متفرقه

برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP)

برنامه مهاجرت استانی کانادا

برنامه مهاجرت استانی کانادا (pnp) راهی برای اقامت دائم کانادا برای افرادی که علاقه مند به مهاجرت به یک استان یا قلمرو خاص کانادا هستند، ارائه می دهد. برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) هر استان و سرزمین کانادایی برای تأمین نیازهای خاص اقتصادی و جمعیتی خود طراحی شده است. برای اطلاع از چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی (PNP) به عنوان کاندیدای استانی و آخرین به روزرسانی های کانادا، به ادامه مطلب بروید.

 • استانها و سرزمین های برنامه مهاجرت استانی کانادا
 • چه تعداد برنامه مهاجرت استانی در کانادا وجود دارد؟
 • برنامه های استانی اکسپرس اینتری
 • مهاجرت به کانادا کدام استان است؟
 • آیا من واجد شرایط PNP کانادا هستم؟
 • الزامات PNP کانادا چیست؟
 • چگونه می توان برای برنامه کاندیداهای استانی در کانادا اقدام کرد؟
 • نحوه درخواست از طریق فرآیند مبتنی بر کاغذ
 • نحوه درخواست از طریق فرایند اکسپرس اینتری
 • زمان پردازش یک برنامه PNP چقدر است؟
 • اگر صلاحیت اکسپرس اینتری را نداشته باشم میتوانم برای PNP اقدام کنم

 

مقدمه ای بر برنامه مهاجرت استانی کانادا

دولت فدرال کانادا هر ساله تعداد دعوتنامه های نامزدهای PNP را افزایش میدهد این برنامه ها سریعترین مسیر رشد مهاجرت اقتصادی در کانادا هستند از این رو برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) تعداد متقاضیان بسیار زیادی دارد.

هر استان، به استثنای کبک، چندین جریان PNP را اجرا می کند. این جریان ها توسط استان ها برای دستیابی به اهداف منحصر به فرد مهاجرتی خود طراحی شده اند، بنابراین معیارهای واجد شرایط بودن برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) و روش های درخواست متفاوت است. با این حال، پی ان پی ها یک گزینه محبوب هستند زیرا می توانند سریعترین مسیر برای اقامت دائم کانادا باشند.

کلیه تصمیمات مربوط به اقامت دائم کانادا باید در سطح ملی توسط دولت فدرال تأیید شود، بنابراین استانهای کانادا نمی توانند به تنهایی وضعیت اقامت دائم را تأیید کنند. به همین دلیل برنامه های استانی به عنوان برنامه های “نامزد”  یا مهاجرت استانی کانادا (PNP) در نظر گرفته می شوند.

یک فرد متقاضی (PNP) که موفق می شود توسط استان معرفی شود تا درخواست اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه دهد. این بدان معنی است که تأمین نامزدی استانی همیشه مرحله اول یک فرایند دو بخشی است. ابتدا یک مهاجر علاقه مند در سطح استان تأیید می شود و سپس آنها باید در سطح فدرال اقدام کنند.

استان ها و سرزمین های برنامه مهاجرت استانی کانادا

هر یک از استان ها و سرزمین های کانادا برنامه نامزد استانی منحصر به فرد خود را دستیابی شما به برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) اجرا می کند که برای تأمین نیازهای اقتصادی و جمعیتی آن طراحی شده است. الزامات برنامه و روش های درخواست در استانها بسیار متفاوت است ، بنابراین متقاضیان علاقه مند به برنامه (PNP) باید برای تعیین صلاحیت خود با هر یک از استانها مشورت کنند.

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • سرزمینهای شمال غربی
 • نوا اسکوشیا
 • انتاریو
 • جزیره پرنس ادوارد
 • کبک
 • ساسکاچوان
 • یوکان

چه تعداد برنامه مهاجرت استانی در کانادا وجود دارد؟

در سیستم مهاجرت استانی کانادا(PNP) هر یک از سیزده استان و سرزمین کانادا برنامه خاص خود را با چندین جریان اجرا می کند. روی هم رفته، بیش از 80 برنامه مختلف نامزد استانی وجود دارد.

برنامه های استانی اکسپرس اینتری

در سال 2015 کانادا سیستم اکسپرس اینتری را به عنوان سیستمی برای مدیریت درخواست های اقامت دائم از طریق همان برنامه های اصلی مهاجرت اقتصادی معرفی کرد. از آن زمان ، بسیاری از استان ها و سرزمین های کانادا جریان های پیشرفته PNP را در قالب برنامه مهاجرت استانی کانادا(PNP) ایجاد کرده اند که با برنامه اکسپرس اینتری همسو است. این بدان معناست که برخی از PNP ها برای تأمین شرایط واجد شرایط بودن PNP به یک متقاضی نیاز به داشتن مشخصات اکسپرس اینتری دارند.

