مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت تحصیلی به بلژیک

مهاجرت تحصیلی به بلژیک

مهاجرت تحصیلی به بلژیک

آیا از مهاجرت تحصیلی به بلژیک اطلاع دارید؟ زندگی در بلژیک و شرایط مهاجرت تحصیلی به بلژیک چگونه است؟آیا از راه های مهاجرت به بلژیک اطلاع دارید؟پس با موسسه مهاجرتی لتس مایگرت همراه باشید تا به سوالات شما در خصوص مهاجرت تحصیلی به بلژیک پاسخ دهیم.

کشور بلژیک

کشور بلژیک به علت امنیت، سطح کیفی بالای زندگی و فرهنگ پر طرفدارش ، در بین تمامی جهانیان شناخته شده است و همه این امکانات ، بلژیک را به کشوری ایده آل برای تمامی جهانیان مبدل ساخته است .

کشور بلژیک به دلیل فعال بودن در عرصه اقتصاد و تجارت های بین المللی ، مرکز تحصیل دانشجویان بین المللی محسوب می شود و خواهان بسیاری را بابت زندگی ، تحصیل و کار در بلژیک به خود جذب کرده است .کشور بلژیک به عنوان قلب سرزمین اروپا و مرکز شبکه های بین المللی شناخته شده است . این کشور در متراکم ترین نواحی جمعیتی جهان واقع است.

البته کشور بلژیک به دلیلی اشتیاق بسیار ، امکانات فراوانی را به جهت جذب دانشجویان از هر ملیتی ، برای تحصیل در بلژیک ، فراهم ساخته است .

کشور بلژیک دارای سه زبان رسمی دنیاست و این نیز یکی از دلایلی است که تمایل دانشجویان به تحصیل در بلژیک را فراوان ساخته است .

مردم کشور بلژیک به سه زبان رسمی آلمانی ، هلندی و فرانسه با یک دیگر محاوره و گفتگو می نمایند و البته زبان انگلیسی نیز یک زبان رایج در بین مردم بلژیک و دانشجویان این کشور می باشد .

امکانات بسیاری در کشور بلژیک در اختیار شهروندان بلژیکی و دیگر افراد قرار می گیرد ، امکانات حمل ونقل عمومی بلژیک به اقصی نقاط جهان ، که در بین کشور های اروپایی زبان زد می باشد به گونه ایست که می توان مسافت بین شهرهای آمستردام ، پاریس ، لندن و دیگر شهر ها را با قطار سریع السیر بلژیک ، در کمتر از دو ساعت طی نمود

مهاجرت تحصیلی به بلژیک و هزینه زندگی در بلژیک

هزینه زندگی در بلژیک به نسبت کشور های دیگر اروپایی بسیار پایین می باشد و دانشجویان می توانند با اطمینان بیشتری به تحصیل بلژیک ، بپردازند .

شهر بروکسل به خاطر بسیاری از امکانات ویژه برای دانشجویان بین المللی خود ، در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان در رتبه ی 38 ام جهانی قرار دارد .

مهاجرت تحصیلی به بلژیک

متقاضیان با تحصیل در بلژیک ، می توانند فرصت هایی استثنایی بسیاری را به دست آورند . اتحادیه اروپا و ناتو در این کشور قرار دارند و برای دانشجویان بین المللی ، تجربه ی آموزشی منحصر به فرد مملو از تاریخچه های غنی و فرهنگی پرتکاپو بلژیک درست در قلب اروپا فراهم می آورند .

مهاجرت تحصیلی به بلژیک و اخذ بورسیه های تحصیلی

اخذ بورسیه های تحصیلی دولتی و خصوصی بلژیک این امکان را فراهم می آورد که تمامی هزینه های تحصیل بلژیک و بخشی از هزینه زندگی متقاضیان را تامین نماید . همان طور که گفته شد ، کیفیت زندگی شهری  و تنوع دوره های ارائه شده در دانشگاه های بلژیک نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر بالاتر است . دانشجویان بین المللی قطعا با حضور و تحصیل در بلژیک  از تجربه های تحصیلی فرهنگی و بسیار گسترده ی این کشور بهره مند می شوند . کشور بلژیک به دلیل رایج بودن زبان انگلیسی در بین مردم ، برخی از دانشگاه های بلژیک ، در رشته های MBA و EMBA  ، و برخی دوره های اجرایی به زبان انگلیسی تدریس می نمایند .

