کشورها

راه های مهاجرت به آذربایجان

راه های مهاجرت به جمهوری آذربایجان

آذربایجان یکی از کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق در منطقه قفقار (شرق خاور میانه) است. از آنجا که این کشور به عنوان یک کشور شبه قاره ای در چهار راه اروپای شرقی و آسیا واقع شده، همچنین با کشور های ارمنستان، روسیه، ایران و گرجستان روابط فرهنگی، تاریخی و تجاری دارد (البته روابط فرهنگی، تاریخی و تجاری آذربایجان تنها به این کشورها خلاصه نمی شود.)، بسیاری از ایران آذربایجان را به عنوان کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارند انتخاب می کنند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید، اما نمی دانید چطور می توانید به این کشور مهاجرت کنید، با این مقاله از سایت ما همراه باشید. ما در این مقاله از وب سایت موسسه مهاجرتی لتس مایگریت، شما را با راه های مهاجرت به آذربایجان در سال 2021 آشنا می کنیم.

اطلاعات کلی که قبل از مهاجرت به کشور آذربایجان باید بدانید

درباره کشور آذربایجان و دین

کشور آذربایجان اولین ملت دموکراتیک مسلمان جهان را دارد. به عبارتی آذربایجان کشوری سکولار است با وجود اینکه 5.9 میلیون نفر از ساکنان آن از مذب شیعه و 15 درصد ساکنان آن از مذهب سنی، پیروی می کنند، همه نیروهای سیاسی اصلی آن بدون مذهب هستند.

درباره ساکنان

بیش از 90 درصد ساکنان این کشور اصالتا اهل کشور آذربایجان هستند و 10 درصد باقی مانده ساکنان این کشور را مهاجران (به ویژه مهاجران روسی، ارمنی و آمریکایی) تشکیل داده اند.

درباره زبان

شما برای مهاجرت به کشور آذربایجان لازم است که به یکی از زبان های ترکی آذربایجانی، روسی یا انگلیسی تسلط داشته باشید. چرا که متکلمان در این کشور بعد از زبان آذربایجانی، به طور گسترده از زبان های روسی و انگلیسی نیز استفاده می کنند. (در این کشور زبان دوم، زبان روسی است و پس از آن انگلیسی در جایگاه سوم قرار دارد.)

درباره آب و هوا

اگر قصد دارید به آذربایجان مهاجرت کنید، باید خودتتان را برای آب و هوای متفاوت این کشور آماده کنید تا در مواجه با آب و هوای بسیار متفاوتی که کشور آذربایجان بسته به فصل دارد، مانند اکثر افراد مهاجر شوکه نشوید. با توجه به موقعیت جغرافیای منصر به فردی که این کشور دارد، آب و هوای آذربایجان تنوع بسیار زیادی دارد. در این کشور می توانید آب و هوای نیمه گرمسیری، دمای بالای 40 درجه سانتی گراد، بادهای یخی، بادهای سرد قطبی و زمستان های برفی با میانگین درمای 2 درجه سانتی گراد را مشاهده کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان یکی از آسان ترین و رایج ترین راه های مهاجرت به کشور آذربایجان است. طبق این برنامه مهاجرتی افرادی که از لحاظ مالی توان ورود حداقل سرمایه تعیین شده به اقتصاد آذربایجان را دارند، می توانند از طریق سرمایه گذاری به آذربایجان مهاجرت کنند. در این برنامه مهاجرتی، داشتن حداقل مبلغی در بانک های جمهوری آذربایجان و خرید املاک و مستغلات در این کشور نیز، از جمله موارد سرمایه گذاری در آذربایجان به حساب می آیند.

– شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آذربایجان:

 • ورود سرمایه ای به میزان حداقل 500.000 منات جمهوری آذربایجان به اقتصاد این کشور یا دارا بودن املاک و مستغلاتی در این کشور به ارزش حداقل 100.000 منات جمهوری آذربایجان یا وجوهی به اندازه حداقل 100.000 منات جمهوری آذربایجان در بانک های این کشور

مقاله پیشنهادی: خرید ملک در آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان از طریق کار

دولت آذربایجان ویزاهای مختلفی را برای برنامه مهاجرت کاری به این کشور ایجاد کرده تا گروه های مختلف افراد، به واسطه کار بتوانند به راحتی به این کشور مهاجرت کنند.

– ویزای ملاقات تجاری آذربایجان

یکی از ویزاهای کاری آذربایجان، ویزای ملاقات تجاری است. این ویزا به منظور برقراری روابط تجاری  یا همکاری در جمهوری آذربایجان ایجاد شده و به اتباع خارجی این کشور، افراد بدون تابعیت، اشخاص حقوقی یا کارآفرینان این اجازه را می دهد که در داخل جمهوری آذربایجان اقدامات تجاری انجام دهند.

