ویزای استارتاپ

صفر تا صد ویزای استارت آپ آلمان

ویزای استارتاپ آلمان

اگر می خواهید همه چیز درباره شرایط دریافت ویزای استارت آپ آلمان در سال 2021 را بدانید، این مقاله لتس مایگریت را از دست ندهید. ما در این مقاله سعی کرده ایم تمام موضوعات لازم را توضیح دهیم. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله مطرح کنید تا کارشناسان موسسه، پاسخگوی شما باشند.

در این مقاله موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته اند:

 1. درباره اکوسیستم استارت آپ های آلمان
 2. مزایای راه اندازی استارت آپ در آلمان و ورود به اکوسیستم استارت آپ های این کشور
 3. شرایط لازم برای اخذ ویزای استارت آپ آلمان
 4. مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ آلمان
 5. درباره ویژگی های ایده تجاری که با استفاده از آن می خواهید ویزای استارت آپ دریافت کنید:
 6. نحوه دریافت تاییدیه برای ایده تجاری
 7. چگونگی تهیه بیزینس پلن
 8. دریافت اجازه اقامت آلمان برای راه اندازی استارت آپ در این کشور
 9. دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان به واسطه ویزای استارت آپ
 10. مهاجرت به آلمان با اعضای خانواده از طریق ویزای استارت آپ
 11. توضیحات پایانی

 

توضیح کوتاه درباره آلمان

آلمان یکی از کشورهای برتر اروپا است که از لحاظ اقتصادی دارای جایگاه ویژه ای در جهان می باشد. این کشور یکی از کشورهای بسیار خوب برای راه اندازی استارت آپ است. هم اکنون شما نیز به عنوان یک کارآفرین فعال و خلاق می توانید با دریافت ویزای استارت آپ آلمان، به این کشور مهاجرت کنید و از مزایای بسیار مهاجرت به آلمان و زندگی و کار در این کشور بهره مند شوید و سر انجام اقامت دائم آلمان و تابعیت آلمانی به دست آورید.

درباره اکوسیستم استارت آپ های آلمان

آلمان یکی از کشورهای محبوب اروپایی در میان مهاجران به خصوص مهاجران کارآفرین است. این کشور دارای بستری مناسب برای راه اندازی استارت آپ ها می باشد. البته اهمیت دولت آلمان به کارآفرینان و حمایت از آن ها نیز در ایجاد این محبوبیت تاثیر ویژه ای داشته است. سیاست های به کار گرفته شده در خصوص جذب کارآفرینان فعال و کوشا باعث شده در طی چند سال اخیر، اکوسیستم استارت آپ های آلمان نقش بسیاری در اقتصاد اروپا داشته باشند.

در حال حاضر 30 درصد استارت آپ های موجود در این اکوسیستم متعلق به کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که از خارج از اروپا به آلمان مهاجرت کرده اند. این آمار به خوبی گویای این موضوع است که مهاجرت به آلمان از طریق ویزای استارت آپ کار بسیار ساده ای است. حتی می توان گفت آسان ترین راه مهاجرت به آلمان دریافت ویزای استارت آپ آلمان می باشد. البته ناگفته نماند که مهاجرت از طریق این ویزا، پیچیده های خود را نیز دارد که گاهی ممکن است تنها یک کارشناس یا وکیل مهاجرتی از پس آن بربیاید.

اگر نگران هزینه های راه اندازی استارت آپ در آلمان هستید، لازم است این مژده را به شما بدهیم که جایی برای نگرانی درباره این موضوع وجود ندارد و در آلمان شرکت ها و صندوق های بسیاری هستند که می توانید با کمک آن ها سرمایه اولیه تاسیس استارت آپ در این کشور را به دست آورید. حتی می توانید از بانک های آلمان مانند بانک دولتی kfw، وام بگیرید. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید بانک kfw ممکن است تا حداکثر 100000 یورو به شما وام دهد.

