مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری
5 (100%) 3 votes

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

نروژ از جمله کشور های اروپایی است، که سالانه پذیرایی بسیاری از مهاجران در سرا سرتاسر دنیا می باشد. درآمد اصلی کشور نروژ، از طریق فروش نفت و گاز می باشد و صنعت صادرات مواد غذایی دریایی و حمل‌ونقل نیز در نروژ جزو مواردی هستند، که برای این کشور سودآور می باشند. لازم به ذکر است که گفته شود، نروژ جزو گران‌ترین کشور های  دنیا به‌حساب می‌آید. واحد پول این کشور کرون (nok)  نروژی بوده و از دلایل مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری می توان به دلایل زیر اشاره کرد:

 • داشتن زمین های حاصل خیز

 • موقعیت جغرافیایی بکر

 • همچنین اقتصاد مدرن و پیشرفته خود

در نهایت به کار بردن استراتژی بازار داخلی نروژ را تبدیل  به کشوری ایدئال برای سرمایه گذاران کرده است. طبق گزارش بانک جهانی نروژ، در سال ۲۰۱۵ رتبه ۹ را در بین ۱۸۹ کشور از لحاظ اقتصادی دارد. نروژ در سال ۲۰۱۶ به دلیل داشتن مشکلات اقتصادی، یک رتبه کاهش داشته است. مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری، بدان معناست که یک سرمایه‌گذار خارجی مقدار مشخصی از پول خود را جهت اخذ اقامت دائم وارد کشور نروژ کرده است. سرمایه گذاری در این کشور به طریق مختلف صورت می گیرد، که ممکن است در خصوص یک پروژه از پیش تعیین شده باشد، که به نفع اقتصاد کشور نیز هست. برای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری، ابتدا سرمایه گذار باید یک ویزای موقت دریافت کند.

دلایل مختلفی وجود دارد که یک مهاجر از میان همه کشور های حوزه اروپا، نروژ را انتخاب کند. از جمله این دلایل می توان به شرایط راحت تحصیل و همچنین بدون شهریه بودن دانشگاه های نروژ اشاره کرد. در میان راه های گوناگون یکی از راه های هیجان انگیز برای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری است. این راه به سه طریق می تواند باعث شود که مهاجران اقامت دائم خود را از این کشور دریافت کنند. در زیر به راه های مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

 

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

اینکه نروژ کشوری ثروتمند و دارای سرمایه های ملی و خدادادی است بر کسی پوشیده نیست. این شرایط منحصر به فرد باعث شده است که نروژ به یکی از مقاصد سرمایه گذاران برای شروع کسب و کار خود راه یابند. مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری، به دلیل سیستم مالیاتی مناسب آن، مکان مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. سرمایه گذاری در این کشور به نسبت، از سرمایه گذاری در سایر کشور های اروپایی و دنیا با ریسک و خطر کمتری مواجه است.

شخصی که قصد مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری را دارد، باید دارای سرمایه مالی کافی برای گذران هزینه های زندگی‌اش در طول مدت اقامتش در نروژ را داشته باشد. طبق قوانین مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری، مجوز اقامت دائم از این طریق در واقع اجازه اسکان در نروژ هم محسوب می گردد.

 

برای دریافت این اجازه اسکان متقاضی باید دارای شرایطی باشد، مانند:

 • شخص باید حدود۳ سال پی‌درپی در نروژ سکونت داشته باشد.
 • سرمایه گذار باید به زبان نروژی مسلط باشد.

در سال های اخیر دولت نروژ اقدام در به وجود آوردن شرایط و موقعیت های ایده آلی کرده است، که طبق آن  سرمایه‌گذار های خارجی به سرمایه گذاری در این کشور ترغیب شوند. این کشور در زمینه های، صنعت نفت در مناطقی که کم توسعه هستند، ایجاد صنایع پایه‌ای و اصلی را در نظر گرفته است. در این کشور، اشخاص زیادی حضور دارند، که  سرمایه گذاران خارجی را که قصد مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری را دارند، به سوی مناطق کم جمعیت تر نروژ جذب می کنند. این در حالی است که دولت نروژ از این افراد حمایت های قانونی لازم را می کند. از جمله حمایت ها که دولت نروژ از این افراد می کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن معافیت های مالیاتی
 • پرداخت هزینه های تأمین اجتماعی کم‌تر

و…می باشد .

باید گفته شود، که علاوه بر مزایایی مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری، این کشور دارای نقاط ضعفی برای سرمایه گذاری است. از جمله معایب سرمایه گذاری در نروژ این است که:

 • گردش اقتصادی در این کشور نیز مانند ایران، تا حد زیادی وابسته به صنعت و قیمت نفت است. اکنون این کشور در دوره رونق اقتصادی صنعت نفت به سر می برد.
 • همچنین به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خاص در این کشور، هزینه های مربوط به حمل ونقل و زیر ساخت های مخابراتی و . . . بسیار گران هستند.
 • در نروژ نیروی کار به صورت متخصص تعلیم می بیند. در واقع این نیرو ها نسبت به کاری که دارند، از درآمد بالایی نیز برخوردار هستند.

فواید مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

نروژ کشوری است دارای محیط سیاسی شفاف و با ثبات است، این امر باعث می گردد، هیچ اتفاق غیر منتظره ای در بازار اقتصادی این کشور رخ ندهد. مردم کشور نروژ اکثراً از سطح تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و قدرت خرید بالایی دارند. به همین دلیل این کشور دارای بازار کار با ثبات و پایداری می باشد. اکثر نیرو های کار در این کشور ماهر و متخصص بوده، که این موضوع باعث پیشرفت، در زمینه خدمات، صنایع و فناوری اطلاعات  می گردد. معاملات در بازار های داخلی کشور نروژ  نسبتاً بی رونق است. اما  این کشور می تواند به عنوان یک بازار عمده برای فراهم آوردن کسب و کار از کشور های اسکاندیناوی و کشورهای حوزه دریای بالتیک و حتی روسیه غربی باشد.

 

فرصت های سرمایه گذاری در نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری بسیار متنوع و مختلف بوده، که هر ساله توسط دولت این کشور برای جلب سرمایه گذاران بیشتر معرفی می گردد. این فرصت های سرمایه گذاری به چند دسته تقسیم می گردند، که عبارت‌اند از:

 • سرمایه گذاری در بخش های مهم و اصلی در اقتصاد ملی نروژ
 • سرمایه گذاری در بخش هایی که پتانسیل بالایی برای تولید پول دارند.
 • سرمایه گذاری در بازار های خصوصی
 • شرکت در مناقصه ها
 • سرمایه گذاری در پروژه های دولتی کشور نروژ و همچنین داشتن فرصت های کار در تمام کشور های اتحادیه اروپا
 • در واقع باید گفت که بخش های اصلی در اقتصاد نروژ، شامل سرمایه گذاری در زمینه های نفت، گاز، صنایع دریایی و دریانوردی، صنایع کشتی‌سازی، مهندسی مکانیک ، ماهی گیری و … است.

همچنین سرمایه گذاری در بخش های دیگر صنعت، مانند سرمایه گذاری در خصوص تولید و یا عرضه ماشین‌آلات و ابزارآلات مربوط به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی است. علاوه بر صنایع ذکر شده، صنایعی مانند مخابرات، حمل و نقل، تکنولوژی های مربوط به حفظ محیط‌زیست، تجهیزات پزشکی و تولید تجهیزات امنیتی در زمره موارد خاص برای سرمایه گذاری قرار دارند.

 • جولای 3, 2018
 • بازدید : 261
 • سرمایه گذاری,نروژ