مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
هزینه تحصیل در اسلوونی

هزینه تحصیل در اسلوونی

هزینه تحصیل در اسلوونی
5 (100%) 6 votes

هزینه تحصیل در اسلوونی

اگر شما قصد ادامه تحصیل در یک کشور اروپایی را دارید، قطعاً اسلوونی می تواند برای شما بهترین گزینه باشد. بیشترین مشکل دانشجویان و دانش آموزان برای اخذ ویزای تحصیلی مبحث هزینه تحصیل در اسلوونی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در اسلوونی بر آن‌اند که با فراهم آوردن سطح مطلوب و با کیفیتی از تحصیل و همچنین در اختیار گذاشتن خدمات رفاهی برای دانشجویان، بتوانند از مهارت های لازم دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی استفاده نمایید. این کار دارای یک سیاست برد-برد هم برای دانشجو است و هم برای کشور اسلوونی. از طرفی تحصیل در بهترین شرایط در دانشگاه های این کشور بعلاوه کمترین هزینه تحصیل در اسلوونی آن را همانند بهشتی برای دانشجویان تبدیل کرده است.

 

هزینه های تحصیل در اسلوونی شمال چه مواردی می شود

در کل هر دانشجو برای هزینه های زندگی خود باید دو وجه را در نظر بگیرد. یک، هزینه شهریه دانشگاه و دیگری هزینه شخصی خود. هر کدام از این موارد می تواند برحسب رشته، شهر، دانشگاه و خود فرد متغیر باشد. در کل به طور متوسط هزینه های شهریه برای مدت یک سال 5000 یورو در نظر گرفته می شود و هزینه های شخصی هر فرد ماهانه 500 الی 600 یورو می باشد. به یک جمع کلی یک دانشجو سالانه به مبلغی در حدود 9000 الی 10000 یورو هزینه نیاز دارد. هزینه های شخصی شامل، خوراک، پوشاک، اجاره منزل، قبض آب و برق و… می باشد.

 

هزینه خوابگاه در اسلوونی

یکی از راه های صرفه جویی در میزان هزینه تحصیل  در اسلوونی استفاده از خوابگاه های دانشجویی می باشد. این خوابگاه ها توسط دانشگاه ها در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. در زیر به برخی از میزان اجاره بها ها در این خوابگاه های دانشجویی می پردازیم.

 • هزینه خوابگاه به طور ماهیانه بین 80 تا 160 یورو می باشد.
 • هزینه اجاره سوئیت خصوصی دو خوابه ( جهت استفاده دو نفر ) ماهیانه 100 تا 130 یورو است. هزینه اجاره سوئیت خصوصی تک خوابه (جهت استفاده یک نفر ) ماهیانه 120 تا 160 یورو می باشد.

 

هزینه حمل و نقل در اسلوونی برای دانشجویان

مسلماً یکی از نیاز های ضروری هر دانشجو هزینه های مربوط به حمل و نقل آن است. پس تا جای امکان سعی کنید محل زندگی و کار شما به محل تحصیل شما نزدیک باشد تا بتوانید در این امر صرفه جویی کنید. اکثر دانشجویان اروپایی و اسلوونی برای کاهش هزینه تحصیل خود در اسلوونی از دوچرخه استفاده می نمایند. هزینه خرید یک دوچرخه قدیمی حدود 30 الی 50 یورو می باشد. اما شما می توانید برای مسافت های طولانی از قطار و یا اتوبوس استفاده نمایید. در این صورت با ارائه کارت دانشجویی خود می توانید بلیت های ماهانه را با تخفیف زیادی خریداری کنید. به این ترتیب هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی در اسلوونی به شرح زیر می باشد.

 • خرید بلیت یک نفرِ اتوبوس 1.2 یورو
 • خرید بلیت ماهیانه ( مختص دانشجویان ) 20 یورو است.