مزایای راه اندازی استارت آپ در آلمان و ورود به اکوسیستم استارت آپ های این کشور

اقتصاد آلمان، اقتصادی پایدار، پویا و رو به رشد و سرمایه گذاری در چنین اقتصادی به معنی به دست آوردن سود با ریسک بسیار کم است. از آنجا که راه اندازی استارت آپ در آلمان، نوعی سرمایه گذاری در این کشور است، بنابراین یکی از مهم ترین مزایای تاسیس استارت آپ در آلمان، افزایش سرمایه در بازه زمانی کوتاه است. از طرف دیگری سرمایه گذاری در این کشور، به معنی ورود به بازار اتحادیه اروپا است. فعالیت در این بازار خود به تنهایی که دارای مزایای بسیاری است که مهم ترین آن امکان بهره مندی نیروهای کاری ماهر و حرفه ای می باشد.

از دیگر مزایای راه اندازی استارت آپ در آلمان، می توان به امکان دریافت وام و تسهیلات با سود بسیار کم، وجود امنیت شغلی، بهره مندی از محیطی کاری عالی و… اشاره کرد.

در ادامه ما شما را با ویزای استارتاپ آلمان و نحوه مهاجرت به این کشور از طریق ویزای استارت آپ، آشنا خواهیم کرد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارت آپ آلمان

 • داشتن یک ایده تجاری نوآورانه و خلاقانه که مورد تایید قرار بگیرد
 • نداشتن سابقه کیفری
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح مبتدی
 • داشتن بودجه کافی برای راه اندازی استارت آپ (حداقل 25000 یورو)
 • داشتن بودجه کافی برای زندگی راحت در آلمان

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ آلمان

 • فرم درخواست
 • مدارکی که توانایی مالی شما را اثبات کند مانند پرینت صورتحساب های بانکی و…
 • تاییدیه ایده تجاریتان
 • پاسپورت
 • مدارک دیگر مانند شناسنامه، سند ازدواج و…
 • بزینس پلن
 • رزومه کاری
 • رزومه تحصیلی
 • گواهی امکان اشتغال (برای افراد بالای 40 سال)

درباره ویژگی های ایده تجاری که با استفاده از آن می خواهید ویزای استارت آپ دریافت کنید:

 • وجود نوآوری در طرح مطرح شده و ارائه محصولات یا خدماتی تازه
 • ایجاد اشتغال در آلمان
 • دارا بودن گردش مالی معادل با حداقل گردش مالی تعیین شده برای یک استارت آپ در آلمان
 • قابلیت مقیاس پذیری

نحوه دریافت تاییدیه برای ایده تجاری

برای اینکه بتوانید از طریق ویزای استارت آپ به آلمان مهاجرت کنید، لازم است که برای ایده تجاری خود تاییدیه نامه دریافت کنید. این تاییدیه توسط کارشناسان اتاق بازرگانی آلمان و وزارت اقتصاد آلمان به شما اعطا می شود و به همین دلیل شما باید بیزینس پلنی از طرح تجاریتان تهیه کنید و برای آن ها ارسال فرمایید.

بعد از اینکه آن ها بیزینس پلن شما را دریافت کردند، طرح شما با توجه به میزان نوآوری موجود در آن، میزان سرمایه ای که راه اندازی آن نیاز دارد، سود آوری طرح برای بازار و اقتصاد آلمان، تجربیات و مهارت های موسسان آن و… مورد بررسی قرار می گیرد.

در صورتی که بزینس پلن شما به اندازه کافی قوی باشد و کارشناسان و متخصصانی که آن را بررسی می کنند بتوانند تاثیرات مثبت آن بر روی بازار کار و اقتصاد آلمان را درک کنند، تاییدیه نامه برای شما صادر می شود و سپس با دریافت آن شما می توانید نسبت به مهاجرت به آلمان از طریق ویزای استارتاپ آلمان، اقدام کنید.

البته ناگفته نماند که بعد از اینکه درخواست خود در خصوص دریافت ویزای استارت آپ آلمان را ثبت کنید، طرح شما در کنسولگری آلمان نیز دوباره مورد بررسی قرار می گیرد.

چگونگی تهیه بیزینس پلن

ارائه یک بیزینس پلن قوی، می تواند شانس شما برای دریافت ویزای استارت آپ آلمان را به میزان بسیاری افزایش بدهد. بنابراین مهم است که با نحوه ارائه یک بیزینس پلن قوی برای دریافت این ویزا، آشنا باشید تا بتوانید بیزینس پلنی قوی و معتبر ارائه دهید.

