مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا
5 (100%) 4 votes

هزینه تحصیل در آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا ممکن است آرزوی بسیاری از جوانان در اقصی نقاط دنیا به ویژه هم وطنان ایرانی ما باشد. اما در کنار آن، یکی از دغدغه های دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند هزینه تحصیل در آمریکا است. در واقع هم سان کردن دخل و خرج در کشور آمریکا را می توان یکی از نگرانی های اصلی مهاجران تحصیلی به این کشور دانست. عموما یکی از درخواست های متداول متقاضیان به هنگام دریافت ویزای تحصیلی آمریکا از مشاوران مهاجرتی دریافت لیست هزینه تحصیل در آمریکا است.

کشور آمریکا با وجود شرایط تحصیلی ایده آلی که دارد از جمله کشورهای بزرگ دنیا است که هزینه های بالایی نسبت به دیگر کشورهای بین المللی دارد. در واقع محصلانی که قصد ادامه تحصیل در کالج های آمریکا را دارند قبل از عازم شدن به این کشور باید تمامی جوانب آن را از جمله هزینه های تحصیل، هزینه های حمل و نقل، هزینه های محل زندگی و بسیاری هزینه های دیگر را با درآمد و دخل خود مقایسه کنند.

 

هزینه تحصیل در آمریکا شامل چه مواردی است؟

نمی توان هزینه های مشخص و تعین شده ای را برای تحصیل در آمریکا در نظر گرفت. در واقع هزینه تحصیل در آمریکا با توجه به رشته و مقطع تحصیلی و هم چنین کیفیت و برتری کالج های آن متفاوت می باشد. اما اگر دانش جویی قصد تحصیل در رشته و مقطع مشخصی در کشور آمریکا را دارد لازم است که بداند هزینه های تحصیل در آمریکا بالا است. لذا نیازمند طرح یک برنامه ریزی دقیق و منظم می باشد تا بتواند تمامی هزینه های تحصیلی خود را در این کشور به طور کامل پوشش دهد. آیا می دانید هزینه تحصیل در آمریکا شامل چه مواردی می باشد؟ هزینه هایی مانند:

هزینه های تحصیل در رشته ی مورد نظر و مقطع تعین شده

هزینه های خوراک

هزینه های پوشاک

هزینه های مسکن

هزینه های ورزش و فراغت

هزینه های حمل و نقل و بسیاری هزینه های دیگر

هزینه های تحصیلی در آمریکا شامل چه دوره های تحصیلی می شود؟

مقاطع کاردانی

مقاطع کارشناسی

مقاطع کارشناسی ارشد

مقاطع دکترا

 

صرفه جویی در هزینه تحصیل در آمریکا

لازم به ذکر است که شرایط بورسیه تحصیلی شامل مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می شود و دانش جویان جهت صرفه جویی در هزینه های تحصیلی خود لازم است نهایت تلاش خود را در جهت گرفتن بورسیه تحصیلی به کار می گیرند. از دیگر مواردی که لازم است دانش جویان تحصیلی در آمریکا به کار گیرند تا موجبات صرفه جویی هزینه های تحصیلی را فراهم آورند شامل وارد ذیل می باشد:

دانش جویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نمی شوند می توانند در دانشگاه های محلی کشور آمریکا با هزینه های تحصیلی کمتری ثبت نام نمایند

دانش جویانی تحصیلی در آمریکا می توانند در کنار تحصیل در این کشور به اشتغال و کار در حرفه ای پرداخته و کمک خرج هزینه های تحصیلی خود شوند

هزینه های مسکن یکی از مشکل ساز ترین هزینه های تحصیلی در کشور آمریکا محسوب می شود. بنابراین به دانش جویان تحصیلی در این کشور توصیه می شود که در سال های اولیه تحصیل خود در خوابگاه های دانش جویی مستقر شده و با این کار هزینه های خود را پایین آورند

هزینه های جانبی تحصیل در آمریکا نیز اندکی بالا می باشد. مانند هزینه های خرید کتاب. بنابراین دانش جویان می توانند جهت پایین آوردن هزینه های جانبی خود، در پایان ترم کتاب های مورد نیاز خود را از دانش جویان ترم بالاتر دریافت کرده و به صورت خصوصی و توافقی با هم معامله نمایند.

