مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به جمهوری چک   

مهاجرت به جمهوری چک   

مهاجرت به جمهوری چک                      

شرایط مهاجرت به جمهوری چک و اخذ اقامت کشور چک چگونه است؟اقامت تحصیلی جمهوری چک و اقامت کاری جمهوری چک چگوه است؟سرمایه گذاری در چک چگونه است؟ با ما همراه باشید تا درمورد شرایط مهاجرت به جمهوری چک اطلاعات کسب کنید.

 جمهوری چک

 جمهوری چک ، کشوری در خشکی و در قلب سرزمین اروپا واقع شده است و به عنوان یکی از زیبا ترین کشور های اروپایی شناخته شده است . جمهوری چک به دلیل خارج بودن از منطقه یورو ، از واحد پول کرون استفاده می کنندو از یورو فقط برای معاملات اقتصادی و تجاری بزرگ فی ما بین استفاده می شود . هزینه زندگی و هزینه تحصیل در جمهوری چک بسیار پایین است و می توان گفت هزینه تحصیل در جمهوری چک در برخی از مقاطع رایگان می باشد  .

پایتخت این کشور پراگ نامیده می شود و از سرگرمی های جالب مردم چک ، قارچ چینی می باشد .

هزینه زندگی در جمهوری چک به میزان قابل  توجهی کمتر از کشورهای اروپایی ست طوری که هزینه زندگی در جمهوری چک متوسط بین 400 تا 750 دلار می باشد ، اما عموما هزینه های زندگی  مربوط به : مواد غذایی ، پوشاک ، آب و برق و هزینه اجاره منزل و هزینه های جانبی دیگری نیز در بر می گیرد . اما به طور کلی بسته به نوع زندگی افراد ممکن است میزان هزینه های زندگی آن ها نیز تغییر نماید .

 

راه های قانونی مهاجرت به جمهوری چک و اخذ ویزای جمهوری چک

  • اقامت از طریق تحصیل

از دیگر راه های مهاجرت به جمهوری چک ، تحصیل در چک می باشد . به این صورت که متقاضی برای  اخذ ویزای تحصیل چک ، درخواست ویزا همراه با مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه مورد نظر در چک ارسال می نماید .

در صورت پذیرش درخواست دانشگاه مورد نظر در چک ، شخص متقاضی ویزای تحصیلی  خود را از جمهوری چک دریافت می نماید .  اعتبار ویزای تحصیلی جمهوری چک ، شش ماه می باشد و متقاضی بعد از سپری کردن اقامت 6 ماهه خود در کشور چک اقدام به تمدید اقامت خود می نماید ،یعنی  ویزا تحصیلی چک یا ویزای دانشجویی چک قابل تمدید می باشد .

عموما 35000 نفر دانشجوی بین المللی ( خارجی ) در جمهوری چک مشغول به تحصیل در رشته های مختلف می باشند که هزینه تحصیل در جمهوری چک برای این دانشجویان خارجی تقریبا به 000/10 تا 000/15 یورو نیز می رسد .

البته توصیه موسسه حقوقی و بین المللی آوات برای متقاضیان عزیز ، مهاجرت از طریق تحصیل به جمهوری چک و اخذ اقامت کاری جمهوری چک بعد از اتمام تحصیل و در نهایت اخذ اقامت جمهوری چک برای خود و خانواده خود می باشد ، لذا به طور کلی یکی از کم هزینه ترین و ایمن ترین راه برای مهاجرت ،  مهاجرت از طریق تحصیل به حساب می آید .

  • اقامت از طریق ازدواج

یکی از روش های اخذ اقامت کشور چک و یا مهاجرت به جمهوری چک ، ازدواج با یک تبعه چکی می باشد . به این صورت که شخص متقاضی اقامت کشور چک ، با یک فردی که تابعیت جمهوری چک را دارا می باشد ، ازدواج نماید. در این صورت فرد به واسطه ازدواج با فرد دارای تابعیت کشور چک می تواند اقامت جمهوری چک ، تابعیت کشور چک و حق شهروندی جمهوری چک را به دست آورد .

  • اقامت از طریق کار

اخذ ویزای کاری جمهوری چک یکی دیگر از روش های مهاجرت به جمهوری چک و اخذ اقامت جمهوری چک می باشد .

به طور کلی اخذ ویزای کاری جمهوری چک به چند صورت انجام پذیر است : یکی از این روش ها به این صورت است شخصی که واجد شرایط می باشد ، از شخصی که در چک که دارای شرکت معتبر است ، دعوت نامه دریافت می نماید ، در صورتی که شخص متقاضی کار ، واجد شرایط باشد ، شخصی که دعوت نامه ارسال نموده باید حقوق و مزایای متقاضی کار را اعلام نماید .

در روش دوم ، شخص کار فرما برای انتخاب نیروی کار واجد شرایط خود ، دست به آگهی می زند ، این آگهی باید به مدت سه ماه در جمهوری چک منتشر و اگر کارفرما نیروی کار مورد نظر خود را پیدا نکرد ، این آگهی به مدت سه ماه در بین همه کشور های اتحادیه اروپا منتشر می گردد و در این صورت نیز اگر کارفرما نیروی کاری مورد نظر خود که واجد شرایط باشد را ، پیدا نکرد ، کارفرما دعوت نامه را به شخص مورد نظر خود که دارای توانایی های متناسب با شغل مورد نظر می باشد را ارسال می نماید ، در این صورت بین کارفرما و نیروی کار خارجی باید قرار دادی تنظیم شود مبنی بر میزان حقوق و دستمزد نیروی کار که تمامی هزینه های نیروی کار و خانواده او را در بر بگیرد .

  • اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یک از روش های دیگر برای اقامت در کشور چک و مهاجرت به جمهوری چک ، سرمایه گذاری و                        ثبت شرکت می باشد . کشور چک برنامه مهاجرتی ارزان قیمت را از طریق سرمایه گذاری ، برای تمامی سرمایه گذاران در جمهوری چک فراهم نموده است . با اخذ ویزای سرمایه گذاری در جمهوری چک ، شخص متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را در جمهوری چک تحت حمایت خود قرار داده و اقدام به اخذ اقامت موقت بعد از سه ماه برای خود و خانواده خود نماید و بعد از سپری شدن سه ماه ، می تواند اقامت 5 ساله جمهوری چک را برای خود و خانواده خود دریافت نماید .

حداقل سرمایه ای که متقاضی برای ثبت شرکت در جمهوری چک نیاز دارد ، 000/55 یورو می باشد و با در نظر گرفتن تمامی هزینه های سرمایه گذاری ، میانگین سرمایه مورد نیاز بین 000/100 تا 000/150 یورو می باشد ، که متقاضی بعد از گذشت ۵ سال می تواند اقدام برای اخذ اقامت دائم جمهوری چک ، نماید و در نهایت می تواند پاسپورت جمهوری چک را دریافت نماید .

  • اخذ ویزاهای خاص

اخذ ویزاهای خاص راه دیگری برای اقامت در جمهوری چک  می باشد که  این ویزا شامل ویزاهای ورزشی و درمانی و … می باشد .

البته این ویزا ها کوتاه مدت و 90 روزه می باشد .

 

  • اکتبر 1, 2018
  • بازدید : 114
  • جمهوری چک,مهاجرت