کشورها

راه های مهاجرت به اوکراین

راه های مهاجرت به اوکراین

این روزها، یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای مهاجران ایرانی، کشور اوکراین می باشد. اما چه چیزی باعث شد تا دانشجویان، صاحبان کسب و کار، سرمایه داران و…، در مقایسه با کشورهای دیگر، اولویت اول خود را، مهاجرت به اوکراین قرار دهند؟ در این مقاله از سایت لتس مایگریت با ما همراه باشید تا دلیل این انتخاب را با شما در میان بگذاریم. همچنین شما را با انواع راه های مهاجرت به اوکراین در سال 2021 و مزایا و معایب مهاجرت به این کشور آشنا کنیم.

آنچه باید مهاجران قبل از مهاجرت به اوکراین در مورد این کشور بدانند

کشور اوکراین از لحاظ موقعیت جغرافیایی، در شرق اروپا واقع شده و با کشورهایی نظیر روسیه، بلاروس، لهستان، اسلواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی، مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور، شهر کی یِف (Kyiv) و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می باشد.

نوع حکومت کشور اوکراین جمهوری است و بخشی از آن شامل حکومت خودمختار می باشد. شاید جالب باشد که بدانید، بعد از روسیه بزرگ ترین ارتش اروپا، متعلق به اوکراین است.

در خصوص اقتصاد این کشور می توان گفت، اقتصاد اوکراین بعد از دهه ۹۰ میلادی (مصادف با جدایی از شوروی سابق و مستقل شدن اوکراین) به شدت افت کرد. اما بعد از سال ۲۰۰۰ که اوکراین برای اولین بار تولید ناخالص خود را آغاز کرد. اقتصاد این کشور رشد قابل توجهی پیدا کرد. به عبارتی بستر مناسبی برای فعالیت های تجاری و صنعتی، در این کشور به وجود آمد.

آب و هوای اوکراین، آب و هوای قاره ای است. یعنی اگر در زمستان های سرد و در تابستان های گرم، هر چقدر به سمت جنوب شرقی این کشور حرکت کنید، هوا گرم تر می شود و زمستان های ملایم تری دارد. بارش سالیانه در قسمت شمال غربی اوکراین بیشتر از جنوب شرقی است. قسمت جنوبی این کشور نیز دارای هوای معتدل و مدیترانه ای است.

چرا به اوکراین مهاجرت کنیم؟

 • زیرا در اوکراین فرصت های بسیار زیادی برای پیشرفت در زمینه های مختلف وجود دارد.
 • زیرا بسیاری از دانشگاه های و موسسات آموزش عالی برتر جهان در کشور اوکراین واقع شده اند.
 • زیرا با زندگی، کار، تحصیل و… در این کشور می توانید به آرزو ها و خواسته های خود دست پیدا کنید.
 • زیرا شرایط مهاجرت به کشور اوکراین در مقایسه با شرایط مهاجرت به سایر کشورها اروپایی، آسان تر است.
 • زیرا با زندگی در اوکراین می توانید مانند یک شهروند اوکراینی از کیفیت زندگی بالا و رفاه عمومی حاکم بر این کشور، بهره مند شوید.
 • زیرا امکان رشد اقتصادی قابل توجهی برای کسب و کارهای مختلف، در این کشور وجود دارد و شما بدون هیج محدودیتی می توانید به کار مورد علاقه خود در این کشور بپردازید.
 • و…

هزینه های زندگی در اوکراین

با توجه به هزینه های زندگی در این کشور، می توان گفت هزینه های زندگی در اوکراین معقول است. اگر بخواهیم هزینه های زندگی در این کشور را با هزینه های زندگی در ایران مقایسه کنیم، می توانیم بگوییم، هزینه های زندگی در اوکراین با توجه به میزان درآمد در این کشور، 21 درصد از هزینه های زندگی در ایران ارزان تر می باشد! حتی قیمت اجاره خانه در اوکراین، 58/32 درصد از ایران مقرون به صرفه تر می باشد!

