مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال
5 (100%) 3 votes

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال

تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در پرتغال امکان پذیر است. دانشگاه های این کشور از نظر سطح علمی و رتبه بندی در سطح بالا قرار دارند و از آنجا که امکان تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی وجود دارد و هزینه زندگی دانشجویی در این کشور نسبتاً کم است، تعداد متقاضیان تحصیل در این کشور سالانه در حال افزایش است. هزینه تحصیل در پرتغال سالانه حدوداً 1000 یورو می باشد، که به عبارتی می توان گفت امکان تحصیل رایگان در پرتغال برای همه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال را مورد بررسی قرار دهیم.

آب و هوای معتدل پرتغال می تواند یکی از دلایل جذب دانشجویان بین المللی به دانشگاه های این کشور است. یکی از مسائل مهم که همواره متقاضیان تحصیل در پرتغال در ذهن خود دارند، اطلاع داشتن از هزینه زندگی در پرتغال و هزینه اقامت در این کشور می باشد. همچنین هزینه تحصیل در پرتغال یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای متقاضیان تحصیل در این کشور است. در صورت اطلاع داشتن از هزینه دانشجویی در پرتغال فرد بهتر می تواند برای خود تصمیم گیری کند و با آگاهی بیشتر به این کشور مهاجرت کند. جهت کسب اطلاعات از هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

اطلاعاتی مختصر در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال

همانطور که می دانید یکی از ارزان ترین کشورها اروپایی جهت ادامه تحصیل پرتغال است. با توجه به منطقه انتخابی جهت سکونت در پرتغال، هزینه زندگی بطور میانگین ماهانه حدوداً 650 تا 850 یورو است. تمام هزینه های مسکن، غذا و حمل و نقل در این مبلغ در نظر گرفته شده اند. لیسبون یکی از گران ترین شهرهای پرتغال است، بنابراین هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای پرتغال بالاست. در شهرهای کوچک پرتغال مثل کویمبرا و پورتو هزینه زندگی دانشجویی ماهانه 500 تا 600 یورو است. جهت کسب اطلاعات در زمینه هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال : مسکن

یکی از مهمترین بخش های هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال هزینه مسکن دانشجویی است. هزینه مسکن دانشجویی در پرتغال در سطح بین الملل، در سطح متوسط قرار دارد. همچنین دانشجویان بین المللی می توانند از خوابگاه هایی که به دانشجویان اختصاص دارد استفاده کنند، با زندگی در خوابگاه های دانشجویی تا حد زیادی می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. هزینه اقامت در اتاق های تک نفره در خوابگاه های دانشجویی در این کشور ماهانه 165 تا 230 یورو و اجاره آپارتمان یک خوابه چیزی حدود 330 تا 450 یورو است. همچنین برای اقامت در یک خانه مستقل باید ماهانه 500 یورو پرداخت کنید.

 

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال : هزینه غذا

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال همچنین شامل هزینه غذا می شود. در سراسر پرتغال هزینه غذا و نوشیدنی تفاوت قابل توجهی ندارد. هزینه خرید مواد غذایی از سوپرمارکت های این کشور ماهانه به طور متوسط 120 یورو می باشد. برای کاهش هزینه دانشجویی در پرتغال می توانید از سوپرمارکت های ارزان قیمت مثل لیدل و جامبو خرید کنید. همچنین برای تهیه غذای ارزان قیمت می توانید از سلف دانشگاه غذای خود را تهیه کنید. وعده های غذایی در سلف دانشگاه برای هر وعده غذایی چیزی حدود 2 تا 4 یورو می باشد. هزینه غذا در رستوران های کوچک پرتغال، حتی در گران قیمت ترین شهرها مثل لیسبون هزینه هر وعده غذایی 5 تا 6 یورو است. البته هزینه شام کمی بیشتر است، اما با این وجود بیش از 15 یورو نمی شود.

 

هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال : حمل و نقل

قیمت بلیط های یکطرفه برای حمل و نقل محلی 1.3 یورو می باشد، حمل و نقل عمومی برای دانشجویان بین المللی در این کشور ماهانه حدوداً 35 یورو است. در اکثر شهرهای این سرزمین هزینه کارت های مترو ماهانه 25 یورو می شود. اگر یکی از شهرهای کوچک در این کشور را برای تحصیل انتخاب کنید، یا محل زندگی را برای خود انتخاب کنید که به دانشگاه نزدیک تر باشد، می توانید پیاده به دانشگاه خود بروید و در هزینه حمل و نقل خود در این کشور صرفه جویی کنید. همچنین می توانید برای سفرهای داخل کشور پرتغال از قطار استفاده کنید، هزینه سفر داخلی با قطار از 25 یورو آغاز می شود.

دانشجویان بین المللی در برخی از شهرهای پرتغال می توانند از تخفیف ها استفاده کنند. بازدید از موزه لیسبون در یکشنبه اول هر ماه رایگان است، همچنین در پورتو می توانید هفته ای یک بار در مسیری 14 تا 20 یورویی به صورت رایگان سفر کنید. بنابراین هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال را می توان با استفاده از روش های مختلف کنترل کرد.

 

ارائه بورسیه جهت کاهش هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال

دولت پرتغال کمک هزینه های مالی و بورسیه های تحصیلی دولتی را به طور یکسان در اختیار تمام دانشجویان بین المللی کشورهای اتحادیه اروپا قرار می گیرد. جهت اخذ بورسیه تحصیلی، باید از طریق یکی از دانشگاه هایی که دولت این کشور به رسمیت می شناسد پذیرش شوید. اکثر بورسیه های تحصیلی مختلف در این کشور به مقطع کارشناسی ارشد اختصاص دارند. در برخی از مؤسسات پژوهشی نیز برای دانشجویان امکان کارآموزی و دوره انترنی وجود دارد. دولت و برخی از انجمن ها می توانند به دانشجویان کمک های مالی مختلفی را ارائه دهند که برای یک سال یا دوره تحصیلی قابل استفاده می باشد.

در این بخش از مقاله با برخی از مؤسسات دولتی که کمک هزینه دانشجویی و بورسیه ارائه می دهند آشنا خواهیم شد.

  • DGES برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی کمک هزینه تحصیلی و وام دانشجویی ارائه می دهد.
  • FCT برای تأمین دوره های تحصیلی دکترا فرصت های مختلفی را ایجاد کرده است.
  • موسسه کاموس، این موسسه در سال 1992 با هدف ارتقا فرهنگ و زبان پرتغالی تأسیس شد که برای دانشجویان بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد.

ما سعی کردیم در این مقاله راهنمایی های لازم در رابطه با هزینه دانشجویی در پرتغال را به شما ارائه دهیم، حال می توانید با اطلاعات کامل از شرایط و هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور، جهت تحصیل در این کشور بودجه خود را برنامه ریزی کنید و پذیرش تحصیلی از سوی یکی از دانشگاه های این کشور و اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنید.

  • جولای 5, 2018
  • بازدید : 212
  • پرتغال