 

تحصیل در دوره MBA و دوره های اجرایی در دانشگاه های بلژیک نه تنها بازده  فراوانی را با خود به همراه دارد ،  بلکه درک مفاهیم مدیریتی و اجرایی دانشجویان را نیز بالا می برد . این دوره ها فرصت های شغلی بسیاری را در کشور های های چند ملیتی مانند آلمان و بخش های خصوصی و همچنین فرصت های بی شماری برای ملاقات با افراد با تجربه و بلد کار ، که می توانند به شما بعد از فارغ التحصیلی چه در شهر های مهم بلژیک و چه در کشور های عضو اتحادیه اروپا ،  کمک کنند ، را فراهم می آورد . البته لازم به ذکر است ، دولت بلژیک عموم برنامه های بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی و خارجی تعبیه دیده است و این فرصت را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در بلژیک فراهم ساخته است .

مهاجرت تحصیلی به بلژیک و اخذ بورسیه های تحصیلی

بورسیه هایی که در دانشگاه های بلژیک برای تامین بخشی از هزینه زندگی و هزینه تحصیلی بلژیک به دانشجو تعلق می گیرد به شرح ذیل می باشد :

بورسیه های تحصیلی دولتی دانشجو های بین المللی دانشگاه های بلژیک اعم از :

بورسیه های آژانس توسعه بلژیک ، که برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تعبیه می شود .

بورسیه های آموزش و بورسیه ارشد :

این بورسیه ها ، هزینه ی شهریه دانشگاه ، محل اقامت دانشجویان و هزینه های مرتبط به آموزش در دانشگاه را پوشش می دهند و به دانشجویان کارشناسی ارشد توسعه و مدیریت تعلق می گیرد .

بورسیه کمیته دانشگاهی بلژیک :

این بورسیه ها نیز به دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد در همه رشته های تحصیلی در بلژیک تعلق می گیرد .

یکی دیگر از بورسیه دولتی بلژیک ، اراسموس در بلژیک می باشد که این نیز یک برنامه کلی  برای دانشجویان بین المللی   در مقطه کارشناسی ارشد و دکتری می باشد .

 بورسیه های خصوصی دانشجویان بین المللی دانشگاه های بلژیک اعم از :

بورسیه SCIENCE@LEUVEN :  با در نظر گرفتن 8000 یورو به دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های : اختر شناسی ، بیوفیزیک ، جغرافیا ، فیزیک ژئولوژی ، ریاضیات و آمار و فضانوردی تعلق می گیرد .

البته لازم به ذکر می باشد که با توجه به کسب نمرات عالی دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ، این مبلغ متعلق به صندوق بورسیه تحصیلی از طرف دانشگاه های بلژیک برای سال دوم این دانشجویان نیز اتخاذ می شود .

بورسیه تحصیلی IRO U LEUVEN  : این بورسیه تحصیلی به دانشجویان برگزیده مقطع دکتری تعلق می گیرد .

بورسیه تحصیلی لیژ : بورسیه تحصیلی لیژ به دانشجویان بین المللی و خارجی و دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و طی مدت زمان یک یا دو سال تعلق می گیرد .

بورسیه های تحصیلی فلوشیپ بلژیک و آلمان : این بورسیه برای حمایت مالی از دانشجویان شهروند آمریکایی و ساکنان دائم آمریکا در نظر گرفته شده است و معادل 25000 دلار برای هزینه زندگی و هزینه تحصیلی این دانشجویان صرف می شود .

بورسیه تحصیلی FUL BRIGHT : برای حمایت مالی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و دانشجویان تحقیقاتی دکتری در کشور بلژیک ، آمریکا و لوکزامبورگ ارائه می شود .

البته این بورسیه در بعضی از مواقع نیز به معلمان متوسطه برای تدریس زبان هلندی ، آلمانی و فرانسه نیز ، تعلق می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید

  • اکتبر 16, 2018
  • بازدید : 82
  • بلژیک,تحصیلی