میزان حداقل درآمد ماهیانه در این کشور از 6320 گریونا (واحد پول کشور اوکراین که از سال 1996 جایگزین کاربوانت شد) تا حداکثر تا 111000 گریونا می باشد. این در حالی است که مخارج ماهیانه یک خانواده چهار نفره در اوکراین، حدودا برابر با 39100 گریونا می باشد. نا گفته نماند که هزینه مخارج ماهیانه زندگی در اوکراین برای یک فرد مجرد تقریبا 11000 گریونا است.

در ادامه این بخش از مقاله می توانید برخی از مهم ترین هزینه های زندگی در این کشور را مشاهده نمایید:

 • هزینه سه وعده غذایی برای یک نفر (صبحانه، نهار و شام): حدودا 300 گریونا
 • اجازه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 10188 گریونا در ماه
 • اجاره یک آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 6779 گریونا در ماه
 • هزینه بلیط یک طرفه اتوبوس: 8 گریونا

راه های مهاجرت به کشور اوکراین در سال 2021

برای مهاجرت به اوکراین در سال 2021، شیوه های متفاوتی وجود دارد. در این قسمت از مقاله شما را با مطمئن ترین و متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور، آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت به کشور اوکراین از طریق تحصیل

برای دانشجویان و دانش آموزانی که با هدف تحصیل قصد مهاجرت به اوکراین را دارند، بهترین راه مهاجرت به این کشور، مهاجرت از طریق تحصیل است.

– شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

 • اخذ پذیرش از موسسات آموزشی، دانشگاه و… که در اوکراین واقع شده باشند.

– نکات مهم در مورد ویزای دانشجویی اوکراین

 • تمامی مدارکی که بابت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین، ارسال می کنید باید به زبان اوکراینی ترجمه شده باشند و همچنین مهر قانونی وزارت امور خارجی در آن ها درج شده باشد.

مهاجرت از طریق کار به اوکراین

یکی از پر طرفدار ترین روش های مهاجرت به اوکراین، مهاجرت از طریق کار است. برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، کافی است بتوانید در اوکراین کار پیدا کنید. در صورت پیدا کردن شغل در این کشور می توانید با اخذ ویزای کاری اوکراین به این کشور مهاجرت فرمایید.

– شرایط اخذ ویزای کاری اوکراین

 • دارا بودن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای اوکراینی
 • برخورداری از سوابق تحصیلی و سوابق کاری مرتبط و مفید

– نکات مهم در مورد ویزای کاری کشور اوکراین

 • نوع شغل و مدت قرارداد کاری که دارید، نقش مستقیمی در تعیین مدت اعتبار ویزای کاری اوکراین دارد.
 • با دارا بودن شرایطی، می توانید این ویزای اوکراین را به صورت متداول تمدید نمایید تا جایی که شرایط لازم برای اقدام نسبت به کسب اقامت دائم این کشور را پیدا کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور اوکراین

شما می توانید با ثبت یک شرکت در اوکراین یا راه اندازی یک کسب و کار در این کشور با حداقل سرمایه تعیین شده، به واسطه سرمایه گذاری، به کشور اوکراین مهاجرت کنید.

– شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اوکراین

 • راه اندازی یک کسب و کار با حداقل سرمایه ای به اندازه 100000 دلار

– نکات مهم در مورد ویزای سرمایه گذاری این کشور

 • در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور اوکراین از طریق سرمایه گذاری، جدای از مبلغی که باید برای سرمایه در ابتدای کار در نظر بگیرید، هزینه های دیگری از جمله هزینه های استخدام کارمند، هزینه های بیمه، هزینه های سفر به اوکراین و… را در پی دارد.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اوکراین، مهاجرت به واسطه ازدواج است. در این برنامه مهاجرتی فرد متقاضی می توانید به واسطه ازدواج با یک شهروند اوکراینی یا شخصی که اقامت دائم این کشور را دارد، ویزای ازدواج اوکراین و اقامت موقت این کشور را دریافت کند.

