مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال
Rate this post

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال * اقامت پرتغال * پاسپورت پرتغال * راه های مهاجرت به پرتغال و مهاجرت به اروپا را در ادامه بحث خواهیم کرد. متقاضیان مهاجرت به پرتغال همواره دنبال اطلاعاتی در خصوص کشور پرتغال و راه های مهاجرت به پرتغال خواهند بود که

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  مهاجرت به پرتغال  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

پُرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است که از شاخه زبان‌های رومی‌تبار است    واحد پول آن یورو است.

قبل از آمدن به پرتغال، باید بدانید که ویزای پرتغالی یا اقامت پرتقال شما نیاز به ورود و اقامت قانونی در کشور دارید. مهاجرت پرتغالی بسته به ملیت شما، هدف اقامت شما و مدت زمان مورد نظر شما در پرتغال متفاوت است. ویزای پرتغالی به طور معمول توسط سفارت پرتغالی در کشور محل اقامت شما پردازش می شود، در حالی که اداره مهاجرت پرتغال  SEF   مسئول صدور مجوز اقامت پرتقال   می باشد

 • ایران در بین کشور های می باشد  که  اتباع آن برای ورود به آن نیاز به ویزای پرتغالی دارند .

با این حال، اقوام غیر اتحادیه اروپا / EFTA، که مایل به اقامت بیش از سه ماه هستند، باید قبل از ورود ویزای طولانی مدت یا ویزای اقامت در پرتغالی درخواست نمایند ، که به آنها اجازه می دهد پس از ورود به پروانه اقامت پرتقال درخواست کنند. کسانی که در این دسته قرار دارند شامل کسانی هستند که متقاضیان کار ، خود کارفرمایان ، دانشجویان، کسانی که قصد دارند با پس انداز زندگی کنند، بازنشسته و اعضای خانواده می باشند .

ویزای اقامت موقت جهت مهاجرت به پُرتغال

پروتکل اقامت :

این یک ویزای پرتغالی برای یک دوره چهار ماهه برای درخواست اجازه اقامت پس از ورود است. این می تواند برای هر یک از دلایل زیر اعطا شود:

 • کارو مشغول به کار
 • فعالیت های خود اشتغالی و یا فعالیت های کارآفرینی
 • تحقیقات علمی یا آموزش تحصیلی،
 • تبادل دانشجویان، کارآموزی یا برنامه های داوطلبانه خدمات تحصیلی عالی (برای دانشجویانی که در حال حاضر در پرتغال زندگی می کنند و می خواهند مطالعات خود را ادامه دهند )
 • بازنشستگان خانواده و افراد دارای درآمد.

ویزای نوع D : در ابتدا برای شروع پروسه مهاجرت پُرتغال این ویزا به متقاضیان داده می شود که در لیست افراد  دارای شرایط لیست بالا باشند

اگر جهت مهاجرت به پرتقال به  ویزای پرتغالی نیاز دارید، باید هزینه ی غیر قابل استرداد را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز

 • دو عکس گذرنامه
 • گذرنامه و نسخه های قبض ویزای قبلی شما
 • یک کپی از رزرو بلیط بازگشت (اگر چه همیشه مورد نیاز نیست)
 • بیمه مسافرتی برای پوشش شما برای منطقه شنگن
 • نامه نامه با هدف سفر و برنامه سفر تاریخ و زمان پرواز
 • برنامه های اقامت برای مدت اقامت شما (به عنوان مثال رزرو هتل)
 • اثبات موجودیت کافی برای طول مدت اقامت شما
 • اثبات وضعیت مدنی (ازدواج، فرزند، و غیره)
 • اثبات وضعیت اقتصادی (کارگر، کارمند خود، دانشجو، بازنشسته و غیره) .

زمان پردازش ویزای پرتغالی بسته به اهداف بازدید شما متفاوت است. این می تواند از هر دو هفته تا دو تا سه ماه طول بکشد، بنابراین توصیه می شود که فرایند درخواست ویزای پرتغالی مدت زمان لازم برای

پروسه مهاجرت به پرتقال را در نظر بگیرید

اجازه اقامت پرتغالی: غیر اتحادیه اروپا

اولویت های اقامت در خارج از اتحادیه اروپا / EFTA برای بیش از سه ماه به پرتغال برای اولین بار نیاز به یک ویزای اقامت طولانی مدت پرتقال به آنها می دهد تا بعدا بتوانند اجازه اقامت پرتغالی خود را از SEF در منطقه خود درخواست کنند (نزدیکترین دفتر خود را پیدا کنید). معمولا یک مجوز برای اجازه دادن به اقامت پرتقال برای یک سال مجاز است. این می تواند هر دو سال به مدت 5 سال تمدید شود، پس از آن دارنده می تواند برای اجازه اقامت دائم درخواست کند.

همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که درخواست اجازه اقامت پرتقال را دارند، باید شواهدی از بودجه کافی و محل اقامت نشان دهند. اسناد و الزامات اضافی وجود دارد، بسته به علت درخواست درخواست مجوز اقامت پرتقال وهزینه های لازم را پرداخت نمایید همچنین هر ساله باید هزینه تجدید اقامت را نیز پرداخت نمایید

مهاجرت کاری  به  پرتغال:

غیر اتحادیه اروپا که برای کمتر از سه ماه برای اهداف کاری وارد می شوند، نیاز به کوتاه مدت ویزای شنگن شنگن برای اهداف تجاری دارند. اگر استخدام طولانی تر از سه ماه طول بکش باید یک ویزای اقامت پرتقال پرتقال (نوع D،) برای اهداف استخدامی مورد نیاز است، بعد از آن شما باید برای درخواست اقامت پرتقال پس از ورود به مقاصد کار درخواست کنید.

مهاجرت تحصیلی در پرتقال :

تحصیل در پرتقال با توجه به آب وهوای عالی وسواحل زیبا از همه مهمتر هزینه پایین از گزینه های قابل توجه می باشد ویکی از راه های مهاجرت راحت به پرتقال می باشد

مهاجرت به پرتقال از طریق ازدواج :

به نظر می رسد در پرتقال در فرایند مهاجرت ملیت همیشه در نظر گرفته می شود در ازدواج با تبعه پرتقالی نقاطی وجود دارد که باید هزینه یک سال همسر به حسابش واریز شده اقامت به همسر بعد سه سال زندگی مشترک داده میشود وباید ازدواج به صورت رسمی ثبت گردد و وبعد سه سال ودادن درخواست وبررسی آن در یک دادگاه مدنی می تواند اقامت  دایم بگیرد.

طرح اقامت دائم پرتغال:

به هر دو چه متقاضیان چه اروپایی  چه غیر اروپایی پس از  از پنج سال اقامت دایم داده می شود البته این روند برای شهروند اتحادیه اروپا / EFTA آسانتر است

 

 

نحوه دریافت اقامت دائم پرتغال:

درخواست برای اقامت دائم پرتغالی باید به اداره مهاجرت و مرزی پرتغالی  SEFارائه شود.

 • ویزیت اقامت معتبر Passport / travel ID
 • دو عکس گذرنامه
 • تأیید مالی کافی برای حمایت از خود
 • مدارک تحصیلی
 • بیمه درمانی
 • مجوز رکورد تحصیلی
 • مدارک ثبت نام در تأمین اجتماعی و شواهد وضعیت مالیاتی
 • گواهینامه اقامت قانونی و بدون وقفه در پرتغال برای پنج سال پیش اگر شما در طی این دوره پنج ساله از پرتغال برای یک دوره طولانی مدت (بیش از سه ماه) در دسترس نیستید. به دلایل کار، شما باید اثبات دلیل را تأیید کنید.
 • گواه بر مهارت ابتدایی زبان پرتغالی، از طریق گواهینامه تحصیل یا تست در مرکز ارزیابی زبان

هزینه های اقامت دائم پرتغال از 100-200 یورو بسته به عوامل خاصی است

شهروندی پرتغالی ساکنان خارجی , پس از شش سال اقامت می توانند برای شهروندی کامل پرتغالی درخواست دهند، اگرچه استثناء اعمال می شود؛ به عنوان مثال، تنها سه سال برای همسران شهروندان پرتغالی و برای کودکان متولد شده حداقل یک شهروند پرتغالی یا یک شخص خارجی استثناء موجود است

مهاجرت به پرتقال به  صورت سرمایه گذاری:

طرح ویزای طلایی Portugual این یک برنامه ویزای ویژه پرتغالی است که برای جذب سرمایه گذاری خارجی به پرتغال طراحی شده است. طرح ویزای پرتغالی طلایی، روند افزایش سرمایه گذاران خارجی را از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، اگر املاک و مستغلات پرتغال را خریداری می کنند یا به ارزش خاصی سرمایه گذاری می کنند. با توجه به شرایط آنها، تحت این طرح شهروندان غیر اتحادیه اروپا مجوز اقامت پرتغالی دریافت می کنند و بعدا می توانند برای شهروندی پرتغالی کامل درخواست کنند.

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   مهاجرت به پرتغال   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  مهاجرت به پرتغال  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

 

 • آگوست 13, 2018
 • بازدید : 153
 • پرتغال,مهاجرت