 

چرا تحصیل در آمریکا بهترین گزینه است؟

امروزه از دیدگاه بسیاری از متقاضیان و مهاجران تحصیلی، تحصیل در آمریکا به معنای به دست آوردن تمامی مزیت ها و غنیمت های یک تحصیل است. از دیدگاه آنان تحصیل در آمریکا یعنی تحصیل در بالاترین مقاطع آموزشی و بهره مندی از برترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی. این دیدگاه ها تا چه اندازه ای می توانند صحیح باشند؟ چرا تحصیل در آمریکا مهم ترین عامل کسب موفقیت های بزرگ است؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا پاسخگوی تمامی چرا های ذهن شما باشیم.

دانشگاه ها و مراکز علمی کشور آمریکا با داشتن برترین و پیشرقته ترین امکانات آموزشی و پژوهشی و هم چنین با فن آوری های نوین و مدرنی که دارد موجب گشته تا افراد زیادی آرزوی تحصیل در این کشور را در سر پرورانده و سالانه دانشجویان زیادی از اقصی نقاط دنیا از جمله ایران در جهت ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت نمایند. نظام آموزشی آمریکا در زمره ی غنی ترین نظام های آموزشی دنیا است و تحصیل در کالج های این کشور به معنای کسب اطلاعات و معلومات غنی و دانش های برتر دنیا می باشد.

در پاسخ به سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشور اروپا که چرا تحصیل در آمریکا بهترین گزینه است باید گفت : تحصیل در آمریکا در دسته ی بالاترین و برترین تحصیلات دنیا قرار دارد که دانشگاه های پیشرفته آن به مراتب بالاترین مراکز آموزشی علمی دنیا محسوب می شود. بدون شک مراکز علمی این کشور در زمره ی محبوب ترین مراکز دنیا قرار گرفته است که سالانه پذیرای دانش جویان بی شماری از قومیت ها و نژاد های متعددی است. اگر شما نیز در زمره ی علاقه مندان به تحصیل در کشور آمریکا هستید می توانید با انتخاب مناسب یک دانشگاه و تحصیل در آن به این آرزوی خود جامه ی عمل بپوشانید.

 

مزیت های منحصر به فرد تحصیل در آمریکا

آیا شما هم جزء عازمان کشور آمریکا هستید و می خواهید از مزیت های تحصیل در این کشور بهره مند شوید؟

آیا از مزیت های منحصر به فرد تحصیل در آمریکا اطلاع دارید؟

کشور آمریکا که در زمره ی سه کشور پر جمعیت دنیا قرار گرفته است به عنوان مهد پذیرش دانش جویان جهت ادامه تحصیل خود در مقاطع مختلف معرفی شده است. دانش جویان ایرانی همواره همانند دیگر دانش جویان، تحصیل در آمریکا را معیار توسعه تجربیات و تحصیلات خود قرار می دهند. به سبب همین امر و سایر مزیت ها، تحصیل در آمریکا را برتر از دیگر کشورها می دانند. از دیگر مزیت هایی که با تحصیل در کشور آمریکا برای دانش جویان بین المللی به ارمغان آورده می شود عبارتند از:

موجبات پیشرفت های علمی دانش جوهای متقاضی را فراهم می آورد

تحصیل در آمریکا تنوع زیادی در موقعیت های آموزشی دارد

تکنولوژی و نظام آموزشی این کشور بسیار پیسرفته و به روز می باشد

خدمات پشتیبانی با کیفتی شامل دانش جویان بین المللی می شود

نظام آموزشی و پژوهشی آمریکا انعطاف پذیری بالایی دارد

با تحصیل در کشور آمریکا می توان به چشم انداز های شغلی _ حرفه ای بلند مدت دست یافت

  • ژوئن 17, 2018
  • بازدید : 226
  • آمریکا,تحصیلی