مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به تغییر محل زندگی از منطقه ای به منطقه دیگر به منظور انجام ادامه تحصیل گفته می شود. البته در اینجا مهاجرت از طریق تحصیل در عرف به معنای مهاجرت به کشور دیگر برای ادامه تحصیل می باشد. معمولا برای تغییر محل در داخل کشور واژه مهاجرت تحصیلی به کار برده نمی شود. برای مهاجرت تحصیلی توضیح مواردی همچون شرایط مهاجرت تحصیلی و مهاجرت تحصیلی رایگان لازم است. بعد از توضیح موارد مذکور مهاجرت تحصیلی کانادا ، مهاجرت تحصیلی نروژ و مهاجرت تحصیلی اتریش برای درک بهتر موضوع توضیح داده خواهد شد.

امروزه مهاجرت به کشورهای دیگر به منظور افزایش سطح تحصیلات در بین مردم به امری رایج تبدیل گشته است. البته ذکر این موضوع لازم است که در غریب به اتفاق موارد افراد تمایل دارند به کشورهایی که از لحاظ علمی سطح بالاتر و هزینه های تحصیلی و زندگی مناسب تری دارند را انتخاب کنند. بنابراین شما هم باید این موارد را در نظر بگیرید. ممکن است شما در یک کشور و در دانشگاهی سال ها به تحصیل مشغول شوید اما در پایان زمانی که می خواهید وارد بازار کار شوید متوجه شوید که دانشگاهی که در آن درس خوانده اید مورد تایید وزارت علوم ایران نیست. در این صورت بسیار دچار سرخوردگی و همچنین هزینه های بیشتر خواهید شد.

تحصیل در یک کشور خارجه می تواند دید و جهان بینی شما را گسترش دهد. همچنین مطمئنا باعث تبادل تجربیات علمی و فرهنگی بین ملت ها خواهد شد. این امر سبب خواهد شد که ملت ها از لحاظ تفکری و اعتقادی شناخت بهتری نسبت به تفاوت ها و شباهت های همدیگر پیدا کنند. در نتیجه این نزدیکی فرهنگی به تدریج اختلافات کورکورانه بین ملت ها کم رنگ تر خواهد شد. در ادامه به شرایط مهاجرت از طریق تحصیل می پردازیم.

 

شرایط مهاجرت تحصیلی

شرایط مهاجرت تحصیلی

از مواردی که لازم است از آن آگاهی داشته باشید شرایط مهاجرت تحصیلی می باشد. شرایط مهاجرت تحصیلی برای هر کشوری مجزا خواهد بود. علاوه بر این شرایط مهاجرت تحصیلی بر اساس قوانین کشورها تعیین می شود. پس اگر می خواهید به شرایط مهاجرت تحصیلی آگاه باشید باید بتوانید همگام با قوانین کشورها بروز باشید. آگاهی یافتن از قوانین مهاجرتی کشورها امری دشوار است. پس بهتر است برای اینکه در دانستن شرایط مهاجرت تحصیلی دچار گمراهی نشوید با موسسات معتبر در زمینه مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور در ارتباط باشید.

از مواردی که به عنوان شرایط نام برده می شود مواردی را توضیح می دهیم. یکی از مواردی که در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی می باشد داشتن توان مالی برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد. اگر شما توان مالی لازم برای تامین مخارج خود را حداقل در سال اول نداشته باشید با مشکل مواجه خواهید شد.

از دیگر شرایط لازم می توان به شرط سن و معدل برای برخی دانشگاه های با رنکینگ جهانی اشاره کرد. در این دانشگاه ها ممکن است دانشگاهی که مدرک تحصیلی تان را در مقطع قبلی گرفته اید نیز مهم باشد. به همین دلیل برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر باید از افراد خبره کمک بگیرید. زیرا با برآورد شرایط شما و شرایط پذیرش دانشگاه ها می تواند بهترین انتخاب را برای شما انجام دهد. در این صورت احتمال گرفتن پذیرش شما از دانشگاه بسیار بیشتر خواهد بود.