– شرایط اخذ ویزای ازدواج اوکراین

 • ازدواج با یک شهروند اوکراینی یا یک فرد که مقیم دائم اوکراین محسوب شود.

– نکات مهم در مورد این ویزای اوکراین

 • دولت اوکراین باید مطمئن شود که هدف شما از ازدواج و تشکیل خانواده فقط برای هدف اقامت در این کشور نیست و رابطه شما با شخص مورد نظر دارای آینده و در نهایت برای این کشور مفید است.
 • برای تمدید این ویزای اوکراین، حداقل زمانی که شما باید در یک ازدواج باشید 2 سال است. البته اگر این ازدواج بعد از 2 سال به اتمام برسد باید به دنبال تمدید اجازه اقامت خود از طریق سایر روش های موجود باشید.

مهاجرت به کشور اوکراین به واسطه پناهندگی

اوکراین نیز از جمله کشورهایی است که امکان پناهنده شدن به آن وجود دارد. ولی در کل پناهنده شدن به هیچ کشوری از جمله اوکراین، تا زمانی که سایر راه ها برای مهاجرت وجود دارد، پیشنهاد نمی شود. چرا که مهاجرت از طریق پناهنده شدن به کشوری، ریسک بالا و خطرات بسیاری به همراه دارد. بنابراین با وجود اینکه همچنین راهی برای مهاجرت به بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد، بهتر است آن را ندیده بگیرید و به فکر مهاجرت از طریق سایر راه های موجود باشید.

سایر راه های مهاجرت به کشور اوکراین در سال 2021

کشور اوکراین برای اینکه بتواند هنرمندان و ورزشکاران را به کشور خود جذب کند، برنامه مهاجرتی ویژه ای قرار داده است که تنها هنرمندان و ورزشکارانی که شرایط استفاده از آن را داشته باشند، می توانند در آن شرکت کنند. پس می توان گفت اگر ورزشکار یا هنرمند هستید، برای شما راه مخصوصی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می توانید با کارشناسان موسسه لتس مایگریت صحبت کنید.

برنامه مهاجرت از طریق فرزند خواندگی نیز، از دیگر راه های مهاجرت به کشور اکراین در سال 2021 می باشد که متخص به این کشور است. در این برنامه مهاجرتی طبق شرایط به خصوصی به افرادی که کودکان بی سرپرست اوکراینی را به سرپرستی بگیرند، اقامت دائم اوکراین داده می شود. مهاجرت به واسطه این موضوع به کشور اوکراین، نیازمند حضور یک وکیل مهاجرتی در کنار شما می باشد. در حال حاضر می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با وکلای مهاجرتی لتس مایگریت، در این زمینه صحبت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ هر یک از ویزاهای اوکراین

برای اینکه بتوانید هر یک از ویزاهای اوکراین را دریافت کنید، لازم است که مدارک به خصوصی ارائه دهید. اما به طور کلی ارائه تمامی مدارک ذیل برای دریافت هر یک از ویزاهای این کشور، الزامی است:

 • فرم مربوط به درخواست ویزای مورد نظرتان
 • پاسپورت یا گذرنامه معتبر
 • شناسنامه
 • چند قطعه عکس با ویژگی های عکس پاسپورت
 • گواهی سلامت (شامل آزمون HIV)
 • گواهی پلیس
 • ارائه مدارکی مبنی بر اثبات سوابق تحصیلی و سوابق کاری
 • ارائه مدارکی مبنی بر اثبات توانایی مالی برای گذراندن زندگی در اوکراین
 • دعوت نامه (در صورت داشتن)
 • و….