به طور کلی صدور ویزای بازدید تجاری آذربایجان، حداکثر 180 روز زمان می برد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای ملاقات تجاری آذربایجان

 • راه اندازی یک کسب و کار (طبق شرایط به خصوص) یا مدیریت یک کسب و کار در جمهوری آذربایجان

– ویزای کار آذربایجان

ویزای کاری آذربایجان از دیگر ویزاهای موجود در این برنامه مهاجرتی آذربایجان است که به افراد خارجی و افراد فاقد تابعیت که قصد دارند در جمهوری آذربایجان برای یک کارفرمای آذربایجانی کار کنند و در قبال آن حقوقی دریافت کنند، اعطا می شود.

برای دریافت ویزای کاری آذربایجان لازم است که فرد متقاضی از یک کارفرمای آذربایجانی، دعوت نامه همکاری دریافت کند.

نتیجه درخواست شما در خصوص اخذ این ویزای آذربایجان، حداکثر طی 90 روز اعلام می شود.

– شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری آذربایجان

 • یافتن پیشنهاد شغلی و کسب دعوت نامه از کارفرمای آذربایجانی

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی به آذربایجان

افرادی که قصد دارند برای انجام فعالیت های علمی یا ادامه تحصیل وارد کشور آذربایجان شوند، می توانند از طریق ویزای تحصیلی آذربایجان به این کشور مهاجرت کنند. این ویزا به افراد اجازه شرکت در دوره های آموزشی موسسات آموزشی، کنفرانس ها، سمینار ها و سایر رویدادهای علمی را می دهد.

صدور ویزای تحصیلی آذربایجان حداکثر 90 روز طول می کشد.

– شرایط اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

 • اخذ پذیرش از مدارس متوسطه، دانشگاه ها یا کالج های فنی حرفه ای آذربایجان برای تحصیل تمام وقت

مهاجرت از طریق ویزای ملاقت شخصی (خصوصی) به آذربایجان

برای مهاجرت به آذربایجان از طریق این برنامه لازم است که یکی از شهروندان جمهوری آذربایجان یا فرد بدون تابعیتی که از مقیمان دائم این کشور محسوب می شود، برای شما دعوت نامه ای بفرستد. در صورتی که چنین دعوت نامه ای داشته باشید (علاوه بر اینکه دارای سایر شرایط تعیین شده نیز باشید)، می توانید از طریق این ویزا، اقامت موقت آذربایجان را به دست آورید.

به طور عمومی روند پردازش درخواست این ویزا و صدور آن، حداکثر 90 روز زمان می برد.

– شرایط لازم برای دریافت ویزای ملاقات شخصی (خصوصی) آذربایجان

 • داشتن ارتباط نزدیک خویشاندی با یک شهروند جمهوری آذربایجان یا فرم مقیم دائم این کشور. طبق قانون جمهوری آذربایجان، والدین و فرزندان، پدربزرگ و مادر بزرگ و نوه ها، خواهر و برادرانی که والدین مشترک دارند، از خویشاوندان نزدیک محسوب می شوند.
 • خویشاوند فرد متقاضی به طور موقت یا دائم در این کشور اقامت داشته باشد.

سایر راه های مهاجرت به کشور آذربایجان

اگر در فعالیت های فرهنگی، گردشگری، ورزشی و…. به طور رسمی شرکت کرده اید یا به دلیل برخی مسائل پزشکی نیاز به مراقبت دارید و…، می توانید به واسطه این موارد نیز به جمهوری آذربایجان مهاجرت کنید.

مقاله پیشنهادی: ثبت شرکت در آذربایجان

مدارک عمومی لازم برای اخذ هر یک از ویزاهای آذربایجان

 • فرم درخواست مربوطه
 • کپی پاسپورت یا هر گونه مدرکی که هویت شما را تائید کند
 • گواهی سلامت (حاوی آزمایش HIV، هپاتیت B و C)
 • 2 قطعه عکس پرسونلی با شرایط تعیین شده
 • رضایت نامه کتبی محضری (برای کودکان بین 14 تا 17 سال)
 • رونوشت محضری از سند حق اقامت
 • پرداخت هزینه های دولتی مربوط به ویزا (در صورت صدور مجوز مربوطه)
 • و…