در یک بیزینس پلن معتبر و قدرتمند باید موارد زیر ذکر شود:

 • زمینه فعالیت و نوع فعالیت های استارت آپ شما
 • میزان سرمایه لازم برای راه اندازی استارت آپ مورد نظر
 • نوع خدمات یا محصولاتی که قرار است ارائه دهید
 • نحوه بازاریابی و فروش محصولات یا خدماتتان
 • میزان درآمد، هزینه ها، سودها و زیان های ممکن
 • قیمت محصولات یا خدمات برای مشتریان
 • نیروهای کاری مورد نیاز استارت آپ
 • رقبا
 • چشم اندازی کلی از رشد و توسعه استارت آپ مورد نظر
 • نتیجه کلی از راه اندازی این استارت آپ

دریافت اجازه اقامت آلمان برای راه اندازی استارت آپ در این کشور

زمانی که شما به عنوان یک کارآفرینی از غیر اتحادیه اروپا به آلمان مهاجرت می کنید و قصد دارید در این کشور کسب و کاری به راه بیندازید لازم است که قبل از راه اندازی کسب و کار مورد نظرتان نسبت به دریافت اجازه اقامت آلمان اقدام کنید.

در واقع شما با داشتن ویزای استارتاپ آلمان، همچنین تاییدیه طرح تجاری، به راحتی می توانید اقامت موقت آلمان و در نهایت بعد از چند سال اقامت دائم آلمان را به دست آورید. نکته قابل توجه در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ویزای استارت آپ آلمان این است که بعد از 3 تا 4 ماه که اقامت موقت این کشور را به دست آورید، در صورتی که استارت آپ خود را راه اندازی کرده باشید و همچنین تا حدودی آن را در مسیر موفقیت و پیشرفت قرار داده باشید، می توانید درخواست خود در رابطه با اخذ اقامت دائم آلمان را اعلام کنید.

دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان به واسطه ویزای استارت آپ

زمانی که اقامت دائم آلمان را کسب کرده باشید، در صورتی که استارت آپتان به سود دهی رسیده باشد، می توانید تابعیت و پاسپورت آلمان را دریافت کنید.

مهاجرت به آلمان با اعضای خانواده از طریق ویزای استارت آپ

در صورتی که شما به عنوان متقاضی دریافت ویزای استارت آپ آلمان، شرایط دریافت این ویزا را داشته باشید و بتوانید این ویزا را دریافت کنید، می توانید اعضای خانواده خود که شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال و فرزندان بالای 18 سال که به هر دلیلی مانند معلولیت ذهنی یا جسمی به شما وابسته هستند، می شود، با خود به آلمان ببرید و در نهایت برای خود و اعضای خانواده تان اقامت دائم آلمان و تابعیت این کشور را به دست آورید.

توجه داشته باشید که وقتی خانواده تان همراه شما به آلمان مهاجرت می کنند، شما مسئول پرداخت هزینه های زندگی آن ها در آلمان هستید. از این رو میزان توانایی مالی شما در خصوص پرداخت هزینه های زندگی در آلمان، زمانی که با خانواده تان به این کشور مهاجرت می کنید، طبیعتا باید بیشتر باشد.

و در پایان

در این مقاله از سایت لتس مایگریت ما سعی کردیم شما را با هر آنچه باید در مورد ویزای استارتاپ آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ویزای استارت آپ، آشنا کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل در خصوص مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ به آلمان تصمیم بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با کارشناسان لتس مایگریت تماس بگیرید.

گروه مهاجرتی لتس مایگریت سال ها است که در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق ویزای استارت آپ به صورت تخصصی فعالیت می کند و در طی این سال ها، توانسته پرونده های مهاجرتی بسیاری را با موفقیت به پایان برساند. شما می توانید صفر تا صد دریافت ویزای استارت آپ آلمان را به ما بسپارید. کافی است فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل کنید و برای ما ارسال فرمایید. کارشناسان ما بعد از بررسی های لازم با شما تماس خواهند گرفت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *