مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از راه های اخذ اقامت کانادا است.اگر قصد تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیل کشور کانادا را دارید می توانید بر ای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل در کشور کانادا ، چگونگی مهاجرت تحصیلی به کانادا ، هزینه زندگی در کشور کانادا ، هزینه های تحصیلی در کشور کانادا ، اخذ تابعیت کشور کانادا در این مقاله با ما همراه باشید .

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل:

کشور کانادا ، کشوری جذاب با جاذبه های توریستی فراوان و محیطی پر از امکانات و مزایای بسیار برای زندگی .

کشور کانادا بعد از کشور روسیه بزرگترین کشور جهان است و جز 5 دسته کشور های پیشرفته صنعتی و اقتصادی جهان می باشد .

کشور کانادا در شمال قاره امریکا و در همسایگی ایالات متحده امریکا واقع است .

زبان مورد استفاده در کشور کانادا از همان  ابتدا فرانسوی و انگلیسی بوده اما هر فردی که در کانادا زندگی می کند در حال حاضر زبان مادری خود را حفظ کرده است و با هم وطنان خود به زبان مادری صحبت می کنند .

 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و سیستم آموزشی تحصیلی کانادا

در کشور کانادا زمانی که کودکان به سن 5 سال می رسند می توانند با ورود به سیستم آموزش کشور کانادا به تحصیل مشغول شوند البته در استان هایی همچون کبک و انتاریو طبق قوانین استانی ، کودکان یک سال زود تر وارد سیستم تحصیلی مدارس می شوند .

اما به طور کلی ورود کودکان به مدارس در کشور کانادا از سن 5 سالگی شروع و تا سن 17 تا 18 سالگی به پایان  می رسد .

سال تحصیلی در کشور کانادا از مهر ماه ( سپتامبر ) و تا خرداد ( ژوئن ) برگزار می گردد و دانش آموزان با گذراندن یک دوره سال تحصیلی و امتحانات نهایی خود به سال تحصیلی جدید در کانادا ورود پیدا می کنند .

بعد از سپری شده دوره تحصیلی و مدارس کانادا ، دانش آموزان وارد مقاطع دانشگاهی  ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ) می شونند . اما یک سری از دانش آموزان ترجیح می دهند که با گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای ، سریع با بازار کار کشور آشنایی و تجاربی را کسب نموده و بعد از گذراندن دوره های فنی و حرفه ای هر چه سریعتر وارد بازار کار حرفه ای گردند .

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل:

در کشور کانادا دانشگاه هایی وجود دارند که دانشجویان بین المللی و خارجی را براساس شرط یا شروطی پذیرش می نمایند و دانشجویان باید به اداره مهاجرت اثبات نمایند که از پس این شرط و شروطی که دانشگاه ها برای پذیرش ارائه داده اند ، بر می آیند . بر فرض مثال دانشگاهی برای پذرش دانشجو ، مسلط بودن دانشجو به زبان انگلیسی را شروط پذیرش دانشجو قرار داده است در این بین باید ببینیم چه برنامه های برای شروط زبان انگلیسی برای دانشجو در دانشگاه وجود دارد .

از مزیت هایی که دانشگاه های کشور کانادا برای پذیرش دانشجو دارند ، این است که برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی مدرک زبان آیلتس 6 و برای مقاطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 مورد نیاز است .

هزینه های زندگی در کانادا

در کشور کانادا ، هزینه زندگی در شهر های کوچک به نسبت شهر بزرگتر کشور کانادا ، پایین تر می باشد و البته این را باید گفت که شانس کاریابی در شهر های بزرگتر نسبت به شهر های کوچک تر کشور کانادا بسیار بیشتر است اما شما متقاضیان عزیز نگران هزینه های زندگی و تحصیل در کشور کانادا نباشید ، دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت در حین تحصیل مشغول به کار شوند و در جهت تحصیل و زندگی راحتر در کشور کانادا کمک خرج هزینه ها باشند ، البته دانشجویان می توانند به مدت 20 ساعت به صورت پاره وقت و بسته به مقطع تحصیلی آن ها در حین                                   تحصیل کشور کانادا ، مشغول به کار باشند .

