مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
هزينه زندگي در سوئد

هزينه زندگي در سوئد

هزينه زندگي در سوئد

شرایط هزینه زندگی در سوئد و قوانین زندگی در سوئد یکی از سولات مهم متقاضیان امر مهاجرت به سوئد میباشد که در این مقاله سعی داریم در خصوص هزینه زندگی در سوئد مطالب و اطلاعاتی را برایتان به اشتراک بگذاریم .

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

موسسه حقوقي و بين المللي آوات ، سعي بر اين دارد اطلاعاتي را در خصوص هزينه زندگي در سوئد را در اختيار متقاضيان عزيز قرار دهد زيرا اطلاع از هزینه زندگی در سوئد و هزینه اقامت از مواردی است كه مورد سوال افرادی كه متقاضی مهاجرت به سوئد هستند ، مي باشد.

موسسه حقوقی و بين المللي آوات از موسسات حقوقی برتر مهاجرت کشور ، راه ورود و  مهاجرت به سوئد را از طریق کار و تخصص، مهاجرت به سوئد را از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ،  مهاجرت تحصیلی و همچنین ازدواج در سوئد فراهم نموده است. امید است که مقاله هزینه زندگی در سوئد بتواند پاسخگوی سوالات شما باشد . در ابتدا بهتر است بيشتر درباره كشور سوئد بدانيم و سپس به هزينه زندگي در سوئد بپردازيم .

كشور سوئد       

وقتی صحبت از  كشور سوئد مي شود  اغلب افراد تصویری از کشوری سرد و همیشه برفی با فضایی مه گرفته به ذهنشان خطور می کند.اما واقعیت چنین نیست. آب و هوای سوئد معتدل تر از این تصورات است و این به خاطر جریانات گرم خلیجی مي باشد. در نظر داشته باشید در کشوری با جغرافیای متنوع مانند سوئد, روند شروع و پایان فصل ها با توجه به مناطقی که افراد در آن زندگی می کنند می تواند متغیر باشد. ولی با این ‌حال به خاطر سردسیر بودن نقاط شمالی‌ سوئد، بیشتر جمعیت آن در جنوب سوئد متمرکز شده‌اند .

سوئد کشوری دارای مردمانی با خلق و خوی سرد، اما صلح طلب و علاقمند به کار مشارکتی می باشد. این کشور در شمال اروپا و در شبه‌جزیره اسکاندیناوی، که از شرق با خلیج بوتنی، از غرب با کشور نروژ از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. استکهلم پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است ، همچنین این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته شده است. این کشور از پادشاهی مشروطه برخوردار است و دولت آن به شکل پارلمانی اداره می‌شود.در سوئد اكثرا به زبان انگليسي تسلط دارند اما زبان اصلي آنها سوئدي است . يكي از ويژگي هاي  مردم سوئد طرفداری از برابری حقوق انسان‌ها است. به همین دلیل به رقابت اهمیت نداده و کودکانشان را به گونه ای تربیت می‌کنند که خود را برتر از دیگران ندانند.

سالانه  افراد زيادي خواهان مهاجرت به كشور سوئد هستند البته بی دلیل هم نیست چرا که،  این کشور یکی از مرفه ترین و پیشرفته ترین کشور های اتحادیه اروپاست و از لحاظ معیشتی وضعیت مناسبی دارد. پایه منابع اقتصادی                      کشور سوئد را چوب، سنگ آهن و انرژی آبی و جنگل تشکیل میدهد به صورت کلی سوئد کشوری وابسته به صادرات تولیدات صنعتی میباشد .

حال که مختصری با حال و هوای این کشور آشنا شديد به هزينه زندگي در سوئد مي پردازيم.

 

جزئيات هزينه زندگي در سوئد

 هزينه زندگي در سوئد شامل هزينه هاي مختلفي است كه به اختصار به مواردي اشاره مي كنيم :

1-هزينه تهيه مسكن در كشور سوئد

 

برای اینکه بتوانید یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر اجاره کنید ( اگر به همراه خانواده قصد مهاجرت دارید) باید حدود ۱۱٫۴۹۳٫۹۷ کرون در ماه پرداخت کنید.
اگر بخواهید آپارتمانی سه خوابه در حومه ی شهر اجاره کنید باید ۷٫۹۹۵۵۷ کرون در ماه هزینه کنید.
برای اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید حدود ۶٫۹۱۵٫۶۳ کرون در ماه پرداخت کنید.
اگر قصد دارید که آپارتمانی یک خوابه در حومه ی شهر اجاره کنید باید مبلغی حدود ۴٫۶۹۷٫۰۶ کرون در ماه هزینه کنید.