البته گفتن این نکته خالی از لطف نیست که شرایط مهاجرت از طریق تحصیلی به نسبت سایر روش ها بسیار آسانتر خواهد بود و از این بابت جای نگرانی نخواهد بود. ذکر موارد بالا هم فقط جهت آگاهی مختصر می باشد.

 

مهاجرت تحصیلی رایگان

مهاجرت تحصیلی رایگان

مهاجرت تحصیلی رایگان از مواردی است که این روزها که وضعیت اقتصادی مردم نامطلوب است پرسیده می شود. مهاجرت تحصیلی رایگان شرایط خاص خود را می طلبد. تحصیل رایگان که این روزها پرس و جو می شود معمولا فقط به صورت بورسیه های تحصیلی امکان پذیر است. اگر شما به دنبال مهاجرت تحصیلی رایگان به معنای بورسیه تحصیلی هستید باید شرایط آن را داشته باشید. بورسیه تحصیلی در دانشگاه ها به دانشجویان نخبه و برتر از لحاظ علمی داده می شود. پس تمام افراد امکان استفاده از آن را ندارند.

اگر شرایط استفاده از بورسیه را ندارید جای نگرانی نیست. بسیاری از دانشگاه های اروپایی امکان تحصیل ارزان و تقریبا رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند. در این دانشگاه ها در سال فقط مبلغ ناچیزی از دانشجویان جهت ثبت نام دریافت می شود. البته تفاوت تحصیل ارزان با بورسیه موارد دیگری را نیز شامل می شود. در بورسیه علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه، کمک هزینه ای هم برای زندگی دانشجو پرداخت می شود. در تحصیل ارزان به دانشجو کمک هزینه ای برای مخارج زندگی پرداخت نمی شود. بنابراین دانشجو باید در سال مبلغی در حدود 9 هزار یورو برای مخارج زندگی داشته باشد.

به هر حال مهاجرت تحصیلی رایگان به شکل بورسیه و برای دانشجویان برتر با سوابق علمی درخشان امکان پذیر است. اما اگر شما دانشجوی برتر نیستید و به دنبال تحصیل ارزان هستید برخی کشورها نظیر آلمان، اتریش و … هنوز دارای دانشگاه های تقریبا رایگان هستند. ارزان بودن دانشگاه ها در این کشورها دلیلی بر بی کیفیتی آنها نیست بلکه دانشگاه های این کشورها در بالاترین سطوح جهانی قرار دارند. بنابراین شما می توانید از طریق موسسات معتبر اقدام به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کنید. در ادامه شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به چند کشور را بیان می کنیم.

 

مهاجرت تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا از گزینه های محبوب بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای شرایطی می باشد. در کنار شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا مزایایی هم برای تحصیل در این کشور پهناور و بزرگ وجود دارد. کشور کانادا از لحاظ کیفیت سطح زندگی توانست رتبه دوم جهان را بدست بیاورد. علاوه بر سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور، دانشگاه های بی نظیر این کشور را نباید فراموش کرد. کشور کانادا دارای دانشگاه هایی با رنکینگ بالای جهانی می باشد. این کشور سهم خود را در جهان در زمینه تولید علم به خوبی ایفا می کند.

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد تحصیل کرده قصد دارید کانادا را برای ادامه تحصیلات انتخاب کنید شک نکنید انتخاب بسیار خوبی را انجام داده اید. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا اولین پیش نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است. بعد از اخذ پذیرش نیاز به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید.

در ادامه بهتر است به صورت خلاصه موارد لازم برای تحصیل در کانادا را برای شما بیان کنیم. برای تحصیل در کانادا شما باید خود را برای پرداخت شهریه سالانه به مبلغ 12 هزار تا 20 هزار دلار آماده کنید. برای زندگی در کانادا نیز باید مبلغی در حدود 10 هزار دلار در سال هزینه کنید. بنابراین زمان اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید گواهی مبنی بر توان مالی ارائه دهید.

یک مورد دیگر که از شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل می باشد.

در دوران دانشجویی شما می توانید به صورت پاره وقت کار کنید و بخشی از هزینه های خود را کاهش دهید. همچنین می توانید همسر و فرزندان خود را نیز همراه داشته باشید.

