مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان
5 (100%) 5 votes

هزینه تحصیل در انگلستان

یکی از مهم ترین مسایلی که همواره مورد توجه خانواده هایی که دوست دارند فرزندانشان در کشورهای خارجی بویژه انگلیس تحصیل کنند هزینه تحصیل در انگلستان می باشد. یکی از کشورهایی که اخیرا تحصیل در آن به خاطر دارا بودن دانشگاه ها و اساتید فوق العاده مورد توجه بوده است انگلیس می باشد در این مطلب قصد داریم هزینه تحصیل در انگلستان را به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار دهیم و امیدواریم برای تصمیم گیری در رابطه با تحصیل در این کشور به شما کمک کند.

 

هزینه های تحصیلی در انگلستان

در رابطه با هزینه تحصیل در انگلستان باید گفت که این موضوع امروزه تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گرفته است و همین عوامل باعث شده است هزینه شهریه دانشگاه ها و هزینه تحصیلی دانش آموزان افزایش پیدا کند و همین امر به طور مستقیم بر هزینه بیمه دانشجویی نیز تاثیر گذاشته است و هزینه بیمه دانشجویی دو برابر شده است. افزایش قیمت هزینه تحصیلی در این کشور باعث شده است که تحصیل در این کشور دور از دسترس مردم قرار بگیرد اما با وجود این شرایط هنوز هم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برای افراد و خانواده های بسیاری گزینه اول می باشد. از آنجا که نظام اموزشی این کشور خصوصی می باشد هزینه آن برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در آن کشور را دارند بالا می باشد.

 

تخمین هزینه تحصیلی در انگلستان

از آن جا که این کشور برای دانشجویان بین المللی شرایط تحصیلی فوق العاده را فراهم کرده است اکثر افراد به ادامه تحصیل در این کشور می اندیشند زیرا تحصیل در این کشور آینده کاری اکثر دانشجویان را نیز تضمین می کند. اکثر خانواده ها با توجه به بودجه خود به ادامه تحصیل فرزندانشاندر این کشور فکر می کنند. در این بخش هزینه های یک دانشجو را تخمین می زنیم تا شما راحت تر بتوانید از هزینه های کلی تحصیلی در انگلستان با خبر شده و قادر به برنامه ریزی برای بودجه خود باشید. سازمان NUS هزینه سالانه گذراندن کامل دوره ی کارشناسی در انگلستان را تخمین می زند. این هزینه ها به عواملی مثل دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی و محل زندگی دانشجو در انگلستان وابسته می باشد. همه این عوامل دریافت وام دانشجویی، بورسیه و تسهیلاتی که دانشجویان می توانند دریافت کنند را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

تخمین هزینه تحصیل در دانشگاه انگلستان

دانشجویان در کشور انگلستان سالانه بیش از 9000 یورو برای شهریه خود پرداخت می کنند. در دانشگاه های انگلیس از کلمه شهریه استفاده نمی شود بلکه از واژه هزینه ها استفاده می شود که به معنای تمام هزینه ها می باشد یعنی شهریه و دیگر خدماتی که دریافت می کنید. داشتن معلم خصوصی، فناوری اطلاعات و استفاده از کتابخانه ها در هزینه ها در نظر گرفته می شوند. هر چند بهتر است بدانید گرفتن ویزای تحصیلی در کشور انگلستان نیز شامل هزینه هایی می شود.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و تخمین هزینه آن

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی برای دانشجویان بیتر می باشد. اگر اهل بریتانیای کبیر می باشید هزینه سالانه تحصیلی شما 12000 یورو خواهد بود و اگر اهل بریتانیای کبیر نباشید این هزینه سالانه به 20000 یورو خواهد رسید. البته هزینه تحصیلی به رشته انتخابی و دانشگاه شما وابسته خواهد بود. اگر نیاز به خرید کتاب و لوازم التحریر داشته باشید دانشگاه میانگین هزینه آن ها را به شما اطلاع خواهد داد.

اگر با دیدن این آمار و ارقان نگران شدید بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که اگر می خواهید تمام دوره های تحصیلی خود را در این کشور بگذرانید مدت زمان آن نسبت به مدت زمان مورد نیاز در کشور خودتان کمتر خواهد بود. دوره کارشناسی در کشور انگلستان 3 سال و دوره کارشناسی ارشد آن تنها 1 سال طول خواهد کشید. پس اگر تمام نکته های ارائه شده را در نظر بگیرید خواهید دید که هزینه تحصیل در انگلستان با هزینه تحصیل در کشور خودتان یکسان خواهد بود.

 

شرایط گرفتن وام تحصیلی در انگلستان

علاوه بر این که سال های کمتری را در این کشور برای گرفتن مدرک تحصیلی خود صرف می کنید بهتر است بدانید می توانید از وام های تحصیلی ارائه شده در این کشور استفاده کنید. نحوه برخورد این کشور با دانشجویان بین المللی بسیار عالی بوده و خواهید دید که پولی که در برنامه های بورسیه، جوایز تحصیلی  و وام های دانشجویی به این دانشجویان داده می شود قابل توجه می باشد. سالانه بیش تر از 20000 دانشجوی بین المللی در انگلیس برای گرفتن وام دانشجویی اقدام می کنند. مقدار وامی که به دانشجویان بین المللی داده می شود به نیاز مالی و شایستگی تحصیلی آنان وابسته خواهد بود.

 

نکات مهم در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در این کشور

دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند راحت تر می توانند هزینه های خود را کاهش دهند. دانشگاه های زیادی در این کشور متناسب با رشته تحصیلی دانشجو و دیگر معیارها برنامه هایی را ارائه می دهند که طبق آن ممکن است بیشتر یا تمام هزینه های شما پرداخت شود. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که بورسیه های تحصیلی به راحتی به دست نمی آیند و برای کسب آن ها باید با یکدیگر رقابت کنید. اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور را دارید، شرکت در رقابت ها برای اخذ بورسیه ارزش دارد.

 

مهمترین نکات مرتبط با هزینه های تحصیلی در انگلستان

هنگام تخمین زدن هزینه های تحصیلی در دانشگاه علاوه بر وام تحصیلی باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مدت زمان دوره های تحصیلی در این کشور کوتاه تر خواهد بود. اگر برای گذراندن دوره کارشناسی خود به این کشور می آیید، می توانید به خاطر هزینه های پایین تر و زمان مورد نیاز کم تر مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از این کشور دریافت کنید. در این مطلب سعی شد تا تمام شرایط و هزینه های تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی برای شما مطرح گردد امیدواریم این مطلب برای برنامه ریزی بودجه شما و ادامه تحصیل در این کشور مفید بوده باشد.

  • ژوئن 14, 2018
  • بازدید : 228
  • انگلستان,تحصیلی