مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مزایای تحصیل در پرتغال

مزایای تحصیل در پرتغال

مزایای تحصیل در پرتغال
5 (100%) 7 votes

مزایای تحصیل در پرتغال

یکی از کشورهای توسعه یافته که دارای برترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سراسر جهان می باشد پرتغال است. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های مختلف این کشور سالانه رو به افزایش است، تحصیل در این کشور مورد توجه دانشجویان بین المللی ایرانی نیز قرار گرفته است. تحصیل در این کشور دارای مزایای فراوانی است و از این رو در این مقاله قصد داریم مزایای تحصیل در پرتغال را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

آموزش عالی در پرتغال شامل دو بخش آموزش دانشگاهی و پلی تکنیک است که در مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی ارائه می شوند. دانشگاه ها، دانشکده های غیر جامع، موسسات پلی تکنیک و مدارس آموزش عالی، آموزش عالی خصوصی را ارائه می دهند. بین نظام های دانشگاهی و پلی تکنیک و موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی ارتباطی تضمین شده وجود دارد. دو خرده نظام آموزش دانشگاهی و آموزش پلی تکنیک در دانشگاه های خصوصی، موسسات پلی تکنیک و سایر موسسات آموزش عالی اجرا می شوند.

 

چرا تحصیل در پرتغال

از آنجا که پرتغال در اتحادیه اروپا قرار دارد برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور مزایای قابل توجهی وجود دارد. دانشجویان بین المللی پرتغال می توانند بدون نیاز به ویزای مجدد به کشورهایی اروپایی و برزیل سفر کنند. اعطای اقامت در این کشور نیز سریع انجام می شود. یکی دیگر از مزایای تحصیل در پرتغال عدم نیاز به دانش زبانی می باشد. متقاضیان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای تحصیل در این کشور به مدرک زبان نیازی ندارند. مسئله محدودیت سنی برای تحصیل در این کشور نیز وجود ندارد. دانشجویان بین المللی در این کشور می توانند در کنار تحصیل به کاری مشغول شوند. کیفیت زندگی در پرتغال و شهرهای زیبای آن همانند لیسبون و پورتو مناسب می باشد. هزینه تحصیلی در این کشور بسیار پایین می باشد. مجموع هزینه تحصیل و زندگی دانشجوی بین المللی در پرتغال سالانه 50 میلیون تومان تخمین زده شده است.

 

11 دلیل منطقی برای تحصیل در پرتغال

رتبه بالای دانشگاه های پرتغال

دانشگاه های موجود در این کشور دارای سوابق عالی هستند. دانشگاه لیسبون که قدمت آن به 50 سال می رسد یکی از 50 دانشگاه برتر در سراسر جهان است. مقطع کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی دانشگاه کاتولیک در کلاس جهانی قرار دارند. دانشکده معماری دانشگاه پورتو در کشور پرتغال سال هاست که در عرصه معماری در اروپا پیشرو است و اعتبار جهانی دارد.

هزینه پایین زندگی

یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی پرتغال است. پایتخت این کشور شهر لیسبون از ارزان ترین شهرهای قاره اروپا به حساب می آید. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید و بودجه شما کم است این کشور می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد.

 

با آغوشی باز به شما خوش آمد می گوید

مردمان این کشور به مهمان نواز بودن شهرت دارند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید به گرمی از شما استقبال می شود. در این کشور چیزی به عنوان تبعیض بین توریست، کارگر، محقق و دانشجوی اروپایی وجود ندارد. به تمام بازدیدکنندگان نگاهی مهمان نوازانه دارد.

کشوری کوچک که به وسعت خود افتخار می کند

هرچند این کشور بسیار کوچک است اما تحصیل در آن مزایای بسیار زیادی برای شما به همراه دارد. یکی از این مزایا مجاورت شما با نواحی ساحلی پرتغال است. در شهرهای پروتو و لیسبون به ندرت فاصله شما از ساحل بیش از 20 تا 30 دقیقه می شود. در صورت داشتن یک روز تعطیلی و نرفتن به دانشگاه به راحتی می توانید به بازدید از نقاط گردشگری این شهر بپردازید و سال بعد در کلاس درس حاضر شوید.