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق PNP مطابق با اکسپرس اینتری معرفی شود ، متقاضی می تواند 600 امتیاز سیستم جامع رتبه بندی اضافی CRS را ادعا کند ، به طور کلی تضمین می کند دعوت نامه درخواست ITR برای اقامت دائم در اکسپرس اینتری بعدی را دریافت می کند قرعه کشی. متناوباً ، اگر متقاضی از طریق PNP نامزدی دریافت کند که با اکسپرس اینتری همسو نباشد ، پس باید یک درخواست فدرال مستقر در کاغذ را برای اقامت دائم به عنوان نامزد استانی ارائه دهد. پردازش درخواست های فدرال مبتنی بر کاغذ برای اقامت دائم می تواند به طور قابل توجهی طولانی تر از برنامه های الکترونیکی اکسپرس اینتری باشد.

نکته: توجه داشته باشید که در سیستم مهاجرت استانی کانادا(PNP) کبک برنامه استانی ندارد.

مهاجرت به کانادا کدام استان است؟

هر PNP الزاماتی دارند که مخصوص نیازهای همان استان یا سرزمین است. اگر از طریق مدرسه یا سابقه کار با استان یا قلمرو ارتباط داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت نامزدی استانی در سیستم مهاجرت استانی کانادا(PNP)  خواهید داشت.

مهارت ها و تجربه کاری شما نیز نقش مهمی خواهد داشت، زیرا بازار کار هر استان و منطقه در کانادا متفاوت است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم مهاجرت استانی کانادا (PNP) با مشاورین ما در سازمان مهاجرتی آوات در تماس باشید.

آیا من واجد شرایط برنامه مهاجرت استانی کانادا هستم؟

در برنامه مهاجرت استانی کانادا(PNP) فاکتورهای واجد شرایط بودن PNP در هر استان متفاوت است. همانطور که PNP بخشی از یک استراتژی مهاجرت اقتصادی است، آنها معمولاً به گونه ای سازمان یافته اند که کارگرانی را جذب می کنند که به راحتی می توانند در اقتصاد سهیم شوند و احتمال ماندن در آن استان زیاد است.

بنابراین ، برخی از مهاجرانی را که دارای تجربه شغلی هستند که در آن استان تقاضای زیادی دارند، در اولویت قرار می دهند. سایر مهاجرانی را که به استان ارتباط دارند مانند یکی از اقوام خود ترجیح می دهند، زیرا این امر احتمال ماندن آنها در استان را افزایش می دهد.

در سیستم مهاجرت استانی کانادا(PNP) مانند اکثر برنامه های مهاجرت اقتصادی، متقاضیان جوانی که دارای مهارت های زبانی قوی ، سطح بالای تحصیلات و تجربه کار ماهر هستند ، برای موفقیت مناسب ترند.

شرایط مهاجرت استانی به کانادا چیست؟

شرایط مورد نیاز برای هر PNP در کانادا متفاوت است. استانها و سرزمین ها اغلب به دنبال متقاضیانی با تجربه کاری هستند که نیاز بازار کار خاص آنها را برآورده کند.

آنها همچنین مهارت زبان ، آموزش و مهارت را در نظر می گیرند. برای احراز صلاحیت ، باید نشان دهید که می توانید در اقتصاد محلی سهیم باشید و قصد مهاجرت مستقیم در آن استان یا قلمرو را دارید.

نحوه درخواست برنامه مهاجرت استانی کانادا چگونه است؟

در سیستم مهاجرت استانی کانادا (PNP) شرایط هر کدام از استان ها را بررسی کنید تا متوجه شوید که شرایط شما به کدام گزینه نزدیک تر است.

مستقیما یک درخواست برای استان مورد نظر ارسال کنید.

اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، استان یا قلمرو شما را برای تقاضای اقامت دائم کانادا معرفی می کند.

برای اقامت دائم به دولت فدرال کانادا مراجعه کنید. اگر PNP انتخابی شما با اکسپرس اینتری مطابقت دارد، می توانید این کار را بصورت آنلاین انجام دهید. در غیر این صورت، شما باید یک برنامه مبتنی بر کاغذ ارائه دهید.

اگر برای PNP که مطابق اکسپرس اینتری نیست قصد اقدام دارید، باید از طریق فرآیند مبتنی بر کاغذ اقدام کنید.

پس از معرفی شدن توسط استان یا قلمرو کانادا، می توانید درخواست کتبی خود را برای اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا ارائه دهید. شما همچنین باید یک چک پلیس و معاینه پزشکی را پشت سر بگذارید.

