مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس
Rate this post

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس * راه های مهاجرت به قبرس * اقامت قبرس * مهاجرت به قبرس از طریق کار * مهاجرت به اروپا * همیشه و در همه حال اطلاعات مناسب دغدغه ی متقاضیان امر مهاجرت به سنگاپور بوده است

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  مهاجرت به قبرس  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث مهاجرت به قبرس

 

مهاجرت به قبرس

آیا قصد مهاجرت به قبرس را دارید؟

مهاجرت به قبرس  خواسته افراد بسیاری است.  به  این دلیل که قبرس کشوری بسیار زیبا است.  محیط امن برای کار و زندگی و کم بودن میزان جرائم از دلایلی است که افراد زیادی را ترغیب به مهاجرت به قبرس می­کند. از سوی دیگر استانداردهای بالای بهداشتی و سلامت و خدمات مرقون به صرفه پزشکی و آموزشی  باعث می­شود قبرس به مقصد محبوبی برای مهاجران تبدیل شود.

اقامت در قبرس به دو روش دائم و موقت انجام می­شود. افرادی که اقامت دائم قبرس را دارند می­توانند در این کشور زندگی کنند.  افرادی که اقامت موقت قبرس را دارند نیز می­توانند اقامت خود تمدید کنند. تا زمانی که شرایط لازم  برای اقامت دائم را داشته باشد. در حال حاضر مهاجرت به قبرس از روش­های مختلفی میسر است. درخواست اقامت برای کار، ادامه تحصیل، ازدواج و سرمایه­گذاری از روش­های مختلف برای مهاجرت به قبرس است.

 

 

متقاضی مهاجرت به قبرس  باید ویژگی­های زیر را داشته باشد:

 • داشتن منابع مالی مستمر و دائمی برای خود و اعضای خانواده که قرار است با او زندگی کنند. در تامین منابع مالی، متقاضی نباید به سیستم کمک­های اجتماعی در قبرس وابسته باشد.
 • داشتن بیمه بهداشتی در برابر بیماری­ها و اتفاقات ناگوار. البته شرکت­های بیمه در کشور قبرس این مورد را تحت پوشش قرار می­دهند.
 • تهدیدی برای نظم عمومی و نظام این کشور نباشند.
 • گواهی مدارک و اسناد محل اقامت خود در قبرس را ارائه دهند.

 

 

 

چگونه اقامت دائم بگیریم؟

برای دریافت اقامت دائم این کشور ازدواج با یک شهروند قبرسی بهترین روش ممکن است.  خرید ملک نیز راهکار موثر دیگری است.  سرمایه­گذاری هم از روش­های دریافت اقامت دائم در قبرس است.

 

 • مهاجرت برای ازدواج یا حضور در کنار خانواده

برای مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج با یک شهروند قبرسی،   ارسال کپی از سند ازدواج و تکمیل فرم درخواست و ارائه مدارک تولد زن و شوهر و گواهی سوء­پیشینه متقاضی ضروری است. برای درخواست اقامت باید حداقل یک سال از تاریخ ثبت ازدواج گذشته باشد و هیچ یک از زوجین کمتر از 21 سال نباشند.  اخذ اقامت از طریق ازدواج فرایند پیچیده­ای دارد  چرا که مدارک بسیار زیادی باید ارائه کرد. به عنوان مثال گواهی ازدواج قانونی باید مطابق با شرایط کشور قبرس باشد. بررسی اسناد و مدارک 6 روز بعد از ارسال آن صورت می­گیرد. در صورتی که یکی از زوجین زیر سن قانونی (18 سال) باشد، برای مهاجرت اجازه کتبی والدین او الزامی است.

در صورتی که اعضای خانواده فرد متقاضی نیز به مدت دو سال به شکل قانونی در قبرس زندگی کرده باشد، فرد می­تواند برای پیوستن به آن­ها اقدام کند. کودکان همسر قانونی فرد متقاضی نیز عضو خانواده او محسوب می­شوند و می توان برای آن­ها نیز درخواست اقامت کرد.

 • مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک نیز میسر است. البته ارزش ملک نیز اهمیت دارد و بایستی حداقل 300000 یورو باشد. متقاضی باید درآمد کافی برای زندگی در قبرس را نیز داشته باشد. این درآمد باید در کشور مبدا تامین شود. زمانی که شما ملکی را در قبرس خریداری می­کنید، صرف نظر از قیمت آن، حق درخواست ویزای مالتیپل را دارید. این ویزا به شما اجازه ورود مکرر به قبرس را در هر زمان می­دهد.

افرادی که حداقل ۳۰۰,۰۰۰ یورو در بخش املاک قبرس سرمایه گذاری کنند می­توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. لزومی ندارد که این مبلغ فقط در یک واحد سرمایه گذاری شود. برای مثال می­توان یک آپارتمان و یک مغازه خرید. البته  برای خرید بعضی از املاک نیز می­توان از تسهیلات  استفاده کرد ولی نکته­ای که وجود دارد این است که  خرید ملک بایستی با پرداخت حداقل  ۲۰۰,۰۰۰ یورو  به صورت نقدی باشد و  الباقی را می­توان  بصورت اقساط (وام و تسهیلات) پرداخت کرد.