 

یادگیری زبان بین المللی پرتغالی

پرتغال یکی از نادرترین کشورهای اروپایی می باشد که مردم آنجا سعی می کنند به هر زبانی که صحبت می کنید زبان شما را متوجه شوند. تحصیل به زبان پرتغالی باعث می شود با ششمین زبان بین المللی آشنا شوید و این امر در رزومه تحصیلی شما تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. همچنین شما می توانید با ساکنین چهار قاره مختلف جهان ارتباط برقرار کنید.

مزیت اقلیم آب و هوا

یکی دیگر از مزایای تحصیل در پرتغال این است که این کشور در اکثر روزهای سال آفتابی است و تنها 90 روز بارانی در این کشور وجود دارد. مناطق جنوبی پرتغال از جمله آلنتجو و آلگارود بیش از 300 روز در سال آفتابی هستند.

 

اقیانوس آتلانتیک

یکی از مزایای تحصیل در پرتغال وجود اقیانوس آتلانتیک در این کشور است. ساکنین پرتغال علاقه خاصی به اقیانوس در مجاورت خود دارند، زیرا این اقیانوس ساکنین این منطقه را مجاز می سازد تا انواع ورزش ها و تفریحات آبی را تجربه کنید و آن ها را یاد بگیرید. غواصی، موج سواری، قایق سواری از جمله ورزش ها و تفریحات متنوع آبی در دسترس در این منطقه می باشند.

تنوع در تفریحات

شما چه تعریفی از سرگرمی در سر دارید و به دنبال چه نوع تفریحات و سرگرمی ها هستید؟ یکی از مزایای تحصیل در پرتغال وجود تنوع در تفریحات می باشد. در این کشور انواع تفریحات از جمله دوچرخه سواری در کوهستان، اسکیت بورد، پینت بال، ساحل آرام وجود دارند.

 

غذاهای لذیذ و خوشمزه را می توانید در این کشور تجربه کنید

یکی از بهترین مزایای تحصیل در پرتغال وجود انواع غذاهای لذیذ در این کشور است. اگر در کشور پرتغال مشغول به تحصیل شوید هیچگاه از یکنواختی غذاها خسته نخواهید شد. اکثر منوهای موجود در رستوران های پرتغال مبتنی بر گوشت، ماهی و تخم مرغ هستند. شما می توانید سبک غذایی فراموش نشدنی را در این رستوران ها تجربه کنید. دسرهای خوشمزه موجود در رستوران ها نیز از ترکیب تخم مرغ، شکر و دارچین تهیه می شوند.

 

فرصت های کاری بیشمار برای آینده شما

یکی از مزایای تحصیل در پرتغال وجود فرصت کاری بیشمار در آینده است. با تحصیل در این کشور به فرصت هایی طلایی برای آینده خود دست خواهید یافت و می توانید از این موقعیت به عنوان سکوی پرش به دیگر کشورها استفاده کنید. در این کشور صدها شرکت و استارت آپ وجود دارند که خواهان همکاری با شما در حین تحصیل هستند. با سخت کوشی و بها دادن به زبان پرتغالی به شانس های کاری در برزیل دست خواهید یافت. این کشور که اخیراً از لحاظ اقتصادی توسعه فراوانی داشته است مکانی است که بسیاری از آرزوهای شما در آن به وقوع خواهند پیوست.

 

دیگر مزایای تحصیل در پرتغال

  • امکان تردد در اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا، با استفاده از ویزای دانشجویی
  • امکان اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا پس از گذشت سه سال از تحصیل در پرتغال
  • تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال
  • امکان کاریابی پس از تحصیل
  • جولای 8, 2018
  • بازدید : 194
  • پرتغال,تحصیلی