مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه
Rate this post

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه * اقامت فرانسه * زندگی در فرانسه * هزینه های زندگی در فرانسه و راه های مهاجرت به فرانسه برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه بسیار مهم میباشد.

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  مهاجرت به فرانسه  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

اگر می خواهید برای مدت طولانی یا حتی دائمی در فرانسه زندگی کنید، پس از پنج سال زندگی در فرانسه، می توانید برای اقامت دائم فرانسه یا تابعیت فرانسوی درخواست کنید، اگرچه این زمان در موارد خاص مهاجرت به فرانسه مانند ازدواج با یک فرانسوی می تواند کمتر هم بشود . هر دو گزینه تابعیت فرانسوی یا اقامت دائم فرانسه به شما اجازه می دهد تا به مدت طولانی در فرانسه زندگی کنید، اگر چه تفاوت های مهمی بین این دو وجود دارد که می تواند به شما کمک کند که بهترین گزینه را انتخاب کنید. شرایط و راه هایی را که برای درخواست شهروندی فرانسوی یا اقامت دائم فرانسه باید بدانید در ادامه خواهید خواند.

اقامت دائم یا شهروندی؟

مجوز اقامت دائم فرانسه اجازه می دهد که شما در مدت 10 سال در فرانسه زندگی کنید و با درخواست تمدید یا تجدید نظر، شما می توانید به طور نامحدود با این وضعیت در فرانسه زندگی کنید. با این حال، اگرچه ممکن است بسیاری از حقوق مشابه با شهروندان فرانسوی (به عنوان مثال در آموزش و پرورش حق تحصیل فرزندان ، در محل کار، در مراقبت های بهداشتی) را داشته باشید، ولی بعضی از حقوق شهرودی را نخواهید داشت، به عنوان مثال، شما نمی توانید در انتخابات رأی دهید و یا دفتر دولتی داشته باشید.

اگر تصمیم بگیرید که به یک شهروند فرانسوی تبدیل شوید، شما نیز به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا (EU) تبدیل شده و از آزادی حرکت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا لذت خواهید برد.یکی از ویژگی های خوب شهروندی فرانسه این است که مجبور نیستید ملیت خود را از دست بدهید، اگر به یک شهروند فرانسوی تبدیل شوید: شما می توانید شهروندی دوگانه فرانسوی داشته باشید.

مهاجرت به فرانسه برای اخذ اقامت دائم این کشور

شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس که در پنج سال یا بیشتر سالم در فرانسه زندگی می کنند، می توانند برای اقامت دائم بدون نیاز به اثبات درآمد یا اشتغال، درخواست دهند.

اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس دیگر مجبور به نگه داشتن این مجوز نیستند، اما بدون آن هم نمی توانن از برخی خدمات دولتی، مانند کمک مالی مسکن استفاده کنند.

اعضای خانواده غیر عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس همچنین می توانند پس از پنج سال اقامت دائم خود را درخواست کنند و حتی اگر اقامت آنها به علت ازدواج با یک فرانسوی بوده باشد پس از طلاق یا مرگ همسر اجازه اقامت نیز حفظ می شود.

اخذ شهروندی کشور فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تابعیت

برای گرفتن شهوندی از طریق تابعیت کشور فرانسه ابتدا شما باید تقاضا دهید. به سفارت فرانسه در کشور خودتان مراجعه می کنید و درخواست خود را ارائه می دهید. این روند برای اشخاصی که ساکن ایالات متحده هستند دو هفته و برای سایر کشور ها دو ماه به طول می انجامد . بدین منظور شما باید دارای شرایط لازم باشید. شما باید حداقل برای پنج سال متوالی در فرانسه زندگی کرده باشید که البته در شرایط خاص مانند تحصیل در یکی از دانشگاه های فرانسه در مدت حداقل دو سال، این شرط به دو سال کاهش می یابد. و بتوانید ثابت کنید که با صحبت کردن فرانسوی مشکلی ندارید و دانش کافی از فرهنگ و جامعه فرانسه و حقوق و وظایف شهروندان فرانسوی را دارید.

اگر شما عضو خانواده ای هستید که قبلا اقامت دائم داشته است یا اگر فرزندی با ملیت فرانسوی با اقامت موقت دارید شرایط اقامت دائم پنج ساله به سه سال کاهش می یابد و هرکس که از طریق تولد به شرایط شهروندی فرانسوی برسد نیز حق اقامت دائمی دارد.

اگر از ازدواجتان با یک فرد تابع فرانسه بیش از سه سال گذشته باشد، می توانید بلافاصله برای اقامت دائم درخواست کنید، حتی اگر در طول ازدواج خود در فرانسه زندگی نکرده باشید. اگر کمتر از سه سال از ازدواج شما می گذرد، می توانید پس از گذشتن سه سال اجازه ورود به فرانسه گرفته و درخواست اقامت بدهید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

اگر والدین شما هر دو فرانسوی یا یکی از آنها شهروند فرانسه باشد شما به طور خودکار واجد شرایط اخذ شهروندی هستید. این حق شهروندی در سن 16 سالگی برای فرزند مجاز می شود و حقوق کامل شهروندی پس از سن 18 سالگی به فرزند مورد نظر اعطا می شود. اما برای درخواست شهروندی باید اثبات کنید که حداقل از سن 11 سالگی به مدت حداقل پنج سال در فرانسه زندگی کرده اید.

اگر شما پدر و مادر خارجی فرزند 13 ساله ای هستید و از 8 سالگی در فرانسه زندگی می کند، می توانید از دادگاه فرانسه برای فرزند خود درخواست تابعیت کنید. اگر یکی از والدین دارای تابعیت فرانسوی است و بیش از پنج سال است که در فرانسه زندگی می کند، کودک  نیز می تواند طبق قانون دارای تابعیت باشد.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

برای این راه شما باید حداقل چهار سال از ازداجتان با یک فرانسوی گذشته باشد تا بتوانید درخواست حق شهروندی کشور فرانسه را ارائه دهید. یک سال حداقل باید در فرانسه زندگی کرده باشید و همسر شما هم باید حتما تابعیت خود را داشته باشد. برای مثال اگر شما نتوانید اثبات کنید که پس از ازدواج به مدت سه سال متوالی در فرانسه زندگی کرده اید باید پس از پنج سال از گذشتن ازدواجتان درخواست شهروندی بدهید. اگر شما در خارج از کشور ازدواج کرده اید، قبل از کسب تابعیت، ازدواج شما باید در سازمان ثبت مدنی فرانسه ثبت شود.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت نام و پذیرش کشور فرانسه

پس از درخواستی که شما از طریق سفارت کشور فرانسه ارسال می کنید سندی به دست اداره مهاجرت کشور فرانسه می رسد که شما در کشور خود آن را امضا کرده اید و اعتبار آن به مدت ۱ سال می باشد. دولت شرایط شما را برای مهاجرت به فرانسه در طی آن بررسی می کند و تعیین می کند که برای گرفتن تابعیت این کشور واجد شرایط لازم هستید یا خیر. مرحله اول آن بررسی آزمون کتبی و شفاهی در کشور فرانسه است که طی آن ثابت می شود که اگر شما مهارت کافی برای شرکت در این آزمون ها را ندارید نیاز است برای بهتر شدن در کلاس های مهارت شرکت کنید که این کلاس ها رایگان هستند. دومین مرحله لزوم اطلاع کامل از قانون مدنی کشور فرانسه به صورت کامل است هدف از آموزش قانون مدنی کشور فرانسه افزایش اطلاعات خود اشخاص است که پس از مهاجرت به فرانسه از حقوق شهروندی خود در این کشور آگاه باشند. آخرین مرحله شرکت در جلسه اطلاعات عمومی است که عبارتند از خدمات عمومی، مسکن، بهداشت و درمان *

سخن پایانی

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   مهاجرت به فرانسه   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  مهاجرت به فرانسه  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 13, 2018
  • بازدید : 177
  • فرانسه,مهاجرت