 

 • مهاجرت به قبرس برای سرمایه گذاری

قبرس در سال­های اخیر در زمینه حمل و نقل، گردشگری و بخش های حقوقی رشد نسبتا خوبی داشته است. سرمایه­گذاری خارجی یکی از تدابیری است که دولت قبرس برای بهبود اوضاع اقتصادی خود به کار برده است. دولت قبرس در راستای سرمایه گذاری خارجی مزایایی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

سرمایه گذاری خارجی بهترین روش برای مهاجرت به قبرس است. سرمایه گذاران می توانند به مدت 3 ماه از اقامت سریع بهره مند شوند. اجازه مهاجرت به قبرس بدون نیاز به حضور فیزیکی قبلی برای سرمایه گذاران میسر است. برای دریافت این نوع اقامت متقاضی نیاز به مدرک زبان ندارد و حق تحصیل، کار و زندگی در این کشور برای سرمایه­گذاران نامحدود است.

 

چگونه اقامت موقت بگیریم؟

برای دریافت اقامت موقت قبرس ادامه تحصیل راه حل خوبی است. البته به شرطی که قصد ادامه تحصیل داشته باشید. افراد متخصص نیز که با یکی از ادارات و شرکت­های این کشور قرارداد کاری داشته باشند، می­توانند از اقامت موقت استفاده کنند.  البته باید در نظر داشت که اقامت این افراد فقط تا اتمام قراداد کاری آن­ها معتبر است. ثبت شرکت نیز  از روش­های دریافت اقامت موقت است. داشتن سرمایه اولیه برای ثبت شرکت نیز ضروری است.

 

 • مهاجرت به قبرس برای ادامه تحصیل

اقامت تحصیلی به افرادی اعطا می­شود که از یکی از دانشگاه­های این کشور پذیرش بگیرد. این افراد تا اتمام تحصیلاتشان می­توانند اقامت خود را تمدید کنند. پس از پایان تحصیلات نیز می­توانند از روش­های دیگری برای تمدید اقامت خود بهره­مند شوند.  ادامه تحصیل فرزندان نیز  در مدارس این کشور راه حل مناسبی برای اقامت موقت است. والدینی که از این طریق اقامت قبرس را گرفته باشند، اجازه کار در این کشور را ندارند و باید منابع مالی خود را از جای دیگری تامین کنند.

برای درخواست اقامت تحصیلی باید گذرنامه شما حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد. ارائه کپی از گذرنامه، تکمیل فرم درخواست، 4 قطعه عکس، اثبات داشتن بودجه کافی برای تامین هزینه ها در مدت اقامت و ارائه اسناد مالی که تمکن متقاضی را اثبات کند، اصل گواهی تحصیلی در مقطع قبلی، گواهی عدم سوء پیشینه از اداره پلیس کشور محل اقامت که از تاریخ صدور آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد مدارکی است که برای درخواست اقامت تحصیلی باید به سفارت این کشور ارائه کرد.

علاوه بر این در مدت اقامت دانشجو ملزم به حضور در کلاس بوده و اسناد حضور وی در دانشگاه بایستی به تایید وزارت آموزش و پرورش قبرس رسیده باشد.

 

 • مهاجرت کاری و ثبت شرکت در قبرس

برای داشتن مجوز کار در قبرس باید اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند توسط یک کارفرمای قابل قبول برای کار پذیرفته شوند و از طریق آن کارفرما برای یک سال مجوز کار دریافت کنند.  دولت قبرس مزایای زیادی برای متقاضیان کار در این کشور ارائه می­دهد. این کشور در راستای سرمایه گذاری خارجی به متقاضیان کشورهای جهان سوم که در این کشور شرکت خارجی ساده به ثبت رسانده باشند، اقامت اعطا می­کند.

همچنین بررسی درخواست اقامتی که برای اشتغال باشد در زمان کوتاه­تری انجام خواهد شد. برای مدیران ارشد و کارکنانی که سمت  و یا تخصص خاصی دارند، مجوز کار و اقامت نامحدود اعطا می­کند و ارسال درخواست اقامت برای کار نیاز به مدارک کمتری دارد

و به طور کلی پروسه اعطای اقامت راحتتر انجام خواهد شد.

افرادی که از طریق ثبت شرکت موفق به اقامت موقت قبرس شده باشند و  شرکت آن­ها  ۳ سال در قبرس فعال بوده باشد، می­توانند برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام کنند.

برای گرفتن اقامت دائم  باید استقلال مالی  این افراد ثابت شود و وابسته به  دولت قبرس نباشند.

همچنین ثابت شود که  تخصص یا سرمایه آن­ها در طول مدت اقامتشان در قبرس موجب  پیشرفت این کشور  شده است. شرکت در مصاحبه برای نشان دادن علاقه به فرهنگ این کشور نیز الزامی است.

تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم ۶ الی ۱۲ ماه  طول می­کشد.

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   مهاجرت به قبرس   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  مهاجرت به قبرس  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 • آگوست 18, 2018
 • بازدید : 124
 • قبرس,مهاجرت