هزینه دولتی اجازه اقامت موقت در جمهوری آذربایجان

 • تا 3 ماه: 30 منات جمهوری آذربایجان
 • تا 6 ماه: 60 منات جمهوری آذربایجان
 • تا 1 سال: 120 منات جمهوری آذربایجان
 • تا 1 سال (برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارآموزی): 40 منات جمهوری آذربایجان
 • هزینه صدور مجدد اجازه اقامت از دست رفته: 10 منات جمهوری آذربایجان

نکات کلی در خصوص مهاجرت به آذربایجان

 • هر یک از متقاضیان می توانند شخصا یا از طریق نمایندگانشان برای درخواست ویزا به نمایندگی ها یا کنسولکری های جمهوری آذربایجان در کشور محل اقامتشان یا در یک کشور ثالث، اقدام کنند.
 • درخواست صدور هر یک از ویزاهای آذربایجان را می توانید به صورت آنلاین نیز انجام دهید. در این صورت شما برای ورود به آذربایجان ویزای الکترونیک دریافت می کنید. نکته قابل توجهی که در خصوص ویزا های الکترونیک آذربایجان وجود دارد این است که اجازه اقامت کوتاه تری (نسبت به ویزا های سنتی) به شما می دهند.
 • هر یک از ویزاهای آذربایجان می توانند به صورت تک ورودی و چند ورودی باشند. یعنی تنها یک بار یا چند بار اجازه ورود به آذربایجان را به شما بدهند. وجود این امکان بستگی دارد که بخواهید چه مقدار هزینه ای را به این مسئله اختصاص دهید. (هزینه رسمی ویزای یک بار ورود آذربایجان 25 دلار و ویزای چند بار ورود آذربایجان 320 دلار می باشد.)
 • برای دریافت اقامت دائم آذربایجان لازم است که حداقل به مدت 2 سال با استفاده از ویزا و اقامت موقت، در این کشور اقامت داشته باشید.
 • با حداقل 5 سال اقامت در جمهوری آذربایجان و داشتن برخی شرایط تعیین شده دیگر از جمله داشتن منبع درآمدی در این کشور و حداقل تسلط لازم به زبان ترکی آذربایجانی، می توانید شهروندی این کشور را نیز کسب کنید.
 • گواهی پزشکی رسمی که تائید کند شما از لحاظ جسمی وضعیت خوبی دارید، تاثیر قابل توجهی در روند مهاجرت به این کشور با اخذ هر یک از ویزاهای موجود، دارد. (گواهی پزشکی شما باید تائید کند که شما ناقل ویروس هیچ بیماری نیستید و همچنین مبتلا یه هیچ یک از بیماری های عفونی خطرناک، نمی باشید. تنها در این صورت است که می توانید به این کشور ورود پیدا کنید.)
 • اکثر مهاجرانی که به این کشور مهاجرت کرده اند، به واسطه اخذ ویزای سرمایه گذاری و ویزای کاری آذربایجان، موفق به اقامت دائم این کشور شده اند.

روند کلی اخذ ویزا های آذربایجان برای مهاجرت به این کشور

 • فرم درخواست ویزای مورد نظرتان را دریافت کنید و سپس آن را تکمیل فرمایید.
 • مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.
 • منتظر بمانید تا درخواستتان پردازش شود.
 • در صورتی که موفق به کسب ویزا مد نظرتان شدید، نسبت به دریافت اجازه تحصیل در آذربایجان یا اجازه کار در آذربایجان، اقدام کنید.
 • بعد از کسب مجوز های لازم آماده مهاجرت به این کشور شوید.

مقاله پیشنهادی: راه های اخذ اقامت آذربایجان

مهاجرت به جمهوری آذربایجان با گروه مهاجرتی لتس مایگریت

آیا قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید؟ شک نکنید که سازماندهی چنین جابه جایی بین المللی، کاری نیست که شما باید به تنهایی آن را انجام دهید. ما به عنوان یک فرد مهاجر، نیاز های شما را درک می کنیم و از این رو خدمات مورد نیازتان را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید به راحتی به کشور مورد نظرتان مهاجرت کنید و در آنجا به زندگی، کار و یا حتی تحصیل بپردازید. همین امروز از طریق شماره های درج شده در سایت ما موسسه مهاجرتی لتس مایگریت تماس بگیرید تا با یکدیگر گامی به سمت مهاجرت به کشور دلخواهتان برداریم. برای اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری آذربایجان و… می توانید روی موسسه مهاجرتی لتس مایگریت حساب کنید. وکلای مهاجرتی ما دقیقت ترین مشاوره حقوقی- مهاجرتی را برای اخذ اقامت موقت و دائم آذربایجان، اخذ مجوز کار، شهروندی و… به شما ارائه می دهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *