروع کنید.

توجه داشته باشید که در خصوص ثبت درخواست برای دریافت تاییدیه لازم نیست هر موسس درخواست جداگانه ای ثبت کند.

ثبت استارت آپ در استونی

نکته جالبی که در خصوص این ویزا وجود دارد، شما مجبور به ثبت استارت آپ در استونی نیستید و بعد از دریافت ویزای استارتاپ استونی به شما مهلتی داده می شود که استارت آپ خود را در این کشور تاسیس کنید. اما بهتر توجه داشته باشید که اگر برایتان امکان پذیر است، قبل دریافت این ویزا، استارت آپ خود در این کشور راه اندازی کنید. بهتر است که این کار را انجام دهید چرا که تاسیس استارت آپ در استونی این فرصت را برای شما فراهم می کند که اجازه اقامت و اجازه کار در استونی با اعتباری 5 ساله دریافت کنید.

دریافت مجوز کار در استونی از طریق اخذ ویزای استارت آپ

در صورتی که ویزای استارتاپ استونی و اجازه اقامت در استونی را دریافت کرده باشید و همچنین استارت آپ خود را در این کشور راه اندازی کرده باشید، شما به سادگی می توانید مجوز کار در استونی را نیز دریافت نمایید. لازم بدانید در صورتی که استارت آپ خود را راه اندازی نکرده باشید، دارا بودن مجوز کار این امکان را برای شما فراهم می کند که تا تاسیس استارت آپ در استونی، در شرکتی به صورت نیمه وقت یا تمام وقت مشغول به کار شوید.

مهاجرت با اعضای خانواده به استونی

یکی از نکات مثبتی که در خصوص اخذ ویزای استارت آپ استونی برای شما وجود دارد این است که شما با دریافت این ویزا می توانید اعضای خانواده خود، یعنی همسرتان، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان بالای 18 سالتان که به دلیل وضع سلامتی یا معلولیتشان به شما وابسته هستند را با خود به استونی ببرید.

نگران نباشید، این کار به سادگی انجام می شود حتی با اتمام اعتبار ویزا در صورتی که شما شامل صلاحیت برای تمدید اجازه اقامت خود در استونی باشید، مدت اعتبار اقامت خانواده شما در استونی نیز تمدید می شود.

دریافت پاسپورت و تابعیت استونی از طریق ویزای استارت آپ

زمانی که شما از طریق برنامه مهاجرتی ویزای استارت آپ به استونی مهاجرت می کنید، بعد از 5 سال می توانید اقامت دائم استونی را به دست آورید و در نهایت بعد از 5 سال دیگر، در صورتی که دچار محکومیت کیفری یا حقوقی نشده باشید و همچنین به زبان رسمی استونی یعنی زبان استونیایی، تسلط پیدا کرده باشید می توانید پاسپورت استونی و تابعیت این کشور را به دست آورید.

اخذ ویزای استارتاپ استونی چقدر طول می کشد؟

به طور کلی روند اخذ این ویزا حدود 5 تا 6 ماه زمان می برد. اولین قدم برای دریافت ویزای استارت آپ استونی دریافت تاییدیه در خصوص ایده تجاری است که دریافت خود آن تقریبا 3 ماه طول می کشد و بقیه کارها مانند ثبت شرکت و دریافت این ویزا نیز اصولا بین 2 تا 3 ماه زمان می برد. البته از آنجا که ثبت شرکت قبل از دریافت این ویزا اجباری نیست، باید بدانید در صورتی که نسبت به ثبت شرکت قبل از اخذ ویزای استارتاپ استونی، اقدام نکنید و بعد از اخذ تاییدیه تنها نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید، این فرآیند حداکثر 2 ماه زمان خواهد برد و در نتیجه شما حداکثر طی 5 ماه می توانید این ویزا را دریافت نمایید.

و در پایان

در پایان لازم است به شما بگوییم با توجه به میانگین میزان پذیرش درخواست ها در خصوص دریافت ویزای استارت آپ استونی، استفاده از کارشناسان و متخصصان باتجربه و کاربلد، می تواند شانس شما را برای دریافت این ویزا افزایش بدهد. از این رو اگر قصد مهاجرت به استونی از طریق ویزای استارت آپ را دارید، بهتر است که از کارشناسان و متخصصان مهاجرت به استونی کمک بگیرید.

موسسه مهاجرتی لتس مایگریت سال ها است که در زمینه مهاجرت به استونی از طریق ویزای استارت آپ فعالیت می کند. مشاوران و کارشناسان ما در طی این سال ها توانسته اند پرونده های مهاجرتی بسیاری را با نتایج دلخواه متقاضیان به پایان برسانند. شما نیز می توانید پرونده مهاجرتی خود را با خیالی راحت به ما بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی موجود در وب سایت منتظر تماس از طرف کارشناسان ما باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *