مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک * راه های مهاجرت به بلژیک * اقدامات لازم جهت مهاجرت به بلژیک * اقامت بلژیک * کار در بلژیک و تحصیل در بلژیک .

راه های مهم برای مهاجرت به بلژیک را در ایمن مقاله مورد بررسی خواهیم داد. امیدواریم مختصر اطلاعاتی که برایتان آماده نموده ایم برایتان مثمر ثمر واقع شود.

مهاجرت به بلژیک

اگر شما در بلژیک برای مدت پنج سال اقامت دارید و اگر قصد دارید در بلژیک درازمدت زندگی کنید، ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی بلژیکی یا اقامت دائم باشید. شرایط مختلفی برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی بلژیک وجود دارد، هر چند که هر دو نوع مجوز ها مزایای مشابهی را ارائه می دهند.

پس از پنج سال زندگی متوالی بدون وقفه در بلژیک، شهروندان اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا)، منطقه اقتصادی اروپا (به علاوه ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) و سوئیس به طور خودکار اقامت دائمی می گیرند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس نیز پس از پنج سال واجد شرایط هستند اما باید برای اقامت دائمی درخواست خود را به سازمان موردنظر دولتی ارسال کنند. برای اخذ اقامت بلژیک اگر شما یک کارت آبی را از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اختیار داشته باشید و در جای دیگری در اتحادیه اروپا زندگی کرده باشید، این مدت برای دوره پنج ساله مورد نیاز شما برای درخواست اقامت دائم محاسبه و جمع می گردد.

پس از 5 تا 10 سال، هر دو ساکنان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا در بلژیک می توانند برای ملیت بلژیک درخواست کنند، هرچند باید مجموعه کاملی از شرایط ها را داشته باشند.

انواع ویزاهای اقامت در بلژیک

3 نوع ویزا در مهاجرت به بلژیک به طور معمول وجود دارد، Visa c برای مهاجرت به بلژیک که ویزای توریتسی است و به شما اجازه میدهد تا ۹۰ روز به صورت غیر متوالی در بلژیک بمانید و 6 ماه اعتبار دارد . Visa D برای مهاجرت به بلژیک است که معمولا برای کسب این ویزا باید اجازه کار در بلژیک داشته باشید. مدت اقامت این ویزا بیش از  ۹۰ روز در بلژیک است. کارت آبی اروپایی برای مهاجرت به بلژیک که باید حداقل مدرک لیسانس و یک قرارداد با یک شرکت بلژیکی با پرداخت حدود 50000 یورو داشته باشید. مدت این ویزا بیش از ۹۰ روز است و برای مشاغل مهم صادر میگردد.

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل

اخد اقامت تحصیلی در بلژیک انچنان سخت نیست و به شرایط شما بستگی دارد. پس از پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های بلژیک شما نیاز به ویزای نوع D دارید. کافی است مدارک پذیرفته شدن در دانشگاه بلژیک را به سفارت بلژیک در کشور خود ببرید و تقاضای اخذ اقامت تحصیلی بدهید. می توانید پس از دوران تحصیل خود برای گذراندن دوران کاراموزی به کشور بلژیک بروید. جهت این امر ابتدا باید از یک کمپانی بلژیکی مجوز کار دریافت کنید و به عنوان کاراموز به آنجا مراجعت کنید. کاراموزی نمی تواند بیشتر از یک سال باشد و کارتان باید به صورت تمام وقت بوده و حقوق کامل دریافت نمایید.

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج

بلژیک از آن دسته کشورهایی است که ازدواج با فردی تبعه این کشور قطعا تابعیت شما را به همراه دارد. باید پنج سال متوالی در بلژیک زندگی کنید و سه سال از ازدواجتان گذشته باشد ، اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای زندگی در بلژیک دارید و تسلط به زبان فرانسوی و یا هلندی را دارید . اگر این شرایط را داشته باشید می توانید درخواست اقامت دائم بلژیک را دهید.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار

کشور بلژیک سه نوع مجوز کار مخصوص به خود دارد. مجوز کاری نوع A برای مهاجرت به بلژیک که این نوع مجوز برای همه مشاغل در بلژیک میباشد و مدت اعتبار آن نامحدود است. شرط دریافت این مجوز این است که 4 سال با مجوز نوع B به صورت قانونی کار کرده اید . این 4 سال می تواند غیرمتوالی باشد ولی نباید بازه آن بیش از 10 سال باشد. کسانی می توانند متقاضی این مجوز باشند که مجوز نوع B ، فیش حقوقی و مجوز اقامت دارند.

مجوز کاری نوع B برای مهاجرت به بلژیک که برای مشاغل خاص ارائه می شود و اعتبار یک ساله دارد که البته قابل تمدید است. این به مشاغل خاصی که کارفرما یا کمپانی یا شرکت ارائه می دهند اختصاص داده می شود و نیاز به حمایت مالی آنها را دارد و در صورتی شخصی می تواند این مجوز را دریاقت نماید که برای شغل مورد نظر خود شخص یا اشخاصی در خود بلژیک یا کشور های اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا وجود نداشته باشد که تصدی این شغل را بر عهده بگیرد. در صورت تغییر کارفرما این مجوز دیگر اعتبار ندارد و باید درخواست مجوز جدید داده شود.

مجوز کاری نوع C برای مهاجرت به بلژیک که برای افراد خاص غیر بلژیکی صادر می شود که قصد فعالیت و اقامت موقت در بلژیک را دارند مانند دانش آموزان یا اعضای خانواده سفیران کنسولگری ها. مدت اعتبار این مجوز 12 ماه بوده و در صورت نیاز قابل تمدید است.

نوعی مجوز کار دیگر نیز وجود دارد که به آن مجوز کار حرفه ای گفته می شود و مختص کسانی است که قصد ایجاد اشتغال در کشور بلژیک و یک بیزنس مشخص دارند. این کارت فقط به افراد غیر بلژیکی و اروپایی داده می شود.

مهاجرت کاری به بلژیک از طریق اخذ ویزای کاری کاملا مشابه بقیه کشورهای اروپایی است. ابتدا به شما ویزای اقامت شش ماهه می دهند و در این فرصت شما باید شغل مورد نظر خود را بیابید. پس از پذیرفته شدن از طرف کمپانی پذیرفته شده دعوت نامه کاری خود را به سفارت ارائه می دهید و درخواست اخذ اقامت کاری بلژیک را می نمایید.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

کشور بلژیک چون یکی از مراکز تجاری بین المللی اروپا محسوب می شود و افراد زیادی در این کشور سرمایه گذاری کرده اند هرساله تاجران و سرمایه داران بسیاری را به خود جذب می کند و این کشور هم امتیازات خوبی برای آن ها فراهم کرده است. سرمایه گذاران می توانند تنها با اقامت سه سال در خواست اقامت دائم نمایند. سرمایه گذاران با داشتن اقامت دائم بلژیک می توانند به 100 کشور بدون ویزا سفر کنند.

بدین منظور باید شایستگی های لازم برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری را داشته باشید. سابقه کیفری پاک در کشور قبلی خود، پیشینه تجاری خوب و توانایی مالی بسیار قوی از این شایستگی ها محسوب می شود. افراد غیر اروپایی با تاسیس یک شرکت بلژیکی با پشتوانه مالی قوی می توانند سریع تر اقدامات خود را برای اقامت دائم این کشور انجام دهند

سخن پایانی

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   مهاجرت به بلژیک   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  مهاجرت به بلژیک  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 15, 2018
  • بازدید : 136
  • بلژیک,مهاجرت