روند کلی اخذ هر یک از ویزاهای اوکراین

 • اولین گام برای مهاجرت به این کشور، این است که هدف خود از مهاجرت را مشخص نمایید و سپس با توجه به آن نوع ویزایی که می خواهید به واسطه آن به اوکراین مهاجرت کنید را انتخاب فرمایید.
 • در گام دوم باید اطلاعات تخصصی و دقیقی در خصوص ویزای مد نظرتان کسب کنید.
 • بعد از جمع آوری اطلاعات لازم باید مدارک مورد نیاز و شرایط تعیین شده برای کسب ویزای مد نظرتان را مهیا کنید.
 • سپس درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای مربوطه را به موسسه ذیصلاح ارسال فرمایید.
 • مدارک تعیین شده و اسناد لازم را ارائه دهید.
 • در صورت نیاز آماده مصاحبه و انجام بیومتریک برای اخذ ویزا شوید.
 • منتظر بمانید تا جواب درخواستتان به شما اعلام شود.
 • با توجه به پاسخی که در رابطه با ویزایتان دریافت کردید، آماده برداشتن گام های بعدی برای مهاجرت به این کشور شوید.

نکات کلی مهم در مورد ویزاهای اوکراین

با توجه به وضعیت حال حاضر و درگیری کل جهان با ویروس کرونا مطمئناً محدودیت ها و شرایط خاصی برای زندگی فراهم شده که مقوله مهاجرت مستثنی از آن نیست. شما برای مهاجرت به هر کشوری از جمله اوکراین، نیازمند برگه سلامت هستید که باید حداقل 2 ماه انقضا داشته باشد. برای ورود به اوکراین در شرایط کرونا، شما باید برگه آزمایش مربوط به کرونا با اعتبار حداقل دو هفته و برگه واکسیناسیون از مراکز معتبر بهداشتی و درمانی داشته باشید، علاوه بر این قبل از ورود کامل به این کشور، شما وارد مراحل تست و قرنطینه به مدت تعیین شده خواهید شد.

مهاجرت به اوکراین با موسسه مهاجرتی لتس مایگریت

برای سهولت در مهاجرت و رفع ابهامات موسسه های بسیاری برای کمک به مهاجران به کشورهای مختلف در حال فعالیت هستند که یکی از موسسه های مجرب در این زمینه موسسه مهاجرتی لتس مایگریت می باشد. این موسسه با بیش از 8 سال سابقه در زمینه مهاجرت، اخذ اقامت موقت و دائمی، کسب انواع ویزا، یکی از بهترین موسسه ها در امر مهاجرت می باشد.

موسسه لتس مایگریت در حوزه حقوقی و مهاجرتی برای هموطنان عزیز ایرانی خدمات رسانی می کند. از این رو شما می توانید با مطالعه بخش های مختلف وبسایت لتس مایگریت از تمامی خدمات و اخبار روز مهاجرت با خبر شوید. همچنین می توانید از امکانات موجود در سایت مانند پشتیبانی 24 ساعته و آنلاین، فرم مشاوره رایگان و ارتباط با کارشناسان مجرب مهاجرتی موسسه لتس مایگریت استفاده نمایید.

اوکراین یکی از کشورهای مقصد موسسه ما است. پس اگر به دنبال مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… هستید، همین حالا می توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان، گامی به سمت مهاجرت به این کشور بردارید. بدون شک موسسه لتس مایگریت یک فرصت فوق العاده برای شماست، همین حالا از این فرصت استفاده نمایید و صفر تا صد مهاجرتتان را با خیال راحت به موسسه مهاجرتی لتس مایگریت بسپارید.

 

سوالات متداول

1. چگونه می توان اقامت دائم اوکراین را دریافت کرد؟

اگر به واسطه هر یک از راه های گفته شده در این مقاله، اقدام به مهاجرت به کشور اوکراین کنید، با داشتن حداقل 5 سال اقامت متداول در اوکراین و دارا بودن برخی شرایط دیگر می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. البته این مدت با توجه به شیوه مهاجرتیتان به این کشور می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

2. چگونه می توان تابعیت اوکراین را کسب کرد؟

با استفاده از هر یک از ویزاهای ذکر شده در این مقاله، به غیر از ویزای تحصیلی، بعد از مدتی می توانید تابعیت و پاسپورت اوکراین را به دست آورید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *