مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
هزینه زندگی در اسلوونی

هزینه زندگی در اسلوونی

هزینه زندگی در اسلوونی
5 (100%) 8 votes

هزینه زندگی در اسلوونی

اسلوونی کشوری کوچک در جنوب اروپای مرکزی می باشد. تا 10 سال قبل، این کشور دارای وضع اقتصادی نا به سامانی بود، به طوری که کاریابی از سراسر اروپا و خارج از کشور خود را لغو کرده و فقط از دون کشور، به سازندگی پرداخت. اکنون بعد از این ده سال، شاهد شکوفایی اقتصادی این کشور هستیم به گونه ای که می تواند این کشور را رو به توسعه اقتصادی و اجتماعی دانست. داشتن کمترین هزینه زندگی در اسلوونی نسبت به سایر کشور های اروپایی باعث شده است که این کشور نیز مانند سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا مهاجرپذیر شود.

هزینه زندگی در اسلوونی به شدت به سطح درآمد و حرفه ی افراد بستگی دارد. اما از آن جایی که این کشور ارزان قیمت و دارای سطح رفاهی مناسب است می تواند بستری امن برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و حتی تحصیل باشد. اینکه چرا افراد تحصیل در اسلوونی را به تحصیل در سایر کشور های اروپایی ترجیح می دهند، به هزینه زندگی در اسلوونی مربوط می شود. زیرا که در این کشور شهریه های تحصیل بسیار کم بوده و دانشجویان می توانند با انجام 10 الی 20 ساعت کار در هفته از پس مخارج خود بر بیایند.

 

هزینه زندگی در اسلوونی برای یک دانشجو

یک دانشجوی لیسانس و یا فوق لیسانس و دکتری با کار کردن ساعتی 10 الی 20 ساعت، می تواند علاوه بر شهریه خود که سالی 5000 یورو می باشد و  از پی مخارج زندگی خود که 500 الی 600 یورو در ماه است بر بیایید. یکی از مزیت های تحصیل در اسلوونی پایین بودن نرخ اجاره بها و شهریه در این کشور است که باعث شده است. بسیاری از دانشجویان این کشو را به سایر کشور های اروپایی ترجیح دهند.

 

هزینه زندگی در اسلوونی در باب حمل و نقل

اتوبوس ها ارزان ترین وسایل حمل و نقل عمومی هستند. به ازای هر ساعت جا به جایی با اتوبوس باید 20 سنت پرداخت کنید. البته می توانید این مبلغ را کمتر کرده و با خرید بلیت های ماهیانه در مخارج خود صرفه جویی کنید. خرید هر بلیت ماهیانه اتوبوس 41 یورو می باشد. همچنین رفت درون شهر با تاکسی نیز انجام می شود که به ازای هر کیلومتر 7 سنت در نظر گرفته شده است.

 

هزینه زندگی در اسلوونی و اجاره بهای مسکن

اجاره بهای منازل از شهری به شهر دیگر متفاوت بوده و در کل میانگین هزینه اجاره منزل برای خانه ای که یک اتاق خواب، یک آشپزخانه و یک حال پذیرایی داشته باشد، به طور میانگین بین 150 الی 250 یورو می باشد. این خانه ها از کمترین امکان تا بیشتر این امکانات در نظر گرفته می شوند. اما خانه های آپارتمانی کمی گرانتر بوده و با توجه به مجهز بودن و یا نبودن آن ها دارای قیمت های متفاوتی هستند. مثلاً یک آپارتمان، 45 متری مبله در اسلوونی دارای اجاره بهایی به اندازه 541 یورو در ماه است. در صورتی که اجاره همان آپارتمان با تجهیزات عالی و لوکس باشد 676 یورو در ماه است.

 

مخارج خورد و خوراک و هزینه زندگی در اسلوونی

قوت قالب این کشور برنج و گوشت می باشد. از این نظر قیمت هر کیلو گوشت در این کشور 5 یورو و قیمت هر کیلو برنج 1 یورو می باشد. البته قیمت گوشت و برنج بسته به نوع آن متفاوت است.  کلاً شیوه خورد و خوراک و زندگی هر شخصی در اسلوونی بستگی به خود او دارد. شخص می تواند زندگی پر زرق و برق در یکی از شهر های بزرگ اسلوونی داشته و از این جهت هم دارای مخارج بالایی است. اما بیشتر افراد در اسلوونی از سطح زندگی متوسطی برخوردار بوده و میانگین هزینه و در آمد را در اسلوونی دارند.

کلاً هزینه زندگی در اسلوونی می تواند بسیار گران‌قیمت و یا در سطح متوسط باشد. از آن جایی که بیشتر مهاجران به اسلوونی، دانشجو هستند، دارای یک زندگی متوسط بوده و در صورتی که به مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری در اسلوونی بپردازند، مخارج آن ها شبیه به تمام خانواده های اسلوونیایی خواهد شد. زیرا که اسلوونی جز کشور هایی است، که بعد از دریافت کار و یا فرصت تحصیلی در این کشور می توانید خانواده خود را نیز به این کشور ببرید.

گاهی اوقات افراد برای صرفه جویی در هزینه اجاره خود ترجیح می دهند، در خانه های چند نفری زندگی کنند. این کار باعث می شود که آن ها بتوانند تا میزان قابل توجهی در هزینه های خود صرفه جویی کنند. همچنین داشت ماشین شخصی و یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می تواند به پس انداز شخص کمک کند.

 

چگونه می شود درامد بالای داشتن و از پس هزینه زندگی در اسلوونی برآمد؟

اسلوونی یکی از کشور هایی است که جز اتحادیه اروپا بوده و یکی از امضا کنندگان پیمان نامه شینگن است. از این رو با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می توانید وارد بازار های اروپایی شده و به تجارت خود جانی تازه ببخشید. وجود مالیات های کم، و هزینه پایین زندگی در اسلوونی، می تواند راهی به سوی داشتن سرمایه بیشتر و معاملات بیشتری باشد. از مزایایی سرمایه گذاری و ثبت کشور که می تواند ثروت زیادی برای شما به ارمغان بیاورد و خیال شما را از بابت هزینه زندگی در اسلوونی راحت کند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

مزایایی ثبت شرکت در اسلوونی

شما می توانید مالک تمام شرکت خود باشید، بدون اینکه یک شهروند اسلوونیایی در کنار شما باشد.

داشتن مجوز برای سفر به تمام کشور های عضو شینگن و انجام معاملات تجاری با آن ها.

پس از ثبت شرکت خود، به شرط آن که این شرکت پویا  یا فال باشد می توانید بعد از 5 سال اقامت دائم خود را دریافت کنید.

بعد از 5 سال که از اقامت دائم شما در اسلوونی گذشت، شما می توانید در خواست کارت آبی شهروندی داده و پاسپورت اسلوونیایی دریافت نمایید.

دریافت ویزای آسان برای این کشور های دنیا.

داشتن حساب های بانکی شخصی و بین‌المللی

استفاده از مارک های اروپای و اخذ نمایندگی از آن ها

داشتن قوانین تجارت و گمرکی آسان در اسلوونی باعث می شود که به تجارت و صادرات و واردات کالا در این کشور بپردازید.

بعد از دریافت پاسپورت اسلوونیایی شما می توانید به 164 کشور دنیا سفر کنید.

  • جولای 10, 2018
  • بازدید : 217
  • اسلوونی