 

2-هزينه خورد و خوراك در كشور سوئد

به طور متوسط و حدودی، اختصاص ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کرون برای پوشش هزینه هاي خورد و خوراک ماهیانه برای یک فرد بزرگسال در سوئد کافی بنظر میرسد.این هزینه بدون درنظر گرفتن هزینه های جداگانه ای است که برای صرف وعده های غذایی در رستوران ها یا بارهای داخل سوئد می پردازید.در رستوران ها  یا بارها، هزینه خرید یک لیوان آب جو بین ۳۰ تا ۶۰ کرون متغیر است.صرف یک ساندویچ معمولی بین ۷۰ تا ۹۰ کرون دررستوران هاي سطح شهر برایتان  هزینه خواهد داشت. شام یا ناهار در رستوران هم بستگی به نوع و محل رستوران بین ۱۰۰ تا ۲۰۰کرون هزینه خواهد داشت.به عنوان مثال چند نمونه از اقلام مصرف روزانه خود را مشاهده كنيد:

 

یک کیلو برنج ۲۲٫۶۵ کرون
یک لیتر شیر ۹٫۸۵ کرون
یک کیلو گوشت سینه مرغ ۸۰٫۳۱ کرون
یک شانه تخم مرغ ۲۵٫۰۴ کرون
یک پاکت سیگار ۵۵ کرون
یک کیلو گوشت گاو ۱۳۵٫۸۶ کرون
یک قرص نان ۵۰۰ گرمی ۲۰٫۰۳ کرون
یک کیلو موز ۲۱٫۲۴ کرون
یک کیلو پرتقال ۲۰٫۱۷ کرون
یک کیلو سیب ۲۱٫۴۵ کرون
یک کیلو گوجه فرنگی ۲۲٫۵۲ کرون
یک کیلو سیب زمینی ۸٫۹۱ کرون
یک کیلو پیاز ۱۰٫۲۱ کرون

 

3-هزينه بهداشت و درمان در كشور سوئد

دولت بابت خدمات درمانی و بهداشتی در سوئد یارانه می‌پردازد. این بدان معناست که بیمار فقط بخش کوچکی از هزینه‌های درمانی را می‌پردازد و شورای استان بقیه هزینه‌ها را می‌پردازد. همه افرادی که در سوئد زندگی و کار می‌کنند با پرداخت مالیات در پرداخت هزینه‌های درمانی مشارکت می‌کنند.هم چنين کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال از خدمات درمانی رایگان در درمانگاه‌ها و پزشکان متخصص بهره‌مند می‌شوند. بابت خدمات اورژانس به کودکان و نوجوانان نبایستی هزینه‌ای پرداخت كنيد.

بزرگسالان در اغلب ملاقات‌ها برای خدمات درمانی و بهداشتی بایستی به هزینه که به هزینه شخصی موسوم است بپردازند. صرف نظر از آنکه شما به عرضه کنندگان خدمات درمانی عمومی یا خصوصی که با شورای استان قرارداد دارند مراجعه کنید، هزینه یکسانی خواهید پرداخت. اما هزینه مراجعه به بخش اورژانس در مقایسه با مراجعه به درمانگاه گرانتر است. در مورد هزينه هاي دارو كه جزئي از هزينه زندگي در سوئد مي باشد نيز بايد بگوئيم بیمار تنها بخشی از داروهائی را که پزشک برای وی نسخه داده است را می‌پردازد. شورای استان باقیمانده آن هزینه را می‌پردازد.

در مورد دارو نیز یک سقف حداکثر هزینه دارو وجود دارد. این بدان معناست که لازم نیست شما در یک دوره دوازده ماهه بابت داروهای نسخه‌ی خود بیش از مبلغ معینی بپردازید. در سال ۲۰۱۰ سقف حداکثر هزینه دارو ۱۸۰۰ کرون است. هنگامی که بیمار چنین مبلغی را پرداخته باشد، در باقیمانده دوره دوازده ماهه داروهای خود را به طور رایگان دریافت خواهد کرد.

داروهائی که می‌توان بدون نسخه تهیه کرد مشمول سقف حداکثر هزینه دارو نیستند.

هزينه تحصيل در سوئد

در کشور سوئد همانگونه که مستحضر می باشید تا سال ۲۰۱۱ هزینه تحصیل در سوئد رایگان بوده است و از تاریخ فوق الذکر تحصیل در سوئد برای دانشجویانی که اقدام به ادامه تحصیل در این کشور نموده اند باید برای ادامه                          تحصیل در سوئد ، هزینه تحصیل بپردازند . هزینه تحصیل در سوئد در مقاطع مختلف متفاوت می باشد . جالب است بدانید که هنوز هم هزینه تحصیل در  سوئد در مقطع دکتری رایگان می باشد . هزینه تحصیل به طور متوسط در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور سوئد بین ۵۰٫۰۰۰ کرون الی ۲۰۰٫۰۰۰ کرون ، بسته به نوع دانشگاه سوئد متغیر می باشد . در کشور سوئد دوره های زبان وجود دارد که برای آمادگی در زمینه ورود به کورس های تحصیلی برگزار می گردد که برای مثال برای یک دوره ۶ ماهه گذراندن این پیش دوره ها، هزینه شرکت در این ادوار در حدود ۴۰٫۰۰۰ کرون الی ۴۲٫۵۰۰ کرون سوئد برای شما هزینه در بر خواهد داشت و همچنین هزینه خوابگاه ها نیز برای دوره ۶ ماهه زبان بین ۳۰الی ۴۰ هزار کرون می باشد.

و در آخر اگر شما قصد مهاجرت به سوئد را دارید، هم اکنون چند راه وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی و بين المللي آوات در زمينه هزينه زندگي در سوئد و مشاوره زندگی و اخذ اقامت سوئد و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند/

  • اکتبر 17, 2018
  • بازدید : 77
  • سوئد,مهاجرت