هزینه خورد و خوراک یک دانشجو در اسلوونی

اکثر دانشجویان برای صرفه جویی در میزان هزینه تحصیل خود در اسلوونی، از ژتون های غذا استفاده می‌نمایند. غذا هایی دانشجویی نه تنها با کیفیت هستند، بلکه بسیار ارزان نیز می باشند. هزینه هر ژتون غذای معمولی که یک وعده محسوب می شود 2.63 یورو می باشد. گرانترین هزینه ژتون غذا 4037 یورو است.

داشتن اجازه کار جهت کاهش هزینه تحصیل در اسلوونی

یکی از مزیت های تحصیل در اسلوونی، داشتن اجازه کار در حین تحصیل می باشد. به این ترتیب که دانشجویان دکتری هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارند. به ازای هر ساعت کار 7 الی 12 یورو دریافت می نمایند. دانشجویان باید برای یافتن کار به آژانس های کاریابی در اسلوونی مراجعه نمایند.

 

از جمله مزایای تحصیل و اقامت در کشور اسلوونی

 • یکی از مزایایی بزرگ تحصیل در کشور اسلوونی نزدیکی آن به دانشگاهگراتس در کشور اتریش است، تحصیل در اسلوونی، شرایط پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی در دانشگاه های نسبتاً رایگان اتریش را برای دانشجویان فراهم می آورد.
 • در این کشور برخلاف سایر کشور های اروپایی، گپ تحصیلی زیاد اهمیت نداشته و اشخاص با هر سنی می توانند در این کشور تحصیل کنند. اما بهتر است که سن شما در زمان مهاجرت کمتر از 30 سال باشد.
 • تحصیل در اسلوونی در مقطع ارشد و دکتری به زبان انگلیسی می باشد.
 • هنگام دریافت پذیرش نیاز به داشتن مدرک آیلتس یا تافل نمی باشد.
 • مدارک دانشگاه های اسلوونی دارای اعتبار بین المللی بوده و جز رنکینگ جهانی محسوب می شود.
 • با دریافت اقامت از کشور اسلوونی، تمامی دانشجویان می توانند در هر کشوری که جز اتحادیه اروپا است سفر کرده و یا در آن کار کند.
 • یکی از مزایایی اقامت در کشور اسلوونی آن است که شما پس از آن یک شهروند اروپایی محسوب شده و حقوق برابر مانند تحصیل رایگان و سفر به کشور های حوزه شینگن برخوردار خواهید بود.
 • پس از پایان تحصیلات خود می توانید در این کشور یا هر کشور اروپایی کار کرده و بعد از پرداخت مالیات، اقامت دائم خود را دریافت کنید.
 • اقامت در این کشور به فرد این اجازه را می دهد که خدمات بهداشتی و درمانی اتحادیه اروپا به صورت رایگان استفاده نماید.

 

نکات پایانی

مسلماً اگر مشکلاتی مانند فراهم آوردن وثیقه های سنگین برای دریافت نامه تمکن مالی را دارید و یا مدرک زبان انگلیسی ندارید، اسلوونی می تواند بهترین گزینه برای شما محسوب شود. هزینه تحصیل در اسلوونی آن‌قدر کم است که دولت هیچ گونه بورسیه ای برای دانشجویان در نظر نگرفته است. زیرا که دانشجویان می توانند با چند ساعت کار در هفته هزینه های تحصیل خود را پرداخته و یک زندگی دانشجویی در حد متوسط داشته باشند. همچنین امکان یافتن کار بعد از فارغ التحصیلی در این کشور و سایر کشور های اروپایی بسیار بالا است. بنابراین شاید نتوانید از دانشگاه های بزرگی مانند دانشگاه های آلمان و یا دانشگاه‌های دانمارک و… پذیرش بگیرید، اما می توانید با پذیرش با کمترین هزینه تحصیل در اسلوونی، اقامت اروپا را دریافت کرده و بعد نسبت به مکانی که سعی دارید باقی عمرتان را در آن جا بگذرانید، تغییراتی ایجاد کنید.

 • جولای 12, 2018
 • بازدید : 164
 • اسلوونی,تحصیلی