در سیستم مهاجرت استانی کانادا (PNP) پردازش برنامه های مبتنی بر کاغذ بسیار بیشتر از برنامه های الکترونیکی ارسالی از طریق اکسپرس اینتری است. در حالی که میانگین زمان رسیدگی به درخواست اقامت دائم ارسال شده از طریق اکسپرس اینتری 6 ماه است. یک درخواست مبتنی بر کاغذ به طور متوسط ​​در 18 ماه پردازش می شود.

نحوه درخواست از طریق فرایند اکسپرس اینتری

یک حساب کاربری ایجاد کنید و یک پروفایل اکسپرس اینتری ارسال کنید. در نمایه خود، باید نشان دهید که از طرف یک استان یا قلمرو کانادا معرفی شده اید.

هنگامی که نامزدی شما به صورت الکترونیکی تأیید شد، در استخر اکسپرس اینتری قرار خواهید گرفت و به شما امتیاز 600 امتیاز اضافی نسبت به امتیاز سی آر اس شما اعطا میگردد. با داشتن این امتیازات اضافی ، شما مطمئناً دعوت نامه درخواست اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد.

در سیستم برنامه استانی کانادا (PNP) از آنجا که همه PNP ها متفاوت هستند، روند استفاده از آنها بسته به برنامه مورد نظر متفاوت است.

برخی از PNP ها برنامه های متقاضیان واجد شرایط را همیشه قبول می کنند ، بنابراین اگر صلاحیت PNP را دارید می توانید هر زمان که آماده بودید ارسال کنید. سایر PNP ها از سیستم اولین مراجعه و سرویس دهی اول استفاده می کنند ، جایی که برنامه را برای اکثر سال بسته نگه می دارند ، فقط در چند زمانی که چندین صد برنامه را قبول می کنند فقط برای چند ساعت باز می شود. سرانجام ، برخی از PNP ها یا با انتخاب مستقیم داوطلبان از استخر اکسپرس اینتری یا با ارائه اظهارات رسمی علاقه مندی ، افراد خارجی را به ارسال درخواست دعوت می كنند.

روند ارسال PNP ممکن است گیج کننده باشد و در صورت عدم ارسال صحیح یا ناقص بودن برنامه ها ، می توان آنها را رد کرد. متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که برنامه ها به درستی تکمیل شده و از طریق کانال مناسب ارسال می شوند.

زمان پردازش برای یک برنامه PNP چقدر است؟

درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا(PNP) دو مرحله است.

ابتدا باید به استان مراجعه کنید. پس از تأیید ، باید درخواست خود را به دولت فدرال ارائه دهید. فقط دولت فدرال می تواند این را به شما اعطا کند. زمان پردازش از یک استان به استان دیگر متفاوت است ، اما به طور معمول چند ماه طول می کشد تا درخواست شما پردازش شود.

اگر صلاحیت اکسپرس اینتری را نداشته باشیم می توانیم از طریق PNP اقدام کنیم؟

بسیاری از PNP ها به متقاضیان پروفایل فعال در استخر اکسپرس اینتری نیاز دارند. با این حال ، مواردی که برخی از استان ها نامزدی را برای متقاضیانی که صلاحیت اکسپرس اینتری ندارند ، صادر می کنند ، این موارد وجود دارد. این برنامه ها از نظر شرایط صلاحیت متفاوت هستند ، بنابراین بهتر است با یک نماینده مشورت کنید تا در مورد صلاحیت خود بحث کنید. تمام PNP هایی که منجر به نامزدی می شوند ، نیاز دارند که متقاضی سپس یک درخواست اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه دهد.

اگر PNP با اکسپرس اینتری مطابقت نداشته باشد ، درخواست اقامت دائم فدرال باید به جای الکترونیکی ، در قالب کاغذ ارسال شود.

نکته:

در برنامه مهاجرت استانی کانادا(PNP) هر یک از استان ها و سرزمین های کانادا مجموعه ای از برنامه های مهاجرت خاص خود را اجرا می کند، به نام برنامه های نامزد استانی یا PNP. از آنجا که هر استان نیازهای جمعیتی و کارگری متفاوتی دارد ، هیچ دو PNP کاملاً یکسان نیستند. برنامه ها ممکن است در زمان های مختلف سال و برای مدت زمان مختلف باز شوند. از آنجا که PNP به طور مداوم در حال تغییر است، برای اطلاع از آخرین به روزرسانی ها برای همه PNP کانادا ، مرتباً با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آوات تماس بگیرید. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی منتظر تماس کارشناسان موسسه باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *