مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
هزینه زندگی و تحصیل در چین

هزینه زندگی و تحصیل در چین

هزینه زندگی و تحصیل در چین

سازمان مهاجرتی آوات (لتس مایگرت)در این مقاله سعی بر این دارد تا تمامی اطلاعات در زمینه ی هزینه زندگی و تحصیل در چین را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا بتواند تمامی ابهامات ذهنی شما متقاضیان عزیز را در ارتباط با شرایط     هزینه زندگی و تحصیل در چین در سال 2018 و چگونگی مهاجرت به چین ، بر طرف سازد و امیدوار است که متقاضیان مهاجرت به چین ، از طریق مقاله ی هزینه زندگی و تحصیل در چین ، مسیری بدون دغدغه را برای رسیدن به هدف ایده آل خود ، بپیمایند .

نیم نگاهی به کشور چین

کشور چین ، کشوریست واقع شده در قاره آسیا ، که به دلیل وجود جمعیتی معادل چهارصد میلیون نفر ، پرجمعیت کشور جهان شناخته شده است ، پایتخت این کشور ، پکن و از شهر های مهم چین ، شانگهای ، پوانگژ ، وهان نام دارد .

آب و هوای کشور چین در یک سری از نواحی یا گرم و مرطوب و در برخی از نواحی دیگر ، سرد و خشک می باشد . کشور چین با چهارده کشور شمالی ، جنوبی ، شرقی و غربی هم مرز می باشد . از محصولات چین که به عنوان صنایع دستی رسمی کشور چین از آن نام برده می شود ، مینا کاری معروف چین می باشد .

هزینه زندگی و تحصیل در چین در سال 2018

لازم به ذکر می باشد که شهر پکن ، پایتخت چین و گران ترین شهر چین محسوب می شود که با روزی بیست دلار ، متقاضیان می توانند هزینه زندگی روزانه خود در پکن ، تامین نمایند .

االبته در همین شهر ، هزینه اجاره آپارتمان در ماه بین دویست دلار تا سیصد و پنجاه دلار می باشد این در صورتی است که میانگین حقوق دستمزد در چین پس از کسر مالیات ، 7،640.07 یوان می باشد .

البته هزینه زندگی در چین مانند هر کشور دیگری فقط  به هزینه اجاره آپارتمان خلاصه نمی شود ، بلکه هزینه هایی مانند ، خرید مواد غذایی ، خرید پوشاک ، هزینه حمل و نقل ، هزینه آب و برق ، تلفن و اینترنت و دیگر هزینه های جانبی نیز شامل هزینه های زندگی در چین می باشد .

البته اصلی ترین و اساسی ترین مسئله ای که ذهن متقاضیان مهاجرت را درگیر خود ساخته ، هزینه اجاره ملک مسکونی و یا خرید آن می باشد که تقریبا در همه ی جای دنیا ، این اساسی ترین مسئله و هزینه بالایی را نیز برای تامین آن ، در بر خواهد داشت  .

هزینه تحصیل در چین

البته علاوه بر هزینه زندگی در چین ، هزینه تحصیل در چین برای دانشجویان را نیز باید در نظر گرفت . علاوه بر هزینه های زندگی نام برده شده در چین ،  هزینه خوابگاه دانشجویی ، هزینه خرید کتاب و لوازم تحریر و غیره و غیره ، همه هزینه های تحصیل در چین برای فرد دانشجو می باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که ، پیرو هزینه های زندگی و تحصیل در چین ، دانشگاه های چین ، خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در نظر دارند که تقریبا هزینه های پایینی را در بر خواهد داشت .

دانشجویان می توانند در صورت ، کم بودن بودجه ی خود ، در حین تحصیل در دانشگاه های چین به صورت نیمه وقت ، مشغول به کار شوند . هزینه ی خوابگاه دانشجویی بنا به دولتی و یا خصوصی بودن آن و یا تعداد دانشجویان ساکن در آن ، متفاوت می باشد و تقریبا بین هشتاد تا دویست دلار در ماه تخمین زده می شود و همان طور که در فوق ذکر شد ، اگر دانشجویان تمایل به زندگی در خوابگاه های دانشگاهی را نداشته باشند باید با پرداخت هزینه ای معادل دویست تا سیصد و پنجاه دلار ، در فکر اجاره یک مکان برای زندگی باشد .

هزینه های زندگی و تحصیل در چین

دانشجویان به هنگام ورود به چین ، الویت زندگی آن ها در خوابگاه  دانشجویی می باشد و این امکان نیز در اختیار آن ها گذاشته می شود .

البته لازم است کمی نیز در ارتباط با هزینه مواد غذایی در چین که جزئی از هزینه های زندگی و تحصیل در چین برای فرد دانشجو می باشد ، صحبت نماییم .

هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران خیلی خیلی معمولی در سطح شهر که می توان گفت از نظر کیفیت وهزینه با یک وعده غذا در غذا خوری دانشگاه های چین ، مطابقت می نماید ، برابر است با یک و نیم دلار تا پنج دلار که معادل پنج و نیم یوان تا بیست و هفت یوان می باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که متقاضیان به محض ورود به خاک چین ، باید هزینه ای معادل صد دلار پرداخت نمایند بابت معاینات پزشکی که در چین انجام می گیرد و این نیز جز هزینه های زندگی وتحصیل در چین محسوب می شود .

می توان گفت که تحصیل در دانشگاه های چین که به زبان چینی تدریس می نمایند ، رایگان می باشد و متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های چینی زبان باید مدارک ارائه دهند دال بر تسلط دانشجویان به زبان چینی .

اساسی ترین هزینه های زندگی و تحصیل در چین

به طور کلی شهریه در دانشگاه های خصوصی در چین ، در سال برای دانشجویان مبلغی حدود دو هزار پانصد دلار تا چهار هزار دلار تخمین زده شده است و البته هزینه شهریه دانشگاه نیز ، جزئی از اساسی ترین هزینه های زندگی و تحصیل در چین برای فرد دانشجو محسوب می شود .

و در کل هزینه های تحصیل در چین در تمام مقاطع بسته به نوع رشته ( از نظر پرهزینه بودن یا نبودن )  و دانشگاه پذیرش کننده دانشجو ( دولتی و یا خصوصی ) و هزینه های زندگی در چین نیز بسته به نوع و شیوه زندگی افراد در چین دارد .

هزینه پرداخت برای یک دقیقه مکالمه داخلی برای همراه ، 0.28 یوان و هزینه هایی مانند برق ، آب ، هزینه های مربوط به سیستم های گرمایشی و … تقریبا در ماه ، 358.85 یوان تخمین زده شده است .

البته فقط لازم نیست در این مقاله در ارتباط با هزینه های زندگی و تحصیل در چین صحبت نماییم ، بلکه یکی از مزیت هایی که زندگی و تحصیل در چین خواهد داشت ، سفر دو ماه به هنگام شروع تعطیلات در سال تحصیلی ، به دور آسیا و سفر به سر تا سر چین خواهد بود .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب هزینه های زندگی و تحصیل در چین  ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

  • اکتبر 29, 2018
  • بازدید : 70
  • چین,مهاجرت