 

مهاجرت تحصیلی اتریش

مهاجرت تحصیلی اتریش

مهاجرت تحصیلی اتریش یکی دیگر از مواردی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. کشور اتریش هم یکی از کشورهای پیشرفته در سطح جهان محسوب می شود. علاوه بر توسعه یافتگی و سطح بالای زندگی در این کشور، دانشگاه ها هم در وضعیت بسیاری خوبی به سر می برند. یکی از علل افزایش مهاجرت تحصیلی اتریش را می توان بالا بودن سطح دانشگاه های اتریش در رنکینگ های جهانی دانست. البته علل افزایش متقاضیان مهاجرت تحصیلی اتریش به همین یک موضوع ختم نمی شود.

یکی دیگر از عوامل افزایش مهاجرت تحصیلی به اتریش هزینه های بسیار پایین تحصیل در این کشور است. کشور اتریش دارای سیستم دانشگاهی تقریبا رایگان است. مهاجرت تحصیلی اتریش یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی است که می خواهند در دانشگاه های بین المللی دارای رنکینگ خیلی خوب اما با هزینه های پایین تحصیل کنند. البته ذکر این نکته لازم است که پایین بودن هزینه تحصیل در اتریش فقط مربوط به شهریه دانشگاه است. هزینه های زندگی را در کشور اتریش باید خودتان بپردازید. البته باز هم مهاجرت تحصیلی به اتریش از لحاظ مالی مقرون به صرفه خواهد بود. زیرا شما در هر کشور دیگری که تحصیل کنید باز باید هزینه های زندگی را بپردازید.

زبان رسمی اتریش آلمانی می باشد. بنابراین برای مهاجرت تحصیلی به اتریش باید بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید. البته توانایی صحبت به زبان آلمانی در برخی رشته ها و در مقطع کارشناسی لازم است. در مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی را دارید.

یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی اتریش اجازه کار حین تحصیل می باشد. در اتریش در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب 10، 20 و 30 ساعت در هفته اجازه کار خواهید داشت. همچنین بعد از تحصیل یکسال اجازه کاریابی به شما داده می شود.

 

مهاجرت تحصیلی نروژ

مهاجرت تحصیلی نروژ

مهاجرت تحصیلی نروژ هم یکی از راه های تحصیل ارزان و حتی رایگان در اروپا می باشد. مهاجرت تحصیلی نروژ هم در کنار اتریش، آلمان و … از راه های مهاجرت تحصیلی ارزان می باشد. شهریه دانشگاه های نروژ به صورت رایگان می باشد. در مقابل کشور نروژ یکی از کشورهای مرفه در جهان شناخته می شود. این کشور از لحاظ اقتصادی و اجتماعی و … در بالاترین سطوح جهانی قرار دارد. برای مهاجرت تحصیلی نروژ فقط نیاز به تامین هزینه های زندگی در این کشور را دارید.

از مزایای مهاجرت تحصیلی نروژ امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. برای تحصیل در نروژ باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 داشته باشید. داشتن مدرک زبان اجباری می باشد.

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به نروژ امکان اشتغال به کار دانشجویی به صورت پاره وقت می باشد. به طور مثال در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارد.

همچنین یکی دیگر از مزایای تحصیل در نروژ حضور هموطنانمان در این کشور می باشد. در نروژ به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و در مقابل بالا بودن سطح زندگی و تحصیل در این کشور ایرانیان زیادی را به خود جذب کرده است.

در آخر گفتن این نکته در مورد مهاجرت تحصیلی نروژ بی فایده نخواهد بود که اگر بخاطر هزینه های تحصیل قصد دارید نروژ را انتخاب کنید ما به شما توصیه می کنیم در مورد کشورهای دیگر نظیر آلمان و اتریش نیز پرس و جو کنید. این دو کشور نیز علاوه بر تحصیل تقریبا رایگان مزایای دیگری نیز دارند.

  • مارس 11, 2018
  • بازدید : 602
  • تحصیلی