اما توصیه موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، به شما متقاضیان عزیز این است که برای تحصیل در سال اول مشغول به کار نشوید و بودجه ای حداقل 100 میلیون تومان را برای تحصیل و زندگی در سال اول کشور کانادا برای خود در نظر داشته باشید .

البته لازم به ذکر است که تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا بسیار پر اهیمت بوده و در صورتی که متقاضی نتواند آن را اثبات نماید، کارمند ویزای تحصیلی کانادا او را مردود خواهد کرد ، پس متقاضی تحصیل در کانادا باید بتواند هزینه های تحصیل در کانادا و علاوه بر آن هزینه های زندگی را برای سال اول فراهم نماید .

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وهزینه تحصیل در کانادا 

هزینه تحصیل در کانادا به نسبت کشور های مرفع جهان منالجمله استرالیا و نیوزلند بسیار پایین است اما دانشجویان خیلی نگران هزینه های تحصیلی خود در دانشگاه های کشور کانادا نباشند به دلیل وجود بورسیه های تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس به بالا برای دانشجویان برتر شهریه ها و هزینه های تحصیلی را به نسبت زیادی کاهش می دهد . البته این   بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی نیز وجود دارد اما تعداد این کمک هزینه ها در پرداخت شهریه دانشجویان در مقطع کارشناسی محدود تر است .

تحصیل در دوره های زبان کانادا

جهت تحصیل در کانادا ، متقاضیان می توانند برای پذیرش زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی از یکی از دانشگاه های کشور کانادا اقدام نمایند .

مدت یادگیری دوره زبان بستگی به خود شخص متقاضی دارد و ممکن است تا یک سال به طول بی انجامد.
البته در حال حاضر سفارت کانادا به متقاضیان ایرانی که فقط برای تحصیل در دوره زبان در کشور کانادا برای پذیرش دانشگاه ها شرکت می نمایند ، ویزای تحصیلی اعطا نمیکند.

در صورت دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا ، ویزای کوتاه مدتی برای شما صادر خواهد شد و به محض ورود به کشور کانادا از طرف اداره مهاجرت ویزای تحصیلی که مدت اعتبار این ویزا ، مدت تحصیل شما در کشور کانادا می باشد را در اختیار شما قرار می دهند و شما می توانید بدون هیچ استرسی در رفت و آمد به تمام نقاط کشور کانادا ، سفر نمایید .

اگر شما فردی هستید زیر 18 سال و می خواهید برای پذیرش ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید شما باید یک دعوت نامه از طرف فردی که در کشور کانادا اقامت دارد ، داشته باشید و با ارائه دادن دعوت نامه از طرف فرد کانادایی به اداره مهاجرت و اثبات به عهده گرفتن مسئولیت شما در جهت ویزای تحصیلی کانادا و تمکن مالی حداقل یک سال اول                   تحصیلی ، ویزای تحصیلی کانادا برای شما از طرف اداره مهاجرت صادر خواهد شد .

البته در اختیار داشتن نامه دریافتی از اداره مهاجرت به هنگام ورود به کشور کانادا و CAQ به محض ورود به شهر کبک کشور کانادا در ویزای تحصیلی از اهمیت به سزایی بر خوردار است .

یکی دیگر از مزایایی که تحصیل در کانادا و پذیرش تحصیلی دانشگاه های کانادا در بر دارد این است که فرد به محض اتمام تحصیل خود در کانادا می تواند برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام نماید و قطعا وارد بازار کار کشور کانادا گردد .

 

 

  • سپتامبر 23, 2018
  • بازدید : 106
  • تحصیلی,کانادا